Převodníky pro kliky Shimano Ultegra R8000?

63 nepřečtených
  • SOBYS

    Ahoj, prosím o radu s výběrem převodníků ke klikam Ultegra R8000. Mají specifickou Shimano rozteč a kromě drahých originálních převodníků jsem žádné levnější nenašel. Potřebuji převodníky 50–34, nové kolo dorazilo s 53–39. Případně nenašel by se někdo, kdo by vyměnil nové převodníky 53–39 za nové nebo málo jeté 50–34?

    0 0
    • Cavendish  

      Kompakty mají podle mě jinou rozteč než klasický převodníky. Takže je tam nedostaneš.

      0 1
    • Markony  

      Kliky prodat a koupit v¨nové touhle cestou sem šel já.

      0 0
    • plzakj  

      50/34 ma mensi roztec. Muzes dat 52/36. Ale lepsi vymenit cely kliky, jak uz psali jini.

      0 0
      • nooski  

        Nové kliky Shimano mají stejný BCD nehledě na převodníky. Když už radíš, bylo by dobré si zjistit fakta, protože 52/36 i u starších klik má BCD 110 mm, takže stejně jako 50/34. Pokud by měl starší kliky, tak na rozteč 130 mm lze osadit nejmenší převodník 38 z.

        0 0
    • jecnak  

      Roztec je stejna u vsech novych Shimano silnicnich klik 4×110 – muzes dokonce kombinovat 53/36. Aby to dobre vypadalo porid bud cele kliky nebo prevodniky ze stejne sady.

      0 0
      • SOBYS  

        Díky, vezmu celé kliky a původní prodám.

        0 0
        • Libas  

          Mrkni na cyklobazar, sektami se tam nějaké převodníky objeví.

          0 0
        • mvd  

          Já bych to nedělal. Ke stávajícímu velkému 53 bych koupil malý 36 nebo 34. Pokud zvládáš korekci na kazetě během řazení na převodnících, budeš prostě korigovat o pastorek víc. Já jsem koupil kolo s 52/36 a koupil jsem k tomu malý 34. Chodí to perfektně. Když chodí 52/34, bude chodit i 53/34. Rozšíříš si celkový rozsah, a vyjde Tě to na cca 300 Kč.

          0 0
          • SOBYS  

            Mám vyzkoušeno, že mi kombinace 50–34 vyhovuje. Převodník s 53 zuby málo využívám, nemám na něj kondici. Jedu pak po rovině pořád malý a dost se kříží řetěz.

            0 0
            • mvd  

              Já s tou 52 taky vozím kazetu, která má nejmenší pastorek 12z. Převod 53/12 je prakticky identický jako 50/11, dokonce ještě o fous pomalejší.

              Můj koncept „hrubý rozsah převodníků / jemný rozsah kazety“ nikomu nenutím, ale já ho oceňuju. Posouvá moment, kdy při řazení na pastorcích dojde ke skoku o dva zuby, na přece jen o kousek nižší rychlost.

              0 0
    • nzg  

      Budou fungovat prevodniky 52/36 FC-6800 v ramci sady Ultegra 8000 Di2?

      Chci prejit z 50/34 na vetsi, ale FC 8000 prevodniky nemuzu nikde sehnat.

      Dik.

      0 0
    • JerryRed  

      nebudou, stačí se na ně podívat, jedna packa má jiný uchycení

      0 0
    • C40  

      Dobrý den.

      Dotaz na převodníky Shimano R8000.

      Mám kliky s převodníky kde je uvedeno 50–34 MS a na druhém kole 52–36 MT.

      Co označuje MS nebo MT.

      Děkuji.

      0 0
      • tompca  

        MS, MT, MW je tzv. Compatibility index, ukazuje který malý a velký převodník lze použít pro správnou funkci. 50–34 MS, 52–36 MT, 53–39 MW

        0 0
        • jecnak  

          V reálu je ale možná kombinace všech možností. Chodí to kupodivu dobře, ale skok je už velký. Používám 53/36.

          0 0
    • doubleingram  

      Nevozíte někdo převodník 30t?

      Pokud ano,jaký pls?

      Díky

      0 0
      • Markony  

        Nechci se hádat ale vleze tam vůbec 30?

        0 0
        • doubleingram  

          Snad jo :)

          Moc jsem zatím nenašel

          Potřebuju z víc důvodů tak třicítku převodník, asi kombinace 46:30, tak je otázka zda nevyměnit kliky třeba za gary kteří by to měli umět, než se nebát s Ulegrou

          Řešil to někdo, nejlehčí 34–34 je pro mě moc

          0 0
          • Chlebovnik  

            By mě zajímalo, jak bys tohle chtěl napasovat na R8000 s asymetrickým 110 BCD na 4 šrouby.

            Hádám, že asi pomocí stahovacích pásek. =D

            Fyzicky nejmenší pro takovou rozteč bude, tuším, 33 zubů.

            0 0
          • KRoser  

            Jak říká Chlebovnik na R8000 kliky nic menšího než 34zubů fyzicky (přes rozteč šroubů) nedostaneš. Jediná možnost u Shimana je nové kliky GRX.

            0 0
          • Markony  

            Zda se mi že sem to řešil a pak koupi kliky FSA 46/30

            0 0
    • vt  

      Potrebuju zmensit velky prevodnik na 48/49 zubu. Zatim jsem objevil moznosti Gebhardt nebo Stronglight CT2.

      Nemate s tim nejake zkusenosti? Jak to radi, zivotnost atd…

      0 0
    • yaras  

      Zkoušel jste někdo na kompaktech Shimano FC RS500 vyměnit 34 za 36 zubů? Vyhlídl jsem si https://www.kupkolo.cz/…10mm_z99864/ , ale odepsali mi, že tam může být problém s náběhy, že jsou právě doporučený kombinace 50×34, 52×36 a 53×39…

      0 0
    • Gafa  

      Ahoj, prosím, o Váš názor ohledně kompatibility u kazety ultegra 11–32 po upravě na žákovskou kazetu 18–32 a vložení Ultegra pastorku 19 zubů … Proč vloni u kola Basso Astra kombinace fungovala a letost na kole Canyon Ultimate nefunguje – je problem s plynulým řazení z 18 na 19. Směrem dolů z 20 na 19 a 18 bez problémů. Díky.

      0 0
      • gerrard  

        Víš to že nově je žákovský převod 50×16 jak pro mladší, tak pro starší a kadetský 50×14? Kup si Miche kazetu a máš klid. Se divím, že se ti tam těch 18z vlezlo.

        0 0
        • Gafa  

          na předu mám 52 a tak vzadu 18 je to samé jako 50×16 –

          Myslíš tyto?

          https://www.cykloskoda.cz/…50941774.htm

          1 0
        • Gafa  

          Převody by měly být na letošní sezonu takto:

          0 0
          • gerrard  

            Hm tak to je super. :( Jestli to je pravda no tak potěš koště. Člověk se 3× ptá ověřuje z různých kanálů a stejně se dozví jen polovičku pravdy. A na stránkách ČSC pořád není aktuální info.

            0 0
          • gerrard  

            A si si opravdu jistý? Hlohovec má v rozpisu pro U13 50×16? Ono těch 52×18 odpovídá 46×16 co byl dřív převod pro starší žáky, tak to by taky šlo řešit na 16z kazetě, což je cajk.

            0 0
            • Gafa  

              to jsem si taky všiml, že Hlohovec to má jinak než jsem to dostal do mailu z klubu. Teď to ověřuji jak to je. Tak uvidím.

              0 0
              • gerrard  

                Normálně by měla vyjít aktualizovaná sportovně technická směrnice, podle které se potom pojede. Ta nová pořád není. Aktuálně mně jedou kliky 50×34 z Německa. Jestli to bude blbě, tak budu dost ********. :)

                0 0
                • Gafa  

                  na kole mám 52/36 a tak jsem objednal kazetu Miche 18–32. Taky jsem uvažoval o 50/34, ale vykašlal jsem se na to, když je kolo nové… Jsem zvědavý, co bude jestli 52×18 nebo 50×16.

                  0 0
                  • gerrard  

                    Tak hlavně když se ti tam ten 18z pastorek vleze. Sem měl kdysi problém i s 16z a bylo to tak tak. Ono se to vždycky nějak poladí, ale štve mně, že je 6 týdnů do prvních závodů a oficiální podklady nejsou. :(

                    1 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.