MTB zapletená kola pro bikera 90-100kg

47 nepřečtených
  • alf45

    Zdarec,

    určitě je tady někdo, kdo váží jako já – 94 kg a proto bych se zeptal, jaké by mi doporučil kola na HT.Cena okolo 5000kč.A nebo někdo,kdo tomu opravdu rozumí.Jezdím úplně všechen terén.

    Díky předem za všechny rady a tipy.

    0 0
    • Kubiczech  

      Vážím podobně a radím – nijak se neomezuj. Jinak kombinace Novatec náb a Remerx ráfků, tak oblíbená poslední dobou.

      0 0
    • Juraš1  

      Ja mám 107 kg a zapletená kola WTB laser disk a zatím drží jen ted odešlo 1 ložisko tak ho sháním mají nejeto tak 3000 km

      0 0
    • Josse  

      Ahoj, vážím 100kg a teď jezdím fulcrum red metal 5 http://www.kupkolo.cz/…11_5710.html akorát loňský model a bez problémů. Předtím jsem jezdil mavic crossmax (na véčka), byly lepší akorát kapánek dražší.

      0 0
      • alf45  

        A jezdíš na těch fulcrumech jakýkoliv terén ( težký kamenity terén,sjezdy apod.)a nebo spíše rekreačně.Pokud by byly opravdu tak dobré,šel bych do nich.Nehledám krásu ani nehodím gramy, hledím na funkčnost.Díky

        0 0
    • asmodeus  

      Doporucuji Fulcrum red metal 1×l nebo crossmax st.Oboji vyzkouseno,vaha 95kg…cenove jsou nekde jinde,ale je to jistota.

      0 0
      • Kubiczech  

        95 kg zvládně většína normálních kol, netřeba Crossmaxů.

        0 0
        • DaSnail  

          tak malinko záleží aj na tom, jak moc tomu bude sódruh dávat nažrat. na jednom velocipéde mám jednostenné remerxy a drží to ;o)

          z čisto fyzikálneho hladiska bude 95kg borec potrebovat pevnejšie ráfky jak rovnako intenzívne jazdiaci 65kg borec… 8o)

          0 0
        • Nainen  

          Z vlastní zkušenosti mohu říct, že třeba výplet 1,8 dráty (32) ostřejší ježdění 90 kg jezdce moc dlouho nevydrží :-(

          0 0
          • Kubiczech  

            Nedovedu posoudit, jestli jezdím ostře, prostě normální XC ježdění a dvacetosm zeslabovaných DT Revolution drží třetí sezónu. Bez prasklého drátu, bez centrování, s posezónním servisem kol. Váha mi během té doby oscilovala mezi 90–100 kg. Jezdím úplně všude, nikde se neomezuji.

            Z toho plyne moje přesvědčení, že není třeba se nějak výrazně omezovat. Samozřejmě do nějaké větší gramařiny bych se nepouštěl, i když si myslím, že dost podobně těžkých bajkerů vozí daleko lehčí kola.

            0 0
            • MlokCZ  

              Je to hrozně o stylu jízdy a zřejmě to vůbec neprasíš. Podobně těžký kamarád má teď nějaká těžší festovnější kola (schválně aby držela). Drátů tam je 32 a to 2mm nezeslabovaných.

              A zadní musí centrovat každou chvíli. Přední drží celkem dobře.

              Předchozí kola dost podobná a to samé.

              Nechtěl bych ani raději vidět, kdyby jezdil 28 rev. drátů.

              0 0
              • Kubiczech  

                Je pravda, že na nějaké větší prasení mám bytelná kola na fullu a na tomhle kole jezdím vážně jen XC. V rámci XC ježdění se ale nijak neomezuji, v rozbitých sjezdech stačím fullům a přijde mi, že nemám problém to pustit.

                Podle mě hodně dělají ráfky, s těmi jsem hodně spokojený. Uvidíme, co se stane při přechodu na něco lehčího.

                0 0
    • zdenal01  

      Do 5000,– se vlezou Fulcrum RM5 nebo DT Swiss X 1900. Hmotnost +/- stejná. Který byste spíš doporučili? Budou i tyhle „nejlevnější“ DT Swiss zapletená kola lepší než RM5? A jak je to se servisem obou značek? Hlavně po stránce rychlosti opravy v případě reklamace nebo pozáručního servisu? Díky

      0 0
      • Hnoj  

        Dé 5K Kč se dá řešit vskutku mnoho věcí, ale hlavně ruční náplety s výrazně nižší hmotností.

        Ty máš 100kg?

        0 0
        • zdenal01  

          100kg nemám, ale když se tady mluví o kolem do 5 tisíc, zajímalo mě jak jsou na tom DT Swiss X 1900. Podle katalogu mají limit 90kg.

          Takže za 5k se vyplatí spíš něco ručně zaplést?

          0 0
          • Hnoj  

            Myslím si, že ano, protože u 5K Kč se dá jít u na váhu 1550g, což je v týhle ceně vcelku nevídané :-)

            0 0
            • Pafka  

              Něco kolem té váhy by se mě taky líbilo,jen bych tam chtěl náboje na 9a10mm upínáky.Jestli to má nějakej vyznam.

              0 0
    • Joseph de Sax  

      jedině oboustranně radiální, ale cena je jinde, než si myslíš…a musíš mít na to napřed mentálně…

      0 0
    • michalrysina  

      Taky se poohlížím po nějakých kolech alw chtěl bych jít ještě s cenou dolů…kila mám stejný jako zakladatel. Mám meridu matts xc 100-d a jsou na tom původní kola. chtěl bych tam dát něco jinýho ale nevím co. cena tak 3–4k spíš 3k ale jestli to vůbec za něco stojí

      0 0
      • Evilcleaner  

        frm5:-)

        0 0
        • Pafka  

          Mam ráfky Dt 420 Sl,přední naboj na 9 mm upínak a zadni nějaký deore.Zadní náboj chci na 10mm upínak.Má cenu vyměnit jen ten naboj a ty ráfky nechat,nebo nestojí za nic a mám sehnat jiný kola,co myslíte?

          0 0
      • t29  

        náby Novatec D041SB + D042SB, „Mikebike 1590 Kč“http:­//www.mikebike­.cz/?page=zbo­zi&Igen=13&II­gen=376&IIIgen=379&IV­gen=&Vgen=&stran­ka=&detail=2895 a 839g

        ráfky Remerx Dragon, Kupkolo 574 Kč a cca 1120g

        výplet 2,0 nerez, 32 drátů, mosazné niple, kdekoli, dejme tomu 500 Kč a cca 500 g

        takže za 2,7 tisíce budeš mít 2,5kg těžké kola, které vydrží prakticky všechno :)

        Hnoj ti určitě poradí lepší/lehčí variantu

        0 0
        • Pafka  

          Zas když budu dávat jíný,chtel bych lepší než tam sou

          0 0
    • Cavendish  

      Kdyby ste meli 77kg jako ja neresili by ste hovadiny :D,ale za me bych se FR Rem Metal 5 nebo 3 vubec nebal

      0 0
      • Palec  

        Kdybych měl metrák a v terénu prasečil, tak bych se FRM 2:1 výpletu trošku bál. A hlavně pak čekat až dojde případný prasklý drát.. To vidím jako jejich nevýhodu. Snad to nebudu muset řešit. Jsem lehkej a myslím že to celkem šetřím, i když „zadařit“ se může kdykoliv.

        0 0
      • Ricci  

        Ale my radi zerieme a preto potrebujeme pevne kolesa :-)

        0 0
    • Pumsc  

      Vozíte někdo ráfky dt X430 pls???vydrží něco?díky moc!

      0 0
      • PatrikL  

        hej, sú ok. Mám ich už cez 6700km a žiadny problém.

        Kamarát čo má okolo 95kg ich vozí na fulle so zdvihom 140/150mm a držia tiež :)

        Len trochu blbá je šírka, nové verzie majú asi 18mm, ja mám našťastie staršiu čo má aspoň tých 19mm :)

        0 0
    • kyjosek  

      mám fulcrumy RM5 druhou sezónu, ostrý XC ježdění, přes sezónu pomalu každej víkend většinou XC závod, vůbec je nešetřím, jsou to fakt pevný kola, nevím co je centrování

      0 0
    • danno  

      Zkus se podívat na Chain, Wiggle, atd. na sety od Hope – Hoops. Různé kombinace ráfků na Hopackých nábách, dají se sehnat za zajímavé peníze.

      Sám mám Kilo, a vozím Hope II, DT a Mavicy EX721 – prasovzdorná kombinace.

      0 0
    • Skicross  

      Vážím od 100 do 110 kg. Mám Remerx Fastdisc na Deore nábách a naprosto bez problémů.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Trochu opráším toto téma.

      Mám v plánu přes zimu dát svýmu RBčku monstru HT nový kolečka, jelikož chci začít jezdit freeride a ty stávající by to asi nedávali. Mám i s kamelem a vším 102kg, tak jsem se chtěl optat co řikáte na tyto ráfky je to dobrá volba a k tomu náboje na 10mm ose do zadu a do předu asi 9mm mám klasickou vidli bez pevný osy. A jaké náboje by jste doporučily, rozteč mám 135mm a bude tam devítková kazeta. A dál bych se optal jestli stačí 32drátu nebo radši vzít 36. Dráty nevím který vzít.

      http://www.dookie.cz/…1828-c-1351/

      0 0
      • Hnoj  

        Tyhle ráfky jezdí CROM na dirtu, dával jsem mu k tomu ALPINE III dráty. Zkus se ho zeptat.

        0 0
    • borda  

      Tak nicm otevrel jsem si spatny vlakno :-)

      0 0
      • georgej  

        Zdravím,chtěl jsem se zeptat -vážím 91 a potřebuju druhá kola na HK na V brzdy,na pláště na najíždění km na silnici,cestách. Mám nabídku na kola náboje Novatec, ráfky buď DT XR 425 nebo Mavic XM 117 /O cca. 1200 levnější/.Má to cenu připlatit? Nebo zvolit třeba Crossridy? Díky za názory,případně na nabídky pokud někdo nemá nějaká slušná kola na V doma.

        0 0
        • borda  

          Mavic XM117 je levnej, ale dobrej rafek. Je i celkem lehkej, akorat halt neni kaliskovanej. Ja bych za ten dt nepriplacel. Obzvlast u vecek, kde je rafek do znacne miry spotrebak.

          0 0
          • georgej  

            ještě bych se zeptal případně na nějaký nápad,názor nebo návrh kombinace ráfků,drátu,nábojů pro mne –91 kg,na najíždění km po cestách,se slušnou váhou,tuhostí a cenou okolo 5000. Díky.

            0 0
    • orm  

      Hodim dotaz sem. Mam lehce pres 100kg a uvazuji o novych kolech na 29" ht. Jsem rozhodnuty pro kombinaci dt swiss 350 naboje a rafky wtb frequency i23. Ale nevim jake spice, 2mm, 2–1.8–2 nebo ploche? Na 26" mam sapim race s i19 a bylo to v pohode i kdyz jsem mel 115kg. U 29" nevim.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.