• 01carbon

  Včera jsem na otočku projel trasu, kterou obvykle jezdím 1–2× za rok s přespáním (k rodičům na chatu). Pokaždé cca stejná trasa tam i zpět. Odlišnost je v nějakém špatném odbočení, vracení pár metrů, odbočka k cukrárně nebo hospodě ale nikdy ne více nežli pár set m (vzdálenostních, nikoliv výškových). Několikrát ověřeno, že trasa tam je cca nastoupených 950 m, cesta zpět (jinudy) cca 1200 m. Pokaždé údaj z hodinek, nikoliv např přepočítané ze Stravy apod. Nyní hodinky na trase tam i zpět ukázaly 1600m up. Hodinky Suunto s barometrickým měřením. Když běhám okolo domu trasu v zimě nebo v létě tak je rozdíl v nastoupených m s teplotou na stejné trase cca 4–8% – vím o této závislosti i se uvádí, že v zimě jsou hory o něco „vyšší“. Je pravdou, že většinou to jezdíme na jaře nebo na podzim ale tento rozdíl je velký. Hodinky mam 4 roky a celkem cca 700 záznamů a teprve nyní jsem narazil na podobnou nesrovnalost. Jen mi to tak trochu vrtá v hlavě,

  0 0
  • Vilém  

   Pres vikend bylo pomerne bourlivo, teda alespon u nas.

   0 0
   • 01carbon  

    Jeli jsme v sobotu, kdy bylo relativně OK, odpoledne pár kapek (nás ale minulo) dokonce 60–70km s větrem v zádech – nevídané.

    0 0
    • Vilém  

     Myslel jsem to tak, jestli nedoslo k nejake velke zmene tlaku.

     0 0
     • novas752  

      To ale neudela rozdil 650m, jeden hodne silny vzrust nebo pokles tlaku maximalne 100m, takze by se musel motat pod nejakou vyraznou frontou a projet ji nekolikrat celou skrz, coz je blbost.

      0 0
  • hovado_cz  

   tady se řešilo něco podobnýho http://www.bike-forum.cz/forum/sigma-1 respektive některý komenty vysvětlují proč se údaje liší (ne ty ode mě :-D )

   0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.