náhrada místo SanCruz VP Free 2007

84 nepřečtených
  • Tomcat

    No takže tu máme další akademický thread.

    Místo Banshee Chaparral jsem si vyhlídl jako náhradu SanCruz VP Free 2007. Bohužel již v polovině roku 2007 byly rámy vyprodány a čekal jsem na 08. No podle všechno nejsou a nebudou, prostě to co bylo VP Free 07 podle všeho v nabídce 08 nebude. Ještě jsem to ověřoval mailem přímo u SC. Tam dost politicky odpověděli, na otázku jestli bude VP free 08, nebo mám shánět VP Free 07, že doporučují Bullita… Samo že prodejce se dušoval že 08 bude jako vždy o nějaký ten měsíc dýl, po informaci o SC 8 , že prej snad něco sežene…:-\

    Samo, že mám ještě pár „náhradníků“, ale to je dle hesla účel světí prostředky a rozhodně bych moc dobrý pocit z takového kola neměl. Dokonce VP Free sháním i v bazarech.

    Takže co by jste viděli jako vhodného náhradníka za VP Free 2007, sehnatelného na území ČR \ SR nebo PL?

    Anketa: Si myslim že

    0x
    0%
    4x
    100%
    0 0
    • goofy  

      Jako prvni kandidat me napadl Uzzi VPX. Co ty na to?

      0 0
    • chodec  

      Bohužel co jsem slyšel, tak s VP Free se v nejbližší době nepočítá. Tenhle segment SC pokrývá v lize sofistikovanějších VPP z jedné strany Nomadem a z druhé V-10 a nebo jednoduchým, ale lehkým Bullitem v nižší cenové hladině. Pokud nebudeš mít kliku na nějaký bazarový nebo skladový kus a neuspokojí tě něco z těch tří, tak bych se poohlédl u Intense.

      0 0
      • Tomcat  

        jj, v mailu od SantaCruze mi to bylo neprimo napsano. Prave V10 je DH, s presmykem na slapavy FR nepocita. Nomad je z myho pohledu XC koza, Bullit je jednocep, takze opet mimo.

        Intense urcenim a systemem vyhovuje co, je ale desny je hmotnost, ktera je podobna jako tankum od Banshee.

        0 0
        • assassin  

          tak to IH by melo bejt na pomery celkem lehky… nekdo to k nam dovazi …ale nevim jestli ty kola opravdu ma:) a pokud plati co pise ze te ceny co ma v ceniku cca 20 procent dolu tak je to za ± podobnou cenu co ten giant…

          0 0
          • Tomcat  

            No ofiko se IH do CR nedovazi. Na dolekop.com jeden dovozce moc dobre neuvedl nekdo nu spocital ze u jednoho modelu to byla doporucena koncova cena + 60k. Na to ze jeste nevystupoval jako jednotlivec…

            0 0
          • kOmE  

            IH je trochu cekani ,ale vetsina modelu je uz v evope ,jenom sunday jeste ne,IH se neda nakoupit na sklad ,by ti tam mohlo taky vsechno zustat.

            0 0
    • assassin  

      no ja kdybych vybiral alternativu tak: GLORY FR a IRON HORSE 7point

      0 0
      • Tušnak  

        tak já bych měl asi jasno… ten 7 point sa mi vela páčí;o)

        0 0
      • kOmE  

        Glory s 5,5 kilama v mku pro nej asi nebude to pravy.

        0 0
      • Tomcat  

        o IH sem psal uz nahore.

        Jo Glory FR a Reign X sou jedni z nouzovych reseni. Nevim co odnich cekat ale zlamany sem uz videl.

        0 0
        • Tušnak  

          a toho Chaparrala dáváš pryč? Proč?

          0 0
          • Tomcat  

            Na moje jezdeni je kratkej. V dh moc nedrzi smer, na radeni na lavkach a dj je gut ale to zase nejezdim

            0 0
        • kOmE  

          Ty jsi videl zlamany Glory Fr a Reigna X? Ja jsem zatim nikde nic nezahlid ,asi spatne hledam

          0 0
          • Tomcat  

            Reign X jo , jestli to druhy byl Glory Fr nebo Glory nevim. U Gianta nevim hmotnost je nic moc, ale co me u Gianta strasi je itegrovany hlavovy. Sti mam uz negativni zkusenoti a to Artuš + Canecreek

            0 0
            • kOmE  

              To je jen na Reignovi a taky jsem se toho bal ,ale mylim ze drzelo v pohode. Docela jsem Reignovi nakladal

              0 0
          • Tomcat  

            No koukam na Giant sránky a na stránky dovozce. Mám pár nepřesností.

            • jednak Glory FR není v nabídce , jen Glory 1 a Glory
            • nikde není hnotnost
            • není jasný jaký tam bude tlumič
            0 0
            • Tomcat  

              a jaká tam je osa a jestli je v ceně.

              0 0
              • kOmE  

                Glory FR se tomu bezne rika ,oznaceni je ale Glory 0 a 1 ,tlumic tam bude ma byt MZ roco tst. Vcene je hlavovka 1,5" 2 nahradni patky a 150mm ocelova duta osa.

                0 0
                • Tomcat  

                  Co to je za zahadny hlavouvy slozeni? Vypada jak integrovany, nebo polo itegrovanx, to by byl problem pac sem nevidel tyhle slozeni ve variante 1,5 ram > 1 1/8 sloupek. 1,5 Travise nebo Totema kupovat neminim, von bude stacit ten 150×12 naboj.

                  0 0
                  • tomfree  

                    Tyhle složení se dělají,sám ho mám na intense syncros fbi,nebo da bomb to je univerzál,je tam vložená redukce.

                    0 0
              • kOmE  

                Jo a vahy uvadej jen francouzi. www.giant-bicycles.com/…/1355/29515/

                0 0
                • Tomcat  

                  Tam je váha celýho kola né rámu

                  V kombinaci hmotnost, semi-integrovaný složení, Marzocchi tlumič asi ne. Pokud je o zlomek levnější než SC VP Free, musel bych vysolit jednu čtvrtinu ceny na závaznou objednávku abych ho tady měl za x měsíců, tedy xx xxx za zajíce v pytli, tak se mi do něj fakt moc nechce.

                  V záloze mám jestště 2 kola s FSR systémem ale tam to je taky blbý komponentama.

                  0 0
                  • goofy  

                    A ty chces cele kolo nebo jenom ram?

                    0 0
                    • Tomcat  

                      Rám, protože osazený kola mně moc neoslovuju, přesně naopak často si postavím hlavu a takový dily mi na kolo nesměj.

                      Když kolo přestavím, mám problém s případnou garančkou a reklamací. Kdyby díly co nechci se snažil prodat tak by to byl opruz, protože jsou samostatněje neprodejných, prostě OEM vidle, OEM kotouče atd… s velkou zrátou, ale spíš najít toho šílence který je koupí.

                      0 0
    • Tomcat  

      No napadla mne ještě Balfa 2 Step HD ta by mohla být v ČR k dostání.

      pokud ne asi budu muset sáhnou k něčemu s variací FSR

      0 0
    • Tomcat  

      Potom jsem ještě našl VP v podání Marinu

      www.marinbikes.cz/…7.1_722g.gif

      samotný rám ale v nabídce není.

      0 0
      • Tomcat  

        Takže Marin taky padá , rámy 2008 nebudou a 2007 je nezvěstný

        0 0
    • hanz  

      takže novej nomád rozhodně není už XC koza ale šlapavý brutal FR a jestli náhradu za VP tak leda socoma.

      0 0
      • Tomcat  

        No jak říkám psal jsem přímo výrobci a ty řekli že náhradu za VP Free mají jen Bullita a to je jednočep koncepce Morewood\Orange.

        Protože Nomad nemá viditelně posilovanou hlavu, zasílené patky atd… je spíš alllmountain\enduro ale k označení FR mu bude chybbět odolnost? Nebo máš o ve svém olis ním praktické zkušenosti a není se čeho bát?

        0 0
        • kOmE  

          Dost lidi jezdi na nomadech lehci DH trate.

          0 0
          • dodydody  

            Potvrzuji to kolo je uzasnym dolekopcom a neskutecne stabilni v dopadech aspon oproti jinym kolum se kterymi sem se setkal,nejsem sice zadny HC jezdec ale dost mi nomad pomohl.Akorat mi dlouho trvalo ho naladit.

            0 0
        • hanz  

          patky sice nemá zesílený ale má je tlustější jak třeba bighit(dh rám), hlava co se dělá 1.5 tak je nemyslitelný aby potřebovala vyztužit, a s pružinovým tlumákem váží stejně jako monster-Dh. když jsem viděl celej ten rám a co na něm lidi dělají tak bych se na fr toho vůbec nebál…klidně mi písni na sms ti řeknu prax.

          0 0
    • Tomcat  

      No už mě napadají šílenosti: Jednak: www.coowa.net/czech/lc.php?…

      ale tam přesmyk jedině pod misku středového složení

      Další je Banshee Rune

      www.bansheebikes.com/bikes/rune.html

      Giant Reign X

      protoze pokud i Nomad je FR tak proc ne tyhle.

      nouzový nahradnici FSR norek , nebo speciálnízajíc

      0 0
      • fousek  

        Hmm, ten shoofly by me docela zajimal

        0 0
        • Tomcat  

          Zkušební jizdu si můžeš dohodnout, asi sám to budu muset někde otestovat jak to chodi.

          0 0
      • pitos  

        ten Banshee se mi docela líbí… já vybral rám tvého nouzového náhradníka morco six 08(pokud jsi nemyslel shore) a snad budu na EN/FR ježdění spokojený.

        0 0
        • Tomcat  

          Jestli ho chceš tak řekni.

          Duležita vec bavime se o ramu a ne celem kolu, ten Six je dobrej ale Fsr ne VP. Co me odrazuje je zadni osa, 135×12 neni moc standart.

          0 0
          • goofy  

            Tak treba Shore ma uz 150×12, takze tam to je uplna pohoda… Jasne. Pokud chces VPP, tak je Shore nebo treba Demo 7 mimo. moc ti toho ve vyberu nezustalo, no. Jsem zvedavy, co nakonec koupis :o)

            0 0
          • goofy  

            Jo a k te ose.. Uz jsem to ted videl na par kolech, takze se to asi pomalu rozsiri. Ja bych se zrovna te osy nebal.

            0 0
          • assassin  

            jen k te ose a k tomu hlavku vyse..tusim u gianta…

            jak casto tyhle dily oddelas? jak dlouho tak mivas kolo? ja bych rekl ze vetsina lidi posle do pryc kolo driv nez by mu odeslo hlavovy a kola z roku 2004 se tu ve fotkach berou jako sberatelske rarity.....

            ja bych se teda co se tyce tohodle atypu nebal… jako za deset let treba bude mit nekdo problem se servisem (jako ted treba naky konstrukce s obracenym tlumakem a tak) ale kdo vi co bude za 10let problem sehnat…

            0 0
            • Tomcat  

              Tady nejde jak často je oddělám, sem pohodlnej a vyhejbám se věcem ze kterých znám \vidím \ cejtim problémy Integrovaný hlavový se mi na Artušovy sralo od výroby, těm nábojům věřím jen se mi to řešení nelíbí kompatibilně, 135×10 , 150×12 už stačí.

              0 0
          • pitos  

            zatím nechci protože mám už objednaný ten six tak doufám že bude:) že se tady mluví o rámu vím,kupuji také jenom rám s tlumičem. A s tou osou snad problém nebude,navíc na takové komponenty nejsem moc náročný.

            0 0
    • Tomcat  

      No výběr se z úžil na tři rámy.

      • SC, Spešl, Giant, IH padli na klasickém „českém přístupu“… dejte 20% předem a za 4měsíce Vám přivedzem „zajíce v pytli“, který bude mít nějaký tlumič a nějakou barvu možná i jinou cenu (vyšší cenu).

      Tohle když slyším se mi vždycky chce blejt.

      • Cove brutal těžký, kam se Banschee hrabe
      • Ducon nereaguje, Intense jsem zatim ani neoslovil.

      Takže zbejvá Marin ( www.bike-forum.cz/…8/forum.html#… ) , jedna věc která bude až na jaře (to je dobrej termín) a nouzovka Norco Six.

      0 0
      • Tomcat  

        Six ne bude protože samostatný rám je top-model. To by ani nevadilo ale zase vzduchovej tlumič a ještě dost v dost „gangta, cool,  dolekopcom desgnu“, prostě bílej se zlatou a to je dost 4%ní

        0 0
    • Tomcat  

      Kua je stoho asi pujdu uz vobesit. Než sem se rozhoupal tak samo Intense Uzzi není už v nabídce. :-(

      …Kua proč jsme za snahu se odlišit se , být nezávislí, nebo prostě jakoliv vybočovat z řady, trestáni :-(…

      0 0
    • Tomcat  

      Tak padnul náhradník.

      Dotyčný rám bude jen dostupný jen v bílé se zlatými ornamenty a vzduchovým tlumičem.

      No brácha když jsem to kontroloval na netu komentoval slovy …co to je, du blejt… , no trochu „teplý kolo“ , Gaspyho růžový Banshee mělo aspoň jistou aleganci ale tohle ne.

      0 0
      • tomfree  

        A co Intense SS ten by se ti nelíbil?

        0 0
        • Tomcat  

          Ne, to je kolo na úplně jiný styl jezdění.

          SS je slopstyle speciál, takový kolo necháním.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.