• speedsplat

    Ahojky!

    Chtěla bych vás poprosit o názor na toto kolo http://www.giant-bicycles.com/…/9573/50414/

    Nikdy jsem Gianta neměla a byl mi doporučen tento(nový se slevou). Potřebuji si koupit nové kolo, ale je to hrozný si vybrat…:)

    Jezdím od jara do podzimu skoro každý den po Praze do práce po silnici(8km) a po práci na vyjížďky většinou po turistických cestách, pole, louky, lesy(cca20–30km). Víkendy na kole, dovolené na kolech celodenní šlapání. Silnice jen v nejnutnějším případě:) ale když není zbytí potřebuji, aby mé kolo bylo schopné ujet 100km na silnici.

    Jsme „vysoká“:) 155 a váha 58kg.

    Moc děkuji!

    0 0
    • marco  

      Proč pánské kolo pro ženu. Giant má pro ženský model TALON W. Doporučuji udělej si výlet na Prahu 4 za Brumlovku do GIANT prodejny. Byl jsem tam v pondělí a působili na mě jako lidi co kola baví a skutečně jim rozumí.

      0 0
    • speedsplat  

      a jinak, jaký na něj máte názor, je to dobrý nebo špatný nebo pro mě nevhodný? děkuju:)

      0 0
      • J3Sl4n  

        Gianty jsou dobrý kola. Manželka jezdí taky pánský Xtc a v pohodě. Akorát jsem jí tam dal kratší představec a je spokojená. Spousta holek jezdí pánský kola.

        0 0
      • mr.antik  

        špatný neni, za původní cenu je ovšem hůř vybavené (brzdy, řazení, kliky), ale to je holt cena za top hliníkový rám a značku.

        S nějakou větší slevou by se o tom dalo uvažovat, za MOC bych osobně volil něco lépe vybaveného.

        0 0
        • J3Sl4n  

          Brzdy bychSi taky představoval alespoň SLX, kliky mohli dát taky lepší ale řazení XT tak špatný není.

          0 0
    • siafu  

      problémem spíš může být délka rámu /na 15" 575 mm/, možná s kratším představcem by se to třeba dalo, ale tak dlouhý rám nemám ani na 165 cm, i když je to dost individuální

      jinak hodnota uvedená v kolonce „standover height“ 761 mm u vel. 15" by byla pro mě neakceptovatelná – teď mám 742 mm, třeba Trek, Scott 15.5" mají kolem 730 mm…

      0 0
      • speedsplat  

        takže spíš se pídit po tom dámském?

        http://www.giant-bicycles.com/…/9589/50458/

        a co tam ty komponenty? není to za tu cenu trochu " ošizené"?

        ráda bych se finančně u nového kola pohybovala okolo či do 26 a využívala ho, jak popisuji nahoře…měli byste pro mě třeba nějaký typ?? Moc děkuji!

        0 0
        • mr.antik  

          Něco takového (ta cena už je asi moc?)

          http://www.canyon.com/…artikel.html?…

          0 0
          • mr.antik  

            nebo levnější

            http://www.canyon.com/…es/bike.html?…

            0 0
            • speedsplat  

              ty jo, jako obě jsou vzhledově fakt krásný, tohle se mi líbí moc…:) jsme ženská, takže to u mě roli hraje..:D to levnější už by šlo.. názor na něj?

              0 0
              • Azmir  

                I ten levnější je v pohodě.

                0 0
            • J3Sl4n  

              Kde se u nás prodávají. Pokud vím tak se canyony objednávají z německa a pochybuju že si koupí kolo bez vyzkoušení.

              0 0
              • speedsplat  

                taky na to koukám, u nás se nedají někde okouknout? :(

                0 0
                • J3Sl4n  

                  Jakou slevu ti nabídli na toho gianta.

                  0 0
                • mr.antik  

                  těžko, jedině u někoho, kdo už je koupil. Případně okusit nějaké jiné kolo s podobnou geometrií.

                  0 0
                  • J3Sl4n  

                    Podle mne pokud se jí ten giant líbí, tak bych jí ho nevymlouval. Zas tak špatně osazený není a k tomuhle rámu se vyplatí popř. pár věcí vyměnit.

                    0 0
                    • speedsplat  

                      tjn…jenže se S zdá na mě velký a na XS se musím podívat, jestli by se případně dalo sehnat…

                      to je fakt peklo se rozhodnout pro nový kolo:D

                      navíc se mi úplně nechce měnit více věcí atd, jako časem třeba si to trochu vyladit, podle svýho, něco málo pozměnit, ale ani finančně bych pak nechtěla dát x tis. do výměny…a sama bych je asi ani nevybrala:)

                      0 0
                      • J3Sl4n  

                        Všechny ty komponenty jsou v pohodě funkční, a když ti něco odejde stejně to musíš vyměnit, tak si tam potom koupíš to co budeš chtít. Hlavně pořádně vyzkoušet a uvidíš sama. Ono se těžko radí na dálku.

                        0 0
                        • mr.antik  

                          neodejde nic, ale třeba bude zbytečně tahat kilo navíc

                          0 0
                          • J3Sl4n  

                            V týhle cenový relaci budou ty kola váhově docela v poho. Určitě nebude vážit 13,7 kg. Kdyby jsi chtěl kolo o 1kg lehčí musíš holt přihodit.

                            0 0
                            • speedsplat  

                              Moc děkuji všem..jsem z toho na mašli.. :-) zkusim se pozeptat na to XS.. Neni to pro mě nízká cena, nechci se unáhlit a hlavně nechci být nešťastná a trápit se při jízdě nebo si vybrat něco, co se mi „rozpadne“ časem

                              0 0
                              • Azmir  

                                Tak zkus pohledat jinde, giant není jediné kolo ve vesmíru.

                                0 0
                                • speedsplat  

                                  Proto jsem se tady ptala co by mi někdo třeba poradil…když někam zajdu,tak mi ten prodejce bude tvrdit,že to jejich je nejlepší a tamto ne a já to nepoznám..:-( já měla Trek a teď mám Konu..

                                  0 0
                                  • siafu  

                                    jakou Konu + velikost?

                                    0 0
                                    • speedsplat  
                                      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
                                      0 0
                                  • mr.antik  

                                    u tebe musí sednout ta velikost, u malých lidí hodně záleží na délce nohou a trupu. Mam o deset cm víc a S by mě s kratším představcem sedlo akorát. Zkus určitě poptat XS. Pak uvidíš.

                                    Dámský kola bývaj tak o 2cm kratší a je větší výběr menších velikostí. A často za stejné peníze horší výbava

                                    0 0
                                    • speedsplat  

                                      Co RB? A povypravis si osazení ale tak do těch 26…http://www.rb-bike.cz/ramy-kola/15/78/crr-team#konfigurace

                                      Nebo ten base .. http://www.rb-bike.cz/…/78/crr-base#…

                                      0 0
                                      • mr.antik  

                                        RB je v Sku dost kraťoučké, oproti Xtc o 3cm. Záleži, jak jsi při své výšce „dlouhonohá“

                                        0 0
                                      • siafu  

                                        RB by taky možná šlo, ale kdyby bylo o něco delší, tak by mi v S stačilo na výšku 165 cm…

                                        ten Giant v XS by podle obr. mohl být dostatečně nízký a s krátším představcem asi OK – záleží, kolik místa ti zůstane nad horní rám. trubkou /raději nižší rám/ a jakou potřebuješ délku posedu

                                        0 0
                • Azmir  

                  Zkus založit vlákno, kdo půjčí to kole v tvém okolí, třeba se někdo najde.

                  0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce