nej kola do 4 tisic (změnilo se neco? 2010/2011)

221 nepřečtených
  • vsn

    Ahoj,

    budu k vánocum kupovat nový zapleteny kola – rozpočet cca 4 tisice …

    koukam, že jsou novy crossridy 2011 ale Fulcrumy RM5 maji vsude jen 2010 … poradíte co vzit? …RM5 by mely byt lehci a kazdej si je tu chvali … ale je to příma konkurence crossridu tak novy crossridy by mely teda logicky prekonat RM5

    0 0
    • marapara  

      Řekl bych, že nezměnilo. Šel bych do RM5

      0 0
      • Georrge  

        co remerx 7325?

        0 0
        • Vilém  

          Ty do 4t. asi nebudou.

          0 0
        • marapara  

          To jsou myslím dobrá kola, ale není to cenový konkurent. Jsou o 2000 dražší, než RM5.

          0 0
          • Georrge  

            já nad něma právě uvažuju, hlavně ta hmotnost je super za ty prachy, jen by mě zajímalo jestli se vyplatí si za ně připlatit oproti těm RM5.

            0 0
            • Evilcleaner  

              tak zkontroluj dostupnost za starou cenu (tj asi 5500). nově na stránkách mají uvedeno 6700. jinak frm mají jednu výhodu oproti remerxům… a to je 19mm vnitřní šířka ráfku vs. 17.

              0 0
              • Hnoj  

                Za 5.5K se pořád dá. S odřenýma ušima, ale dá :-)

                0 0
                • Evilcleaner  

                  kvůli karambolu jsem ted na nich měnil přední ráfek a tak jsem vzal rovnou dva magicy (stejné erd) a přepletl si to. za 720kč/kus to byl bratru velmi výhodný nákup, při váze 392g/kus. nicméně jsem se tak dostal na konfiguraci za kterou si remerx oficiálně účtuje 8700 (?!?). přitom jediný rozdíl je ráfek, který je jako aftermarket o asi 70kč dražší než disc pro. to trochu soudruzi uletěli ne?

                  0 0
        • Georrge  

          safra jaktože je remerx prodává za 6700? To mi přijde nějak moc… těch 5500Kč byla krásná cena, ale skoro sedum… jsem trochu počítal, a náboj novatec D711 – 1400Kč, D712 – 1900Kč, ráfky 7327 (čili vyšší řada) – 612Kč, dráty tam jsou ocelový takže pár kaček, no a výsledná cena je cca. 4500Kč. A to beru už namaržované ceny za komponenty (ty náboje by určitě šly sehnat levněji). To je výhodnější si je nechat zaplést :D protože pokud dám někomu litr za špice, niple a vypletení, tak jsem na 5500Kč.

          BTW: kolik váží výplet na běžných kolech? 2mm ocel dráty a obyč niple. 400g obě kola?

          0 0
          • raceman  

            draty tam sou obyč o celový jo? :D:D:D

            MOC jednoho je cca 65 kč ;-)

            0 0
          • Evilcleaner  

            loooool:-D ty dráty jsou zdaleka nejdražší věc na těch kolech:-D

            0 0
            • Georrge  

              :) a trochu blbej dotaz – na co jsou dobre tak drahe draty? U hlinikovych to pochopim – vaha, ale tyhle sapim ocelaky? Maji nejak vyrazne vyssi tuhost (ne dratu, ale realnou znatelnou tuhost celeho vypletu) oproti dratum za 5kč/ks?

              0 0
              • Hnoj  

                Todle je vážně blbej dotaz…

                CX Ray je lehčí než ALU drát od Remerxu, a mimo jiné je i pevnější a má několikanásobně delší životnost…

                0 0
                • Evilcleaner  

                  s tou životností u remerxu to sedí:-D nebo aspon do července 2010 to byla pravda:-)

                  0 0
                • Georrge  

                  dik za vysvetleni :) clovek se furt dozvida zajimavy veci…

                  0 0
    • nox159  

      co neco zaplest?

      0 0
      • vsn  

        výhoda je v čem?

        0 0
        • nox159  

          zeptal se taky… k cemu jsou dobre 2kg xc kola? :)

          mozna by ses dostal na lepsi vahu ( pokud teda nechces vozit UST )

          0 0
          • vsn  

            jj chci bezdusaky … kazdou chvili někde cvaknu a nechci se klepat celej zavod že cvaknu …

            radsi 100 gramu navic s tim aby to neco vydrzelo… samozrejme cim lehci tim lip ale musi to neco vydrzet … ty RM5 jsem koukal ze je Merida dava i na drahy kola lehky … tedko mi kolo vází 12,9KG (Author Modus) s rohama a pumpickou takže dolu by to snad mělo jit.

            a měly by vážit 1805gr

            0 0
            • nox159  

              2000g kola + 2×700g plast + 2 X 100g kotouce + 150g mliko a ventilky + 250g kazeta = 4kg :D už jak to vidim tak jsem se poradne zapotil a jeste se s tim tahnout do kopce nedejboze zavod :D

              samozrejme jen muj nazor, ty na tom kole budes jezdit ty se rozhodni ;-)

              0 0
              • vsn  

                dokazes mi prosím spocitat kolik mi to vázi tedko? (a jezdim na tom)

                kola jsem psal hned pod tím co mam, kotouče AvidG3, duše Kenda obyč a pláště SmartSam-Drat a kazeta SLX

                0 0
                • nox159  

                  nemas to rychlejsi hodit na vahu? :)

                  0 0
                  • vsn  

                    nemám :) já cekal že tvym kouzelnym vzoreckem vyjde treba 6 kilo a tím pádem bych si o dve kila polepsil :D

                    0 0
                    • nox159  

                      pocitat se mi to neche…

                      jinak na druhou stanu je to o prioritach mam 9,3kg silnicu a z toho by se vetsina silničaru tady posrala jak je to tezke ale ja to neresim protoze tohle mi vubec nevadi. ale bika mam tedka na 10kg a furt je to desne tezke chcu se dostat pod vahu silnice :)

                      0 0
                      • vsn  

                        jj ja se chci dostat co nejniz za ruzumny penize … ono kdyz koupim RM5 tak ty vazi 1805gr, kdyz bych priplatil tri tisice za RM3 tak ty vazej 1685 coz je rozdil jen 120 gramu a za tri tisice muzu mit Xtčkovy kliky kde usetrim bych rekl mnohem vic nez 120 gramu

                        0 0
                        • StuntJ  

                          RM5 váží reálně + lehce přes 2kg a RM3 váží okolo 1,9kg. Ty váhy co udává výrobce je fake

                          0 0
                          • vsn  

                            beru váhu z kup kola … no pokud vazi dve kila tak ty co mam ted by museli vazit aspon 2,5 kila ne? a pokud bych si polepsil o pul kila jen na kolech tak by to bylo super :)

                            navic i hlinikovej SUP s RM5 váží pod 11KG takže by mohlo byt realny se dostat k 11KG s 1,3KG rámem ne? ( http://www.cykloadam.cz/…-xp-930_5129 )

                            0 0
                            • Hnoj  

                              Váhu, kterou SUP udává skutečně nelze brát vážně.

                              0 0
                            • destr  

                              Hlavně ty váhy vůbec neber vážně!

                              0 0
                              • vsn  

                                aha, tak me to u Modusu teda docela sedelo … katalogova 12,6 a realná 12,95 s rohama, pedalama a košíkem a smart sam pláštěma v drátu.

                                Kazdopadně když by si takhle někdo koupil kolo a ono vazilo treba o kilo jinak nez je v katalogu tak by na nem mohl tejden jezdit a pak ho prijit preci reklamovat ze bylo prodáno se skrytou vadou a ze chce vratit penize … to se mi nějak nezdá

                                0 0
                                • nox159  

                                  no tak to tak zkus s tema RM5 a pak nam reknes jak te s tim poslali do … :D

                                  0 0
                                  • vsn  

                                    nebudu si preci kupovat kolo ktery chci vratit … no zkusit by to mohli…

                                    jsou situace kdy fakt ty penize musis vratit … já takhle prodal NTB kde jsem na cedulku napsal že to má BT a NTB neměl … no a vracel jsem penize a zustal nám pak tri dny pouzívanej NTB (BT USB DONGLE zakaznik nechtel)

                                    0 0
                                    • nox159  

                                      s 95% zakazniku se da dohodnou ke spokojenosti obou stran ;-)

                                      0 0
                                      • vsn  

                                        bohužel pouze s 95% ale :( pokud někdo nakračí že chce peníze a má na to nárok tak nic jiného nezbyva … ale nestava se to často

                                        0 0
                          • ememem  

                            to je zvlastne lebo RM0 aj Racing0 sedia +/- par gramov

                            0 0
                        • nox159  

                          jsi si tema 1805g jisty?

                          uvazoval si o 7325 PRO od remeše?

                          0 0
                        • Rychlej turista  

                          RM3 už jsou ale UST.

                          0 0
                          • nox159  

                            RM5 ne?

                            0 0
                            • raceman  

                              ne

                              0 0
                              • nox159  

                                tak tim padem jsou jeste víc na ho*no nez jsem si myslel :(

                                potom uz vubec nechapu proc je lidi berou ???

                                0 0
                                • raceman  

                                  levne, relativne bezudrzbove, rekl bych i lepsi nez cridy, holt kazdy nepotrebuje ust rafek, nebo na to pak placne no tubes kit

                                  0 0
                                  • nox159  

                                    to ust jsem bral jako , kdyz uz tezke tak aspon UST :D

                                    jinak levne vuci čemu ? klasicky vyplet za stejne prachy bude lehci…

                                    nevim v cem jsou lepsi ( mozna pro nekoho vzhled…) ?

                                    0 0
                                    • raceman  

                                      pocitat, jestli a o kolik bude lehci se mi nechce… :-)

                                      0 0
                                      • nox159  

                                        cca 250g :)

                                        0 0
                                        • raceman  

                                          za 3600 kč kola o vaze 1650g? řekněme na prumyslech? :-) možna tak co napsal hnoj, jinak nevim..

                                          0 0
                                          • nox159  

                                            vsak o tom mluvim :)

                                            a myslim ze tech kombinaci co napsal hnoj bude takovych vic :)

                                            0 0
                                            • Evilcleaner  

                                              to těžko:-) skoro ho podezdřívám že si tam zapoměl napočítat marži.

                                              0 0
                                              • nox159  

                                                problem je v tehle cenove relaci sehnat lehke naby… ale neco byt musi takze az se budu nudit tak budu hledat :D

                                                btw: semiintegrovane hlavko pod 71g (bez jezka a vcika) a pod 300,– nejake znas?

                                                0 0
                                            • Flegmatik  

                                              Nezapomeň přičíst cenu práce vypletení a centrování. Takže Noxi, najdeš něco takového do 1650g za 3600Kč? :-)

                                              0 0
                                              • nox159  

                                                nepsal jsem 1650 ale 1750 a napletu si to sam, kdyz nekdo kupuje plaste taky do ceny nezahrnuje montaz… ;-)

                                                0 0
                                                • Flegmatik  

                                                  Tak 1750, OK. Plášť je plášť, zapletený kolo ručně z dílů a zapletený z výroby je ale rozdíl. V jednom to máš bez starostí, v druhém se tím musíš prdět sám nebo shánět někoho, kdo ti to namotá a kvalitně vycentruje.

                                                  0 0
                                                  • nox159  

                                                    zapleteni kola je tak na hodinku :)

                                                    pokud beres kvalitne zaplest tak to bude probém s tím, co bereš jako kvalitně zapletene…

                                                    kola zaplete kazdy druhy ale kvalitne ti to zaplete jeden z 10 000 a o tom jestli z fabriky jde kvalitni zaplet muzeme jen polemizovat… :)

                                                    0 0
                                                • raceman  

                                                  psal si o cca 250g lehci nez RM5. RM5 maji podle kolokramu 1805g – 250g = 1555g a kdyz to zvednem na 1900g jak psal evil, tak sme na 1650g… tak mi najdi za 3600kč slušny set ;-) takze kdyz ty si napletes neco na 1750g, tak uz se zase dostavaji do vyhody RM5 ;-) :-P

                                                  ps: jen tak si rypu

                                                  edit: spatne zarazeno :-) je to pro noxe

                                                  0 0
                                    • Evilcleaner  

                                      19mm ráfek, jsou tuhé, průmyslové ložiska, slušná váha (spíš kolem 1900g než k 2kg;) ) a nejsou s nima žádné problémy.

                                      ust ráfek na low end kolech, kde žiješ?:-)

                                      0 0
                            • Rychlej turista  

                              Ne.

                              0 0
                        • Rychlej turista  

                          RM1 2009 :-)

                          0 0
                          • přišlapávač  

                            ale je potreba si uvedomit, ze ta kola jsou jen na centerlock… a ze jich je poslednich 12 paru :-)

                            0 0
                          • StuntJ  

                            Na to že je to skoro TOP model, to jsou pěkná těžítka :o( JAký je vůbec rozdíl mezi FRM3 ?

                            0 0
                      • Smazaný účet  

                        pridej neco tezkeho na silnici;)

                        0 0
                    • Ruprt2  

                      nox ti neporadí. Je to jenom tlučhuba.

                      drátový plášť budeš mít tak 620× 2 +200×2 (duše) + 150×2 kotouče. kola mají víc jak dvě kila, ale méně než 2,5

                      takže mi vychází 4+kg tvoje kazeta něco jako deore 350g a upínáky.

                      celkem pod 5kg ale ne moc :-)

                      odhadem 4,75

                      plusminus čtvrt kila

                      0 0
                      • nox159  

                        pokud by je dal na vahu mel by presnou vahu takze ja mu poradil ;-)

                        0 0
                        • Ruprt2  

                          uznávám :-)

                          0 0
                          • nox159  

                            jinak hlavne jde o ty kola: 2kg FRM nebo 2–2,5kg ty jeho – takze jde jen o to kde v tom intervalu se ty jeho kola nachazeji ;-)

                            rika ze 120g za je maly rozdil takze aby si vubec pomohl

                            0 0
                      • Evilcleaner  

                        tak takové čísla si může vymyslet každý:-D

                        tak třeba kotouče 2*105g, kazeta slx 282g (viděl jsem i 279 ale to byla spíše výjimka), duše mívají zpravidla spíše 160–180g.

                        nemá to cenu absolutně takto počítat, boha at si to hodí na váhu a at neposlouchá tyhle vykouzlené čísilka tady;)

                        0 0
              • Georrge  

                me 4kg pomalu vazi jen zadni kolo :D

                0 0
                • nox159  

                  zas neprehanej :D

                  0 0
                  • Georrge  

                    rafek 600, vyplet 200, duse 160, plast 720, kotouc 120, kazeta 350 a naboj vazi snad kilo :D ok tak to jsou jen 3,2 kila, ale porad to je hodne :D

                    0 0
            • Palec  

              noxuv vypocet velmi zhruba odpovida, ale..

              Hmota kterou roztacis (to je to co te zajima nejvice) ma o kilo min!!

              Kola maji 1800g, plaste 1100g (RaRa) + duse (nebo mliko, to je fuk) – to bude dejme tomu kolem tech 3 kil, zalezi jake plaste/duse..

              To zbyvajici. (upinaky, kazeta, kotouce) – to nerotuje, respektive, rotuje na malych polomerech, tim padem to je vicemene zanedbatelne ( pri zrychleni – brzdeni ). – Prosim nekamenovat :D

              0 0
    • vsn  

      jinak tedko mám:

      ALEX ACE 24 černý dvoustěnný 32 děr

      mel bych si tedy vyrazně pomoci ne?

      0 0
      • Vilém  

        A v cem cekas, ze si pomuzes?

        0 0
        • vsn  

          váha a tuhost … chci tam dat na jare bezdusaky a tyhle kola co mam tak na ne dat silnicni plaste na najizdeni km ;) (silnicku nemam)

          0 0
    • Toutou  

      Fuj, já už se lekl, že tady někdo řeší komplet celej bajk za 4k :)

      0 0
    • destr  

      Zapletl bych něco na těchto ráfcích

      0 0
      • Hnoj  

        Sram X.9 + Remerx Magic + Ritchey WCS + ALU?

        0 0
        • destr  

          A ještě mu zbude :-) ale kolik to bude vážit netušim.

          0 0
          • Hnoj  

            imho 1.75kg.

            0 0
            • destr  

              No ještě práskni cca cenu a nemá co řešit ;-)

              0 0
              • Hnoj  

                3490Kč.

                0 0
                • jIrI___  

                  Do toho bych šel raději než do Cridů/RM5. Jen bych bojoval za obyčejné mosazné niple :)

                  0 0
                  • vsn  

                    má to ale droběj háček… veci kupuju tam, kde jsem si koupil kolo, obcas to je drazsi, občas to je stejne jak na kupkole ALE mám hrazenou telocvicnu na treningy tedko pres zimu, zajistenou dopravu na záávody a dres , a nejspis i startovny v závodech (pravda že ExtremBike si odpracuju) a mechanik po mě taky většinou nic nechce :)

                    0 0
                • metr-x  

                  Sakra to je lákavá nabídka..

                  0 0
                • Evilcleaner  

                  za ty prachy je to naprosto super… kolik váží ty náby?

                  0 0
      • JP3112  

        Jooo nad těma jsem taky slintal ale zapletenýma od remerxu, nicméně mi to všichni zkritizovali po vzoru vikingů tak nevím. Ale ráfek sám by snad mohl být fajn ne? Problém byl s nábojem a dráty, či se snad pletu? Taky jsem koukal na náby Hope II, moc se mi líbí, dráty nevím. Chtěl bych nějaký lehký pevný kola do 10K odhadem. hmotnost tak do 1700, ale to bych se asi nevešel, nevím. Jo a nikdy jsem to nedělal (aspoň s kolama :D )

        0 0
        • Ruprt2  

          toto je něco jiného tady je od remerxu jenom ráfek a ty umí a vždy uměli dobře.

          0 0
        • Hnoj  

          Dávat na Hope náby Remerx ráfky je IMHO kravina.

          Za 10 litrů už se daj postavit hodně zajímavý kola na ZTR ráfkách a hope nábách…

          0 0
        • Internaut  

          ZTR Arch + Hope Pro 2 + Sapim Lease. Váha viz foto. Vozím bez duší s NoTubes mlíkem a Maxxis Crossmark (á 550g). Maximální spokojenost.

          0 0
          • Hnoj  

            Sapim Leader :-)

            0 0
            • Internaut  

              opps :) Přání otcem myšlenky.

              A cena je na optání u Hnoje… :)

              0 0
          • StuntJ  

            Nebýti váhových limitů obručí … :(

            0 0
            • Hnoj  

              OMFG, kolikrát se tady už omýlalo, že ten limit je veskrze KRAVINA?

              0 0
              • StuntJ  

                :o) No pro lepší pocit bude lepší mít kola bez limitu a o 1/3 těžší :o))). A nevím, jestli se ty kola vlivem přetěžování třebas za 3 roky nerozpadnou, neprasknou :o(

                0 0
            • Internaut  

              Jaký mají Archy limit?

              0 0
              • Hnoj  

                Nemají žádný limit. Je to pouhé doporučení tj. 85kg, ale u ARCH je to docela bezpředmětný…

                0 0
              • StuntJ  

                Už se to tu někdy v historii flamovalo, tuším že 80kg váha a mají nějaké tlakové omezení, ale je to dávno, tak si už prd pamatuji :o(

                0 0
                • Internaut  

                  Na webu výrobce nic nebylo a není. Tak se ptám…

                  Ale dnes jsem si zapsal datum, kdy jsem je od Hnoje kupoval a teď aspoň vím, kdy se přesně za 3 roky rozpadnou nebo prasknou. Díky Ti, nejhorší je ta nevědomost…

                  0 0
                  • StuntJ  

                    :o)

                    tady jsou akorát tlakové limity :

                    http://www.notubes.com/…ducts_id/347

                    Onna dnes snad polovina ráfků má nějaký limit, ale kašle se na to, protože se doufá, že ten ráfek rozsekáš, či morálně zastará … Hliník je v tomhle dobrý, že dobře zvládá přetěžování :o)

                    0 0
      • maajkee  

        Sakra ty by se mi hodily barevně k jekylloj! :)

        0 0
    • Flegmatik  

      Prosím tě, hlavně si nejdříve zvaž ty svoje kola (bez plášťů), abys na tom nebyl třeba jen o 50 gramů líp… To pak vyhozený 4 tisíce zamrzí. Jinak je tohle zatím věštění z kříšťálové koule.

      0 0
      • vsn  

        no jo :D vezmu je v nedeli k mámě na digitalni kuchynskou váhu :D (takovou co tu ma kazdej na fotkach :D)

        0 0
        • Flegmatik  

          Hoď ji to tam mezi těsto na knedlíky a pořádně ty kola bez těch gum, duší, kotoučů a kazety převaž :-) (hmotnost kotoučů a kazety se dá když tak zjistit zvlášť, kdybys to nechtěl sundavat).

          0 0
          • vsn  

            jj plaste mam sundany … kotouc budu počítat 125gr jeden a kazeta deore 360gr (podle kupkola)

            vazi se to s RU nebo bez? … nevím co udavají vyrobci za váhu …

            a kde zjistim presnou vahu RM5? – v „hmotnosti“ tam je 2010 jen jednou a jeste 2,1KG bez RU coz se mi moc nezdá

            0 0
            • Flegmatik  

              Tady jsou převážené reálné hmotnosti.

              0 0
              • Flegmatik  

                Odkaz asi nejde, takže:

                Přední: 867 g (s páskou) + 69 g rychloupínák

                Zadní: 1039 g (s páskou) + 74 g rychlupínák

                Celkem: 2049 g

                0 0
                • vsn  

                  díky ti :)

                  docela rozdil oproti udavanym 1805gr :( a ted se modlit aby moje kola mely aspon 2,4KG :D

                  v neděli zjistim … aspon u mamy reknu, že planuju po vanocich koupit novy kola… pak si je objednam a treba ji napadne jit mi je koupit :D

                  0 0
                  • StuntJ  

                    Tak výrobce uvádí hmotnost kol bez ničeho (RU, páska), nepočítá ani polep a snad ani vazelínu v ořechu. NA druhou stranu nabídne 20mm osu, dvě ložiska vpředu, 4 vzadu a celkově dobré zpracování a výdrž …

                    0 0
                  • vsn  

                    TAK ZVÁŽENO:

                    zadni: 1119

                    predni: 928

                    upinak 63

                    upinak 57

                    (G3 kotouč 115gr se sroubkama

                    deore kazeta 362 )

                    takže kola vazi 2167 – s upínákama

                    0 0
                    • nox159  

                      takže si koupi RM5 nepomuzes ;-)

                      0 0
                    • Flegmatik  

                      Takže kdybys koupil RM5 a dal tam ty svoje současný RU, tak bys ušetřil 141 g.

                      0 0
                    • Ruprt2  

                      Váhy se udávají bez upínáku, a to i ty převážené, natož ty od výrobce.

                      0 0
                      • vsn  

                        tak mi reknete co je na mojem kole tak tezkyho … riditka uz mam novy spesly, rohy jsem sundal… na kazete bych usetril 100 gramu (XTčko tam pujde)

                        0 0
                        • nox159  

                          rikam si to same :)

                          proto aktualne rozebiram kolo pak vsechny dily zvazim a az ho na jare budu skladat tak musi byt o 800g lehci :D

                          0 0
                        • JakeF  

                          A jinak, jak je v profilu? Když vyměníš pláště a kola, tak by ses moh dostat pod 12kg a pak už to nemá smysl hrotit…

                          0 0
                        • Ruprt2  

                          toš to kolo není těžké :-)

                          Své váze a ceně je poplatné.

                          když začneš uvažovat, v trojnásobných cenových limitech, tak ti řekneme, co tam máš těžkého.

                          Ale ty máš 100g na kazetě. pár gramů tu a onde, když chceš odlehčit řitítka, tak tam dáš nějaké scoty, které budou průměrné atd.

                          Máš všechno tak nějak průměrné a výsledek je jaký je :-)

                          průměrný :-)

                          Což není špatně.

                          0 0
                          • vsn  

                            doufal jsem, ze se dostanu tak nejak pod 12KG … idealne 11,5KG :) na jare urcite kliky XTčkovy a pedaly M-540, sedlovku a sedlo… riditka mam tedko naky spesly … vazej cca 200gr (oproti pulkilovejm puvodnim)

                            0 0
                            • Smazaný účet  

                              kolik ty spešly stály?

                              0 0
                            • vsn  

                              navic kdyz mrknu na: Authora EGOIS http://www.author.cz/…3&pid=625907

                              tak vazi 10,9 KG (takže tech 11KG mít bude)

                              a má tam kola 32 děr

                              pak to ma cely v XTčku

                              kazeta > dám taky XT

                              kliky budu mít taky XT

                              Vidlice – First AIR by nemel byt o moc tezší jak foxka

                              pedály dám stejny M540

                              sedlovka tam je karbon >> já chci nakou kolem 700 – 1000kč > takze tam taky nebudu o moc hur

                              sedlo > chci Specialized Phenom 143 (asi i lehčí)

                              plášte > tam si možna trosku pohorsím s UST

                              brzdy, smyk a přehazka > tak už by nemely byt velky rozdíly ne?

                              a hlavně rám bych měl mít o hodně lehcí … takže teoreticky bych se měl dostat na podobnou váhu. max 11,5KG což je cíl

                              0 0
                              • Hnoj  

                                Já bych začal od kol a nedával tam UST, ale No Tubes, tím ušetříš horu hmotnosti za málo peněz…

                                0 0
                                • vsn  

                                  ja myslel ze to je to samy???

                                  bezdušáky pláště schwalbe + caffelatex

                                  0 0
                                  • Hnoj  

                                    Tak to sis myslel blbě.

                                    No Tubes ráfky mají patku velmi podobnou UST, ale ideální je dávat do nich zcela běžné pláště a tmel, ideálně No Tubes. Zkušenosti s Caffé jsou velice rozporuplné, za mě osobně NE :-/

                                    0 0
                                    • jIrI___  

                                      Za mě Caffe taky určitě ne.

                                      0 0
                                    • vsn  

                                      RM5 teda ani No Tubes ani UST ráfek … jsem myslel, že tam jednoduše nalepim tu jejich pásku, nasadim UST plášt, nafouknu, vyfouknu, najelu ten bilej sajrajt a nafouknou, protrepu a jedu … tak jak to je na tom videu – vypada to vcelku jednoduse…

                                      každopadně na dílně jsem videl vedoucího jak stríhá duši a dává jí tam nevím jestli měl pod tím pasku) … pak tam dával tmel jeste ten bilej sajrajt

                                      0 0
                                      • Hnoj  

                                        Ach jo, zas dělám poradnu zdarma, bych blil…

                                        Stačí obyč žlutá No Tubes páska, 2KS caffé ventilku, NT Tmel a úplně obyčejný gumy s kevlar patkou. Nafoukneš to kompresorem a je hotovo.

                                        0 0
                                        • vsn  

                                          diky :))

                                          neboj já taky dělám každej den v práci poradenství zdarma když někdo příjde a že potrebuje jenom to … a vytáhne NTB …

                                          jsi potvrdil mojí doměnku …

                                          že pokud koupím UST pláště tak nepotřebuji žádnej ten caffe (nebo jinej) tmel a popřípadě slouží jen když lehce říznu

                                          a pokud dám normální plašte tak ten tmel utěsní pory a usetrim 150 gramu na plášti …

                                          každopádně když by to bylo tak jednoduchy tak se UST pláště nedělají ne? … jak je to s odolností dušovejch „slupek“ ? … v mojim obyč smart Samu docela dost děr a vzorek je jeste tak 2/3

                                          jo a žlutou pásku jsem nenasel :D ale předpokládám že to bude to samy jako od caffe ;)

                                          0 0
                                          • Ruprt2  

                                            zapomněl jsi na ráfky. Je jich menší výběr, jsou drahé a jsou těžké

                                            0 0
                              • elbunda1  

                                bejt tebou, tak seru na upgrade kazety a sedla, pedály bych taky nechal 505 než dojezděj (ty dojezděj nejspíš brzy) a všechno zainvestuju do kol. Rotační části se projeví pocitově při jízdě nejvíc.

                                0 0
                    • StuntJ  

                      Na FRM5 to chce rozumnější (lehčí) rychloupínáky

                      0 0
    • raceman  

      da se nekde sehnat nebo nechat zaplest ciste zadni kolo na novatecu 712SB ci jak to je, nakych lepsich dratech a remerx Magic rafku? :-) predni kolo je v cajku, tak nechcu kupovat komplet par 7325 :-)

      0 0
    • Smazaný účet  

      Cridy nebrat!

      0 0
    • elbunda1  

      čau Láďo, já bych šel do Crossridů kdykoliv bez váhání. Jezdil jsem na nich 3 sezóny a nebylo potřeba na ně ani jednou sáhnout, pro mně absolutně bezúdržbový kola. RM5 asi budou na stejný úrovni…moc bych to neřešil, bral bych podle toho, co se mi víc líbí :)

      0 0
      • jIrI___  

        Pod tohle se můžu podepsat, taky 3 roky na Cridech bez nějaké velké údržby (nepočítám občasné dotažení drátů/docentrování a pročistění a namazání ořechu před prodejem).

        0 0
        • Smazaný účet  

          Ne a ne a ne

          0 0
          • ememem  

            a argument je?

            0 0
            • Smazaný účet  

              Já jsem proti nim zaujatý, protože sehnat drát byla nemožná věc. Vztekle jsem je hodil na skříň a koupil pořádná kola, né nějaké šunty jako jsou c-ridy…

              0 0
              • Vilém  

                Asi jsi spatne shanel. Je to bezne dostupny dil, at uz pres dovozce, nebo je nabizeji ruzne shopy. Stacilo i napsat sem, treba me se jich vali ve sklepe 24ks:)

                0 0
                • Smazaný účet  

                  A tobě příde normální platit 50kč za drát (tenkrát stál tuším 100kč) + poštovné, + to že mi to zapletou? Mě to přijde jako zbytečná investice do kol, která nevyhovují. Tak jsem alespoň upgradnul na pořádná kola, která vyhovují jak odolností, tak tím, že jsou UST i boční tuhostí. Jediné v čem nevyhovují je váha, ale to se změní.

                  0 0
                  • nox159  

                    poradnýma kolama myslis to kazde jine co mas v profilu? ;-)

                    0 0
                  • Vilém  

                    50,–kc/ks je cena na kupkole, myslim ze kastar je bude mit levnejsi. I tak mi to vsak neprijde jako nejaka extra palka, to stale min jak drat do crossmaxu, nebo treba CX-ray do remerxu. Klasika, co mas zapleteno, bude tuzsi, ale s tou vahou bych rad vedel co chces udelat, ten rafek s fore kaliskama je tezkej jako prase.

                    0 0
                  • roud  

                    nezlob se na mě ale pokud si kupuješ zapletený kola musíš počítat s tím že náhradní díly nebudou zadarmo jinak pořád platí možnost varianty s narovnáním klasickýho drátu je to funkční řešení za pár korun rozhodně lepší než mít kola na skříni je to jen o tom chtít a nebejt línej jinak můžeš zahodit prakticky jakýkoliv kola…

                    Chtěl bych vidět co bys dělal třeba s cmaxama kde drát stojí přez dvě kila… xD xD xD

                    0 0
                    • přišlapávač  

                      jaky dve kila? :-)

                      0 0
                      • Vilém  

                        No taky nevim jakej ma ny mysli. Cenik kastaru tu nemam, ale al drat do diskovejch crossmaxu od nich staval kolem 50–60Kc/ks. To ze to nekdo prodava pres 100,–/ks je dalsi vec. Ty barevny byly drazsi.

                        0 0
                        • roud  

                          tak kolik stojí červenej do cmaxu slr ?

                          0 0
                          • Vilém  

                            Nemam ten cenik, takze ti to nereknu, ale behem zitrka by to nemel byt problem zjistit.

                            0 0
              • roud  

                ale prdek problém má je kupkolo i kolokrám případně dovozce kastar a když spěcháš stačí narovnat normální drát a vplíst ho tam bezproblémů to bude fungovat x let jen nebude plochej :O)

                0 0
        • roud  

          osbně crossridy nejezdím ale jezdí je x let několik lidí kolem mě a jediný co zatím bylo potřeba bylo max dotáhnout výplet jinak všichni jsou s nima na výsost spokojeni osobně byhc do nich taky s klidným svědomím šel…

          0 0
          • ememem  

            asi tak. ich jedinou chybou je ze nejsu zrovna ultra light coz ovsem odpoveda cene. aj s tou tolko krat omielanou tuhostou je to docela ok.

            0 0
          • Smazaný účet  

            souhlas, mavic prostě výplety umí.

            0 0
    • vsn  

      kdo je prosím oficiálním dovozcem kol Fulcrum pro ČR?

      díky

      0 0
      • Hnoj  

        Maxcursor, ale počítej s tím, že většina RM5 dojde do ČR neofiko cestou…

        0 0
        • vsn  

          dík

          0 0
        • vsn  

          chjo, tak trochu problem maxcursour jedny kola za levno neposle – slo by to az pri 30ks :( takže tyhle kola padají :( tak holt budu muset vybrat neco jinačího … tak limit posouvám na 7 tisic – holt budu muset splácet no :(

          poradíte neco? … remerx magic? – sice jsou hnusny a ke kolu se mi moc nehodí ale pokud jsou dobry tak by to snad slo … popř. něco zaplest – aspon by me to mechanik naucil

          0 0
          • Hnoj  

            Můžeš mi přiblížit, co přesně jsi od Cursoro chtěl? :-)

            0 0
            • vsn  

              RM5 … :)

              tedko koukam, že ty magici se delaj i v cerveny, to uz bych skousl a libej se mi (az na cenu…) a disc pro se mě taky libej (i cenou lip) ale jsou dost lehky tak aby to nebylo na ukor vydrze a kvality – nemam na to kazdej rok kupovat nový kola

              0 0
              • Hnoj  

                Tys chtěl od Maxcursoru 1 pár kol za nějakou „ftipno-cenu“ třeba 3500Kč nebo tak? :-D

                AD Remerx: mnohokrát se tady řešilo, jak hrozně špatný zkušenosti jsou s kolama Remerx. Podle preview na mtbs.cz byl údajně problém s dráty odstraněn, ale bůh ví, jak to vlastně je.

                0 0
                • vsn  

                  já ne … obchod kde to chci koupit … a nevím co je na tom navazat kontakt dvou firem … je jasny ze je nedaj za 3500 ale treba za 3,9 – dalsi odběratel …

                  0 0
                  • Rychlej turista  

                    A proč chceš platit 3 900, když Hnoj je má (měl) za 3 800?

                    0 0
                    • nox159  

                      protoze :)

                      0 0
                      • Rychlej turista  

                        No jo, tohle já neznám.

                        0 0
                        • vsn  

                          no právě, na to, že letos jezdím první sezonu a někdo se mě takhle ujme (spis pro radost) tak chci kupovat u něj spis … taková lojalita a vděčnost … (a dneska prislibená brigáda na leto)

                          tedko zkoumam na BF ty magiky – prej stejny jak viking a DISC 7325 PRO – zase prej moc mekky :(

                          a ty magiky stojej uz stejne jak RM3 …

                          ty kola potrebuju aby vydrzely trate jako jsou sudety, extrém bike v moste (i kdyz tam moc skoku neni)… vážím 70

                          co jinýho se ještě dá?

                          0 0
                          • nox159  

                            DISC 7325 PRO – zase prej moc mekky :( – jak si na to prisel? :D

                            mas 70kg a chces jezdit zavody zadne prasary tak co resis ?

                            0 0
                            • vsn  

                              tady na BF :D ve vláknu o techto kolech …

                              co je na tom pravdy netusím … kazdopadne tuhy kola bych rád (v ramci mozmosti) … ty 32drát alexy to je hruza mi prijde… – hlavne v narocnych sjezdech kde se zataci.

                              no na závodech jsou docela často prasárny … třeba sudety nebo i právě v mostě na trati je dost naročných mist.

                              0 0
                      • maajkee  

                        aha :)

                        0 0
                  • maajkee  

                    jakej to má význam když na kk jsou za 3,6? :)

                    0 0
          • elbunda1  

            a nechceš moje jetý z mýho kola? Viz profil. Plánuju upgrade po novým roce.

            0 0
            • vsn  

              když by nebyly bíly a nebylo na nich napsano specialized (uznej, ze by to na authoru vypadalo hrozne) … :P dyt na tom speslu budou dobry kola ne? … naco chces menit? :)

              jaj jsem necekal ze novy kola budou az takovej problém :D se na to vykaslu a koupím je az na jare :D

              zítra bych možná jel projet extrém, kluci v utery jezdili a prej se to dá …nechces jet? :P

              0 0
              • maajkee  

                On to žádnej problém není, jen to z toho děláš :)

                Zkrátka kup RM5 nebo Crossridy a jezdi :) Pokud ti nebudou vyhovovat, tak je pak zase třeba střelíš a mezitím našetříš na jiný.

                Není v tom žádná věda :)

                PS: Já mám víc jak 90kg a třeba Crossridy mi nepřišly vůbec měkký, RM5 jsem nejel.

                0 0
              • elbunda1  

                ty nálepky se daj určitě sundat :) barva asi ne. No vyloženě špatný asi nebudou, ale vzadu to deorečko už nějak drhne (možná to stačí jen vyčistit – na to nemam čas ani náladu, ale spíš by se hodila lepší a lehčí nába). Ještě nevim za co budu měnit, líbí se mi American Classic, nebo Wheelsbike…ale musim počkat po novým roce, jak dopadnu s daněma….zejtra nebo příští tejden zajdu do KLka pro boty a nechám si poradit.

                Na Resslu jsem byl v neděli a šileně jsem se bořil do sněhu – nemam mtb zimáka, tak jezdim na starým krosu. Zejtra bych i mohl někdy po obědě, ale neni mi dobře, takže jen tak lehce.

                0 0
                • vsn  

                  na spešlu ne? … je bílej, to se ke sněhu hodí … nesmis jezdit po soli :) (což máš asi v poho, ja mam horsi vymyslet cestu do Mostu abych nejel po soli – možná tramvaj od chemičky :) (k chemičce je cyklostezka)

                  já se jeste můžu zkusit zeptat vedoucího jestli se nebude chtit zbavit tech náhradních crossmaxu co má ..

                  0 0
                  • elbunda1  

                    dyť je celej Most rozsolenej…na to je mi spešla líto…a ten starej vrak vydrží všechno. Myslim, že zrovna tady jsem v bazaru viděl slušný Crossmaxy SLR za 9.

                    0 0
                    • vsn  

                      chodníky vetsinou neee :) a ono pokud nebude snezit tak oschnou i silnice myslim … já bych jel rád … na válce se mi moc nechce

                      0 0
                    • vsn  

                      sakra, vidim to tak, ze po novym roce budu muset najit novou práci :)… takhle to je spatny … ale zase kde sezenu praci kde se nepredru a budu mit 15 dní volnejch (+den dovolena takže 16)

                      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.