převodníky na kliky xt fc m760

73 nepřečtených
  • biker122

    Zdravím, vozím zmíněné kliky a dost akutně potřebuju vyměnit malý a střední převodník. Přečetl jsem si tady na foru, že může být problém, když tam dám jiné převodníky nežli přímo určené na tyto kliky. V této souvislosti jsem ovšem taky slyšel, že orginální převodníky na tyto kliky jsou nic moc.. jsem z toho trochu zmatenej:-) cenově bych chtěl dát cca max. 700–800. do čeho byste šli? dík moc za rady. a propos, když si koupím speciální klíč na hol. II, zvládnu výměnu doma? ještě jednou moc dík

    0 0
    • jecnak  

      Na tyhle kliky pasujou bez problemu prevodniky jinych vyrobcu, pokud dodrzis spravnou roztec. Vhodne je i dodrzet pocty zubu kvuli presmykaci. Staci se podivat do sekce foto / nase biky a zjistis, ze se na ne davaji TA Specialites, Stronglight atd a s malou upravou i novejsi XTckovy prevodniky atd.

      0 0
    • jecnak  

      Na sundani samotnych klik ti staci inbus a tenhle stahovak na pojistnou matici.

      0 0
      • Honza z H  

        ale chybu neuděláš, když se podíváš i na ložiska, takže pak ještě stahovák misek.

        0 0
        • biker122  

          dík moc za všechny informace. dnes jsem to ještě naposled zkusil, ale fakt musej dolů.. takže mám už klíče a teď se rozhoduju mezi těmito – viz. níže. doteď jsem jezdli xt, ale že by vydržely nějak extrémně mnoho, to mi nepřišlo, takže se nabízí otázka, jestli by nestačily ty deorka – za ani ne poloviční cenu.. ještě jednou dík za info všem!

          http://www.global-sport.cz/…220-017.html

          +

          http://www.global-sport.cz/…220-018.html

          případně tento

          http://www.global-sport.cz/…220-014.html

          a nebo variantu xt

          http://www.global-sport.cz/…220-010.html

          +

          http://www.global-sport.cz/…220-011.html

           
          0 0
          • siafu  

            k XT klikám vozím převodníky TA Specialites Chinook, pěkné, lehké a lepší než původní XT. dodává je bicy.cz, ale myslím, že je má na prodejně i bikezone.cz (aspoň je tam někdy zahlídnout)

            0 0
            • art1  

              v čem jsou lepší ?

              0 0
              • siafu  

                lepší v tom, že mají vyšší životnost a snad i o něco líp řadí

                0 0
                • art1  

                  kolik jsi najel na XT a kolik na těchto ?

                  0 0
                  • siafu  

                    nepočítám to, ale kliky mám od dubna 2004, převodníky Specialites Chinook jsou na nich od května 2006 a ještě nějakou dobu vydrží – o to strach nemám:)

                    0 0
                    • art1  

                      za 2 roky si sjel XT ?  a sakra tak to si musel dát tak 25tis za rok

                      0 0
                      • gargamel  

                        To asi ne, mě odešel 32z po 4000km. Xt převodníky byly bláto. Teď už je to lepší (ocel. zuby).

                        0 0
                        • Hrabex1  

                          ocelovy zuby byly vzdycky, ale neni ocel jako ocel

                          0 0
                          • Vilém  

                            Tak to tezko. Ocelove se davaji myslim posledni dva modely. FC-M760 jeste mely dural, ktery vydrzel hovno.

                            0 0
                      • MlokCZ  

                        Už se to tu dříve řešilo. Některé série středních převodníků předchozího modelu XT a LX klik stály opravdu za … a výdrž byla klidně i pod 2tis. km (vím o případu, kdy po 1200km a prvním řetězu byl střední převodník v háji). I mně, co mi vše vydrží extra dlouho jeden XT střední převodník nedal ani 4tis. km. Po výměně za ten stejný ten další drží 7tis. km a je v pořádku (zřejmě už z lepší série).

                        0 0
                      • Vilém  

                        XT prevodniky 50tkm? :))))) Tak prostredni ± 3tkm kdyz moc.

                        0 0
                        • tonik666  

                          hloupa otazka. Jak se pozna, ze je prevodnik sjetej? Novej retez nesedne?

                          0 0
                          • kubad  

                            jo řetěz nesedne a střílí na převodníku ( přeskakuje)

                            0 0
                            • Hornet  

                              Niekedy sa moze aj lepit na spodne zuby na prevodniku, ked to este nie je moc.

                              0 0
                            • Zerocool  

                              nebo se lepí a motá přehazovačky

                              0 0
                            • Hrabex1  

                              strileni je u prevodniku extremni pripad, vetsinou se to projevuje jen lepenim retezu. a taky je to videt

                              0 0
                              • tonik666  

                                Teda nevím, já s lepením problémy neměl a po výměně řetězu mi střílel řetěz na prostřední placce. (proto jsem se výše ptal)

                                0 0
          • jonti  

            Sediet budu vsetky. Ked aspon trochu riesis vahu, tak zober hlinikove, inak ber ocelove deore.

            A tiez by som doporucil pozriet si ceny celych kluk so stredom HT2. Je mozne ze nejake nove deore kluky so stredom, ktory sa tiez hodi a velkym prevodnikom, ktory casom tiez bude treba, bude stat menej nez tri prevodniky v sucte.

            0 0
        • tonik666  

          Zajímalo by mě, co na ložiskách uvidí? Lze opotřebení poznat pohledem/pohmatem? (Menší než že z nich teče rez)

          0 0
          • kubad  

            rukou poznáš jestli jdou lehce a nepřidrhají a poznáš jestli mají vůli

            0 0
            • tonik666  

              V servisu mi tvrdili, že se ložiska jinak chovají pod tlakem (v záběru) a jinak vyndaná, tudíž že skutečné opotřebení lze težko poznat. Tím myslím, že když jdou vyndaná hladce, pod tlakem jít nemusí. Moje původní vyndaná nepřidrhávají, ale v záběru pěkně chroupaly.

              Aby šla poznat vůle, je třeba sundat vnější plastový kryt(ten co se u něj píše, že se nemá sundavat :D) a šahat přímo na ložisko, je to tak? (misky Hollowtech II)

              0 0
              • kubad  

                to máš pravdu, ale pokud jdou ložiska lehce a vnitřní kroužek nemá vakl je předpoklad že sou OK

                samozřejmě to pod zatížením může vypadat jinak, ale člověk co má cit a prošlo mu rukama pár ložisek to pozná

                0 0
                • tonik666  

                  To se zdá, že by moje starý ložiska mohly být ještě v pohodě funkční (přestože chroupou).

                  Právě protože jsem si myslel to co píšeš, tedy že zkušená ruka pozná, tak jsem je vzal do toho servisu a dověděl se výše napsané.

                  0 0
    • Joseph de Sax  

      jo…vem si k tomu ještě ale sekeru…

      0 0
      • biker122  

        ty zmíněné TA se mi líbí. ale cenově je to opět trochu jinde, tedy cca 3× více než ty deorka. zhruba za rok + něco:-) bych chtěl komplet nový kolo, takže abych teď dal do převodníků 1200,–, nechce se nechce. najedím tak 3tis. za rok..

        0 0
    • Zerocool  

      hodím to sem, nevíte, jestli shimano plánuje nové kliky xt (nový design)? jestli má cenu chvíli počkat?

      0 0
      • kubad  

        nemá nové XT bude 10speed :-)

        0 0
        • Zerocool  

          ale trojplacka ne?

          0 0
          • kubad  

            no a budeš cpat 10 kové packy na 9ku ?

            zbytečně, kvůli čemu ?

            0 0
            • Zerocool  

              potřebuju jenom kliky nic jiného, současné se mi až tak moc nelíbí, možná xtr, pokud je seženu tak do 4,5tis., když ne tak asi xt

              0 0
              • TJK  

                Za 4500 prodavam svoje vcetne stredu v perfektnim stavu. necele 2 sezony jete, ale aktualne mam vazneho zajemce, jen si zatim nejsem uplne jist ze je vezme :-), tak pokud by je nechtel muzu ti dat vedet…

                0 0
          • kubad  

            zatím podle toho co je venku budou nové kliky

            XT 2011 označení FC-M770–10 v provedení 42–32–24

            a SLX taky

            0 0
            • ememem  

              no kua, pokrok nezastavis.

              0 0
              • Mobidyk1  

                já dokonce četl že shimano skousi i ctrnactku :) uaaaaaa to bude narez (mozna) :D A az budeme vozit ctrnactku a jeste elektronickou :D

                0 0
            • vysmátej bajker  

              Na trojpacku je snad desítka zbytečná,dofám že bude souběh bud s dvoplackou nebo 9.

              Taky přeci by to mnělo být nejdřív u XTR?

              0 0
              • kubad  

                no :-) mělo

                ale podle prvních informací bud 10sp u XTR, XT a SLX

                0 0
                • JakeF  

                  Wow! Už se těšim…

                  0 0
                  • Vilém  

                    Na co? Jak to bude jeste nachylnejsi na sracky, jeste min vydrzi a bude jeste drazsi? Presne takovych zakazniku potrebuji vyrobci co nejvic:)

                    0 0
                    • JakeF  

                      Já mám na 2*10 veskrze pozitivní názor, 3*9 má pro mě zbytečně moc nevyužitejch převodů. Cena se tim právě srazí, když bude v 2*10 i SLXko a zanášení bordelem si myslim, že ani o tolik horší, než u 9kový kazety nebude.

                      0 0
                      • Vilém  

                        No nechame se prekvapit, ale myslim si ze zazraky se proste nedeji. Vim jaky byl rozdil 8micka a 9ka.

                        0 0
                      • ememem  

                        v podstate s tebou suhlasim, nicmenej s vilemom tiez…

                        0 0
                        • 4.ever1  

                          Sháním nový převodník na FC-M760 44 zubů.

                          Máte někdo zkušenosti s převodníkem Aerozine Titanium , MTB převodník 44 zubů , materiál AL-7075 T6 CNC , tozteč 104mm.

                          http://bagbike.cz/…

                          Popřípadě doporučte nějaký jiný 44 zubový převodník na FC-M760.

                          0 0
                          • Hnoj  

                            Middleburn Hadcoat. Sice drahé, ale vydrží toho hoooodně…

                            0 0
                            • radek80  

                              Middleburn, nic jinýho nebrat. Jsou napořád a skvěle řadí. Beru přímo od Yarroline, slevička vždy nějaká.

                              0 0
                          • siafu  

                            Mám Specialites TA Chinook 44/32/22 z. – lehké, vypadají dobře, odpovídající poměr cena vs. životnost a taky přesně sedí na packy klik

                            0 0
                          • fisafisa  

                            Taky koukám po tom Aerozine 44z převodníku. Cos nakonec koupil? A jaké jsou zkušenosti?

                            0 0
    • vili  

      Tak když už je to vyhrabaný tak se taky zeptám. Aktuálně řeším nový převodníky. Volba padne nejspíš na chinooky. Ale ještě zvažuju, jestli zachovat trojplacku a nebo zkusit dvoj. Můžete mně dle vašich zkušeností poradit vhodné rozsahy zubů? U verze s trojplackou bych chtěl na velkou zkusit buď 42 nebo dokonce 40 zubů. Malá asi zůstane původních 22 a u prostřední nevím jestli nechat 32 nebo méně. Ve verzi s dvojpřevodníkem bych asi dal 40 a 28? Díky za rady.

      0 0
      • destr  

        Já půjdu do 27–40.

        0 0
      • tonik666  

        Mám 26–36. Pokud nejsi silničář, tak je to ok. Jen je to docela těžké (s odlehčeným bashguardem těžší než třípřevodník).

        0 0
        • 4.ever1  

          Mám kliky FC-M760.

          Nyní jsem chtěl vyměnit prostřední převodník 32z.

          Koupil jsem převodník Shimano SLX pro FC-M660 32z. (originál převodník Shimano XT FC-M760 jsem nekupoval z důvodu že prý nic nevydrží). Jenže převodník (FC-M660) mi tam nepasuje z důvodu že je v prostření části černý plast , který překáží u dosedacích ploch na přišroubování.

          Je možné plast pouze upilovat ?

          Neupadne potom celý ten plast ?

          Viděl jsem zde že se musí upilovat kousek kovu , ale o plastu jsem se nic nedočetl.

          Díky za info.

          0 0
          • Vilém  

            Staci upilovat. Myslim, ze i v tomto vlakne se to resilo.

            0 0
            • 4.ever1  

              Upiloval jsem po cca 2–3 mm černého plastu u čtyř dosedacích ploch. Žádný kov jsem nepiloval.

              Ujeto přes 200 kilometrů a vše funguje bez problému.

              0 0
      • blisterexist  

        já vozím 38/25 a naprostá spokojenost

        0 0
    • Prokop Tunel  

      Zdravím,

      mám problém s převodníkem 22z u klik XT.

      Jedná se o to, že se řetěz „lepí“ (ve spodní části se neodhákne) a to jak ze starším, tak novým řetězem.

      Co se týče samotného převodníku, ten je minimálně jetý.

      Kde může být problém?

      0 0
      • Vilém  

        V prevodniku:)

        Zkus kouknout, zda neni zohlej nejakej zub, neni na nem nejaky otrep atd. Pokud ne, tak ho muzes trochu opilovat a setrit na novej. Pokud jezdis casteji malou pilu, tak ten dural neni extra drzak, ocel by to jistila.

        0 0
      • Knakml  

        Stejnej problem od dneška řeším na bráchovo kole. Malá placka 22zub lepí! Sundal jsem ji a zítra vyrazim po krámech sehnat jinou. Jestli jsem to tu dobře pochopil, tak by tam mělo pasovat Deore jo?

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.