• ThedDzejkoB

    Ahoj,

    chtěl bych si na svým MTB vyměnit brzdy za původní Tektra. Sice mám 67 kg, ale když si semtam dám nějáky sjezd v lese, tak v tom nemám uplně jistotu a brzdím někdy i očima. Chci se zeptat, co by jste mi mohli doporučit za brzdy.. Mám asi dva favority Deore BR-M6100 a nebo Deore BR-M6120. Každopádně si nechám poradit. Jedná se o tohle kolo : https://www.gtbicycles.cz/…lanche-sport

    Díky za každej názor ! ;)

    0 0
    • Vilém  

      Zacal bych vetsima kotoucema, pokud nechces znasobit cenu kola nakupem novych brzd.

      2 0
    • XNeo  

      Co jsem na ty brzdy koukal, tak rozdíl jsem našel jen v materiálu pístu (6120 – keramický). Takže pokud se chcete plácnout přes kapsu tak 6120.

      Jinak nejdříve bych pořešil kotouče a dál tam větší (co se tam max. vejde) – je to levnější cesta, pokud by to nepomohlo tak potom vyměnit brzdy.

      0 0
      • PENE  

        Jestli budes davat nove kotouce, dej i nove desky! A nove to brzdit nebude, tak jak bys cekal, musi se to nejdriv zajet. Jak zajet desky najdes na youtubu, tady bys to nasel taky, ale trvalo by to dele, nez je zajet.

        0 0
        • Esi  

          Nové desky k novým kotoucum určitě, zajetí zase není žádná raketová věda, prudší kopec ideálně rovné dolu asfalt nebo sotolina, nechat rozjet parkrat prudce zabrzdit, počítat s tím ze to ze začátku brzdí tak nějak blbě tak aby bylo místo. Je hloupé se zrakvit při zajížděni brzd jen proto ze jsi nedobrzdil zatáčku :-)

          0 0
          • PENE  

            Pro jistotu jeste prolivam trmen vodou, aby to bylo rychlejsi, ale trmen musi byt cisty, jinak se to hned zamasti.

            0 0
            • Esi  

              Tak když měníš destičky tak beru to ze vezmes trmen alespoň hadrem jako samozřejmost, tu vodu nevím řekl bych ze to není potřeba, vždycky mi stačilo parkrat zabrzdit a nebo jet první vyjížďky z kopce volněji, ono to zase nebrzdí úplně blbě ze by to jako vůbec nebrzdilo :-)

              0 0
    • HT Adam  

      Dej nejdřív jiné destičky, třeba shimano nebo Galfer, ty origo tektro jsou nic moc, větší kotouče udělají taky hodně

      0 0
    • va-bo  

      Už jsem řešil několik třmenů (SLX a XT) s poškozeným keramickým pístkem po necitlivém rozvírání při výměně destiček.

      0 0
      • XNeo  

        Mě rupl keramickej třmen v XTR BR-M9120. Vyměněno v záruce. Mám je na dvou kolech a jeden XT třmen v záloze :)

        0 0
    • ThedDzejkoB  

      Já zapomněl napsat, že kotouče bych samozřejmě vyměnil taky. Ale zkusím to prvně teda samostatně. Hodím tam teda adaptér a kotouče 203 mm. Jde mi hlavně o přední kolo. Potom zkusím jiné destičky a když ani to nepomůže, tak i třmen. Děkuju moc za rady !

      0 0
      • Esi  

        Co na tomhle jezdíš že potřebuješ 203mm kotouč ??

        Jen doplním že ta vidlice má maximální povelenou velikost kotouče 180mm

        Mám 90kg 180mm kotouče a nějak nemám pocit že by mě to třeba v alpách limitovalo, na předním kole mám keramicko metalické destičky, 203mm je tak na sjezdové kolo.

        0 0
        • ThedDzejkoB  

          Ou, dobré vědět, že ta vidlice má max 180mm. Děkuju za i info. Máte pravdu, že to bych nevyužil. Jezdím jen takovej víkendovej trail. Semtam nějákej sjezd v lese. 180mm bude určitě stačit. Díky za radu

          0 0
          • Esi  

            Tady je odkaz na tu vidlici, podle pospisku by to měla být ona:

            https://www.cyklodiskont.cz/…-head-125781

            Jinak při delším brždění udělá hodně sintrované (metalické) destičky, Jen nevím jestli se vyrábí i pro tektro, záleží jaký tvar ty destičky mají. pro sintrované destičky je potřeba kotouč který ty destičky snese, každý ten kotouč to má ve specifikaci napsané. Je potřeba se smířit s tím že sintrované destičky jsou obvykle hlučnější než polymerové, ale snášejí výrazně větší teplotu.

            0 0
            • ThedDzejkoB  

              Já ty sjezdy zas tak dlouhé nemám. Každopádně zíjtra vyndám destičky a mrknu se přesně na typ co tam mám a zkusím prvně destičky. Když mi to bude stačit, tak ty kotouče budu řešit asi až někdy v budoucnu. Díky za cenné rady !:)

              0 0
            • Quido M  

              Shimano desticky pasuji do tektro a jsou o neco lepsi, pritom levnejsi – sintr i obyc… overeno

              0 0
      • Nutribird  

        Vidlice zvládne 203 kotouč? Nemá maximum 180 ?

        0 0
    • ThedDzejkoB  

      Tak vyřešeno. Výměna destiček za galfer a už jsem spokojen ! :) díky všem za rady !

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.