• mica

    Zdravím,

    v nejbližší době bych si chtěl pořídit novou silnici. Prozatím se rozkoukávám po trhu, ale zalíbil se mi Wilier granturismo na Athene 11s. Dle diskusi na foru ještě pošilhávám po Canyonu a Giantu. Do dnešního dne jezdím starého hliníkového Wiliera na veloce 9s tak bych si zasloužil néjaký upgrade :D

    Kolo mám pro radost, žádné závodění. Výška 184 a 83 kg.

    P.S.: má cenu vyčkávat na nějake pozdějsí slevy či výprodeje?

    Díky všem.

    0 0
    • blaf  

      jeste jsem nevidel neojebanyho Wiliera, vzdycky tam byla hrozna kola (to je teda skoro na vsem), neuplna sada (michani Tiagra, 105, kliky Gossamer, …) a i tak za nijak prijemnou cenu, Gianty jsou dobre, z aktualni produkce se mi libi Propel, Defy nemusim, ale to je to jen o vzhledu, Canyon vychazi cenove dobre, ale jejich zpusob prodeje nemusi sedet kazdemu, ceske zastoupeni za me nic moc, osobne bych se rozhodoval mezi Canyonem a Giantem, mozna popremyslet o Focusu, vypadaji moc hezky a daji se sehnat za pekne ceny

      na slevy bych moc nespolehal, u Canyonu toho v te dobe moc nebyva, Gianty nevim

      0 0
    • mica  

      puvodne jsem chtel zustat u Campy ale co jsem koukal tak je velky problem najit kolo s campou ale on asi veliky rozdil mezi campou a shimanem nebude ne?

      0 0
      • ememem1  

        funguje oboje, je to skor o preferenciach jak co sedi a pod.

        0 0
      • sharkeeCZ  

        Campa má výhodu shazování převodu „čudlíkem“, Shimano je zase všude, vše kompatibilní

        0 0
        • ememem1  

          to je vyhoda jak pre koho , prave pre ten cudlik je pre mna campa out.

          0 0
        • blaf  

          v tom cudliku nevidim jedinou vyhodu, viz ememem, jezdim shimano a na 100% mi vyhovuje

          0 0
          • mica  

            nestalo se ze vam pri nejakem kritickem brzdeni vyklouzla brzdova paka z ruky kdyz se cela kyve do strany pri razeni? to se u campy stat nemuze ta je tam pevne.

            0 0
            • ememem1  

              to snad ani nejde.

              0 0
            • Člověk a jeho svět  

              To fakt ne, toho bych se nebál.

              0 0
            • blaf  

              o tom jsem jeste neslysel :) pujc si nekde testovacku se shimanem a vyzkousej, jestli ti ale vyhovuje campa, tak bych u ni zustal…

              0 0
              • mica  

                asi hloupa otazka ja vim ale shimano jsem nikdy nejel tak se radsi ptam

                0 0
                • rasto  

                  na campu nedam dopustit. nevim jak shimano, campa dela brzdove paky v uhliku. (pravda, vyssi sady). uhlik pri chladnejsim počasí nezebe do prstu. nyni tedy neni vhodna doba psat o zime, ale i ta prijde :-)

                  campu jednou naladim a pak o ni nevim. funguje velice spolehlive.

                  u shimana se mi nelibi ty hrozne anteny trcici z beranu (ciste subjektivni zalezitost).

                  0 0
                  • Člověk a jeho svět  

                    Antény, opratě… To je buď pravěk nebo low cost.

                    0 0
                    • rasto  

                      sorry, myslel jsem totok…

                      0 0
                      • Člověk a jeho svět  

                        A toto je jako lepší…? :)

                        0 0
                        • tromboonen  

                          +10, i zepredu to zohly u campy vypada podle me divne, nemluve o postevaku co jej musis hledat kdyz chces preradit:).. ve finale je nejdulezitejsi funkce a na silnici je ti to jedno, ale prece jen clovek hledi i na to jak to vypada… nastesti kazdy mame jiny vkus.. treba z boku na profi strojich se mi ta nejvyssi Campa libi, ze predu uz moc ne, ale ty nizsi casto maji nic moc detaily.. ale je to spis o tom, do jakeho tabora se priradis..

                          0 0
                          • mr.ricardo  

                            no prave, jak je to u campy zaobleny, tak to perfektne padne do dlane, a razeni palcem … kdo jednou zkusi, uz nikdy nechce jinak :) ale kazdy mame jiny ruce, to je jak se sedlem

                            0 0
                          • Hroch obojzhivelnyj  

                            Mam brzdy kliky Centaur 2009 a zbytek Athenu 2010 a zpracovani je perfektni.

                            Ergonomie mi vyhovuje maximalne, cudlik je perfektni, pri drzeni za paky.

                            0 0
                  • tromboonen  

                    Myslim Ultegra a Dura jsou uhlik urcite, jestli i nova 105 nevim.. jake anteny, co trci? myslis velikost te casi paky, co se za ni drzis, no to muze byt i plus, zalezi, jake ma clovek ruce a jak to drzi-ma nastavene.. tezko rict, je to fakt osobni vec.. rady se hodi jen pro dosud nerozhodnute, pak uz je kazdy ovlivneny a zaujaty.. jinak ja kdyz dobre nastavim tak o tom taky nevim, v tom bych problem nevidel :)

                    0 0
                    • blaf  

                      jinak ja kdyz dobre nastavim tak o tom taky nevim, v tom bych problem nevidel dokud nezaprsi :)

                      Ultegra a Dura mech. maji paky z karbonu (10sp), 11sp Ultegra Di2 karbon neni, ale tenhle argument mi prijde trochu mimo, to opravdu neni duvod podle ceho vybirat, na zimaku karbon paky mam a chladne jsou i ty, a v zime snad vozim rukavice :)

                      0 0
                      • Člověk a jeho svět  

                        Di2 ST 9070 má karbonovou páku. Naopak ji nemá Ultegra 6700. Ultegra 6800 už ano.

                        0 0
                      • rasto  

                        k tomu karbonu – prave ze hlina prochladne i pres rukavice – staci, abys byl trochu zpoceny (vozil jsem veloce). to pak ti nepomuze ani svecena voda klendra na prsty neskutecna. reseni je karbonova paka. jestli je dela i shimano, je to pouze dobre – dle designu (barvy) to neni tak prukazna jako u campy.

                        edit: karbon je trosku teplejsi, neni tak vodivy co se tyce chladu jako hlina.

                        0 0
                        • Člověk a jeho svět  

                          Jak moc, jak často, jak dlouho držíš brzdovou páku? Zařadíš, zabrzdíš a chytneš se buď za řidítka nebo za páky shora, ne? A tam máš gumu.

                          0 0
                          • rasto  

                            mno, napr. pri sjizdeni plzenske v praze (3 km?) drzim prsty na pace. abych byl v pohotovosti v pripade nutnosti brzdit. a i pri tahlych sjezdech me zebaly prsty.

                            0 0
                        • blaf  

                          jednu zimu jsem vozil starsi Duru s alu pakama, nikdy jsem s tim nemel problem, ted vozim karbonove Ultegry a nevidim rozdil

                          0 0
                  • ememem1  

                    to ale nemozes porovnavat super record a soru :-)

                    0 0
    • w4c  

      Před podobným problémem jsem stál loni. Wiliera jsem měl jako jednoho z favoritů a tak jsem se na něj byl podívat osobně ve FineBike. Chtěl jsem konkrétně GTR. Byl tam jak matnej (černo / červená), tak lesklej (zeleno / černá).

      Na fotkách vypadalo kolo skvěle, ale v reálu nic moc, hlavně, co se týče zpracování.

      Zkušební jízda také nebyla možná.

      0 0
      • mica  

        jak si to vyresil jestli se muzu zeptat? co si poridil?

        0 0
        • w4c  

          Do výběru jsem zařadil jen kola, která jsem si mohl vypůjčit, takže jsem měl Cannondale Synapse, Cannondale Super Six, TREK Madonne 4.7 a Specialized Tarmac.

          Synapse – asi vadnej kus, když jsem stisknul rámovou trubku, divně v tom praskalo, prodejce tvrdil, že to nic není, ale

          vypadal řekněme rozpačitě :D

          SuperSix – byl naprostá bomba, jel jako „prase“, prostě střela, ale byl jen na 105 za 48.000,– a všichni mě odrazovali,

          že mě z toho budou bolet záda a vyklepe mě to

          Tarmac – takový normální svezení, za 50.000,– pouze mix 105 a tiagry, brzdy nějaký jebky a kola taky. Tady se mi líbil přístup prodejce, který řekl, že je to dost drahý na to co to umi …

          Madonne 4.7 – tohle jsem nakonec vzal, je to takovej kompromis mezi závoďákem a endurance, navíc byl za 42.000,– , protože to byl model 2013, a měl poškrábanou brzdovou páku ,kompletně na Ultegře

          Po registraci na stránkách TREKu jsem získal celoživotní záruku na rám, což beru jako plus :).

          0 0
          • mica  

            diky za info :)

            0 0
          • sharkeeCZ  

            stejná záruka na rám je i u toho Tarmaca, který má (měl) s Tiagri jen přesmyk, který mi za 100 Kč vyměnili za 105 ;-) Kola jsou šunty, souhlas, ale to u těch Treků taky v této cenové kategorii. Trošku slušná kola v této ceně má jedině Canyon. Brzdy jsou no name, ale brzdí spolehlivě.

            0 0
            • w4c  

              Jsi si jistý? Mě tvrdili, že to platí jen na rámy S-WORKS. Jinak k těm kolům – která bys považoval za řekněme v pohodě?

              0 0
              • sharkeeCZ  

                Mám doživotní záruku na Tarmac, ale platí jen pro prvního majitele.

                Jak jsem psal nahoře, v.této ceně asi Canyon, Rose, ale třeba i SUP

                0 0
                • Člověk a jeho svět  

                  No tak SUPa bych nedoporučoval ani někomu, koho nemám rád.

                  0 0
                  • sharkeeCZ  

                    A to jako proč? Konkrétně?

                    0 0
                    • Člověk a jeho svět  

                      Subjektivně. Po tom, co předvádí v mtb, bych k takové firmě důvěru neměl. Pro mě synonymum nekvality.

                      0 0
                      • sharkeeCZ  

                        Velice fundovaný a přínosný názor. Kolik že těch supů jsi jezdil? Žádný?

                        0 0
                        • Člověk a jeho svět  

                          A kolik těch popraskaných mtb rámů SUP se zde řešilo? Ano, praská všechno, jen tomu SUPu nějako víc a na rozdíl od jiných ještě víc vydrbávají s lidmi u reklamací. Ale proti gustu – mně je to srdečně jedno, každý má možnost si vybrat.

                          0 0
                          • sharkeeCZ  

                            Agentura JPP :-D No comment.

                            0 0
                            • Člověk a jeho svět  

                              Kolego, dej se do vyhledávače SUP prasklý rám.

                              0 0
                              • jecnak  

                                Tak nevim, ale zatim mi prasknl kazdy ram, ktery jsem mel vic jak 3 roky a byl z duralu. Z toho soudim, ze proste cokoli s duralu nebrat.

                                0 0
                • w4c  

                  to jsme si asi nerozuměli :), myslel jsem kola jako záplety

                  0 0
      • mica  

        do finebike se mam v planu jit na neho kouknout tak snad nebudu zklamany stejne jako ty. uvidime. diky

        0 0
        • w4c  

          Já byl celkem zklamanej tím přístupem.

          0 0
    • tromboonen  

      Williky nemam prozkoumane, ale z nazvy Granturismo soudim, ze hledas endurance/turis­tickou silničku? Taky jsem hledal, ja teda spíš jen rám, ale to je stejně ten nejdůležitější prvek, zbytek se dá měnit, resp. na sériovce není nikdy ideál..

      Skončil jsem na Spesh S-Works SL4 Roubaix, plus mix Ultegra-Dura 10sp, Spesh hlavne proto, že jich jsou mraky, takže se dá rozumně sehnat lehce použitý rám, 70k bych za něj nedal (a 100k za sériovku taky ne).. ale jinak v téhle kategorii mě zaujaly ještě Felt (tuším model Z?, ale v CZ samostatný rám nesehnatelný), Canondale Synapse (od 2014 výše hodnoceno jako nejlepší v téhle kategorii), Trek Domane, Bianchi Infinito.. Giant je určitě taky dobrej, ale vzhledově mi nesedí (hlavně ty obr nápisy všude, a taky tvar-detaily, ale to je indivindi..)

      Osobně mi šlo o ten rám a nějaký kompromis ve zbytku výbavy, dávat za to 100 tis jsem se při své výkonnosti styděl, takže rám a stavba… Rosa je určitě špička, plus neokoukané a originální, jen nevím, jestli dělaj něco v téhle kategorii (tvarem určitě, vlastnostma nevím) a jak je to ve srovnání s ostatními (to bude chtí projet pořádně zahraniční fóra), každopádně zajímavá možnost..

      0 0
      • mica  

        diky za tipy ale co jsem koukal tak to je uplne mimo moje financni moznosti :)

        0 0
        • BlackMC  

          Za sebe můžu doporučit Canyon Endurace CF 9 je to celý na 11s Ultegře a jede moc pěkně. Za ty peníze v tý výbavě pro mne zázrak. Brzdy Ultegra+páky ultegra jsem maximálně spokojen. Brzdím jen z vrchu a bomba citlivost i síla.

          Zadek perfektně komfortní. Zpracování detailů se s italskými výrobci nedá ani porovnat.

          Testoval jsem Trek Emonda SL6 v podobné výbavě. Pro mne osobně subjektivně propadák. Sedlovka úplně na pí.., lak jak z papíru. za 80k ani náhodou. Pohodlí zdaleka né takové jak bych čekal.

          http://www.trekbikes.com/…emonda_sl_6/

          Problém Canyonu je jedině dodací lhůta.

          0 0
          • mica  

            ten je momentalne vyprodany ale vypada pekne. no ted uz nemam kam spechat. za chvili snezi :D a do te doby neco najezdim na stare hline a mam cas vybirat. diky

            0 0
          • mr.ricardo  

            Endurace CF taky muzu jen doporucit, ta jejich listova sedlovka je bozi, zadek je fakt pohodlny, predek ma rovnou vidlici a je znatelne tvrdsi, ale da se to resit 25 nebo 28 plastem. Je to tuhy a lehky, pohodlny ram za super cenu. Muj celkem obyc. setup na Chorusu, Zondach, vel. L, celkem tezky sedlo, obyc pedaly Sh. 105 vazi 7,35 kg komplet. Jedina nevyhoda je cekaci lhuta, nejcastejsi velikosti prakticky nejsou skladem, kdyz tak jen par dni, musis ho predobjednat a cekat.

            0 0
            • mica  

              budu si to muset ohlidat. diky

              0 0
            • tromboonen  

              To fakt nechapu, znacka co ma minimalizovane naklady na distribuci a muze se soustredit na vyrobu a delaji kolem toho takove problemy (mozna mysli, ze se tim stanou kultovnejsimi:) Da se alespon koupit ram samotnej?? I kdyz u Canyonu asi hraje roli ta cena za celek a ram samotnej by nebyl tak vyhodnej..

              0 0
              • mr.ricardo  

                Bral jsem samotnou ramovku, mel jsem doma komplet chorus z lonskyho vyprodeje u sirera, zaplety a kokpit jsem daval ze staryho kola. Pocital jsem to, ze bych vzal cely kolo, nechal si ram a zbytek rozprodal, ale nejak jsem dosel k tomu, ze se mi to ani moc nevyplati.

                Endurace je celkem novinka jeste, je o nej velky zajem, tak je prakticky stale vyprodano, Ultimate se da koupit celkem normalne.

                0 0
              • mica  

                no je to podivne ze ty kola nemaji a maji tak dlouhou dodaci lhutu. jinak ramovku endurace koupis za nejakych 27 000 plus postovne a balne :D

                https://www.canyon.com/…rameset.html

                0 0
        • tromboonen  

          Nevim jak nejnovejsi modely a seriovky, ja to beru pankáčsky, eBay a tak.. jinak Shimano žádný problém, jde o zvyk, jasně, ale ten jejich systém je IMHO spíš lepší (dvě páky narozdíl od Sramu s jejich double tapem nebo campy s jednim knoflikem uplne jinde, jen pro dlouhe palce.. ) ty povesti o nechtěném brždění atd, jsou kravina, o vypadnutí páky z ruky úplně, ergonomie Ti to nedovolí.. jakmile to máš v ruce tak je to v poho, i v dost tlustých rukavicích například, naopak, při pádu nebo špatném zacházení při přepravě se Ti nezlomí páka, protože uhne do strany… plus Shimano je mnohem rozšířenější, takže líp seženeš třeba bazarové díly, líp prodáš kolo až budeš měnit atd.. další otázka je kompatibilita, jestli si současné kolo necháváš na zimu/do města atd., tak bych do jiného systému určitě nešel, jednak bys nemohl přehazovat záplety (no to vzhledem k rozdílnému počtu rychlostí stejně ne, to je pravda), ale hlavně přesedat ze Shimana na Campu a zpátky musí být na hlavu..

          0 0
          • blaf  

            vzhledem k tomu, ze uz jedno kolo s Campou ma, tak vzhledem k tomu co jsi napsal, nedava smysl prechazet na Shimano

            0 0
            • tromboonen  

              Jo souhlas, taky jsem to napsal, ale zalezi, jestli si jej bude nechavat atd.. cloveku, co kupuje prvni silnici, bych doporucil Shimano, jinak podle preferenci, prejit na neco jineho asi nebude problem..

              0 0
          • Člověk a jeho svět  

            A nebál ses kupovat rám přes eBay? Jak jsi vybíral prodejce? Prověřoval sis to nějak?

            0 0
            • tromboonen  

              Hele chtel jsem urcity ram, 50–70k ve Speslu v CZ bych za to nedal, Speslu jsou mraky, takze se pomerne casto prodavaj, za stejny prachy jsem mohl mit novy cca 2 roky stary model v CZ, ale tam nebyla idealni barva… koupil jsem z Anglie, s chlapikem jsem dal rec a taky si jej vygooglil pres Email.. majitel stavebni firmy, evidentne nemel duvod prodavat fake nebo tak neco, trochu risk to je, kdyby bylo neco jinak nez popsano, bud bych ho musel ukecat na slevu (vetsinou se to da, co mam zkusenosti), nebo dispute, vratit a zaplatit dopravu, ale proste pokecas a vetsinou vidis, co je to za cloveka, ja jsem v tomhle docela otrevreny a zatim se mi to vyplatilo..

              0 0
              • Člověk a jeho svět  

                Jojo, má to svoji logiku, plusy a minusy, to je jasný. Chci taky jen rám, zcela konkrétní, takže zkusím i tuto cestu.

                0 0
                • tromboonen  

                  Ja bych se toho nebal, kdyz nejde o hromadneho prodejce sracek, ale o normalniho cyklistu, lidi na zapad od nas jsou vetsinou docela uprimni a fair, samozrejme jsou vyjimky, ale da se to prezit.. koneckoncu i u nas mam dobre zkusenosti s cyklobazarem, staci zavolat prodejci a vetsinou si clovek udela obrazek.. jsem takovej duverivej, no.. teda proveruju, ale v zasade pocitam s tim, ze k tomu lidi pristupujou stejne jako ja, kdyz neco prodavam… a jaky ram chces kupovat?

                  0 0
          • ˘Ö˘ Krab  

            Asi bych to celé viděl podobně. Základní Rubéčko na 105 /2014 stojí fabrické cca 40.000 , což je cena v limitu původního tazatele a asi i odpovídá očekávaným vlastnostem. Jakože kouzelný nápis Specialized moc nemusím.

            Další možnou sociální „turistickou“ alternativou je Merida Ride CF 94, která je lehce pod 40T. Už odpovídající Scultura COMP mi přijde extrémně pohlcující nerovnosti, nedovedu si představit, jaké žužu pak musí být tohle. Jel jste na tom někdo?

            Na Campě jsem jel jen pár km s přímým přesednutím ze SH a zpět na SH, neměl jsem nejmenší problém, páčku odřazení člověk hledá jednou a pak nad tím není potřeba přemýšlet; se Sramem jsem ještě neměl tu čest.

            Daleko nejzlozvykovatější jsou pro mě mech. duály XT, zvlášť, když se lenoch jako já naučí řadit i odřazovat jen lehkým ťuknutím do vlastní brzdové páky. Při přesednutí na silničku to ještě jde, ale na biku se pak opakovaně divím, proč se zase nic neděje, proč to neřadí.

            0 0
            • tromboonen  

              Souhlas ze Spesly jsou predrazeny, ale na druhou stranu dal bych prednost (ve vyberu, pokud hledam seriovku) vlastnostem ramu pred sadou, 105ka je podle me naprosto dostacujici (par gramu navic neresim) a radsi budu mit dobrej ram, hlavne s vlastnostmi, ktere hledam (overeno testy a zkusenostmi uzivatelu), nez neznacka ram s nic moc vlastnostmi (v extremu nejakou cinskou katalogovku s nalepkama nekoho jineho, nerikam, ze je to pripad tech kol tady), ale s Ultegrou.. rozdil mezi Ultegrou a 105 od posledni generace podle me na kole za jizdy nepoznas, a pokud ano, musis byt hodne zpovykany a mit oibe sady osahane, ale prachy bych rozhodne utracel za to, co dela kolo, a to je ram..

              Nevim jak treba u Cadu a Synapse, u Speslu byva ve vlastnostech dost velky rozdil v rocniku/generaci a hlavne urovni (comp, sport, pro atd az S-Works)… nevim, jestli to hobik pozna treba mezi pro a Swks, to uz asi ne, testeri a recenzenti co to maji najete to udajne poznali, tezko rict.. ostatni znacky jsem az tak do podrobna nezkoumal, takze treba ta Scultra na 105 bude mit hodne podobne vlastnosti jako neco vussiho za 80k, a pak bych do ni sel, jestli ty vlastnosti jsou co hledas..

              0 0
              • ˘Ö˘ Krab  

                Kolo dělá rám, záplety a jezdec :-).

                Nejdůležitější je ujasnit si, co člověk od rámu vlastně čeká. Není nad to si vyzkoušet.

                Když syn vyrostl z předešlého rámu, tak se projel na mé Scultuře a na manželčině CA8800, jako na dvou naprosto odlišných přístupech k rámu, obě dvě jsou to relativně solidní kola. Zjistil, že chce, aby kolo především jelo – takže výkon, výkon, výkon (a moje peníze). Ale kvůli jeho proporcím potřebuje i rozumně dlouhou hlavovku a rám relativně krátký.

                Rozdíl mezi 10sp 105/5700 a Ultegrou/6700 je cítit, ale není nijak zásadní a funkci neovlivňuje. Myslím, že tím, že 105 přišla o opratě má teď už všechno, co normální smrtelník po levné sadě žádá – funkčnost, trvanlivost a ucházející vzhled.

                0 0
    • easton  

      Vloni jsem řešil v podstatě stejnou otázku a vyzkoušel několik endurance modelů včetně Roubaixe od Spešlu, Treku Domane a ještě dvou dalších a nakonec jsem se rozhdnul pro tenhle Cannondale

      Geometrie mi perfektně sedla, komfort je oproti předchozí silnčce opravdu znát a vzhledem k tomu, že už nejsem nejmladší, závodní ambice už fakt nemám a hledal jsem jen příjemnou alternativu k bajku, když se mi zrovna nechce do „bahna“, tak musím říct, že přesně tohle se mi se Synapsem splnilo. Za sebe rozhodně můžu doporučit.

      Kupoval jsem ho na podzim, takže jsem ho sehnal za příjemných cca 43000,–.

      Je fakt, že letos jsem si udělal několikrát radost a nacpal do toho zas další peníze (kliky FSA SL-K, kola Campa Zonda, karbon řídítka, sedlo a další.), ale to není nutnost – snad až na ty kola. Tam je ten upgrade samozřejmě plus.

      0 0
    • Yura  

      Pockej do konce Tour a ja ti pak prodam toho Authora co vyhraju v CTsport soutezi. :)

      0 0
      • tromboonen  

        No to by si pomoh, kdyz hleda endurance kolo, s takovou tvrdou dlouhou nizkou herkou..

        0 0
        • Yura  

          Ja si precetl jen nazev vlakna sorry. :) Jinak presne kvůli tomu co pises bych ho taky prodal. I pro me by ten author mela snad tu nejhorsi moznou geo. :D

          0 0
      • mica  

        taky na neho cekam. treba nakonec usetrim :D

        0 0
        • tromboonen  

          To by sis IMHO moc nepomoh… mimochodem ty Author ramy se daji nove koupit za cca 16k, alespon daly kdyz jsem hledal, ale je to presne ta Cina katalog s nalepkou (coz by nevadilo pokud by to melo nejake vlastnosti a geometrii co chci, ale ono je to nema, tvrde, dlouhe..)

          0 0
          • mica  

            nechci moc provokovat ale jake ramy nejsou cina? :P

            0 0
            • ˘Ö˘ Krab  

              Asi jsi myslel „které karbonové rámy nejsou z Číny“?

              0 0
            • tromboonen  

              No tak vysvetlim, je rozdil, kdyz renomovana znacka (Trek, Spesl, Merida atd.) ma svuj vyvoj, ramy si navrhuje a testuje – a pak zada jejich vyrobu do Ciny (vcetne podrobnych specifikaci, postupu a kontroly kvality).. navic takove znacky casto vymysleji nove prvky/pristupy… vetsina ramu velkych znacek se vyrabi v jedne fabrice na Tajwanu, kterou pres nejakou strukturu vlastni Merida, ale vyrabi se jako rozdilne ramy/konstrukce/lay-up v ruznych formach podle návrhu znacky co jej vymyslela a prodava..

              Kdyz mluvim o Cine z katalogu tak to je fabrika, co vyrabi 10 druhu ramu, no-name znacka si to u ni objedna podle obrazku, oni to vyrobi a daji na to barvicky a nalepku te znacky… jako jede to a asi se to nerozpadne jako nektere fejky/uplne no-name China ramy (ale i ty dokazou byt zajimave, jen od nich necekat nic extra), ale proste je to jen shluk trubek, zadne specialni vlastnosti od toho nemuzes cekat a geometrie je vetsinou hodne stara/konzerva­tivni, coz pro nekoho, kdo chce endurance silnicku neni..

              Author je asi o kousek lepsi nez tohle, ale jen o kousek, ty jejich ramy jsou uz nejmin 10 let stejne, jen jedna geometrie (dost specificka a rozhodne ne Endurance).. jak rika Krab, pro plasana mladocha nebo zavodnika super, ale pro normalniho realistu hobika podle me moc ne..

              0 0
    • Venca991  

      starší modely authoru maj ted zajmavý ceny http://cz.author.eu/…3-ua42819001

      0 0
      • ˘Ö˘ Krab  

        Ten rám se dá sehnat kolem 16T, ale hlavně má hodně nízkou hlavu a rozhodně není endurance. Jet jede, to ano (tedy A nebo A+ karbony ještě víc). O podivném značení velikostí Authoru si přečti jinde, geometrie je sólo příběh.

        0 0
        • Marskatin  

          Značení velikosti ST c-c už je snad minulosti, díval jsem se na leošní auru a charismu a značení je naprosto normální a většinou používané ST c-t. Takže 58 už je skutečně 58 a ne jako kdysi, když 58 odpovídala u autora 54.

          0 0
          • Lada,s  

            jj od charismy už to značí standartně

            0 0
    • mica  

      co rikate na canyon ultimate cf sl 8.0?

      https://www.canyon.com/…-sl-8-0.html

      0 0
      • blaf  

        ja jsem s nim spokojeny, je krasnej, pohodlnej a do kopce jezdi sam, za me jo, jen si asi pockas

        nemam ho teda na Campe, ale ram stejny

        0 0
        • mica  

          nejak se porad drzim te campy tak jsem si nasel tohohle. jak si vysoky a jak velky mas ram? podle toho jejich kalkulatoru bych mel mit pri vysce 183 cm XL.

          0 0
          • blaf  

            189, velikost L :)

            ten jejich kalkulator neni nic moc, ale ona vyska neni uplne dostacujici k vyberu velikosti, silnicku uz mas, tak velikost mas vybrat podle ni, pokud velikost vyhovuje, tak stejne, pokud neco vadi, tak s prihlednutim k tomu co vadi…

            0 0
            • zarkow  

              Kalkulátor brát opravdu hodně s rezervou.

              Při 189 cm se poskládáš na L? Já mám cca 187, ale na současné L bych se asi nevlezl, nízká hlava a i sedlovka musí fest trčet. Mám ještě předchozí generaci geometrie a vozím tehdejší 60tku a 130 představec. Ale to je samozřejmě hodně individuální. Pro sebe bych nyní bral určitě XL, na 183 by L mohlo být OK.

              0 0
              • blaf  

                sedlovku mam na 4.5cm podle te jejich stupnice, nevim kolik zbyva k max vysunuti, ale nejaky cm tam jeste bude, predstavec mam 110, pod predstavcem 1cm podlozka + ilock, ktery prida 16mm, dlouho jsem uvazoval o XL kvuli vysce hlavy, ale kvuli delce jsem vzal L a myslim, ze jsem vybral spravne

                0 0
            • mica  

              nejlepsi bude kontaktovat nekoho v ceskem zastoupeni a probrat to s nima nez vletet do spatne velikosti. ted jeste rozmyslim jestli si nepockat s cim vylezou pro pristi sezonu. tak nekdy srpen-zari by to mohlo byt na netu ne?

              0 0
              • tromboonen  

                Kluci od vyrobce ani kluci ze zastoupeni Ti s velikosti neporadi, maximalne „nas kolega je stejne vysoky a jezdi Lko“, ale to nic nevypovida o Tvejch a jeho proporcich, jedine http://www.competitivecyclist.com/…atorBike.jsp

                Kdyz to udelas poradne, muzes podle vysledku koupit kolo s klidem na dalku, pouzij Eddie fit, výsledky si nakresli v měritku a porovnavej s geometrii vc. moznych delekj a poloh predstavce treba pro dve ruzne velikosti jestli jsi na hrane..

                Jinak skoda, ze jsi sklouznul k Canyonu, jsou to urcite dobra kola, me se teda moc nelibi designove, hlavne ty obr napisy vsude v kontrastnich barvach, co jsou u nekterych modelu, ale zacina to byt masovka a s temi jejich cekackami nic moc, tu Rosu jsi nezkousel?

                0 0
                • ˘Ö˘ Krab  

                  Proč preferuješ zrovna Eddie Fit ?

                  0 0
                  • krabica  

                    Můžete mi vysvětlit, jaký je mezi nima rozdíl? V pohodlí? Sportovním posedu?

                    0 0
                    • ˘Ö˘ Krab  

                      Nejlepší bude přečíst si vysvětlivky k posedům přímo v kalkulátoru.

                      0 0
                      • ˘Ö˘ Krab  

                        (Je to odkaz pod „i“ za nadpisem Fit style nad okénkem výběru fitu.)

                        0 0
                      • krabica  

                        Dík, toho jsem si nevšiml, ale po nastudování nejsem o moc moudřejší. :-) Jen asi chápu, že French fit je nataženější a měl by být pohdlný na delší štreky?

                        0 0
                        • ˘Ö˘ Krab  

                          Mno, ono French fit asi nebude to úplně pravé pro vyčáhlé jezdce s dlouhými končetinami a slopingové rámy. Zase je to právě to, co si většina lidí pod „silničním“ posedem představí. Myslím, že jde o záznam evoluce, stačí srovnat třeba posed na časovkových kolech dnes a v době vzniku French fitu, který odráží biomechanické poznání za uplynulé mezidobí. Že by byl pohodlnější nevím, je zkrátka jiný. Podle mého spíš na klasické = neslopingové rámy a jezdce s malým dropem řídítek a kratšími nebo normálními končetinami. U některých (u mě) umožňuje pohodlně používat extrémně malé rámy.

                          0 0
                          • krabica  

                            Jako dlohonohému mi sedl Eddie fit, aniž bych o tom něco věděl, ale zajímalo mě, o co přicházím.

                            0 0
                  • tromboonen  

                    No tak tazatel chce endurance, tam se predpoklada ze nechce byt natazenej jak chrt, a na to je Eddie idealni, ne? French je natazenej..

                    0 0
                • blaf  

                  Uprimne, zrovna Roubaix opravdu moc krasy nepobralo ;)

                  Cekacka u Canyonu je na prd, ale pro cloveka co nechce/nemuze/neumi resit stavbu a nakup nekde pres ebay, tak je Canyon suverene nejlepsi za penize co za nej zaplatis. Teda krome Rose. Ja do Rose nakonec nesel, protoze jsem ho nikde nevidel na zivo a z fotek mi ta kola prisla takova divna.

                  0 0
                  • tromboonen  

                    No jo, vidis, a me se zase Roubaix libi skoro ze vsech kol nejvic, ale musi byt v decentnich barvach.. Ten endurance model se mi ale na Canyona libi taky, je to prece jen decentnejsi nez ostatni modely.. kazdy sveho vkusu storojvudcem.. ze je to za ty prachy v novych seriovkach skoro bez konkurence souhlas..

                    0 0
                • mica  

                  ta rosa se mi nejka extra nelibi a uprime jsem se moc s tema hejich strankama nezkamaradil. :-D

                  0 0
                  • Člověk a jeho svět  

                    Rosa nic moc. Zkus De Rosa ;)

                    0 0
                    • sharkeeCZ  

                      a přitom má lepší hodnocení ROSE, že ano

                      http://road.cc/…00-road-bike

                      vs

                      http://road.cc/…osa-milanino

                      0 0
                      • Člověk a jeho svět  

                        Dvakrát 9/10.

                        0 0
                        • sharkeeCZ  

                          Rose 4 a půl hvězdy. Dle Tebe nic moc.

                          De Rose 4 hvězdy, dle Tebe super a lepší.

                          Tve hodnocení jsou skutečně úsměvné.

                          0 0
                          • Člověk a jeho svět  

                            Nesrovnával jsem dvě konkr. kola, ale dvě značky, tradici atd. Konkr. tato De Rosa není podle mě taky žádná hitparáda. Zn. Rosa neznám vůbec a z webu to na mě moc dojem neudělalo, znáš je jistě líp.

                            0 0
                            • blaf  

                              ze Rose neznas nic neznamena, jen to, ze to neznas ;)

                              De Rosa – tradice, atd. jo tohle se u italu dost opakuje, proc? nemaji krom tradice co nabidnout?

                              0 0
                              • Člověk a jeho svět  

                                Ad 1) ano. Z toho, co jsem viděl na webu, jsem nadšený nebyl. Design nic moc.

                                Mrkni sem

                                http://www.derosanews.com/italian/derosa?…

                                Zdá se ti, že nemají co nabídnout ;) ? Takový Super Record nebo Duru jsem u Rosy nenašel, ale nehledal jsem moc. Design úplně jinde, tedy dle mého názoru.

                                0 0
                                • blaf  

                                  Bohuzel jsem Rose na zivo nevidel, od par znamych jsem ale slysel, ze jsou to pekna decentni kola. Duru jsem tam kdysi nekde videl, Campa nevim, ta me nezajima. Co to ale vypovida o kvalite kol/ramu nevim.

                                  Nevim co by mi funkcne De Rosa prineslo proti nejake tuctovce, spis nic. Design je subjektivni, me italove designove moc neoslovuji, takze ano, nemaji mi co nabidnout :) Mam radeji tuctovky typu Spesl, Trek, Canyon, atd. Ale jiste to oslovi spoustu cyklosnobu.

                                  Tady se ale bavime o rozpoctu 50k, ne 250k.

                                  0 0
                                  • Člověk a jeho svět  

                                    Rozumím. Já to původně bral jako slovní hříčku, nijak nekopu ani za jednu značku…

                                    0 0
                                  • rasto  

                                    rose vozim. vyrabeji kvalitni kola. jsem jejich dlouholetym uzivatelem.

                                    pro „Člověka…“ maji DA (viz nize) i SR

                                    0 0
                                • sharkeeCZ  

                                  a kdo říkal, že nemají DA?

                                  http://www.rosebikes.com/…0/aid:753995

                                  Myslím, že bys měl již raději skončit s tím trollováním.

                                  0 0
                • mica  

                  diky za tip.snad se v tom vyznam.me se ty canyony docela libi ale je fakt jak pises.jsou videt na kazdem rohu.zase to znaci ze nemuzou byt spatne.

                  0 0
                  • blaf  

                    lowend spesla taky vidis na kazdym rohu a znamena to, ze nejsou spatne? ;)

                    Canyon imho zacina byt tuctovka mezi mtb, silnic jsem zatim moc nepotkal, kazdopadne Canyon, Spesl ani to Rose nebudou spatne, vybirej podle geometrie, co ti sedne, ceny i podle toho co se ti libi

                    0 0
                    • sharkeeCZ  

                      Na Drasalovi jsem viděl Canyonu neúrekom, snad více jak těch Spešlů :-D

                      Silničku jsem snad ještě neviděl.

                      0 0
              • zarkow  

                Bude nová varianta Ultimate CF SLX, který bude mít i jinou geometrii. Ale cenovka bude jinde.

                0 0
                • blaf  

                  geo bude jina? kde jsi to videl?

                  0 0
                  • marasan  

                    novej ultimate byl predstavenej na GCN na YTB, ma njaky vychytavky, ale o konkretnich zmenach geo se nebavili.

                    takze mozna prijde nova rada vedle endurace a ultimate a ta bude mit jinou geo

                    0 0
                  • zarkow  

                    Informace tady https://www.canyon.com/…mate-cf-slx/?… Ale na mě je to už dost designová divočina a hlavně tato nová geometrie by mě nesedla.

                    0 0
                  • sharkeeCZ  

                    Geo je vyrazne rodilna. Dnes jsem to porovnával a nevím, jestli je ta změna k lepšímu. Bude to natazenejsi a vyssi.

                    http://velomotion.de/…-probefahrt/

                    0 0
                • mica  

                  SL by mohlo byt snad porad v tehle cenove hladine jako ted.no uvidime

                  0 0
                  • blaf  

                    SL se inovuje az nejaky cas po SLX, takze ted by melo zustat jak je

                    0 0
                  • zarkow  

                    To asi bude, ale také dle mého odhadu zůstanou u stávající koncepce. I když uvidíme :-)

                    0 0
    • mica  

      co rikate na tohle?

      http://www.rockmachine.us/…ng-1200.html

      ja vim ze s kotoucovkama to je uz zase uplne jine kolo. jen bych rad znal vas nazor.

      0 0
      • sharkeeCZ  

        To uz raději přímo SUPa, než podznačku.

        0 0
    • mica  

      diky vsem za rady a prispevky. nakonec to diky neodmitnutelne nabidce vyhral haibike challenge rx ktery je na ceste z nemecka.

      0 0
    • mica  

      prozatim fotky ze servisu kde ho davaji do kupy. s nastavenim sedla si poradim a delka predstavce mi byla dle vypoctu na strankach http://www.competitivecyclist.com/…atorBike.jsp doporucena ale s cim si neporadim je vyska riditek. je nejaky navod nebo proste zkouset co bude vyhovovat?

      0 0
      • Yura  

        Sundej pak rychle ten cernej plastovej nesmysl ze zadniho kola, bo te zdejsi budou hodnotit fuj. :D Vyska riditek se urcuje podle stavu tvých zad. Ohebnej zavodak je da co nejniz. Clovek co ma vystrelenou plotynku zase narve pod predstavec podložek co to jen jde.. :)

        0 0
        • mica  

          cerny plastovy nesmysl jsem nechal sundat hned jak jsem videl ty fotky :D takze budu experimentovat

          0 0
      • ˘Ö˘ Krab  

        Výška nejen podle zchátralosti páteře, ale i poměrné délky končetin (paží) a nastavenému posedu.

        Nejníže asi vozí řídítka ohební lidé s dlouhýma rukama při nastavení Comp Fit (a závodníci a triatleti), nejvýše lidé méně ohební s krátkýma rukama a nastavením French. Záleží i na typu a sklonu řídítek, na umístění pák v oblouku … vzdálenost saddle-handlebar by ale měla být zachována vždy → pro řídítka umístěná různě vysoko se tedy mohou délky představců lišit.

        Dolů se dají posunout (skoro) vždycky, prodloužit elegantně a bezpečně krk nejde.

        0 0
        • mica  

          budu si s tim muset pohrat no :)

          0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce