• hatchet

    Ahoj, mám dotaz: V zadním kole potřebuji nahradit pevnou osu QR258R-M. Tohle už se nevyrábí. Měřením stoupání jsem se nedobral k žádnému smysluplnému číslu. Nemáte někdo prosím specifikaci téhle osy (12×…, stoupavost zavitu)?Díky.

    0 0
    • Vilém  

      Jak jsi to stoupani meril?

      0 0
    • Tomcat  

      je to 12mm osa system Syntace X12 která jde normálně koupit od cca 400,– do ......,–

      0 0
      • hatchet  

        No to právě není tak jednoduché. 12mm je průměr, ale potřebuješ ještě délku a závit.

        Vychází mi stoupání cca 1,7mm, což je trochu divné. Proto dotaz. Díky všem.

        0 1
        • pepek  

          8 zavitu, změřil posuvkou a vydelil osmi – pokud „8závitů“ je 8 vrcholů závitu, tak musíš dělit sedmi

          0 0
          • hatchet  

            Ne, osm celých závitů. Je to správně.

            0 0
            • pepek  

              no a 1,75 mm to být nemůže?

              0 0
              • hatchet  

                Ahoj, vypadá to na 1,5. Vezmu to do práce a zmerim pod mikroskopem, už na to taky prd vidím. Nebo mi mezitím napíše p.Heinik, kterého jsem oslovil. Díky.

                0 0
                • Maka123  

                  Jsou měrky na závity… navštiv nějakého soustruznika.

                  0 0
                  • Tomcat  

                    Jsou eshopy na dily… navštívit nějaký stranky,

                    Kde by jsi měl tu správnou osu podle náboje a systému vybrat.

                    Celý to spíš vypadá na divadlo , že osu si chce nechat vytočit protože nechce koupit novou za několik set Kč.

                    0 0
                    • hatchet  

                      Ano, měrku mám v práci, a taky mikroskop keyence,na kterým to změřím za chvíli, takže díky. Tomcat: tvůj způsob uvažování nepoužívám, zkus upravit medikaci.

                      0 0
    • Krepi  

      Jestli se jedná o RB-CR 290, tak je tam závit se stoupáním 1,75, měřeno nedávno :-)

      Edit: Už jsem ti kliknul do profilu a vidím, že máš IQ 290, ale předpokládal bych stejný závit…

      0 0
      • hatchet  

        Krepi díky. Já myslím, že to bude 1,5 nebo 1,75, ale každé RB je jiné, znáš to…:-) Rád bych to ještě dneska objednal, aby to do víkendu přišlo a mohl jsem zase vyjet.

        0 0
        • Krepi  

          To nevím, jestli je každé RB jiné. Kámoš má Bandita a má to stejně → vím to jistě, protože jsme si vyměňovali pevnou osu na připojení vozíku :-)

          1 0
          • hatchet  

            Krepi díky, máš pravdu. Rozkres je na světě od p Heiníka, ani jsem ještě neměřil… Díky všem, kteří k dotazu přistoupili konstruktivně. Zamykám.

            0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce