• Gilan

    Ahoj, rád bych poprosil o radu s výběrem MTB s rozpočtem cca 17 tisíc. Jezdit budu hlavně na lesních cestách, občas asfalt. Nejsem sice žádný profík, ale občas si rád zajezdím i v náročnějším lesním terénu.

    Jsem celkem příznivce značky merida, tam mě zaujalo toto kolo http://www.merida-bike.cz/…g-7–300–2014 co si o tom myslíte? A máte nějaké další tipy?

    Předem díky.

    0 0
    • worlusho  

      Za ty peníze je to dobré těžítko. Devítkové převody, vidlice, náboje, kazeta – prostě to nejlevnější nebo co zbylo. Za 17 tisíc se dá pořídit daleko lepší kolo. Projdi si vlákna o kolech do 20 litrů a sám uvidíš.

      0 0
    • Vilém  

      Je to bida.

      Cekal bych, ze aspon dovozce je schopen dat k nabizenemu kolu spravnou fotku a ne vydavat 29ku za 27,5.

      0 0
    • Breakpain  

      Nech si neco postavit od mistnich, dostanes za stejne penize vice muziky.

      0 0
    • Dave-geo  

      Určitě oslov stavitele.

      Teď zase plácám něco sám (kupkolo, koloshop)

      Rozpočet je o dost nižší, ale za těch 17 tisíc se to dá poskládat nesrovnatelně lépe, než všechny sériovky které jsem vyhrabal.

      Komplet na novém Deore 3×10, relativně slušná kola, vzduchový Suntour Raidon… Kluci se dostanou na podobné osazení

      0 0
      • nitraq  

        Už zase? Tak to schválně všechno spočítej a hoď sem tabulku, myslím, že se do tý ceny nevejdeš.

        0 0
        • Mysee  

          Za 20 jo. Jinak zas kecá :) Vlastní stavba je dobrá, že člověk zjistí co a jak vyhraje si s tím. Jinak jsou stavitelé levnější.

          0 0
        • Deathwing  

          tak schvalne, mam tu jeden starsi rozpocet kapku upravenej na 17 a myslim ze v nem nic nechybi

          ram force epigoni 2549,–

          raidon lo 2850,–

          pohon komplet deore 610 4085,–

          bowden 150,–

          brzdy deore 615 2010,–

          adaptery 180,–

          kotouce smrt64 490,–

          rafky remerx masterdisc 596,–

          naboje deore predni+zadni 349+519,–

          draty nerez cerna 448,–

          niple cerna 192,–

          plaste 600,–

          duse 160,–

          pasky 56,–

          sedlo 400,–

          sedlovka 200,–

          objimka 59,–

          riditka 680mm 550,–

          hlavko 200,–

          predstavec 250,–

          pedaly 300,–

          gripy 100,–

          secteno podtrzeno 17 300,– za kolo na komplet deore 2014 bez postovnyho z 2–3 eshopu, ale asi by se dosahlo na postu zdarma

          a jestli chces srazit cenu tak riditka 620mm za 190,–

          stribrny pozink draty a niple 320,–

          a mas 16 600,–

          0 0
          • Smazaný účet  

            je jasne, ze nejde ocekavat zazraky, ale jaka bude vysledna vaha, 14.5Kg?

            0 0
            • Deathwing  

              tak 10kilovou 29 za 17 ocekavat nemuzes to je jasny, vahy sem zrovna u tohohle nemel a kdyz tak jen od vyrobcu priblizny

              ale kdyz se vyberou v ramci moznosti lehci plaste (treba pythony po 720g) tak mi vychazi asi 13kg (ram je relativne lehkej, deore sada ma dobrou vahu, tak zatezuje jen ten raidon, prumerny rafky a plaste spis tezsi)

              0 0
          • nitraq  

            Fajn, to zní jako rozumnej argument. Ale co nářadí, to nemá každej doma. A zapletení kol, to už je vůbec vyšší dívčí.

            0 0
            • Deathwing  

              ty proste chces mit pravdu ze to nejde vid? :D

              samozrejme ze se predpoklada ze clovek vetsinu naradi jako klice, sroubovaky, imbusy a podobne bude mit (a kdyz ma naradi tak bude mit i technickou zrucnost)

              clovek v bytovce kterej ma doma dva sroubovaky asi nebude chtit doma stavet kolo.

              Takze zbyde asi jen klic na kazetu a CL kotouce 84,– a klic na HTII misky 239,– (kupkolo), pripadne centr klic 50±

              a pokud clovek nechce delat kola (na ivelo je komplet navod)

              tak http://www.kupkolo.cz/…erny_z91017/

              o 390,– drazsi a hotovy

              0 0
              • nitraq  

                Ne, já jen chci ukázat, že tohle domácí skládání sice je varianta, ale pro 90 % lidí, co si sem přijdou pro radu „Jaké kolo za 15, 17, 20 tisíc?“, to není řešení.

                0 0
                • Deathwing  

                  proto taky puvodni rada znela „oslov stavitele“ + za 17 jde tohle

                  jen se nam to trochu zvrhlo na to co jde za 17 z eshopu a stavba samodomo

                  0 0
                  • nitraq  

                    Pak se omlouvám, asi jsem si špatně vyložil prvotní příspěvek od Dave-a a bral to tak, že navrhuje si to složit sám doma. Varianta oslovit stavitele se 17 tisíci v kapse je nejrozumnější.

                    0 0
              • Sup7  

                Zrovna k rámu Force Epigoni ti v tom výčtu nářadí chybí pár frézovacích přípravků.

                0 0
      • Gilan  

        Všem vám moc děkuji za rady :) Je mi jasné, že složení kola je v poměru cena/výkon nejlepší, ale jak říkám, nejsem žádný profík a z tohohle mám přeci jen trochu obavu. Sám si to skládat určitě nemůžu, zjistím si v okolí jaké jsou možnosti, ale spíše jsem byl nasměrován k nějakému hotovému kolu.

        Ta má Merida tedy ne? Mé požadavky jsou minimální, chtěl bych ale větší kola (27,5 nebo 29, nevím) a také aby k něčemu vypadalo :) No a pak samozřejmě co nejlepší osazení atd., to už ale nechám spíše na vás

        0 0
        • doubeq  

          A právě to co nejlepší osazení za 17t na novým kole mít nebudeš,proště nový kola v tyhle cenovce sou někde ošizený.

          0 0
        • worlusho  

          Když chceš větší kola, tak stačí na 26" dát 2,4" a máš z toho bez pár milimetrů 27,5" :)), nehledě na tom, jak je to na HT hnedle pohodlnější. Jinak na stavění kola není nic složitého, nevím jestli se tak změnila doba a v současnosti většina oplývá technickým antitalentem, ale za mého mládí, kdo neuměl rozebrat a složit fávo do šroubku a to včetně nastavení tak jako by nebyl kluk. ;)

          0 0
        • Deathwing  

          tak napis stavitelum at ti neco za 17 tisic navrhnou a postavi, zaruku taky dostanes jako v obchode a jeste tam bude presne to co chces. Ten vypis dilu a domaci stavba byly jen takovy mistni dohady, ale to je tady casto.

          27.5 je novinka ta bude nejdrazsi

          spis bude lepsi 29 nebo 26 (a kdyz chces tak sirsi plaste nebo tezsi prevody, aby se dorovnal vetsi obvod kol)

          0 0
    • Erknold  

      Záleží co chceš. V kole Merida si kupuješ i všechno co ona sponzoruje. Pokud ti to dělá radost a chceš je v tom podpořit, tak proč nee. Jen budeš muset připlatit, aby jsi měl slušné kolo. Třeba tuto: http://www.merida-bike.cz/…g-7–900–2014

      Tady to je také značka a poznáš kolik se připlácí za podporu sportu http://e-shop.leaderfox.cz/…2000101.aspx

      A samozřejmně najdeš i jiné nabídky, pokud by ses bál stavby.

      0 0
    • doubeq  

      Začínáš?

      A co takhle jetý kolo? Nebo se bojíš, že nevydrží? Pokud ho nemusíš mít hned, tak počkej po sezoně a na cyklobazar.cz se budeš mít v čem rochnit, já jsem koupil nový a poměrně jsem spěhal, celej natěšenej :) , podobný rozpočet a teď už bych si počkal na lepší jetý do 5 let starý… abych byl se současnym spokojenej, tak byla nutná investice do vidle a rázem to je v součtu o tu cenu jetý vidle dražší…+3400. A ne­zapomeň na nášlapy když tě to chytne, tretry, oblečení atd…prostě jetýho bych se nebál a ušetří ti na tyhle věci.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.