• agocone

  Ahoj

  Mám kolo Focus Jam 8.9. a začalo mi vydávat podivné zvuky. V uchycení tlumiče na horní ramové trubce se ozývají zvuky praskání. Rozebral jsem celou zadní stavbu a všechno vyčistil a promazal a stále jsem problem nevyresil. Nemáte někdo zkušenost co by ti mohlo být.

  0 0
  • Micey  

   Na mym bejvalym Focusu Jam to byla zadni osa. Takze ocistit, spravne dotahnout, nejaka ta vazelina..

   0 0
  • theedge  

   Hele nejcasteji lupe sedlovka v ramu a objimka.

   Pokud jsi si jisty ze to jde od tlumice ( fakt se to tim ramem nese ruzne ) tak vycistit nebo prelisovat bushing.

   0 0
  • woncha  

   Čau, taky mám Jama 8.9 :) u mě to pravidelně dělala povolená patka přehazovačky. Vždy jsem rozebral vyčistil, utáhl a po par jízdách zase začalo praskání. Taky jsem zkraje hledal od hlávka, přes tlumiče po sedlovku. Vyřešilo znovuvyčištění a zakápnutí závitu locktitem.

   0 0
  • MartinS83  

   ahoj, mám Jam 6.9 asi tři týdny a to skřípání se ozývá téměř od začátku. Dal bych snad ruku do ohně za to, že se to děje u horní rámové trubky na uložení tlumiče, ale když to tady tak čtu, ideální by bylo kolo celé rozebrat a promazat :-) tipy na odstranění tady nějaké jsou, tak uvidíme. zatím díky.

   0 0
   • Charlie_R  

    Teď jsem to řešil asi dva měsíce u SUPa. Výměna ložisek stavby, rozebraný hlávko, pedály, sedlovka atd… Nakonec to dělala objímka sedlovky, i po vyčištěni se tam hrozně rychle dostal písek a neslo se to různě po rámu.

    Aspoň jsem udělal pořádnou údržbu :-)

    0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.