Nové pláště, vysoké tlaky, úzký ráfek?

3 nepřečtené
 • Snafu95

  Zdravím, obracím se na zkušenější s dotazem ohledně tlaků a nových plášťů. Pořídil jsem si na test nové pláště od Pirelli Scorpion MTB M dopředu, a H dozadu ve velikosti 29×2.4. Vybral jsem si je proto, protože technika nikdy nebyla mojí silnou stránkou, snažím se zlepšovat a chtěl dodat hlavě trochu více jistoty. V terénu drží krásně i na mokru, technické výjezdy zvládá hravě, neprokluzuje. Na asfaltu třeba více šlápnout, logicky. Co však řeším, je že dozadu musím dávat při mé váze 93 kg až 3.3 barů jinak je plášť rozpláclej a strašně se lepí, přestože když na něm nesedím je plášť tvrdej jak šutr. Ze startu jsem dal dozadu 2.0 barů jak jsem byl zvyklej u Racing Ralpha a při těchto tlacích se plášť tak zmáčknul, že začalo unikat i trochu mlíka. Přemýšlím čím by to mohlo být. Napadá mě buď, že mám plášť ve verzi LITE a je to jednoduše taková vlastnost toho pláště a verze ProWall (zesílená bočnice) by to nedělala. Nebo užší ráfky. Ráfky mám s vnitřní šířkou 21 mm, vnější 27 mm. Dle tabulek ETRTO na 21čkách můžu vozit i 2.5. Schválil mi to i výrobce ráfků a všude na fórech, i zahraničních píšou, že to je ještě v pohodě. Přece jen mě napadá, že by to mohlo být tím.

  Všude teď sleduju, jak se vozí tlaky pomalu 1.4 a mě to šlo opačným směrem. Není to nic z čeho bych vyváděl, jen mě to příjde zvlášťní a zajímá mě pohled zkušenější, abych pro příště věděl zase o něco víc. Předem děkuji za odpověď.

  0 0
  • novas752  

   Správná úvaha, podle mě je to kombinace všeho. Širší ráfek by dal plášti lepší oporu, plášť s odolnější tužší kostrou by měl také lepší oporu. Lite verze xcčkových plášťů jsou vyloženě papír a na tyhle širší pláště se pod těžšími jezdci imho vůbec nehodí, tam i odolnější trailové kostry (něco jako Maxxis Exo) nebývají zrovna ideální, obzvlášť s úzkým ráfkem.

   0 0
   • Snafu95  

    Teď to to dává ještě větší smysl, protože když se podívám do produktové řady Pirelli, na plášť R (rear specific), který je určený primárně dozadu, tak ve verzi LITE ho nedělají. Takže moje nezkušenost, plus do budoucna širší ráfky. Děkuji za odpověď :)

    0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.