Nářadí na výměnu kazety Shimano SLX 12s CS-M7100

16 nepřečtených
  • petrvv

    Poprvé v životě se dám svépomocí do výměny kazety Shimano SLX 12s CS-M7100. Jaké speciální nářadí k tomu potřebuju?

    Bude pasovat tento stahovák?

    https://www.kupkolo.cz/…kaleny_z308/

    Bič je předpokládám jedno jaký? Půjde tento na 12s?

    https://www.kupkolo.cz/…ezem_z93343/

    Potřebuju k tomu ještě něco (kromě kazety)?

    Díky

    0 0
    • petrvv  

      Našel jsem ještě tento klíč na kazetu, přepokládám, že bude taky vhodný?

      https://www.kupkolo.cz/…-sram_z5936/

      0 0
    • Breakpain  

      Ano, stačí.

      0 0
    • plzakj  

      Bic bych vzalnejakej na 11/12s kazety. Me 11s kazety se starym bicem od Force moc nesly. Ten retez je tlustej. Ted jsem si na to nanejtoval sjezej 11s retez.

      0 0
      • zdenek  

        Divný. Používám pořád stejný bič od 9 sp řetězů. S 12 sp není problém. Při chycení za největší pastorek širší řetěz ničemu nevadí.

        0 0
        • MlokCZ  

          Tak to funguje, ale s horší manipulací. Když to jde povolit zrovna trochu hůř, tak nepotěší, že jsi tak blízko drátů.

          A také hodně starý bič může (a taky nemusí dle konkrétního biče) mít moc krátký řetěz, který na tom největším pastorku tak dobře nedrží.

          Já jsem prastarý ještě 8sp. bič nahrazoval novým užším a delším a pracuje se s ním mnohem lépe.

          0 0
          • plzakj  

            Jo, neni nad to si ohoblovat prsty nebo pastorek, kdyz to sklouzne

            0 0
          • zdenek  

            V tom případě není problém prodloužit řetěz nějakými zbytky ze zkracovaných řetězů.

            0 0
            • MlokCZ  

              Pokud máš aspoň podobně široký (už doma nic užšího než 11sp. aktuálně třeba nemám a ten starý bič je 8sp.), tak jistě můžeš. Ale stejně to nevyřeší, že to musíš držet za největší pastorek.

              Kdybych se měl znovu rozhodovat, jestli to bastlit tím starým bičem nebo koupit nový, tak se rozhodnu zase stejně.

              Zejména u Sram kazet na xD ořech, když se sejde tolerance kazety a ořechu (a jde to pak dolu dost blbě), tak jsem vždy rád za ten novější úzký bič, kterým to nemusím chytat za největší pastorek.

              0 0
              • zdenek  

                Já jsem v jiné situaci. Servisuji kola: 2×8 (trenažer), 3×9 (zimák), 2×10 (silniční) a 1×12 (MTB). Takže bič s 9sp řetězem je pro mne použitelný na všechny.

                0 0
      • couffy  

        Mám na dělaném biči 9sp řetěz a jde to ,jen ho musíš dát na největší pastorek

        0 0
        • zdenek  

          Použití největšího pastorku je naopak výhoda – největší páka a opásání.

          0 0
          • MlokCZ  

            Když jsou pak dráty moc blízko, tak je to prostě pěkně debilní. Větší páka a opásání tam je, ale to je na těch dnešních kazetách s megapastorky zcela dostatečné i na o 2–3 pastorky níže.

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.