Polar RS800CX - USB IR nefunguje

9 nepřečtených
  • hovanec

    Ahoj všichni,

    Koupil jsem Polar RS800CX a společně s ním k němu dodávaný USB IR (ten černý), ale něco není vpořádku. Snažil jsem se spojit

    RS800CX s Polar ProTrainer 5 a bohužel spojení nešlo navázat. Dále jsem zkoušel tyto kroky:

    1. Ve Win7 je HW nainstalován korektně "Připraven k použití), všechny

    ovladače byly nainstalovány (zkoušel jsem i ze stránek Polaru), zařízení bliká, ale prostě to nic nedělá.

    1. Zkoušel jsem to samé i ve WinXP, stejný výsledek
    2. Vše jsem zkusil i na jiném PC – opět nic
    3. Hodinky jsou v pořádku, zkoušel jsem je spárovat na starším notebooku

    s integrovaným IrDA, vše funguje.

    1. Přikládal jsem USB IR z různých úhlů, vzdáleností a nic
    2. také jsem zkoušel konfigurovat v Traineru5 všechny COM porty (většinou

    odpověď: „Port nelze otevřít“), ale pouze na portu 3 se Trainer5 snažil o komunikaci, ale bez výsledku (něco ve stylu, že Polar neodpovídá).

    Co se dá dělat? Je možné, že IrDA je poškozen?

    Prosím o radu.

    0 0
    • max78  

      Mel jsi Polar nastaveny na „Connect“ nez jsi to prilozil k IrDa? Mne prvni spojeni trvalo neuveritelne dlouho (cca 5 minut), nez to zacalo fungovat. Zkus to u toho proste nechat chvili lezet. Senzory na Polaru jsou ty dve tecky nad displejem. Alternativne jeste mrkni, jestli nemas nainstalovany ovladac pro stribrny IrDa (dle meho je to IrDa, ktery Polar oznacuje jako verze 2). M.

      0 0
    • max78  

      A jeste jedna vec…s polarper­sonaltrainer.com mi to funguje lepe nez s ProTrainerem.

      0 0
      • camlost  

        když mu to funguje na ntb, tak to určitě umí namířit na IrDA správně.

        čili buď špatný driver, nebo špatný IrDA. nejlíp najít v okolí někoho se stejným a půjčit si to. a nebo reklamace – v nejhorším případě dostaneš za poštovné návod, jak na to. :-)

        0 0
    • hovanec  

      Tak a je to vyřešeno! Postup je následující:

      1. Pokud máte s originál Polar IrDA problém, ihned vrátit, nechat si

      vrátit peníze. V opačném případě zahodit na sběrný dvůr. :)

      1. Koupit IrDA od firmy i-tec: IrDA Wireless Bridge – USB Infrared Adapter.

      Je to kompatibilní se všemi Windows od 2000 až po 7. Mají ho v TS-BOHEMIA.

      1. Připojit se k internetu a Win7 si najdou drivery samy.
      0 0
      • max78  

        krasna prace. tak snad budes s polarem spokojeny.

        0 0
      • gmbiker  

        Nedávno jsem řešil stejný problém s S725× a Win7. Ovladače jsem hledal i na zahraničních forech, bez úspěchu. Nakonec to vyřešil noname IrDA z ebay.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.