Pomoc s výběrem kola cca do 13000Kč

54 nepřečtených
  • Verxes

    Ahoj,

    potřebuji poradit s výběrem nového horského kola. Začal jsem zase trochu pravidelně jezdit – cca 100–150km týdně (střídám to obden s běháním) a hned jsem zjistil, že asi je čas na výměnu mého staršího kola = mám cca přes 10 let staré horské kolo Alpine, 26". To už asi nechám jen jako přibližovadlo na krátkou vzdálenost a vybírám nové.¨

    Na 90% jsem rozhodnut pro horské a rozměr taky nevím, jestli není lepší 29" nebo zůstat u 26".

    Z 90% jezdím silnice, okresky, ale občas to lupnu polní cestou, lesem apod. takže rozměr by byl možná lepší 29" – na druhou stranu mám jen 174cm a současná 26ka mi vyhovuje.

    Chtěl bych radu, které kolo (jaké komponenty) vybrat = každá značka tam má jiné označení a pro mě je to španělská vesnice.

    A sni pořádně neznám aktuální dobré značky – kromě Apache, Author a Rock machine, ale i tyto značky dělají „supermarketová“ kola, takže jsem si vybral pár modelů a chtěl bych slyšet Váš názor:

    1) Rock Machine El Nino 60 2013

    http://jizdni-kola.heureka.cz/…ino-60–2013/

    2) GT Avalanche 3.0 2013

    http://jizdni-kola.heureka.cz/…he-3_0–2013/

    3) Author Spirit 2012

    http://jizdni-kola.heureka.cz/…spirit-2012/

    4) Rock Machine Tsunami 30 2013

    http://jizdni-kola.heureka.cz/…ami-30–2013/

    5) GT Aggressor 1.0 2014

    http://jizdni-kola.heureka.cz/…or-1_0–2014/

    6) GT Timberline 1.0 2014

    http://jizdni-kola.heureka.cz/…ne-1_0–2014/

    Případně navrhněte úplně něco jiného, ale v podobné cenové relaci. Dík

    Anketa: Jaká značka podle vás dělá kvalitní low-endové modely, tj. cena max. 15000Kč?

    0x
    0%
    0x
    0%
    0x
    0%
    GT
    0x
    0%
    0x
    0%
    1x
    17%
    5x
    83%
    0 0
    • smidjar  

      Tohle je sexy

      0 0
      • Krejca  

        Sexy není :-) ale poměr cena,výbava je pěkný ,to by nebyla špatná volba.

        0 0
      • Verxes  

        To je dobrá cena v poměru s kvalitou – Polygon jako značku neznám, ale všechny komponenty jsou docela v cajku, jediná a pro mě obrovská chyba = nedá se to sehnat v jiné barvě.. nebudu prostě jezdit na červeným kole, sorry :-(

        To radši půjdu o level níž a koupím Authora se Shimano Acera/Alivio..

        0 0
        • Krejca  

          Sorry tobě se asi nedá poradit,protože rozdíl není jen v "acera /alivio " :-) ten polygon ,ač není manekýna je jako kolo trochu jinde,a na tohoAuthora fakt nikoho nezbalíš ani nikoho u stánku neohromíš :-P

          0 0
          • Spathodus  

            Aha a já myslel, že to chce na ježdění:-)

            Jak už jsem psal, ten Polygon je osazením nejlepší volba, ale člověk musí mít z kola i radost a když se mu nelíbí, tak není co řešit. Na druhou stranu, ten Author taky není špatnej a na ježdění, co Verxes popisuje plně dostačující.

            0 0
            • Krejca  

              Jasně že je to každýho věc,ale ten polygon je prostě lepší volba a zas tak šerednej není,ale at jezdí třeba na bleděmodrý skládačce,jde jen o názor,peníze jsou to jeho,ono s 13000 je to prostě těžký a vždy to asi bude trochu kompromis. Koupil jsem ted ségře červený kolo ,tak ho trochu hájím :-P

              0 0
          • Verxes  

            tohle už je pasé – mám objednanýho Polygona, vel.18,5" (viz. krapet níže), akorát mám doluveno, že mi vymění rám za ten druhý červený, který mají v nabídce – ten je černo červený a určitě to bude vypadat líp

            0 0
        • maajkee  

          Proč ne červenou?

          0 0
    • Erknold  

      Hodně lidí si myslí, že stavba kola na zakázku je pro pracháče, co dají za kolo 30 000 a více. Ale opak je pravdou. Právě v kategorii kol do 20 000 je rozdíl mezi stavěným a seriovým kolem obrovský.

      Pokud se ti nelíbí ten Polygon, na to co popisuješ by byl skoro ideální dobrý kros. Ale ten seriovej neseženeš určitě, jelikož se nedělá. Nicméně třeba scalar by ti dokázal nacenit a sestavit slušné kolo do 15000. Se širšíma pláštěma typu Schwalbe hurricane 42 neuděláš ostudu ani v terenu a po silnici letíš jak střela :)

      0 0
      • Krejca  

        13 je na stavěné kolo směšně málo,nic proti.

        0 0
        • Erknold  

          Ale furt by se tam možná vešla základní vzduchová krosova vidle, kliky s dutou osou a kombinace alivio deore (možná). Což je stále lepší, než seriovka na acera/altus.

          0 0
          • johninho017  

            toto co popisuješ by mohlo u scalara za cca 14000 být. Mám od něj vzduchovou nrx, deore/alivio, ht II kliky deore, rám mrx,prům.náby a bylo to přes 17000. Když se vezme levnější rám, vzduchová ncx a z deore se nechají jen kliky, tak by se cena mohla stlačit. Ale to by si měl tazatel probrat se scalarem. Každopádně sériovky v této cenové relaci jsou hrozné…

            0 0
        • maajkee  

          Tak tak. 2, 3 roky dozadu to ještě celkem šlo, ale ceny jsou dneska trochu jinde. 13 je dneska celkem málo.

          Ten Polygon za 12 tisíc, tomu se stavbou defakto konkurovat co se osazení týče nedá. I když je to mix výrpodejových komponentů.

          0 0
      • Verxes  

        Sestavovat to nevim, to bych se musel poptat – spíš nějakou sériovku, přece jen 13tis. max 14, víc bych do toho asi nedal.

        0 0
    • Spathodus  

      Z toho tvého výběru bych bral Authora. Osazení má stejné, nebo lepší, než ti ostatní a jako jedinej má vzduchovou vidli. Ale jinak ten Polygon, co postnul smidjar je samozřejmě za ty prachy nejlepší volba.

      0 0
    • Smazaný účet  

      A co tohle http://www.agang.cz/…gsta-7.0.htm nebo toto http://www.agang.cz/…sta-7.29.htm. Myslím, že na krámě by se dala udělat sleva cca 15%. Mi se tento design zamlouvá.

      0 0
    • Verxes  

      Tak jsem se nakonec rozhodnul pro Author Spirit 2012, ale protože už je to doprodej a nemají ho nikde pro moji velikost, tak jsem vzdal Author Spirit 2013:

      http://jizdni-kola.heureka.cz/…spirit-2013/

      V dané cenové kategorii je to myslím celkem v poho.

      0 0
      • Krejca  

        Evidentně tě prostě chytl Author :-) užij si nové kolo :-)

        0 0
    • Verxes  

      Tak mám menší problém, po objednání Author Spirit 2013 mi volali z eshopu, že jedinný kus, který měli skladem byl po vybalení z krabice rozbitý, takže si mám vybrat jiné kolo/nebo vrátit peníze (platil jsem to předem kartou), jenže z nabídek tohoto eshopu a z doporučených alternativ se mi líbí snad jen toto, ale nevím, jestli se vyplatí připlatit 2000,– a jít do něho:

      http://www.sterba-kola.cz/…raction-2013

      Co myslíte? Přece jen komponenty už jsou trochu lepší, ale třeba vidlice (RST Blaze TnL olejov) je oproti tomu Spiritu horší, nebo ne? Spirit měl olej vzduch (RST Aerial 30 Air vzduchov).

      Nevím nevím..

      0 0
      • Verxes  

        Ještě dodám, že v mojí velikosti 19" jsem našel SPIRITA 2013 ještě tady, kde mají 5ks skladem, tak pokud by nebyl ten Traction ve všech ohledech lepší, aby se vyplatilo do něho jít, tak tam tu objednávku stornuju a objednám zde.:

        http://www.cyklocentrum.cz/…t-2013_p1019

        0 0
        • worlusho  

          Já bych šel do toho Polygonu v 18", má celkem standartní geometrii. A pokud se ti nelíbí rám, tak se koukni po nějakém, na který by jsi to přestrojil. ;)

          0 0
        • Chlebovnik  

          Jenom hlupák by nevzal Polygon z odkazu nahoře.

          0 0
          • Pajas04  

            Polygon má sice nejlepší výbavu, ale už nemají vhodnou velikost rámu na 174cm ;).

            0 0
            • Krejca  

              18,5 je reálný,záleží na proporcích postavy.Dá se to doladit trochu kratším představcem a sedlovkou bez předsazení.

              0 0
              • Pajas04  

                Tak poskládá se na to, ale podle mě to dobře vypadat nebude. Standover mu pak skoro určitě nebude vycházet nijak dobře.

                Představcem délku trochu poladí, ±2 cm a to už by stačit mohlo, ale co má sedlovka s offsetem nebo bez něj společného s velikostí rámu?

                0 0
            • Verxes  

              Podle toho webu nemají pouze velikost 16,5". Podle všech tabulek na výšku 170–175cm vhodná velikost 18–19".

              Každopádně Authora jsem stornoval, nechám si vrátit kačky a docela jsem se po vašem „popichování“ vrátil na web Polygonu a začal jsem nad tou 18,5" variantou přemýšlet, s tím, že snad i tu červenou nakonec přežiju (až se na to namontujou pořádný blatníky a další příslušenství, tak by to mohlo vypadat jako pořádnej bike :)

              0 0
              • worlusho  

                Tady máš geometrii toho rámu.

                0 0
                • Verxes  

                  No mě to právě nic moc neřekne, musel bych vzít metr a jít přeměřit to co mám, abych to mohl nějak porovnat. Prakticky je tohle první kolo, který si kupuju, ale SPIRITA jsem taky vybranýho v 18,5" variantě, 16,5 je podle mě strašně málo.. nevím, uvidíme. Cca zítra, až dostanu info, že mi posílají zpátky peníze, tak musím něco dalšího vybrat.

                  OT: Jinak je standard, že to z těchle shopů posílají seřízené, nebo to musím po rozbalení odvézt někam do servisu na přeměření a seštelování? Třeba tam co jsem chtěl koupit toho Spirita, tam to rovnou psali, že to bude seřízený a připravený hned k jízdě.

                  0 0
                  • worlusho  

                    Co jsem tady tak pochytil, tak je to rozložené v krabici. Ale jestli to bylo do krabice dávané z regálu po dílech nebo rozložením složeného kola, tak to netuším. Jestli budeš chtít, tak ti vysvětlím co ty rozměry znamenají a které jsou více či méně důležité.

                    0 0
                • worlusho  

                  PS: Ještě doplním, pokud máš dilema s velikostí rámu tak zkus tento kalkulátor , předpokládám, že ti pomůže v rozhodování.

                  0 0
                  • Verxes  

                    Koukal jsem na to, docela zajímavý kalkulátor, určitě hodně napoví, zatím jsem měřil orientačně, ale zítra to zkusím pořádně naměřit.

                    0 0
                  • Verxes  

                    tak jsem kalkulátor vyzkoušel a víceméně mi vyšlo, že moje stávající kolo je OK – 18,5", akorát podle toho bych měl mít sedlo o něco níže (jsem zvyklý ho mít docela vysoko, tak že akorát šlapu špičkama)..

                    0 0
              • Topol  

                Za příplatek se tam dá dohodnout i přestrojení na jiný rám. Ale v 18ce mají zase jen taky červený –

                http://www.polygonbike.cz/…my/ram-cx5-j

                Za super cenu mají doprodej karbonových rámů,ale pouze velikost 20.

                http://www.polygonbike.cz/…ozmic-rx-1–0

                http://www.polygonbike.cz/…ozmic-rx-2–0

                http://www.polygonbike.cz/…ozmic-rx-1–0

                0 0
                • Krejca  

                  Proč ne? červený kola bejvaj naživo moc pěkný,nejsou tak fádní jak ty šedo černý kombinace.

                  0 0
                • Verxes  

                  Ahoj, už jsem to poptal, za „přezbrojení“ na ten druhý červený 18,5" účtují 1000Kč za práci. Celkově se mi líbí víc, takže asi to vezmu s tím druhým rámem.

                  0 0
              • Pajas04  

                Tak ok, řiď se podle tabulek, já se jen snažil poradit dle svých zkušeností (mám 171cm). Na tuhle výšku (174cm) by Ti většina lidí poradila asi 17" rám, tak se rozhodni sám.

                Když se na to namontují blatníky, bude to vypadat akorát tak hnusně…

                0 0
                • Verxes  

                  Tak jsem se po dlouhé době přeměřil a zjistil, že jsem ještě větší prcek než jsem doufal.. mám cca taky 171 – 172cm, všude jsou stejně ale obecný tabulky, že 171–175 rám cca 17–18" jinde je uvedeno 18"-19", takže se v tom stejně člověk nevyzná.

                  Ještě si udělám to celkové přeměření, jak tady byl výše odkaz a uvidíme – Takže ve výsledku jsem 18,5" Authora odřekl, Polygon 18,5" nakonec bude na mě velkej a nakonec ani neseženu pořádný kolo se 17" rámem.. super :-D

                  To se nám to zamotává.

                  Ještě si vytisknu rozměry a geometrii toho rámu a půjdu si s metrem přeměřit geometrii rámu kola na kterém teď jezdím, abych mohl porovnávat a pak se asi raději vydám někam do kamennýho obchodu vyzkoušet posez na nějakých vystavených kolech, takže nákup kolam zatím posouvám na neurčito :-(

                  0 0
                  • worlusho  

                    Manželka měří 170cm a dcera 168cm a obě jezdí na 19" s efektivní délkou rámu 590–585mm s představci 100/105mm a i podle té kalkulačky jim to vyšlo. Aby ti to bylo velké, tak by jsi musel mít krátké nohy a dlouhý krk. :)

                    0 0
                    • Pajas04  

                      Pokud myslíš, že vysunutí sedlovek je na kolech co máš v profilu ideální…celkem by mě zajímalo, když se Tvá manželka či dcera postaví obkročmo nad rám, jestli tam mají dost místa.

                      A 585–590mm na 19" rám je proklatě málo – mám 16" rám a efektivní délku rámu 580mm.

                      0 0
                      • worlusho  

                        Co je to ideální, to je široký pojem obecně přijímaného názoru. Nejmladší dcera má 16,5 s délkou 603mm proti tomu je i ten tvůj docela prcek :). Manželka má kratší nohy, ta má sedlovku vytaženou 20cm a dcera byť menší, tak nohy má delší a sedlovku má na 22cm. Místa tam mají dost na to co jezdí nebo myslíš, že správná výška je když je sedlovka vytažena na max?

                        0 0
                        • Pajas04  

                          16,5" a 603mm – to je ten Superior v profilu? Vím, že dělali delší rámy, ale tohle je super :).

                          Pokud sedí foto v profilu i na ta kola manželky a dcery, tak tam to na 20cm fakt nevypadá. A na tak velkých rámech by to bylo dost divné při jejich výškách.

                          Ne na max, samozřejmě, ale nějak tak normálně – tedy o dost víc, než to máš třeba na tom Treku.

                          0 0
                          • worlusho  

                            jj, ten Sup má 603mm délku. S tím Trekem máš pravdu, dal jsem si tam sedlovku co jsem měl po ruce a ona byla zkracovaná a vzhledem ke své váze jsem to tenkrát nechtěl hrotit, tak jsem jel s tímto setupem. :) V současnosti Trek už vypadá trochu jinak, musel jsem ho reklamovat a i sedlovku jsem pořídil tak akorát. :) Velikost zůstala stejná.

                            0 0
                    • Krejca  

                      To bych řek že maj holky trochu špatnou velikost :-(

                      0 0
                  • Verxes  

                    takže provedl jsem přeměření mého stávajícího kola, jednak mám 18,5" rám a když stojím nohama na zemi a kolo mám mezi nima, tak mám v rozkroku vůli asi 1–2cm, ale nikdy mi to nevadilo, takže asi risknu toho Polygona v té 18,5" variantě + připlatím 1000Kč za výměnu rámu na ten druhý černo – červený, který podle mě vypadá víc „sexy“

                    0 0
                    • Mr.Dan  

                      18,5ka bude cajk, rozhodující je kromě standoveru (který Polygon stejně neuvádí) hlavně efektivní délka rámu. Ty Polygony jsou extrémně krátký, takže počítám, že ti to vlastně bude nepatrně kratší, resp. s normálním představcem (cca 100mm) tak akorát. Kolik ti kalkulátor hodil Horizontal (effective) top tube length? Předpokládám něco kolem 590–600mm?

                      0 0
                      • Verxes  

                        Já jsem si neulozil ty výsledky na konci, ale myslím, ze něco kolem těch 600mm to bylo. Moje aktuální kolo je 18,5", nevím jaký bude rozdíl oproti Polygonu, tak podrobně jsem to neměřil, ale zajímavé je, že teď mám sedačku vytaženou úplně co to jde, jinak na to nejsem zvyklej.. Ale to j těma 10 lety co jsem na tom jezdil ;-)

                        0 0
    • Verxes  

      Tak polygon je objednaný, již mi provedli výměnu rámu a poslali souhrn objednávky, takže počítám tak úterý, středa že bude doma.

      Ještě takový obecný dotaz: je standart, ze nové kolo je od výrobě správně seřízené a můžu na něm hned po sestavení vyjet? A pokud bych vyloženě necítil, že je „něco špatně“, tak to neřešit?

      0 0
      • Verxes  

        Nebo bych to mel dat nejdriv někam seřídit?

        0 0
        • CCCR  

          Měl sis koupit Leader Fox Evolution za 5500. V klidu by ti to na to co popisuješ postačilo. Jediný mínus by snad byla vidle tu bys vsak vymenil za mnohem lepší.

          0 0
    • Verxes  

      Tak mi polygon i s vymenenym rámem dnes dorazil. Musel jsem si nasroubovat přední kotouč na kolo a prisroubovat řidítka a už je to složené.

      Akorát mi ten přední kotouč při otočení drhne a šustí, takže asi dříve navštívím servis a nechám vše seřídit, než na tom vyjedu.

      0 0
      • worlusho  

        Za předpokladu, že přední kolo dobře sedí ve vidlici, tak jenom seřiď brzdový třmen a dej si ho do profilu. ;)

        0 0
        • Verxes  

          Tak jsem seřídil brzdový třmen – hrál jsem si s tím docela dlouho, ale nakonec jsem to seřídil tak, že už jen trošku skrtne,není to nic strasnyho a podle mě si to po nejake době sedne, nebo se to trochu vybrousi.. Zitra to doskladam a zkusim projet.. Do servisu to mršinu az si to kompletně sedne.. Tak za 300km?

          0 0
          • ˘Ö˘ Krab  

            Takže si především nejdřív dobře zajeď destičky, aby se dostaly k optimálnímu účinku.

            Garanční servis u bajku doporučují prodejci obvykle tak po 100 – 150 km, tehdy si to sedne a pak už by moc nemělo, to už budeš jen mazat a čistit pořád dokola a měnit spotřební materiál.

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.