Najlepší celoodpružený bike do 1600 eur?

36 nepřečtených
  • macodk3

    Zdravím, chystám sa kúpiť si nový horský bike. Niesom maximálny odborník a preto skôr dám na radu skúsenejších. Malo by to byť niečo s osvedšenou značkou, s komponentami od Shimano alebo Sram. Určite celoodpružený. Proste to naj za túto cenu. (1600eur)

    0 0
    • notobi  

      je to tu jak u blbců pokaždý je nutný napsat co s tim kolem vlastně hodláš jezdit jinak Ti těžko někdo poradí

      0 0
      • macodk3  

        Tak pardon, myslím že keď som napísal celoodpružený horský tak asi stredne náročný až náročný terén. Tzn. horšia kategória polných ciest a potom po horách a skalách atd.

        0 0
        • l.smetana  

          Full je od chrtího XC po downhill,tak si tu aroganci nech.

          0 0
          • Bysto  

            keďže je z roviny, tak asi chce chrtí full, teda aspoň predpokladám, lebo tam kopce nemajú

            0 0
            • l.smetana  

              A jak já mám tušit,že je z roviny? Myslíš, že když on chce poradit je moje povinnost hledat odkud je a jaký tam mají terén? Tak to se teda omlouvám, příště si radši zjistím rovnou i výpis z účtu, tělesné míry a posudek tělocvikáře ze základky, abych mohl přesně zjistit, jak na tom je a podle toho vybrat kolo.

              Mimochodem, co když bydlí už jinde, co když chce vždycky vyjíždět někam dále na kopce, co když chce jenom machrovat před školou na holky, kde je 200/200 povinnost??

              0 0
              • macodk3  

                Prepáčte, nechcem vyvolávať zbytočené hádky. Áno, som z roviny ale plánujem občas ísť na výlet do hôr alebo tak. Samozrejme budem chodiť najme po poliach a podobne ale chcem niečo čo prežije aj ťažší terén. Ak som sa predtým zle vyjadril, tak ma ospravedlňte, nemám v úmysle na nikoho útočiť. Ak potrebujete ešte niečo vedieť aby ste mi mohli poradiť tak sa kľudne pýtajte. Ďakujem.

                0 0
                • Seky  

                  Trošku by to chtělo osvětlit co si představuješ pod pojmem těžký, případně lehký terén. Znám lidi co si pod pojmem těžký terén představujou vyšlapanou pěšinu v lese po který vede turistycká značka. Ideálně by bylo nejlepší kdyby si zde napsal jakou máš asi představu o zdvihu pružení. Podle toho co si psal bych si tipnul, že koukáš spíš po univerzálním kole se zdvihem 120 mm. Ale nevým ani jaký máš zkušenosti s fully, aby to na tebe nebylo moc houpavý, případně moc tvrdý.

                  0 0
                • Seky  

                  Je to sice maličko přes ale v téhle ceně bych zvažoval tohle http://www.bike-discount.de/…een-8–0.html

                  0 0
                  • macodk3  

                    Vo zdvihoch sa moc nevznám. Najlahší a najčastejší terén čo jazdím sú polia. Také kde je občas nejaká skala, kopček atď. Chcem mať však bike, ktorý kľudne môžem vziať niekam do hôr na ťažšiu jadzu (napr. vychádzka dole kopcom cez les, skaly korene a všetko čo les obsahuje). Odpruženie si predstavjem čo najmäkšie. Mal som jeden celoodpružený pred rokom, bol to taký lacnejší ale pruženie vyhovovalo, teraz mám bike ktorý je vzadu nieje odpružený a to je už premňa dosť tvré. Takže čím mäkkšie, tým lepšie aby som to správne napísal. Ten bike čo si mi poslal je pridrahý. Rozmýšlaľ somže si nechám poslať Canyon 6.0. Cena je tak na hranici len sa obávam že kým príde, bude po sezóne. Týmto mierim k ďalším skúsenostiam ktoré by som od vás prosil ohľadom firmy canyon a dodávania.

                    0 0
                    • Bysto  

                      pri každom bicykli si môže pozrieť predpokladaný termín dodania, len bohužial to väčšinou býva okolo 6–8týždňov pri tých najbežnejších velkostiach a nižších cenách, pozri si stránku cyklonemčík, tam si prípadne niečo vyber a hoď to sem, všetci ti to určite radi okomentujú :)

                      0 0
            • l.smetana  

              A ještě, nepíše náhodou že chce středně těžký,až těžký terén? Ještě píše, že to jsou hory/skály…to asi chrtí full nebude, viď,že ne?

              0 0
              • Bysto  

                ja som na teba nechcel zaútočiť, ani som nechcel, aby to tak vyznelo, len som bohužial trošku zle sformuloval vetu(po ránu som bol ešte trošku ochrápaný) , pardon :).

                0 0
            • DaSnail  

              možno má vodičák, vlastní motorové vozidlo a má nosiče na bikeaouy… ;o)

              0 0
            • nox159  

              stredne náročný až náročný terén. Tzn. horšia kategória polných ciest a potom po horách a skalách atd.

              narocny teren tak 170–200mm stredne naročny teren tak 150mm a na polni cesty 100mm :D

              tezko radit…

              0 0
    • VLAN  

      Doporučil bych se podívat na stránky www.canyon.de, konkrétně model Nerve XC 7.0. O rámech od Canyonu je tu celkem dost témat, vše potřebné je v nich k nalezení :)

      0 0
    • palo7  

      stredne náročný až náročný terén. Tzn. horšia kategória polných ciest a potom po horách a skalách atd.

      na takový rozptyl jezdění je nejdůležitější, aby mělo hezkou barvu :-D

      0 0
      • hony007  

        Ale někde tady kolovalo to kolo, co bylo odpružený na všech trubkách, minulý léto myslím, to by se mu mohlo líbit, autor nebo někdo kdo to najde, nechť to sem postne.

        0 0
    • macodk3  

      Olpran? Si robíš srandu. Myslím že by bolo najlepšie 150mm. Canyon 7.0 som pozeral.. celkom dobrá voľba ale neviem ako by sa dal zohnať na Slovensku. Do Nemecka sa mi pretoísť nechce. Maximálne poslať.

      0 0
      • madcat  

        To poslední slovo je to důležitý a na něm Canyon postavil svůj byznys. Proto má takový ceny jaký má.

        0 0
    • bleach  

      vzal bych bílý

      0 0
    • macodk3  

      Čo hovoríte na toto? http://www.ghost-bikes.sk/…sx-5100–2012

      0 0
      • Bysto  

        ee

        0 0
      • pepek  

        Volil bych vyšší zdvihy, když jezdíš po tom poli. Na podzim jsem jel napříč přes oranici a bylo to peklo. 130mm rozhodně nestačilo (:-)

        0 0
      • flyman  

        Barva je fakt důležitá. Stejně už víš co chceš.

        0 0
      • unavix  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
        0 0
      • Rudyn  

        Tohle mám. Lépe osazené, ale vidlice jen 100mm. Jsem velmi spokojený. Jezdím cca 40% okresky, 60% polňačky.

        Za mě pro výběr jediná rada: půjč si testovací kolo – nejlépe tak od 3 výrobců – vyzkoušíš a sám poznáš, co by Ti vyhovovalo.

        Vlastní pocity a zkušenosti nenahradíš žádnou internetovou debatou…

        0 0
        • Vilém  

          Pekny to mas, jen co je pravda:)

          0 0
          • Rudyn  

            No konečně mi někdo aspoň pochválil kolco…to se fakt hodí, do toho BF občas napsat..:-))

            0 0
            • BigKarel2  

              Dej si foto do profilu, taky jsem na tom rámu poskládal bike, rád se podívám na další… :)

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.