Pomoc s koupí celoodpruženého kola do 30 000

83 nepřečtených
  • Rejnok1

    Zdravím,

    potřeboval bych pomoct s radou ohledně koupi kola pro syna. Syn puberťák 185 cm (ale roste) chce nové kolo, Vybral si tohle:

    http://www.nejlevnejsi-kola.cz/…-0–2013.html

    Jezdí jen lehčí terén, lesní cesty atd a chce celoodpružené kolo. Co si o tom myslíte, je to za tu cenu slušné nebo byste doporučili něco jiného?

    Každá rada je vítána.

    Díky

    0 0
    • Deadlift  

      Trošičku bych přidal a koupil toto:http://www.cyklonemcik.cz/…-4–0-xt-2014

      0 0
    • Mysee  

      Do toho karbonu dole bych nešel, tohle vypadá vcelku ok. Je tam vzduchová vidle, funkční X7 10 speed set, žádné míchanice. Klidně může být.

      0 0
      • Deadlift  

        Avid Elixir 3…no nevím. Ten full u Němčíka je na XT brzdách.

        0 0
        • Rejnok1  

          A to jsou nějaké špatné? Bude to mít na pohodové ježdění, žádné extrémní sjezdy či akce. Ted měl na kole dokonce ještě Včka… A přechází z juniorského kola na dospělácké, takže defacto všechno bude pro něj zlepšení…

          0 0
          • Deadlift  

            Tak je to nesrovnatelné s XT brzdami. Avid brzdy budou hůře servisovatelné než XT. Osobně bych neplatil defacto stejné peníze za něco horšího. Poměr výkon cena je tam jen horší.

            0 0
            • Deadlift  

              …tedy Avid 3 vs XT brzdy určitě:o)

              0 0
              • Pagi  

                XT jsou lepší to rozhodně, ale o nto nepozná. Jak bylo psáno. Přechází z V brzd. Tohle bych tolik neřešil… Časem pozná sám jestli bude chtít lepší kvalitu.

                0 0
        • Pagi  

          Přečti si podmínky při koupi, aby to měl v XT. Další prachy nahoru, to do 30.000,– nedá :D

          0 0
          • Deadlift  

            Bude to o 4999 Kč víc.

            Za 29 000 Kč bude mít SLX/deore

            http://www.cyklonemcik.cz/…-5–0–2014–1

            0 0
            • Deadlift  

              …anebo prostě slušné neceloodpružené kolo do třiceti tisíc bude docela v pohodě.

              0 0
              • Pagi  

                pokud má limit do 30.000,– tak o 5litrů víc je celkem hodně. to může dát o další 3500,– více a má zapletená kola. To nemůžeš takhle brát. Začíná teprve. Deore/SLX mu bude stačit a vždy můžeš komponentu za ty prachy vyměnit, když usoudí, že to je o ničem.

                A pořád mu rveš 29" fulla proč proboha !!!

                na pohodu 29" fulla, se bude trápit. 26" full si bude užívat.

                0 0
        • Mysee  

          Taky je o 5 dražší. Já mám Elixir 5 a jsem spokojenej. Nevidím důvod, proč by pro hobíka nestačily 3.

          0 0
          • Deadlift  

            To jo, ale chválu na ně nikde zrovna nepějí (a já si dal Avid pětky preventivně přehodit na XT – odradili mě útržky vět…to ovzdušníš…pístky promažeš…šrou­bovákem odtáhneš:o)…nejsem kutil a kolo jen mažu a myju tak proto. Chápu, že pro šikovného servismanna to je prkotina).

            0 0
            • Pagi  

              V tomhle máš pravdu, jsou trochu náročnější ,ale klasický servisák to dá levou zadní. XT jsou držáky.

              Ty Avidy do řady 5 nic moc. Ale pro hobíka dobrý :D

              0 0
              • scret  

                nevim o jakym klasickym servisakovi mluvis ty, ale k nam, kdyz prijdes do kramu a reknes, ze mas avidy, , tak se servisaci krizujou a pro jistotu si jeste odplivnou:))

                0 0
                • nitraq  

                  Buď rád, že jsi tam nešel s Magurama, to na tebe koukají jako na blázna a potajmu volají Chocholouška:))

                  0 0
                • wilda81  

                  Tak je servisak a servisak, ze. Ti sikovni je bez kecu odvzdusni, menici dilu se krizuji a plivou.

                  0 0
                  • scret  

                    ze uz jsem jich potkal dost a bez kecu to snad nebylo nikdy:) ale co si budem nalhavat, avidy jsou proste shitky… a ja mam na kole radsi hayesy nez tam mit 10 avidu:))

                    0 0
            • Mysee  

              Tak hobík brzdy tak jako tak hodí do servisu, když s nima něco je. Já je mám rok – 2000 km. A jen jsem měnil desky. Proto mi přijde ten Author ok a aspoň si ho vyzkouší, navíc přechází z juniorskýho, takže všechno bude velká změna. A taky Němčík má hroznej přístup, už ho radši nikomu nedoporučuju.

              0 0
    • vantom28  

      nehrotil bych to a vzal Artura v karbonu. Krásný, lehký, funkční kolo- pro hobíka na seznámení s fullem ideál..

      0 0
    • Tehu  

      tyhle fully za 30 od authoru apod. znacek, ja nevim… sel bych do neceho klidne hure vybaveneho ale lepsi system odpruzeni.

      http://www.spoke.cz/…ance-27–5–4/?…

      http://www.kola-online.cz/…9–2013/d6742

      atd.

      nebo klidne neco bazaroveho…

      0 0
      • Pagi  

        sada Alivio, to fakt NEEE

        0 0
        • Tehu  

          sice houba s pomalejsimi reakcemi ale to je hobikovi sumak. Zato bezproblemovy chod a funkcnost a svou praci odvede ;-) mlada jezdila na 2012 sade, ted jezdi na 2014 sade a nato ze je to zenska a ty maj vetsinou problemy vetsi tak slape…

          Radsi bych investoval to lepsiho systemu nez ma author a tyhle spotrebaky neni problem za par kacek vymenit v budoucnu nez cely ram !!!

          0 0
          • Pagi  

            Myslím, že ten rám zas o tolik lepší není a kluk (chlap) má více síly. Větší šance, že odejdou mnohem dříve komponenty. Giant nevyniká nějak moc ničím lepším od Authoru. Je to stejný level. Spíš platíš za značku a proto ty šitky osazení.

            0 0
            • scret  

              clovek by myslel, ze u fullu je dulezity system odpruzeni… vidim, ze se asi pletu

              0 0
              • Pagi  

                je v případě FOXu, DT nebo RS

                0 0
                • Bafoon  

                  si zabil :-D

                  Hele jako chápu, že se mu snažíš pomoct, ale nějak to motáš – ať mu v tom výběru neuděláš zbytečně brajgl.

                  0 0
                • scret  

                  neni problem pak posetrit na lepsi tlumak za par korun.. bazarove RP2 nebo 23 stojej 2–3tis. v dobrem stavu…

                  Ale shitovej system authoru neprekopes ani zazracnym tlumicem…

                  0 0
                  • Pagi  

                    A myslíš že GIANT který je přehypovanej je lepší než ten Authoruv. Bavíme se o full jen za 30tisíc… :D

                    Samozřejmě tlumičem to pak dáš nahoru, jsou mnohem citlivější, než ty základní mrchy na obou případech.

                    Mluvíte o systému, ale že komponenty jsou v základu mrchy z Tesca nikdo už nemluví :D

                    0 0
                    • Vilém  

                      V tescu maji kola na aliviu a deore?

                      0 0
                      • Pagi  

                        To bylo obrazně řečeno, prostě marketová kola. Ano mají Alivio a i Deore.

                        Prostě za 30.000 nekoupíš hodně muziky. Vždy tam bude něco stát hodně za houno. Kdyby to bylo HT, tak to bude fajn. za těch pár let co jezdím 26/29 full i HT, vím, že se nevyplatí ani jedno kolo.

                        Takže končím v diskusi :D

                        Pokud bych to měl uzavřít, asi opravdu vyšel nejlépe ten Giant, cena také přijatelná, ale… :D :D

                        0 0
                    • Tehu  

                      tak prikoupi za 2–3k jak pise scret tlumak a ma to za 33 dle tveho gusta o level vys :-D kdyz mu to nebude stacit…

                      0 0
                    • pepek  

                      GIANT který je přehypovanej -já nerozumět tobě. Ty muset říci, co to znamenat?

                      0 0
                      • Pagi  

                        No podobně jako Scott, Specialized atd.

                        Nevím co je k nepochopení… až vystřídáš aspoň 20kol, tak třeba poznáš

                        0 0
                        • pepek  

                          ja nerozumět tomu ohavnému slovu přehypovanej

                          0 0
                          • Pagi  

                            hype – reklamní trik – dalo by se říci – velká značka, která je vlastně řadová

                            Scott a Specialized předražený – je toho na celou bakalářku :D

                            0 0
                            • scret  

                              nejak enchapu souvislosti… V cem je to jiny nez author? giant ma aspon fungujici system a nejde cestou pokus/omyl jako author:)

                              0 0
                              • vantom28  

                                tak já si myslím, že když někdo přes deset let vyrábí odpružená kola, tak by tam nějakej vývoj asi měl bejt…

                                0 0
                            • Auditor  

                              Jen ciste ze zvedavosti, nechci zadnej flame:

                              Co bys doporucil TY?

                              Pises ze Author ne, 29" ne, zancky jako Scott, Spesl jsou „nakydivnyslovo“ – tato kola taky ne.

                              Merida je pak totez.

                              A posles ho pro Superior, kterej dle me spada do stejny kategorie jako vyse popsane…

                              Opravdu to neni mysleno zle, jen me zajima tvuj nazor.

                              0 0
                    • Tehu  

                      z tesca ? no to snad ne…

                      0 0
                      • Pagi  

                        Pamatuji kola z Penny marketu s osazením Alivio/Deore, cena kol 9500,– / dokonce tady někde na bike-fóru jsou vlákna ohledně toho…

                        0 0
                        • Vilém  

                          To fakt chces tvrdit, ze mezi Alvivio/Deore packama bude nejakej rozdil? O saltru se vubec nebavim, tam poznas uplny prd.

                          To uz radsi ram, ktery alespon nejak funguje, za cenu obycejnejsiho osazeni.

                          0 0
                    • scret  

                      ?? co to znamena prehypovanej? ja nerozumet…:(

                      napisu to asi tak – full – dulezity zaklad kvalitni ram neboli system a az pak komponenty

                      – HT – co vymejslet na pevnym ramu nez komponenty?:)

                      Brat prosim s nadhledem…

                      Samozrejme ze zadnej full za 30 nebude top. To je myslim ale kazdymu jasny…

                      0 0
        • nitraq  

          Alivio ne? Prober se, je to puberťák, navíc první full. Za mě radši fungující systém s alivio/deore než houpacího koně na slx/xt.

          0 0
    • ondra7  

      Vůbec bych se toho nebál, je to dobře osazený / funkční kolo a pro ježdění, co jsi uvedl / pro mladýho kluka, nadstandard. Monarch RT3 / Recon Gold / X7 / brzdy funkční a stejně by rozdíl nepoznal… pohoda kolo.

      0 0
    • arf_soul  

      Jeste by byla moznost koupit mirne jete RB IQ Race v XL:

      IQ, RACE, velikost XL, barva bílá, vidlice FOX FLoat RL, tlumič FOX Float RP3, kompletní sada Shimano XT, kliky Race Face Turbine 3×10, kola Remerx 7325 – rozměr kol 26.

      Stav – zákaznické kolo, výborný stav, minimální nájezd.

      Sklad – Praha.

      Cena: 29990

      http://www.rb-bike.cz/…radnich-dilu

      0 0
      • Mysee  

        Což za ty prachy asi fajn. Ale velikost XL bude asi už moc.

        0 0
        • kocers  

          Na 185 cm bych se u RB určitě XL nebál. Mám teda IQ6, ale na mých cca 187 cm je XL ideální a rozdíl IQ, IQ6 je 1 cm délky pro IQ, což se dá případně doladit představcem. Takže za mě bych do toho klidně šel.

          0 0
        • Deadlift  

          Vždyť má 185 cm a roste. to bude OK.

          0 0
        • arf_soul  

          Merim 188cm, jezdim RB IQ XL a je to uplne v pohode :)

          0 0
        • Mysee  

          Ok omlouvám se, čekal jsem odstupňování stejně jako mezi M a L (±5 cm sedlová), nekoukal jsem přesně na geo. Takže XL by asi mohlo být, jestli poroste.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.