Nouzový stav - zákaz opustit obec - i na kole

2379 nepřečtených
 • Prazak0

  Lidé by podle neměli moc opouštět svou vlastní obec. „Finální návrh je, aby pokud lidé chtějí trávit část toho volného času mimo svoje bydliště, typicky se chtějí proběhnout, projet na kole, projít, tak aby se pohybovali v katastru té dané obce, ve které bydlí,“ řekl ministr vnitra.

  Zdroj: https://www.idnes.cz/…4_domaci_kop

  Docela debilní návrh. Už dříve jsem četl, že nejvíce se lidi nakazí v práci vč. cesty do práce v MHD. Myslím, že to tak bude, ono se tady těžko něco prokazuje. Nyní nosí lidi respirátory, akorát že většině nesedí, nebo naschvál si uzpůsobí tak, že mají dosti mezer kolem nosu ap. Nakonec takový Prymula sám nosil roušku stylem, který bych nečekal od odborníka. Pokud si ji rovnou nesundal

  Prokazatelně je sport zdravý, běhat v obci a rámci jejího katastru jde. I když obec není jako obec. Pokud bydlím v Praze, asi je lepší, když budu jezdit po cyklostezkách v katastru nebo silnicích uvnitř města, než když vyjedu za hranice Prahy. Chudáci na vesnici, jejich obec často měří třeba 1,2 kilometry po silnici. Běhat tak jde, ale na kole opravdu ne. Takže čekám zahuštění na cyklostezkách. Já to vždy bral, že než dojedu těch 10 km na kraj Prahy, tak to se tam spíš jen dopravuji a pořádná jízda začíná spíš tam. Teď jsem rád za tu Prahu, je dosti rozsáhlá. I když ujet tak padesátku bude dosti otrava, já radši někam vyjedu ven, dostanu se mimo dopravu. Asi je zdravější víc dýchat zplodiny aut v hustém provozu v městě, než za městem.

  Loni člověk funěl do kusu hadru, na kole se to propotí, byl problém si utřít nos. Letos snad na kole bez respirátoru nebo roušky, ale zas jen okolo komína.

  0 0
  • MirosPikos  

   ******. A rozmazat.

   Dneska bylo na kole docela fajn. Máme velkej katastr. 65km.

   0 0

    MTBIKER odporúča

    Skladom > 2 ks

    Elite Arion valce

    5669 Kč MOC 6287 Kč -10%

    Skladom > 2 ks

    Tacx Antares valce

    4437 Kč MOC 5720 Kč -22%

   • filipino_23  

    +1

    krasne.

    0 0
   • Ježek40  

    Krása, závidím.

    To už snad ani není pravda.

    0 0
    • mais  

     A díky chování takovych jedinců budeš nejspíš závidět ještě dlouho, kdyby byla mezi lidma elementární disciplína a selský rozum tak politici nepolitičtí Babiš nebabis tenhle problém nemáme a těšíme se na docela klidně jaro a vcelku pohodové léto takhle jsme ve srackach

     0 0
     • vrazdit  

      Jasně, můžou za to lidi a vláda zachraňuje co se dá… :)

      0 0
      • mais  

       Ne jsme národ Švejků kterým vládnou svejci tak jsme si to zasvejkovali to že nám vláda a

       Žádný politik nepomůže jsme zjistili už před rokem

       0 0
       • TK75  

        Co jsem naživu, tak mi nikdy ani nenapadlo očekávat, že nějaká naše vláda nebo politik funguje.. stejně jako ostatní složky státu

        0 0
        • skillzthatkillz  

         Takže hasiči, zdravotníci a policie nefunguje?

         0 0
         • TK75  

          Píšu snad že nefungujou?Já to jen neočekávám a když to chceš vědět, tak zrovna ty poslední jmenovaný v tvé otázce teda vopravdu ne

          0 0
          • skillzthatkillz  

           AAA pán slovíčkaří..... píšeš že tě to ani nenapadlo očekávat.

           0 0
           • TK75  

            Jo máš pravdu, přiznávám…jsem trochu to negativní hodnocení přehnal.Mám celkem negativní zkušenosti

            Ale říct to obecně bylo hloupé

            0 0
         • Sraldo Serpentiny  

          Hasici – v nasem okr.meste znam osobne temer půlku mokrych hasiců, slouzi 24h, pak dva dny volno. 24h ve sluzbe asi neni oc stat, ale noci, kdy se vychrni a jdou domů, nejsou vyjimkou. Tretina hasiců ma z nedostatku cinnosti jeste vedlejsak. Ale nic proti, byt v pohotovosti, je podstata zachranych slozek. Ale proc musi pojistovny z povinneho ruceni sypat penize do statniho za uklid nehod??? Proc musim mit k vůli tomu drazsi pojistku??? Nejsou snad hasici placeni pauselne ze statniho?

          Zdravotnici – vetsinu penez drzi zlodejska VZP a oni rozhoduji koho nechaji zit a kdo si ma na zachranu zivota vydelat sberem posranych vicek.

          Policie – skoda mluvit.

          0 0
          • georgej  

           V noci hasiči nemají pracovní dobu

           0 0
          • Madv  

           Ale notak, vše vychází ze zákona, kdy hasici mají za úkol chránit životy a majetek (hledejte záchranné práce), ale likvidační práce jdou za subjektem, který ******* způsobil (likvidační práce).

           Co takhle ze se jim platí materiál a likvidace sorpčního materiálu, kterým je vozovka uklizena? Kdyby to dělala údržba silnic, potažmo havarijní služba, (a že to dělat tímto způsobem jde) vyšlo by to stát (i vás) dráž.

           Navíc je vše uklizeno rychleji a nikdo nemůže na vyteklém oleji uklouznout a způsobit další škodu, nebo by se látky uniklé z aut dostávali do ŽP a za par let bysme žili v pěkných sračkách. Zeptejte se na tyto věci vašich znamych hasičů, doporučuji velitelskeho sboru, jak takovou situaci řešit, zda by v rámci bezpečnosti nedocházelo i k uzavírání silnic do doby jejich úklidu a zajištění jejich normální sjízdnosti.

           Pripadne se zeptejte sebe sama, zda v roli hasiče-velitele necháte provoz plynout přes vyteklý olej a střepy, nebo rozhodnete o omezení/uzavření komunikace tak, aby nikdo nemohl přijít a říct, ze uklouzl na vyteklém oleji a rozbil si vozidlo. Také si odpovězte, co je ekonomicky výhodnější: zaplatit hasičům za něco co nemají v popisu práce, nebo platit cestu havarijní službě (která nemá narozdíl od hasicu garantovány čas dojezdu) a pak zaplatit stejný objem práce na místě události…

           0 0
          • skillzthatkillz  

           Tak systém služeb u hasičů neřeším. Ano někdy není celý den do čeho píchnout. V noci, když není výjezd tak je placená pohotovost. To ale přece neznamená, že nefungují a hlavně systém služeb oni neovlivní.

           Záchranáři opravdu ošetří všechny. O následné léčbě potom rozhoduje doktor, který musí jet v mezích tabulek, aby nemocnici danou léčbu proplatila pojišťovna. To je, ale problém s nastavením pojištění v Česku, ale funguje to tak skoro na celém světě.

           Ano policie je represivní složka státu. Tu nemá rádo hodně lidí. U policie z těchto tří profesí dochází nejvíce ke konfliktům s veřejností. Z mojí zkušenosti, jak s chovám k nim tak oni ke mně. I když někdy nerazíte na extra ****** a to je potom ten na přes tlamu. To , jak se šetří věci je zase dáno zákony, které oni neurčují, ale musí se jimi řídit.

           Já osobně mám se složkami IZS drtivou většinu zkušeností pozitivních.

           0 0
          • Smazaný účet  

           Tvl tak s tema hasicema si to fakt nedal tam je ze zakona snad 2 minuty po nahlaseni vyjezd. I my dobraci musime do 10 minut vyjet. To by me zajimalo jak by jsi to udelal.

           0 0
          • dolomiti  

           Já to nějak nechápu. To jako, že když způsobíš nehodu , tak stát by měl za tebe zaplatit úklid toho bordelu po tvý nehodě? :-O

           0 0
       • Smazaný účet  

        Národ Švejků? Že tys Švejka nečetl. Možná by to chtělo elementární znalosti, než se ztrapníš ;)

        0 0
        • mais  

         Četl, ale tys to nepochopil holt si místo Švejk dosad slovo kreten a přemýšlej co v češtině znamená slovo svejkovat

         0 0
         • Smazaný účet  

          Pěkný pokus o remízu. Se zavřenýma očima ti ho uznám.

          0 0
         • MirosPikos  

          No klidně si buď *******, ale nám to nenuť.

          0 0
          • mais  

           Zajdi se podívat do nemocnice a posud si to sám. Mimochodem byl bys ochoten podepsat revers že jsi si vědom svého chování opatření dodržovat nebudeš a v případě vážného průběhu odmítas hospitalizaci ?

           0 0
           • Smazaný účet  

            Á, oblíbený argument.

            A jaký je důvod naplnění nemocnic? To, že si dá někdo pivo na prázdné zahrádce anebo se jde projet do lesa na kole? Nebo šíření infekce ve velkých podnicích, absence testování, trasování a neschopnost naší vlády udělat cokoliv dprávně?

            0 0
            • yetti  

             Myslím, že každej trochu inteligentní člověk si dovede představit, že kdyby se ofiko otevřely hospody, případně i jenom zahrádky, tak by rozhodně nebyly prázdné a nedodržování by se tam vůbec nic. Jiná věc je zákaz pohybu v přírodě mimo katastr obce, to je fakt picovina nejhrubsiho kalibru.

             0 0
             •  
              Obsah tohoto příspěvku je blokován.
              0 0
             • embi  

              me jen zajima, jaktoze treba ve Spanelsku zadne zahradky a hospody nezavreli. Presto tam jeste nebyla apokalypsa.

              0 0
              • Krov  

               Ve Španělsku se chlastá jinak než u nás. Oni táhnou z jednoho podniku do druhého, v každém si dají nějakou specialitu, klidně jen na stojáka. Když pak byli u nás, tak nechápali, proč sedíme celý večer v jedné krčmě. My u nich naopak čekali, kdy už někde zakotvíme :-)

               0 0
               • theedge  

                Z hlediska epidemie je ta Spanelska varianta chlastani mnohem horsi nez Ceska …

                0 0
            • mais  

             nezodpovědnost lidí nedodržování základní ohleduplnosti a pocit vše že než by jedinec se choval zodpovědně tak to svádí na testování podniky

             Proč v průměru v pozitivní kontakt uvede u testu ca půl kontaktu? Jak pak může fungovat trasování?

             To samý roušky a respirátorů běžné tu třetina až polovina lidí v krámu to max pod nosem pokud vůbec a v práci samozřejmě taky. To jsou vše selhání jednotlivce co žádná vláda (a že je nesnáším) nemůže ovlivnit. Pokud lidí nebudou spolupracovat a nebudou zodpovědní tak to žádná vláda, žádné očkování, testování nespasil e je to jen vína těch lidí

             Bohužel tohle je tak blbý že stačí pětina takových blbu aby to prodělala všem a my těch blbu máme teď mnohem víc

             Někdo jde na test a další mu říkají hlavně mě nehlás je to normalni?

             0 0
             • Smazaný účet  

              Protože ryba smrdí od hlavy. Vláda má, z nějakých naprosto nepochopitelných důvodů, minimální důvěru občanů. na co sáhli, to zpackali, co nezpackali napoprvé, to zpackali hotfixem.

              V obchodě jsem za poslední 4 měsíce nikoho bez roušky neviděl. Nemůžu posoudit, asi žiju v poctivé části republiky. Ty roušky nebo respirátory pod nosem pochopím u důchodců, kteří to tak nosí hlavně. špatně se jim v tom dýchá, mají s tím problém s orientací. Nicméně to nošení pod nosem není úplně krizová věc, protože nosem se člověk hlavně nadechuje a ústy vydechuje. Pokud je rouška nebo respirátor na ústech, tak to odfiltruje většinu vydechovaných částic. Nedělejme z roušek pod nosem drama.

              Co se týká očkování, tak to vláda taky nezvládá. napřed nejsou vakcíne, pak nejsou jehle, pak nejsou logistike. Pořád nějaké problémy. A testování? co ty PCR testy profesora Ždárského, které by při rozumném organizování mohly projet za pár dní celou republiku? Babiš teprve po mediální vlně začal větřit, že něco takového existovalo. ZdraMini to ignorovalo.

              A co Beran a Isoprinosine? Co použití levného antiparazitika proti kovidu? Detaily v Koroně, tady už jsme offtopic.

              Takže to celé nehaž na lidi.

              0 0
              • scoty  

               Takže to celé nehaž na lidi.

               Ale nemocní jsou lidi a ne vláda.

               • Výčepní zařízení pro sousedy z okolí má doma kdejakej jouda.
               • Zahrádky jsou plné + hloučky za hospodou v parku či lese.
               • Chorvatsko, Bulharsko, Madagaskar si není možné nechat ujít.
               • Kolony z center do pohraničí na víkend jsou pořád stejné.
               • Seprané hadry na obličejích důchodců v mhd i NS ve špičce (16– 19hod)
               • „Rodinné dýchánky“ kdekoliv kam není moc vidět.
               • Kamuflování nemocnosti v úřadech i továrnách

               atd, atd

               0 0
               • kyl  

                Ve firmě kde jsem dělal bylo několik nemocných ale od jara nikdo na testech,žádná karanténa, prostě nic. Firma jede vesele dál. Vedoucí to chytl taky,byl týden v kontaktu s celou firmou, takže mohl nakazit všechny a zase se nic nedělo.

                Tak mi to přijde, že humbuk se dělá jen když je u toho televize nebo tisk, jinak si dělejte co chcete. Stejné když vidím v televizi že se někde našel třeba granát, oblast zavřená, všude pásky, nikdo tam nesmí. Já našel dělostřelecký granát, policajti dojeli, okoukli to, zavolali pyroše a jeli na něj čekat.Já si tam mohl dělat co jsem chtěl a lidi co chodili nebo jezdili okolo taky. Žádný stres.

                0 0
              • Newli  

               Takze kdyz vydechuji nosem, tak jsem nejaky exot? :-)

               0 0
               • Smazaný účet  

                když vydechuješ nosem, vydechuješ pod sebe, ne před sebe :)

                0 0
                •  
                 Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                 0 0
              • mais  

               No vidíš – asi poctivá část.

               moje zkušenost je taková – hospody, služby, krámy, kšefty…všechno jede víceméně načerno dál. Jsou lidi – třeba kytarista z loni rozpadlé kapely se klidně v rozhovoru tisku přizná, že tetuje dál a přesunul se do „šedé zóny“. Dneska jsem jel přes přes jedno okresní město a prcek potřeboval čůrat – zajeli jsme za buk a ejhle, co nebylo vidět – grilovačka chlast na jednom dvoře 30 – 50 lidí…

               v okolních vesnicích určitě polovina hospod jede na černo. Na Šumavě u nás, když zakázali služební cesty do hotelů s rodinou druhý den bylo o 2/3 méně lidí a aut.

               A tohle jsou věci, co žádná vláda neovlivní – pokud na takovéhle porušování nenasadí drakonické sankce – a to by bylo zase vztekání se, kopání a přehazování viny..

               0 0
               • bara2  

                Jaký drakonický sankce?

                Ta vláda je tu pro lidi, ne naopak!

                To měli řídit jinak, teď už na ně lidi zvysoka kálí, dyť je zřejmé, že nevědí, co dělat a akorát opruzují. Kdyby se od začátku starali o dostatek slušně zaplacenýho personálu ve špitálech, aby jim to tam fungovalo, o rozumnou ochranu starobinců, aby to tam nebylo prolezlý covidem durch, a nebuzerovali lidi loni zjara hadrama na šňupáku aji v lese, tak by to vypadalo jinak. Takhle se akorát řeší, čí sklad respirátorů rozprodat, kdo se napakuje na pofidérních testech (údajně je spolehlivost kolem snad až 70%, světe div se) a kdo přimázne komu za kšeft se slabo otestovanou vakcínou :-/

                0 0
                • dolomiti  

                 Co znamená „rozumná ochrana starobinců“?

                 0 0
                 • Kouba_2005  

                  Za mě by to bylo seniory v důchodkárnách otestovat a nikam nepouštět. Naočkovat a testovat pak ty, co se o ně starají. Očkovat by se primárně měli produktivní lidi a ne báby nad 80 – ty nemají kde co courat.

                  0 0
                  • dolomiti  

                   Hele mám matku v privátním DD a testujou klienty jednou týdně, personál dvakrát týdně. Personál rozváží a sváži na šichty vlastním autem. Návštěvy pokud nebyly zakázaný, tak pouze ve spešl místnosti přes sklo a s testem. Stejně se tomu neubránili ;-)

                   0 0
                 • Smazaný účet  

                  kulometný hnízdo na příjezdový cestě?

                  0 0
                • mais  

                 Bezva a konkrétní návrh řešení v současné situaci?…myslím, že přesně takhle si chlapi zdůvodňují v zatemněném pajzlu, proč nemusí nic dodržovat a mají si právo spolu ožrat svá ústa.

                 0 0
                 • RomanH  

                  Zavri se doma

                  0 0
                  • jIrI___  

                   To by ostatně měl udělat každý.

                   0 0
                  • mais  

                   Bezva takže až na pár měsíců žádná změna za poslední rok…akorát si pak opět počtu, kdo kde zapařil, kdo Zanzibar navštívil, zademonstroval asi apod…

                   Aspoň pak vím, kdo pomohl vybouchat dítě ve školce na další karanténu, proč se učim online s druhým dítětem..a proč po večerech a odpoledních jedu HO…

                   0 0
                   • Smazaný účet  

                    A ještě otázka, proč se dělaly Beranovi problémy s isoprinosinem, proč vázne očkování, jak je to s validací PCR testů od profesora Ždárského…

                    0 0
                 • bara2  

                  To je know-how, za to se platí.

                  0 0
                  • dolomiti  

                   Hnedle každej ho má a nikdo nechce zaplatit :-)

                   0 0
                  • mais  

                   tak ho prodej státu

                   0 0
                   • bara2  

                    No počkej, já myslím, že je platíme dost. Tak by teda měli předvést, ne? Mě do toho netahej.

                    0 0
                    • dolomiti  

                     Ani Němci, ani v Rakousku a ani u nás nedokázaly vlády ochránit DD. Protože to zkrátka nejde komplet ochránit ;-)

                     Takový rady „rozumná ochrana starobinců“ jsou jenom kecy v kleci na netu ;-)

                     0 0
                     • TK75  

                      Taky nechápu, proč si lidi myslej, že je virus už dávno dokonale prostudovanej a umíme ho „ovládat“

                      Dokonce znám chlapíka co to měl a teď má přesně vypočítaný dokdy nemusí nosit roušku… má totiž přesně na nějaký čas imunitu přece :-D

                      0 0
                      • bikerGT  

                       Ale u nás žádné úlevy z opatření pro lidi, co covid prodělali, přijaty nebyly. Jde nejspíš o kachnu.

                       0 0
                       • TK75  

                        Výpočet provedl sám.. přesně na den.

                        :-D

                        0 0
                       • Foose  

                        očkovaání ani ti s imunitou mají stejná omezení! To jsem psal už před půl rokem proč se vztahují stejná omezení i na lidi co to už měli? Nikde není dokázané, že vir dále můžou roznášet tak proč je stresovat?

                        0 0
                        • Janes  

                         Ovšem není také dokázané, že ho roznášet nemohou, vezměš si to na triko?

                         0 0
                         • Foose  

                          To by snad měli rozseknout odborníci…

                          Jestli to tak není tak můžeme na konec lockdown zapomenout. Jinak by dlasi věci nedávaly smysl:

                          1. EU chystá Covid pasy – tzn kdo je očkován není rizikový
                          2. imunologové říkají že kdo prodělal Covid má lepší ochranu než očkovaný člověk.
                          3. V okamžiku kdy budou všichni naočkovaní nebo nakažení tak se omezení nezruší?
                          0 0
                         • TK75  

                          Odborník na covid bude tak za deset let

                          0 0
                         • Janes  

                          Jenom jedna situace, jsi očkovaný, jsi po nemoci…jdeš do krámu, bereš za kliku, nabalíš na sebe vira, co tam zanechal nakaženec, jdeš jinam a nakazíš dotykem jiné kliky jiné lidi, a ano, Tobě to zřejmě nic neudělá… nepřenáší se to jenom luftem, kapišto?

                          0 0
                         • mirorek2  

                          U nás v obchoďáku dělali test z klik, madel a pod. a nic… Prý to i zakázali dezinfikovat předem

                          0 0
                         • Filipsimek  

                          Dvojka je blbost. Po třech měsících od prodělání si můžeš udělat test na protilátky a zdaleka ne všichni je mají. U očkování mají protilátky všichni. Imunologové spíš mysleli, že je teoreticky možné mít silnější protilátky po prodělání než po očkování, ale to platí pro jednotky procent lidí.

                          0 0
                         • mirorek2  

                          A tos vzal kde? Zdroj?

                          Kolega je v testovací skupině a po 3 měsících chodí na testy protilátek. Po roce jich má, že je může rozdávat a má na to lejstro…

                          0 0
                         • scoty  

                          Navíc u těch co prodělali a mají málo nebo žádné protilátky funguje buněčná imunita. Zjednodušeně: tělo si pamatuje problém a už trochu ví, co s tím. Nemusí to u každého zabránit onemocnění, ale může to zlepšit průběh.

                          0 0
                         • TK75  

                          Jo podruhé už jsem měl nízkou teplotu a i hlava byla snesitelnější

                          0 0
                         • mirorek2  

                          Prachy

                          prachy

                          prachy

                          0 0
                        • -b-n-x-  

                         Jo, tohle mohlo být už tak od podzimu – lidem, kteří covid již měli – půl roku svoboda.

                         Například ve švýcarsku mohou lidé s maximálně 3 měsíce starým pcr pozitivním testem normálně lyžovat.

                         0 0
                     • ememem1  

                      a keby sme to zovseobecnili na to co hovorim od zaciatku?teda ze cely tento cirkusje naprosto zbytocny a je to len ciste pr politikov a proste to treba nechat odzniet, ved sa v zasade nic nedeje. lebo ked to nejde v relativne izolovanych dd tak ako fakt nechapem ako sa to chce riesit v splocnosti ako takej ktoru zavriet prosts nejde.

                      ( a u nas su dd zatvrene uplne, ti chudaci tam maju rezim horsi jak basmani na mirove, ked umieraju od zialu chodis sa s nimi rozlucit zamavanim z okna lebo ta dnu nepustia-bol som sa takto pred mesiacom lucit s tetkou aj s bratrancom, u neho kedze to bola mama to bolo trocha horsie- a predsaj ju tam maju, tak naco to cele je? )

                      btw toto je dake alternativne korektne korona vlakno?

                      0 0
                      • dolomiti  

                       Ty raději nezevšeobecňuj :-D

                       0 0
                      • mais  

                       Nejčastější hláška na covid odd v nemocnici: „Pane doktore, já jsem nevěřil, že to můžu dostat a takhle dopadnout.“

                       PS skutečně získáno od lékařů.

                       0 0
             • scoty  

              Je to přesně tak…

              0 0
              • d69  

               Souhlas !

               Kdyby šlo o skutečně smysluplné opatření,které urychlí konec pandemie,přivítám ho ne sice radostí ale s pochopením a nadějí…

               Myslím že naprostá většina lidí opatření už skoro rok dodržuje,v MHD i obchodech jsem neviděl nikoho bez roušky,neznám jedinou otevřenou restauraci…

               Zakázat lidem projíž´dku na kole v lese a nechat otevřené supermarkety a fabriky,nemluvě o tisících zahraničních pracovníků na ubytovnách,které nikdo zvláš´t neřeší ,podle mne ale jaksi postrádá smysl a povede jen k prodloužení agonie…

               0 0
               • Smazaný účet  

                To koblihy nechtějí slyšet. Panbabiš řikal, že za to můžou lidi, tak za to můžou lidi.

                0 0
               • Prazak0  

                Tak bohužel lidi dodržují nařízení často formálně. V MHD jsem před pár dny viděl mladíka, co měl roušku nejen pod nosem, ale i odkrytá ústa. Plus pár lidí v tom samém autobusu s odkrytým nosem, v jednom případě mladá žena nebo spíš dívka, takže ne stará babička, co nemůže dýchat a nebo už nechápe.

                Tak prodej potravin být musí, nevím, co bych jinak jedl. Zásoby doma velké opravdu nemám. Ve výrobních fabrikách bych to nezavíral, to by šlo řešit např. testováním a dalšími nástroji. Plošně by šlo ale zakázat či omezit chození lidí do kanceláří. Proč já jako státní zaměstnanec musím chodit půl dní fyzicky do práce? Dříve dokonce 3 dny z 5 pracovních. Přitom té práce je teď méně, mluvím o oblasti IT, běžně bývá požadavků více. Z domova bych zvládal vše, stačilo by jednou týdně třeba se sejít, když by to nešlo přes emaily a podobnou komunikaci.

                Zakazovat lidem jezdit na silnici nebo v lese, polní cestě, mimi obec, to je zhovadilost. Budou-li jezdit místo toho v parcích, pražských lesících jako Ďáblický háj, Čimický háj, tak se spíš nakazí. Na silnici za Prahou sebe ani ostatní nenakazí.

                0 0
                • hawrda  

                 Také dodržuji formálně. Stejně jako vrchnost.

                 0 0
                • Newli  

                 To je zajimave, u nas je ted podle meho nazoru diky homeofficu vetsi tlak na IT. Teda dlouho byl, snad si to uz trochu sedlo.

                 0 0
                 • Prazak0  

                  U nás je požadavků méně, myslím různé požadavky na změny v aplikacích. Jiná oddělení zas mají práce více, třeba právě v tom zařizovat lidem home office, aby chodilo to vzdálené připojení počítačů. Když se přihlašuji k počítači tak je to dosti složité z hlediska bezpečnosti. Nesmí být, abych pracoval na svém osobním počítači, musel se nafasovat firemní notebook, ten má svůj upravený operační systém, takže musí být karta a pin, předtím ještě pin či heslo do bitlockeru, potom k dálkovému přihlášení ještě několikrát dávám hesla nebo piny.

                  0 0
       • hawrda  

        Bureš není Švejk, ale StBácká slovenská veš.

        0 0
      • Jáchym 1  

       Lidi svým chováním jen nahrávají vládě, aby mohla provádět svoje REJE.

       Pár poslednich teplých dnů to jen zvýraznilo.U kaž­dyho okýnka hrozen lidí.Jasně v MHD,fabrikách spousta lidí na hromadě.Tohle ale jde zastavit jen absutním LD.

       Zdůrazňuju,že se vlády nezastávám.Jen máme tu povahu,že pokud je něco zakázanýho,tak proč to nevochcat.

       Taky mám chuť na točený,ale nechci sám sebe vystavovat zbytečným kontaktům,tak jme to se synkem vyřešili rychlým poslem od zdroje.

       Přeju všem pevné zdraví jak tělesné tak duševní.

       Na švih jdu-sám.

       0 0
       • MirosPikos  

        Pěkná kolekce. Včera jsme chtěli pivo také do PET. Paní mi natočila do skla a ať si ho vypijem na zahrádce. Seděli jsme tam naprosto sami.

        0 0
        • Smazaný účet  

         A tímto bezprecedentním krokem jsi zabil 50 důchodců a 28 obézních. Lepší skóre už má jen Pětistovka v podchodu.

         0 0
       • mais  

        Přesně tak.. a ještě je třeba si uvědomit že řada lidí jako jsou např zdravotníci jedou už rok ve zvláštním režimu mají toho fakt dost ekonomika jde do řítí a tahle sobectví a arogantní chování tu agónii jen prodlužuje a prodražuje bez řešení

        Nesouhlasím s vládou a jejím alibismem nemám rád politiky ale historický se všechny takovéhle nemoci zastavily jediné odrikanim disciplínou v opatření a hygieně a omezením kontaktu

        0 0
        • Smazaný účet  
         0 0
        • cioran-m  

         mais: Hrdinům, kteří od obrazovek telefonů a počitačů rozumějí všemu (a kteří nic rozumného proto, aby se nějak zvládl opravdu velmi reálný stav ohrožení celé společnosti velice úspěšnou a speciální infekcí nedělají většinou naprosto nic, jen budou od rána do večera a každý den tady i jinde o tom dokola hloupě a donekonečna kafrat) tohle však zajisté nevysvětlíš.

         0 0
         • Smazaný účet  

          Naštěstí máme doktory z nuláku, co zvládnou nesprávné názory vyvrátit a uvést věci na pravou míru.

          0 0
          • cioran-m  

           Milý banovaný bonzáčku, tak mne napadlo (když tady tak pořád každý a celičký den sedíš a píšeš urputně dokola tyhle své hovadiny) – napsals vůbec vlastně někdy na bf, tedy na cyklistické fórum, aspoň od té doby, co tě odtud vyhodili, taky něco o kole nebo o cyklistice?

           Třeba bys to aspoň mohl pod svým nickem zadat za úkol svému projektovému týmu. :D

           0 0
           • Smazaný účet  

            A ty?

            0 0
            • cioran-m  

             Já ano. A taky nesedím tady v čistě mimocyklistických vláknech každičký a celý den a nepíšu, tak jako ty (viz výše).

             A taky neudávám, teda, ale to jen tak na okraj.

             0 0
             • Smazaný účet  

              dej si vakcínu, odpoj se od interfernetů a přestaň tu každý den kafrat ty svoje nesmysly, ty jediná opravodvá správná pravdo a spasiteli všeho živého

              0 0
              • cioran-m  

               Bezvadnej přispěvek, nick i fotku i schopnosti skvěle vystihující. :))

               0 0
               • Smazaný účet  

                Hele a co vystihuje tohle?

                0 0
                • cioran-m  

                 To je užvaněnej starej krkavec s otevřeným zobákem a polotitanová skládačka brompton. Oboji mi přišlo jako ilustrace mé stávajicí situace docela vhodné a nikterak složitě pochopitelné. Zdá se však kupodivu, že pro každého to srozumitelné není, ale to se nedá nic dělat.

                 Pokud se mých ostatnich kol týče, byly tady šest let, ale už mne nebavily ty některé opakované přiblblé komentáře, tak jsem to smazal, no.

                 Ještě neco potřebuješ vysvětlit?

                 0 0
                 • Smazaný účet  

                  Ty se divíš, že my jednodušší tvorové nestíháme Tvé geniální myšlenky sledovat a rozkódovat?

                  0 0
                  • cioran-m  

                   Nedivím.

                   Ale jak jsem říkal, všechno je relativní, vztaženo k někomu či něčemu.

                   A protože já nejsem geniální ani v nejmenším a ty přesto ve velmi jednoduchých věcech včetně obrázků nestiháš a žádáš (bůhvíproč ostatně, nikdo tě o to nežádal) vysvětlení, měl bys být asi -logicky- opravdu tak trochu blbej, či „jednoduchej“, jak sám píšeš.

                   OK. Nebo ne? :)

                   0 0
               • Smazaný účet  

                tak mi prosím pověz co znamená můj nick a fotka v mém profilu, pane všeználku

                0 0
              • Thomasek  

               +1 ;-)

               0 0
               • cioran-m  

                Fajn příspěvek (i když trochu náročnej jako všechny od tebe) , hezkej nick, dobrej profil, pěkný kola.

                I v Brně jsou holt thomasci.

                0 0
              • Smazaný účet  
               0 0
           • Smazaný účet  
            0 0
          • vik  

           Jen krapet reality z malého okresního města: špitál měl aktuálně včera kapacitu skoro naplněnou, viděl jsem, že umřela spousta lidí, co nebyli žádní senioři v terminálním stádiu, sestry a někteří doktoři v nemocnici fakt padají na hubu, ubytování v chalupách frčí bez limitů, takže se tu míchají lidé z celé ČR, hospody se přesunuly do garáží a na velké návštěvy s basičkama lahváčů, roušky venku, i když jsou na sobě lidé nalepení, téměř nikdo nenosí atd. atd.

           0 0
           • Smazaný účet  

            Viz téma koronavirus.

            Netvrdím, že je situace ideální, lidi nařízení porušují. Jen tvrdím, že ryba smrdí od hlavy a současná situace má jednu z příčin v neschopnosti vlády, díky které lidi na dodržování nařízení v určitém procentu rezignovali.

            0 0
            • vik  

             No, ryba možná smrdí od hlavy, ale já prostě nejsem zvyklej a vychovanej na kohokoliv cokoliv svádět… A svoboda je pro mne fakt echt hodnota, ale tu mi povinnosti, zrovna teda v tomhle kontextu, ani náhodou neberou. A ty ramenatý projevy rebelství, jakože nedodržování povinností a nařízení, z mé osobní zkušenosti dělají ty největší sra*ky, co například lezou svým šéfům do zadku a moc hezky zpívají písně svých chlebodárců, i kdyby se po nic chtěl ten největší hnus.

             0 0
             • vrazdit  

              jasně, kdo věci dělá a cítí jinak než ty, tak nemá pravdu, je to špatný a nemorální člověk a prostě si zaslouží horší zacházení než ty, to je přece nad slunce jasnější… to je ta svoboda, které si asi ceníš nejvíc…

              0 0
              • vik  

               Ehm? To chce asi rozbor… Nějak někde něčím jakkoliv naznačuju, že si někdo zaslouží horší zacházení? Nebo že někdo, kdo to má jinak, je nemorální a špatný?

               0 0
               • vrazdit  

                „…dělají ty největší sra*ky, co například lezou svým šéfům do zadku a moc hezky zpívají písně svých chlebodárců, i kdyby se po nic chtěl ten největší hnus… " no já si z té tvojí myšlenkové kaše tak nějak vybral to, že se snažíš lidi, kteří mají jiný náhled na současnou situaci, dehonestovat jako ty největší slabochy a dokonce lidi, kteří se neštítí ničeho nízkého kvůli prachům/pozici… to mi nepřijde jako že "nejsi vychovanej na kohokoliv cokoliv svádět…“

                0 0
                • vik  

                 Uff. Píšu jasně, že je to moje osobní zkušenost, takže jsem psal o lidech, které osobně znám a kteří to takhle mají. Ale to jsi v citaci samozřejmě vynechal, že?:-) Ale nechci se, zrovna s tebou, nějak štengrovat…

                 0 0
                 • vrazdit  

                  co píšeš, je jedna věc, jak celý odstavec vyzní je druhá… když napíšu „ty projevy práskačství, z mé zkušenosti dělají ti největší vystrašenci z koronaviru a bojácní slabí jedinci, kteří nejsou schopní se o sebe postarat“ tak to nebudeš chápat jako dehonestaci jisté skupiny?

                  0 0
           • cioran-m  

            Doomové od počítačů však nikterak nepochopí, jakou by zrovna tohle mohlo mít souvislost s tím, co právě jim v souvislosti s covidem tane na mysli.

            A napíšou něco populárního a prostému utlačovanému lidu tak konvenujíciho o tlustém Hamim, delfínech, koblihách, o tom, jak nic nefunguje a jak ryba smrdí od hlavy.

            Proč ne – ale obávám se, že tohle je jen jedna stránka té věci. Druhá je ta, o níž zas píše třeba Keller, Maďar a jim podobní.

            0 0
            • plzakj  

             Pokud tady nebudes mit lidi a aktivisty, co neupozornujou na nezakonny a nemoralni chovani vrchnosti a budes jen jen slepe ohybat zada, tak se ti taky muze stat, ze budes shrbenej az do smrti.

             Netvrdim, ze se vsichni chovaj odpovedne. Ale je potreba nezamenovat pricinu a nasledek.

             Kdyz vrchnost investuje usili na to, jak si pri soucasny pandemii nasbirat politicky body, poradne podojit rozpocet a vytunelovat to, co se tady za 30 let vytvorilo, tak nezbyva cas a energie predchazet kolapsu zdravotnictvi a, bohuzel, vy jako zdravotnici si to vyzirate.

             Problem je ale primarne v tom, co politicka reprezentace lidem rika, jak se chova a co jim umoznuje delat.

             0 0
        • Smazaný účet  

         Predstav si ze existuji profese, kde lidi drou jak mezci a jedou nadoraz. Budem solidarni? Semkneme se ? Spolu to zvladneme? Ne protoze o nich nikdo nepise. Nedelaji srdceryvne reportaze a nevis o nich tak je mas v pici. Ale bobanci zdravotnici museji drit . Jo bohuzel museji protoze je to ted takhle. Jo a zena je zdravotni sestra nez neco kvaknes.

         0 0
      • akruK  

       Ano, souhlasím. Můžou za to lidi. Hlavně ti, co hledají jak obejít nařízení a ne jak se co nejrychleji „zbavit“ covidu.

       0 0
       • Foose  

        Chudáci lvi v zoo…

        Jsou v karantene od narození a stejně se nakazili…

        0 0
     • RichP  

      Nikde z fotek ani příspěvku nevidím nic nezodpovědného, co by odporovalo selskému rozumu. Pokud si dám někde sám nebo s rodinou na zahrádce jídlo anebo pivo při vyjížďce na kole, v čem je ten problém? Je to dle mého soudu zdraví prospěšnĕjší než nesmyslné uzavřenì lidí ve městech, kde musí mít nonstop roušku nebo respirátor. To jen povede k větší koncentraci lidí a ve finále rebelii proti těmto nesmyslům.

      0 0
      • dalimil  

       Bohužel selský rozum je široký pojem. Někomu přijde podle jeho selského rozumu normální, pozvat čtyři rodiny na víkendovou chalupu.

       0 0
       • RichP  

        To je pravda, ale právě proto by ten rozum měli mít hlavně ti, kdo ta omezení tvoří. Zkoncentrovat lidi, kteří by normálně šli nebo jeli do přírody na menším prostoru v zástavbě opravdu není ani rozumné, ani účelné.

        0 0
     • MirosPikos  

      Tak určitě :) A ty fabriky, nacpaný obchoďáky, mhd… To je naprosto ok. Lockdown nic neřeší, jak už se v některých zemí přesvědčili. Pomáhá očkovat od nejrizikovejsich skupin směrem dolů. My se s covidem musíme naučit žít aniž bychom tisíce lidem zničili život a dovedli je na hranici chudoby (malý a střední podnikatelé – držáci ekonomiky).

      Vláda všechno hází na lidi, hlavně svou totální neschopnost. Hraje se dost velká politická hra. Navic proti neschopné opozici. Vlastně žádnou skutečnou opozici nevidím. Rozhoduje se spontánně, bez vysvětlení, zmatečně. Lidi jsou naštvaní. Roušky nenosí zdaleka tak jako před rokem. Tuhle situaci jsem předpovídal na podzim. Děje se každý rok co jsem na živu. Únor – březen. Lidem už došly zásoby vitD. Mají deficit pobytu na slunci. Marodí. To se teď pomalu začne zlepšovat. S tím jak začnou trávit více času venku na slunci. A je jedno jestli nějaká banda šílenců rok strašící normální lidi nechá tuhle zemi zbankrotovat nebo nenechá.

      0 0
      • Smazaný účet  

       Poměrně velká skupina se nakazí v práci. Lidi z kanclů jsou většinou na HO, moc nechápu, proč není testování v kolbenkách povinné. V MHD, v obchodě ten hadr přeci jen máš. Ale snazší je ****** lidi obecně, takže to všem nesmyslně osolíme. Na hory to taky ti oblíbení Pražáci určitě nedovedli, babička bydlí na horách, okolo ní mají/měli covid pouze lidi z montoven a jejich rodiny. Žádná prodavačka, řidič busu…

       0 0
      • Smazaný účet  

       Hlavně ukázat, jak jsou Češi spodinou Evropy. O to tu běží.

       0 0
       • milan.v  

        Je to tak, mám zprávy od svých známých a kamarádů, Belgičané, Italové,… se nám smějí, co jsme tu za bandu hlupáků a Švejků… smutné…

        0 0
        • TK75  

         No asi nechápou místní zvyk bejt Stachanovec a chodit nemocnej do práce.

         A běda když někdo zůstane doma třeba na ošetření syna.To se to pomlouvá a nadává na lempla

         Pak se není co divit, že roušky a vše je k prdu, když se nakazíme v práci

         Možná už to není třeba v Praze takhle, ale mimo teda stoprocentně

         0 0
         • Smazaný účet  

          Hlavní je ukazovat morální nadřazenost a přitom nevědět, co je to být Švejk.

          0 0
         • babkanakole  

          Pamatuje někdo na ty kecy všude možně, jak Češi chodí marodit s každým prdem?

          0 0
          • Smazaný účet  

           Jo, zdůvodnění (nejen) poplatků u lékaře :D

           Nějak se nám ta karta otočila.

           0 0
           • TK75  

            No jasně, taky je tu sice většinou plat ok, ale je tam pohyblivá složka, kterou nedostaneš když marodíš a ta dělá velkou část platu.Taky roční odměny za nemocnost, no a tak si každý namlouvá že mu nic vlastně není. A taky Pepa je tu s kašlem, tak proč já mám být doma a přijít o prachy, když sice mám teploty, ale cítím…to covid nebude :-D

            0 0
        • dolomiti  

         Já bych to tak nedramatizoval ;-) Myslím, že normální lidi to nezajímá :-)

         0 0
      • d69  

       +1

       v zásadě se nezmění vůbec nic – dál narvané Lidly a Kauflandy, v MHD lidi co musí/mohou do práce a skupinky maminek a dětí místo v práci/ve škole spolu na procházce/v par­ku.Ti co jsou doma už půl roku budou doma dál,ti co chodí do práce,budou choduit dál, na nákupy dál budou chodit všichni v čele s důchodci (vždy ve dvojici).Jediné co se změní je,že místo aby se lidi šli pojít,proběhnou­t,projet,na chatu někam mimo ostatní,nahloučí se všichni v těch pár parcích a cyklostezkách ,kde to bude vypadat ja na václaváku.a bude tam buzerovat MP.Pak se po týdnu dozvíme,že nám to neklesá a můžeme si za to sami..

       0 0
      • mais  

       Březnové uzavření už není o zbavení se covidu, je o tom, aby ten kdo onemocní měl znova šanci dostat adekvátní lékařskou péči, dneska už se na příjmu čeká běžné více než pět hodin a to se řeší lidí s pozitivitou max do poloviny unora

       0 0
       • Smazaný účet  

        Jinými slovy, vláda prodrbala cca 4 měsíce nouzového režimu a neudělala nic pro zlepšení situace. A nyní budou opět honit bycha, protože jsou „plné JIP“.

        0 0
        • TK75  

         Otázka je, jestli vůbec je v lidských silách potlačit (jakkoliv) tento boží trest

         0 0
         • vrazdit  

          pro některé je to boží požehnání… přece ho nebudou potlačovat

          0 0
     • d69  

      Amen ! Alespoń jeden uvědomělý v národě nezodpovědných idiotů :)

      0 0
   • Johny.Merida  

    Jj, mame tu na Jihu pěkně :-)

    0 0
   • HonzaRez  

    Kvúli chlastačům jsme tam, kde jsme…

    0 0
    • Smazaný účet  

     A na to se napijem!

     0 0
    • RomanH  

     Jasne…

     Treba hornik muze v dole rubat spolu se svymi kolegy, sprchovat se ve spolecne satne, jist dohromady v zavodni jidelne, ale po sichte si s nimi do hospody zajit nemuze.

     Uz si nekteri vytahne tu hlavu z ****** a prestante hazet vinu jeden na druhyho. Nektera narizeni smysl maji, nektera prakticky vubec. A cim vice tech nesmyslu (navic prakticky nekontrolovatel­nych) bude a budou trvat delsi dobu, tim vice se na ne bude srat.

     0 0
     • bikerGT  

      Takze maji byt otevreny specialni hornicke hospody, protoze zrovna hornici, coby uzka socialni skupina, se vymykaji logice toho narizeni?

      0 0
      • TK75  

       Rozhodně :,–)

       0 0
      • RomanH  

       Misto horniku si tam dosad kohokoliv. Kdo doted sedel v kanclu s rouskou nebo respiratorem ? Zednici, cestari svacici v jednom aute, zdravotnici na sesterne / kantyne, atd.

       Ale jo, pokoutne hospody, lyzari a Karluv most

       0 0
       • gerrard  

        Ty vis, kde je problem? Ja jsem jeste zadnou takovou statistiku nevidel. Ale jo chapu od hornika po programatora, jak jim sahnes na hospodu vsechno spatne. :)

        0 0
        • RomanH  

         :-)

         Ja si hlavne myslim, ze zadne reseni nebude 100% a jde o to vybruslit s co nejmensi ztratou, ale nejen na zivotech, ale i ekonomice a celkove psychice lidi.

         Rozestupy, hygiena, zavrene vnitrni tanecni kluby, maximalni HO. Ve vsech vnitrnich prostorach omezeni vuci podlahove plose (vyjimka pro MHD), no a od pocatku se mel tlacit respirator jako doporucena ochrana pro ty, co se chteji chranit. Doporucoval bych ho paradoxne ohrozenym osobam i doma, kdyz uz se musi potkat (dva moji stari nemocni sousede se nakazili a nasledne zemreli na oslave narozenin jejich vnucky). Jinak maximum nechat otevrene, aby se lidi co nejvice rozprostreli. A samo co nejrychlejsi dobrovolne ockovani (ne ze budou vakciny lezet na sklade a kdyz mi zrovna neprijde osoba 80+, ze ho nesmim dat dalsimu v poradi, ktery nesplnuje vek ci dalsi kriteria).

         Kdyz se podivam na staty, ktera na takova volna opatreni mely a maji, porad jsou na tom lepe nez my.

         0 0
         • gerrard  

          Jo prave, to je presne ono. Zadne reseni nebude na 100%. Porad se tu bavime jen o snizovani pravdepodobnosti, ze nekoho potkas, kdo te nakazi. Nic jineho zatim nase vlada nevymyslela. Kamosi delali pred vanocema posezeni. Vymekl sem a nesel. Jeden z nich dosel a vzapeti sel domu, protoze mu volali, ze je tchyne s kterou bydli v jednom baraku je pozitivni. Do tydne byl taky. Jestli byl uz kdyz prisel nikdo nevi, ale nastesti nikoho nenakazil. Takova je zodpovednost lidi. Ma tchyni na PCR, protoze sedi v kanclu s nakazenou, ma priznaky a stejne vyrazi mezi lidi. Ma jen jednu VS. Jaky je pristup jinych socialnich skupin jen typuju, ale urcite je pro lidi co jedou od vyplaty po vyplatu zatezujici zustat doma na nemocenske cela rodina. Dokud tito lidi nedostanou dorovnani na 100% platu a nebudou pak v praci sankcionovani za nemocnost, tak se jim doma nebude chtit zustavat. Stejne tak ruzne zivnosti a majitele fitnes apod. Dnes kdyz mas to spravne cislo, tak se vsude dostanes. Takze dokud se tu nevyresi rychla detekce a vubec motivace nechat se zdedekovat a popr zustat doma, tak se tu nic nepohne.

          Jinak si myslim, ze za stavajici stav muzou primarne jarnaky, protoze spousta lidi vyrazila na hory, at se deje co se deje, ale zase bez cisel to dokazat nejde.

          0 0
          • žvejk  

           Jo ty hory a pohyb na vzduchu v tom bude ten zakopaný pes… Však odkud to na jaře přišlo ? Z Hor! Pane Bože…

           0 0
           • gerrard  

            Zase si nedomyslej co nepisu. Primarni problem je ubytovani lidi na jedne hromade a potkavani lidi co by se normalne nepotkali. Taky kdyz jedu na hory, tak nejedeme jen nase rodina, ale jede nas vic a bydlime obvykle v penzionu s nejmin dalsi tricitkou lidi. A spousta lidi na tomto zvyku ani letos nic nezmenila.

            0 0
          • vt  

           FAktoru je asi spousta, jarnaky bych nechtel podcenovat, ale cisla se zacala zhorsovat po vanocnim promorovani. Dle mne dusledek Babisovske populisticke politiky se co nejvice lide zalibit a nezkazit jim Vanoce. Takze Vanoce byly prima a ted bude 1/2 roku zavodit po obci :-)

           0 0
           • -b-n-x-  

            Jeho teď musí docela ***** jak vyřeší velikonoce. Protože na jednu stranu musí/chce řešit covid, na druhou by se chtěl zalíbit lidem a uvolnit to.

            Teď to je prostě doba na skutečné mistry prchaly :-)

            0 0
            • Johny_r  

             Jojo, vysvětlit plebsu, že jsou zavřený doma rádi, nebude snadný. Zase to ale skýtá spoustu možností pro DIY velikonoce. Už vidím ty návody, jak uplést pomlázku z bužírky, když vrba za potokem je mimo území obce apod.

             0 0
             • jIrI___  

              Štěstí, že jsem objednal několik metrů bowdenů, to bude pomlázka jedna báseň :D

              0 0
             • mirorek2  

              DIY velikonoce , jako že se budeš doma j**at sám přes prdel bužírkou? :-)))

              0 0
            • žvejk  

             Jako loni, otevře Hobymárkety a zahradnictví, no ty sice jedou, ale on to umí prodat… Důchodci budou happy a on bude zase král Covidu, teda strážce národa, zachránce mrtvých…

             0 0
       • Johny_r  

        Tak třeba já. S rouškou/res­pirátorem sedíme v kanclu s nějakou přestávkou už skoro rok. Má to tak celá firma (třípatrovej barák plnej lidí) a světe div se, přes několik nemocných za tu dobu, nemáme ve firmě jediný případ přenosu.

        0 0
        • TK75  

         Tak to buď rád, u nás v práci to je jak na běžícím pásu.Každý týden někdo

         0 0
         • Johny_r  

          Každý týden někdo se nakazí v práci? Jestli nosíte ve firmě všichni respirátory a nosíte je správně, tak musíte dělat blbě něco jinýho. Jak už jsem tu někde psal. Mám zprávy z covidového ARO, kdo se za celou dobu nenakazil v extrémně infekčním prostředí nikdo z personálu. Stejné zprávy slýchám z více stran. Nakazit se v situaci, kdy všichni mají respirátory je buď extrémní smůla, která by se fakt neměla stávat každý týden nebo to s tou ochranou nebude taková sláva.

          0 0
          • TK75  

           To nikdo neví kde přesně…

           Jak to mám poznat?? Prostě jsem mezi lidma jen v práci

           0 0
          • Gaper  

           To máš cigárko venku, když trůníš přeci nebudeš mít něco na tlamě, kávovary, konvice… U nás to taky tak bylo, díkybohu za HO.

           0 0
           • Johny_r  

            Tak kromě toho, že cigárko se mě netýká, tak zrovna kouřit se dá v pohodě v dostatečném odstupu od dalších. Když trůním, tak záleží na tom, jestli se tam dá vyvětrat, jinak jsem tam sám, takže riziko přenosu touhle cestou nebude velký. Kávovary, konvice – tak když sahám na něco, na co sahá půl firmy, tak si pak umeju pazoury nebo použiju desinfekci, kterou máme v baráku všude. Řešení jsou. HO se u nás nekoná. Z části to technicky nelze (práce rukama), z části není vůle.

            0 0
            • Gaper  

             Jo jasný, já s tebou souhlasím. Nemyslel jsem to na tebe, nebo na vás. Jenom říkám, kde k tomu dochází v ostatních firmách. U nás prostě pracují opice a vidláci kteří to neřeší, a nemají k tomu ani vůli… takže HO byla jediná cesta. :D

             0 0
             • TK75  

              Tak přesně

              Dokonce ani vysoká škola není záruka inteligence.Lezou do práce nemocný atd

              0 0
             • Johny_r  

              No, tak ne že by vysoká škola byla nějaká záruka, ale fabrika s iq na republikovým průměru (nebo pod ním) je jiná realita než zrovna moje pracoviště, kde má půlka lidí doktorát a přírodovědný vzdělání, což samozřejmě nějakej efekt má. Tohle je bohužel situace, se kterou je třeba pracovat.

              0 0
        • jIrI___  

         Kolik lidí umřelo kvůli té roušce/respirátoru po celou pracovní dobu? :D Už jsem slyšel několik názorů, že mít roušku či respík déle než po dobu jednoho nákupu je nereálné.

         0 0
         • TK75  

          Já dám deset minut

          0 0
          • Gaper  

           a po deseti a jedné sekundě začínáš kolabovat? :D

           Já jenom že furt slyším názor, že např. astmatici v tom nevydrží. Sám jsem silný astmatik a jsem s tím teda v pohodě.

           0 0
          • -b-n-x-  

           Tak na to, že se dá na jedno zadržení dechu vydržet až 5 minut, to teda není žádná sláva :-)

           0 0
          • HonzaRez  

           Tak já k tomu něco přidám, protože už tu mám velké renomé… Problém, o kterém jste možná nikdy neslyšeli a žádný soudruh ve sdělovacích prostředcích se tomu nevěnoval.

           Trpím špatnou termoregulací, běžně se to dá snášet, ale teď je situace, kdy jsem navlečen v teplém oblečení, zakryju si poslední část těla, kterou bych se mohl chladit a jdu do superhyper. Nelze to vydržet déle, než pár minut, dýchám si horký vzduch do obličeje, za chvíli ho mám celý mokrý a po pár minutách jsem mokrý celý…Řeším to tak, že si svlíkám bundu a snažím se nakoupit co nejrychleji, ale stejně jsem mokrý…

           Pokud bych v práci bez hnutí seděl za stolem, asi bych to zakrytí zvládl, ale moje práce je v tom, lézt pod stolem, hledat kabely a připojovat, co bylo rozpojeno. V té chvíli zahazuju kryt obličeje a je mi volné, co si o tom ostatní myslí, protože v takové pozici a ve fyzické zátěži nemám daleko do omdlení…

           0 0
           • kejda  

            Tak si nech bundu v autě nebo ji dej do vozíku. To nejde? Chodím z parkingu dovnitř jen v triku, protože je všude vedro a v péřovce se vařím.

            0 0
            • Lišák  

             Péřovku? :-O Tuhle zimu to bylo na péřovku tak jeden, možná dva dny. Pokud teda myslíme Brno.

             0 0
             • gerrard  

              Radsi perovku a tricko nez neperovku, mikinu a tricko. Jo mozna jeste ja mam takovou light.

              0 0
              • Lišák  

               Já raději vrstvím. Pak mám větší možnost si kombinacemi udělat optimální tepelnou pohodu.

               0 0
               • gerrard  

                Na prochajdu a sport taky vrstvim, ale na cestu obchod, prace, auto na to kaslu. :)

                0 0
             • kejda  

              Péřovku a tričko s krátkým. Nikdy nevrstvím, když je mínus deset a hůře, beru triko s dlouhým :)

              0 0
           • TK75  

            Učinil jsem objev… zatímco v roušce se dusim vztekem po pár minutách, tak v respirátoru vydržet není problém.Dokonce se dá i dýchat.Zase ale přes třicet minut nepůjdu z principu

            0 0
            • Renda69  

             Ať mám na hubě cokoliv, dýchá se mi blbě. I bez se při fyzické námaze zafuním. Navíc mám špatně rostlá žebra a snížený objem plic. V obchodě pár minut jo, při práci fakt ne. Roušku max volně, aby šel spodem vzduch, jinak bych s sebou práskl. Jedině jít k doktorovi pro lejstro.

             0 0
           • Johny_r  

            Pro běžnýho člověka mimo fyzickou zátěž to problém není. Pokud pro Tebe jo, tak si nech napsat papír od doktora. A taky doporučuju vyzkoušet různý typy respirátorů, rozdíly v nich jsou obrovký. V těch dobrých se dýchá nesrovnatelně líp než v hadrový roušce. Ono vlastně asi ve všem se dýchá líp než v hadrový roušce.

            0 0
         • RomanH  

          Vsak v pohode, chces se chranit – nos respirator nebo treba plynovou masku :-)

          0 0
         • Johny_r  

          Nikdo, překvapivě :-). Tak asi všichni tušíme, že to je kravina. To už by byli mrtví všichni doktoři, který to mají non-stop celou šichtu. Jestli chceš můj názor, tak mít respík 8h v kuse je úplně v pohodě (vlastní každodenní zkušenost). A to mluvím o správně nasazeném respirátoru, který netáhne kolem nosu a fakt těsní. Diskutovat můžeme samozřejmě o různých profesích. Já mluvím o fyzicky nenáročné práci, rubat uhlí bych v tom nechtěl.

          Netvrdím, že nejsem rád, když si ho po práci sundám, ale můžu zodpovědně říct, že mi to nepůsobí žádný zdravotní nebo jiný problémy (snad kromě bolavejch uší, když na svůj velkej ksicht dám nějakej s krátkejma gumičkama).

          0 0
          • TK75  

           No tak to jseš dobrej, já potřebuju cítit volnost

           0 0
     • HonzaRez  

      Chlastači zatím nikdy zakázáni nebyli…

      0 0
  • Kouba_2005  

   Už to schválili nebo je to zatím jen návrh omezení pohybu?

   0 0
  • nooski  

   Nesmyslné hovadiny z hlavy vládní tlačenky s želé páteří mě absolutně netankují.

   0 0
   • Smazaný účet  

    Jenže PČR bude tohle jistě kontrolovat. Tak jako na jaře buzerovali za roušku, když si jel ve 2 s kámošem.

    0 0
    • nooski  

     Kontrolovat můžou, já jim v tom bránit nebudu.

     0 0
    • filipino_23  

     jakoze stretnem svestky na koni v lese

     0 0
     • nooski  

      Za každým dubem, za každým keřem bude člen městapa nebo státní policie, který bude dnem a nocí bdít nad tím, aby se v rozlehlých lesích nenacházel ani jeden narušitel.

      0 0
      • JachymP  

       Hlavně bacha na podchody, tam pruděj fest

       0 0
      • Kouba_2005  

       Tak to jim držím palce. U náš komando MP čítá 2 kusy :-D

       0 0
       • nooski  

        Náš člen městapa je tak tlustý, že má vlastní gravitační pole. Do hospody vzdálené 150 m od služebny jezdí na meníčka autem, protože tam nedojde. Nedělám si iluze o jeho bojových schopnostech.

        0 0
    • embi  

     Ale prd :D tohle je nevymahatelný.

     0 0
    • novas752  

     Bych rád věděl jak. Minimálně ježdění na mtb (mimo silnice apod.) bude myslím bez jakékoliv buzerace.

     0 0