MTB tretry Specialized Comp 2014 nebo Pro Xc 2014?

93 nepřečtených
  • RUSH

    Rád bych znal váš názor – tretry Pro Xc jsou o dost dražší a také o dost tužší (však mají karbonovou podrážku – tuhost 11, to Compy nemají – tuhost 6), šli byste do nich nebo mi budou stačit Compy? Ceny respektuji, oboje jsem zkoušel a sedí mi stejně dobře a s kolečkem Boa problém nemám. Nyní mám SIDI EAGLE, které mi vyhovují, ale už mě pomalu opouštějí.

    Ptám se proto, že pokud bych nejezdil závody (kpž), prakticky v tretrách nechodím, v bahně se nevyžívám, hodně trénuji na silnici (mám HT), což by všechno hovořilo pro model Pro. Jenže na těch půlmaratonech jezdím okolo 200–300 místa (kpž) a tam se prostě občas tlačí, někdy i v bahně, prostě bota dostává zabrat (to moc nevyhovuje ani těm SIDI co mám).Ročně najezdím zhruba 5tkm, z toho asi 300–400 km na těch půlmaratonech­.V podstatě hledám něco podobně tuhé jako SIDI EAGLE, zároveň s více odolnějším svrškem. Co mi doporučíte?

    Anketa: Které MTB tretry preferujete:

    0x
    0%
    0 0
    • jonti  

      Urcite pro, Comp jsou moc mekke. Zejmena na zavodni a silnicni pouziti je to jasna volba. Zvazil bych taky moznost vzit s-works, pokud ho nekde sezenes levneji.

      0 0
    • Kubiczech  

      Podrážka nových Comp beztak moc nevydrží. Je sice měkčí, ale odolnost vážně nic moc.

      Osobně bych si rozmyslel, zda nezůstat u Sidi, neboť Spešly už nejsou, co bývaly. Čím novější model, tím větší *******.

      0 0
      • McBlacky  

        výjimečně souhlasím. Letošní jsou jsou poslední compy co jsem si od S koupil :(

        tu boty totálně zabili.

        0 0
        • RobJab  

          mam letosni Compy taky .. co s nima mate za problem ?

          0 0
          • McBlacky  

            jsou těžký, nevětraj a obouvání s tím přišitým vnitřkem není úplně rychlý. Kolečko nevydrží ani třetinu toho co přezka.

            celkově ze slušný boty co comp vždycky byl udělali hroznou jebku

            0 0
            • Martinson  

              Tu gumu z jazyka jsem hned ustřihnul a obouvání je pohodlnější. Získal jsem je po reklamaci loňských a ta trochu větší robustnost se mi zatím líbí.

              Přezku bych bral radši.

              0 0
              • McBlacky  

                taky je mám po reklamaci :) ty poslední vydrželi fakt málo. Troje předtím jsem rozerval tak nejak provozem, ale ty poslední jsem po 3000km šel reklamovat protože se rozpadli na více místech.

                0 0
              • RobJab  

                tak je pravda ze se do toho uplne nejlip neleze a jeden jazyk me trosku tlaci prez nart kdyz si to nevytahnu poradne pred dotazenim kolecka … zatim najeto 600 a trosku tam neco skripe ..ale to zkusim jestli to nejsou kufry .. .. no po sleve jsou kolem 2600 ted u harfy

                0 0
            • Kubiczech  

              Kolečko začalo zlobit po čtrnácti dnech, ale zase nemůžu říct, že by mě to překvapilo. Oni v Boa vědí, proč už náhradní díly neposkytují zdarma… (:

              Spíš mě mrzí, jak jde dolů kvalita. První Compy odlítaly několik sezon od jara do zimy, ty poslední se zimy snad ani nedočkají.

              0 0
              • McBlacky  

                jenom k sworks je mění s lanky zadarmo (vážně)

                jinak s kvalitou souhlas, ale teda přišlo mi, že předchozí generace ok, předposlední špatný a takhle poslední jsem z toho rozpačitej. Půjdu si koupit ještě jedny tretry ted, bud nějaký SH nebo Giro privateer a ty compy tak nějak dodrbu časem, ale na závody nebo do většího vedra fakt nebudou

                0 0
                • Kubiczech  

                  Donedávna se náhradní díly daly pořídit přímo na stránkách Boa. Nyní už je to bohužel zpoplatněné. ):

                  Shimano bude nejspíš i moje volba. I když co se výdrže týče, tak prý taky žádná sláva.

                  0 0
                • ddan  

                  Počkej, to jako fakt zadarmo jo…? Mám cca rok SW a boa začaly zlobit tak, že utáhneš a oni postupně povolují a nedrží. Volal jsem prodejci a on řekl vyčistit. Tak jsem to vyčistil a úplně v prde.. Ta špína v nich to ještě dokázala trochu držet, nyní utáhnu a okamžitě to povolí… opět jsem volal prodejci, že nyní je to totálně na kaši a prý teda je to na výměnu, ale všechno zaplatím…

                  Takže jak je to s tím zadarmo…

                  0 0
                  • McBlacky  

                    hmm tak to tě chce oholit nebo je to nějaký nestandartní vztah se spešlem. Jinak i shopy který nejsou concept store to fasují pro svoje zákazníky

                    0 0
              • JakeF  

                Kolečka jsou jeden velkej ******* mi přijde…

                Co se týče kvality, tak jediný pozitivní mi přijde, že se evidentně z některejch chyb poučili. Co jsem prohlížel 2014 S-Works, tak přesně místa, kde jsem měl u 2013 s podrážkama problémy, jsou předělaný… Jen ty kolečka ještě, jen ty kolečka :D.

                0 0
                • Trainman  

                  Kolečka jsou nejvíc, aspoň u stávajících sworksů. Pro můj nízký nárt jsou jinak Spec. nepoužitelné. To jen k tezi vlákna „tohle je nejsprávnější“ :)

                  0 0
                  • JakeF  

                    Kolečka jsou nejvíc, dokud fungujou… Což bohužel ze zkušeností mojich a okolí nebývá moc dlouho…

                    0 0
              • nitraq  

                Nějaká čerstvá zkušenost s tím neposkytnutím náhradních dílů zdarma? Na jejich stránce pro reklamace stále píšou Boa provides replaceable parts at no charge for the life of the product.

                0 0
                • Systémák  

                  ja objednaval sadu boa kolecek na compy 2014 a neplatil jsem ani korunu, tak si rikam, co se to tady siri za famy?

                  jinak se mi jedno kolecko zaseklo, nevim jestli to bylo tim, ze jsem tretry predtim pral…do budoucna urcite kolecka sundam pred prackou :)

                  0 0
                • Kubiczech  

                  Takhle mi to bylo zdůvodněno, když jsem šel pro náhradní kolečko. Na stránkách jsem po tom nepátral. V tom případě se omlouvám za mystifikaci.

                  0 0
                  • nitraq  

                    Já právě loni objednával náhradní kolečko na spešly a asi za deset kalendářních dní doručeno, k prodejci boty jsem ani nešel.

                    0 0
                • RUSH  

                  Já jsem ve fázi nákupu nových treter. Promiňte, ale pokud se tu dočtu, že tihle kolečka mění, tomuhle se po čase povolují, tak se mi zdá, že s těmi kolečky bude nějaký problém. A je jedno, jestli je, nebo není problém je vyreklamovat. Nechci kupovat boty s tím, že je skoro jisté, že nastane problém s kolečkem. U mých SIDI Eagle očekávám, že přezka boty spíše přežije. Takže v tuto chvíli se poohlížím po tretrách s přeskou.

                  Přesto jsem za každou zkušenost (i negativní zkušenost) velmi vděčný.

                  0 0
    • Tina  

      Tiež som uvažovala nad Spešl tretrami. Nakoniec som však opäť skončila u Shimano a kúpila nový model XC70. Chcela som modré XC90, ale bohužiaľ vo veľkosti 41 nie je možné už 3 mesiace zohnať (Paul Lange Čr ani SR ani De ich nemajú :/).

      XC70 mám cca 2 týždne a sú fakt skvelé. Karbon podrážka tuhosť 9 je pre mňa dostatočná. Skvele mi hneď padli na nohu a navyše keby som chcela dajú sa ešte tepelne vytvarovať v Shimano mikrovlnke. Vložka sa dá upraviť aj pre vyššiu klenbu. Vo veľkosti 41 vážia 660g.

      0 0
      • RaBL  

        Jak je to s velikostí – prý brát o číslo větší?

        0 0
        • McBlacky  

          u SH rozhodně klidne o 1.5, už jsme posílali i zpátky :(

          0 0
          • jonti  

            Jak který model, mám docela úzkou nohu a nízký nárt, běžné boty mám 43, bežecké některé 44. Tretry jsem měl:

            M182 ten byl ještě ok ve 43,

            M230 už dost na doraz ve velikosti 43, silniční

            R192 úplně ideálně sedí 43 na víkendové výlety, ale po týdnu ježdění na dovolené bych už bral o půl čísla větší

            XC60 jsem měl 43 – široké, krátké, musel jsem je prodat.

            Je možné, že vyšší modely XC70 a XC90 budou mít jiný tvar.

            Jen pro doplnění, Specialized XC Comp mám 43,5 a S-works 43.

            0 0
        • Tina  

          áno, bežnú obuv nosím veľkosť 40, ale tretry Shimano musím mať 41. Sú to moje tretie letné tretry Shimano + jedny mám zimné. Vždy mi sadli 41 a veľkosť 40 mi bola malá. Shimano vyrába tieto top modely aj v pol číslach, ale tie sa k nám nevozia.

          Inak tieto nové tretry úplne inak sedia na pedáloch XT PD-M780 a XTR PD-M980. Po zacvaknutí majú príjemnú vôľu do strán. Staré modely tretier mali hlbšie zapustenú podrážku a tak po zacvaknutí bola tretra na nových XTR hodne napevno.

          0 0
          • jonti  

            Myslíš širší provedení, jako mají na

            http://www.bike24.de/1.php…

            ?

            0 0
            • Tina  

              Nie širšie vnútro tretier. Tretry sedia na nohe úplne parádne. Ale myslela som systém zacvakávania do zámkov SPD pedálov.

              0 0
              • McBlacky  

                to záleží na pozici kufru proti bote – když ti vadí podrážka proste ji kus ořízneš. nechat se tím omezovat je blbost

                0 0
                • Tina  

                  Ja som len chcela napísať, že nové MTB tretry Shimano sú viac kompatibilné s novými SPDčkami. V minulosti sa to tu riešilo, že nové SPDčka majú platformu s väčšou plochou a zapustenejší systém. Starší model retry v nich nemá po zaklapnutí tú vôľu ako v predchádzajúcich verziách (PD-M970, PD-M540, …).

                  0 0
          • RUSH  

            Taky přemýšlím o XC-70, líbí se mi, ale musím je vidět na živo, jak kvůli provedení, tak hlavně kvůli velikosti. Prohlížel jsem si tabulku velikostí Shimano, ale moc mi to nepomohlo. A to mi většinou stačí najít délku chodidla v mm a k tomu dovodit velikost u příslušného výrobce. Mám délku chodidla 295 mm, t.j. 16 u Spešlu a 46,5 u SIDI. U Shimana nevím jestli 46 nebo 47.

            0 0
    • jopny  

      Mám Compy model 2013 kvůli přezce, jelikož jsem při koupi věděl proč nekupovat dražší 2014ky s kolečkem, kolečka nic nevydrží a s mým zacházením by nevydrželo ani týden. Momentálně je mám již více jak dva měsíce a předtím jsem jezdil ještě starší model Compů, tuším 2007 nebo tak nějak a jsem s nimi spokojen, ty staré ještě stále drží, ikdyž tam pár děr je. V porovnání novějších a starších vedou starší, co se pevnosti týče. Čekám, jestli se ty novější nezačnou trhat již tuto sezonu. Jak Kubiczech píše výše, tak čím novější tak tím horší kvalita, s těmi staršími jsem toho nalítal dost a mám je nejraději a jsem s nimi víc spokojen než s modelem 2013.

      0 0
    • RUSH  

      Díky za reakce, vůbec jsem nevěděl o problémech s Boa kolečkem. To mě dost odrazuje. Měl jsem za to, že ty Compy jsou držáky i když s trošku méně tuhou podrážkou, ale jak to tak vypadá, u modelů 2014 to asi tak není…

      V tom případě se zřejmě vrací do hry SIDI Eagle (5-Fit) a možná i Shimano (240,315,XC70?). Ty Shimana bych chtěl alespoň vyzkoušet, ale nikdy jsem je nejezdil,tak vůbec netuším, kde by je mohli v Praze mít k vyzkoušení (velikost asi 46 nebo 47)?

      0 0
      • McBlacky  

        V Praze Mojekolo.

        s kolečky má problém skoro každá značka. S spešlů alespon je nevytrhneš z boty jako u jiných značek

        0 0
        • RUSH  

          Díky za tip. Budu teď hledat něco bez kolečka. Třeba právě ty Shimana, nebo Giro.

          0 0
      • Elwing  

        Přítel má od Scottu tretry s boa několik let a je bez problému.

        0 0
        • McBlacky  

          jestli na XC tak to chápu :) ale jestli na EN/DH tak to nechápu

          0 0
          • Elwing  

            Turistický model treter – jezdí s nimi na „malém kole“, na sjezd má Shimana.

            0 0
            • McBlacky  

              jasný ale na tom toho tolik nenafrčí ne? navíc nemusí to tolik utahovat jako na závody, protože těm měkkým tretrám to stejně nepomůže

              0 0
              • Elwing  

                No tak rekreačně :) Prostě s nimi jezdí na všech kolech kromě sjezďáku. Jsou to ty trail a měkké jsou dost, navíc už taky prošláplé, ale boa drží. Taky mě to překvapilo, protože jsem tipovala, že se rozpadne brzo.

                0 0
                • McBlacky  

                  tj protože navíc má tři řady těch fixačních úchytů a ty se vytrhávají taky rády

                  0 0
      • RUSH  

        Dnes jsem zkoušel Shimana XC-70, ale mám asi problém. 47 je mi velká a v 46 už mám dotek palce o botu. Chtělo by to 46,5. Ty se ale prý nedovážej. Je teda pravda, že tu 46 jsem zkoušel na XC-30 (XC-70 v té velikosti neměli) a je možné, že XC-70 může mít trochu jiné kopyto. Jinak provedení XC-70 mi přijde velmi povedené.

        Ještě jsem se chtěl zeptat, jestli dokáže někdo porovnat SIDI Eagle a Spider. Na první pohled to vypadá jako dvě stejné boty s tím, že Spidery mají vyztuženou patu a špičku a hlavně podrážka je jiná. Nevím ale, jestli je tužší, a také nevím jak spolehlivě drží ty šroubky v podrážce. Bojím se aby se neuvolňovali, i když na vyšších modelech je to taky přišroubované.

        0 0
        • jonti  

          Jiné kopyto XC70 a xc30 určitě má. Byl ten dotyk u volné tretry, nebo i po utažení sucháčů a přezky? Pokud jen u volné, klidně bych ji bral. Mají je v mojekolo nebo i jinde?

          0 0
          • RUSH  

            V Mojekolo mají právě jen XC-70 ve 47 (a ty jsou mi velké). Potřeboval bych je někde v Praze vyzkoušet ve 46.

            Koupit XC-70 ve 46 na internetu není problém, problém by byl, kdyby mi nakonec nesedli ani 46 a ani 47.

            Dotyk byl u zapnuté, ale nedotažené tretry XC-30, ale ta má jen sucháče,

            0 0
        • Tina  

          jj, škoda, že sa nedovážajú tie pol čísla. Tiež by som si radšej skúsila aj veľkosť 40,5.

          0 0
        • RUSH  

          Možná by mě ještě zajímali GAERNE MTB Inka carbon black, nemáte s nimi nějakou zkušenost?

          0 0
    • RobJab  

      jinac jestli to bylo v textu tak sem to prehlidl ale kazdopadne ty compy 2014 delaji 2 druhy standartni a pro vetsi nart .. dovozce mi dovezl oba pri nakupu

      0 0
      • Martinson  

        Vyreklamoval jsem compy 2013 a mám místo nich model 2014. Působí mnohem bytelějš a je zesílenej v těch místech kde mi model 2013 odešel(trhlina na vnější straně špičky na obou botách), hodnotím to jako změnu k lepšímu.

        Po čtení týhle debaty jsem měl pocit, že je lepší model 2013. Jen pro toho komu vadí kolečko a chce přezku za každou cenu, ale ta přezka se mi povolovala a občas jí taky někdo urval.

        0 0
        • McBlacky  

          ta bota je úplne jiná, hlavne má proti starý horší odvetrávání a je těžší.

          0 0
    • RUSH  

      Nové tretry už mám, včera jsem v nich poprvé vyjel. Nakonec zvítězily Gaerne Inca Carbon (s přezkou). Sedí perfektně, cena ve výprodeji odpovídala běžné ceně Compů 2014.

      0 0
    • kemo  

      Díky reklamaci jsem „přišel“ o specialized pro xc 2013 a budou mi vráceny peníze. Klidně bych stejné, ale už se nevyrábějí a od novějšího modelu s boa tady odrazujete.

      Nic jiného než Specialized comp a teď ProXC na mtb a DMT na silnici jsem nejezdil, takže nemám příliš srovnání.

      Navrhnete nějakou srovnatelnou alternativu do cca 5000 (velikost specialized 44,5, noha 27,5 cm, spíš trochu širší a vyšší nárt)?

      Jako určitě vyrazím projít pár obchodů, ale na co se zaměřit nebo čemu se vyhnout…

      0 0
    • Kozlik213  

      Tak jsem na tom podobně, sháním nový MTB boty. Teď mám Specialized Comp 2013 s přezkou a naprostá spokojenost, výborný. Takže jsem chtěl logicky nový model Comp, leč reakce bikerů mě naprosto odradily. Prošel jsem několik shopů, ozkoušel několik různých bot a nic mě nenadchlo, vůbec jsem nevěděl, do čeho jít. Nakonec jsem se rozhodl pro „Giro privateer“. Tak nejak mi z toho všeho vyšly nejlépe. Výborně seděly, design OK, pevnost OK, cena jakž takž ;) A navíc doporučené místním bikerem :-) Takže alespoň vyzkouším zase další značku. (Každá nová zkušenost je přeci k nezaplacení…)

      0 0
      • kemo  

        Já jsem s doporučením také zatím spokojen.

        Jen jsem musel vzít HV verzi, obyčejná je pro baletky :)

        0 0
      • Kozlik213  

        Tak jen pro zajimavost vahove porovnasni Specialized Comp 2011 vs. Giro Privateer 2015 – (423g/411g)

        0 0
    • Smazaný účet  

      Já mam tyto a taky jsem spokojen http://www.specializedsvorada.cz/…lack-41–2015.

      0 0
      • MlokCZ  

        Reaguješ na rok starý dotaz. A k tomu navíc zmíníš nejlevnější měkké Sporty. Přitom výše mu všichni doporučují nebrat dražší Compy (dražší než Sporty), že jsou moc měkké (i když ono to bude teď se Sporty stejné, když oboje mají index jen 6).

        Tohle vlákno jsem předtím nečetl a boty Spešl tretry chvíli nesledoval. Jak se tak dívám, tak zcela zrušili Experty.

        Je to tak McBlacky?

        Tvar BG vložky mi perfektně sedí a boty od Spešlu taky, takže bych rád zůstal u Spešlů.

        A protože jsem měl vždy raději variantu 3 sucháče, tak jsem jezdil nejprve Comp carbon (předchůdce Expertů), teď jezdím Experty a jsem spokojený.

        Ještě jeden pár Expertů mám nakoupený v zásobě (vždy jsem kupoval v nějakém výprodeji za super cenu typu 2800Kč za Experty, proto mám ty jedny v zásobě).

        Jestli ale zcela zkončili s vyššímy modely na 3 sucháče, tak to abych se ještě díval na případné doprodeje Expertů.

        0 0
        • McBlacky  

          na tři suchý už nic rozumnýho není od Spešlu. Osobně nový boty ted vybíráme se ženou už jen u shimano nebo giro a to jsme posledních 6 let jezdili jen spešly

          0 0
          • MlokCZ  

            Hmm. Ještě jsem Experty našel, že někde jsou. Ale ta cena se mi už tak nelíbí. Když už kupuju dopředu do zásoby, tak se mi nechce to brát za běžnou cenu (těsně pod 4tis. se daly Experty sehnat kdykoliv).

            http://www.specializedkolokram.cz/…mtb-black-42

            0 0
          • in2ition  

            a co Rime Elite?

            hledám náhradu za Compy (asi ještě 2011)… ty byly ok až na tvrdý vzorek na podrážce, který na šutrech hrozně klouzal, tak jsem doufal, že Rimy by na tom s Vibramem mohly být podstatně líp… navíc se mi líbí design

            0 0
            • McBlacky  

              tak to už je odolná těžká trailová bota. Na XC, maratony nebo obyč výlety na celý den bych o ní vůbec neuvažoval

              0 0
              • in2ition  

                dík, super, to zní dobře, půjdu vyzkoušet… na fotkách mi připadaly spíš jako něco na spinning a víc jsem zatím nekoumal

                0 0
                • Martinson  

                  Rime jsou tuhý na podrážce, ale mají dost houbovitej svršek. Nevyhovovaly mě a po reklamaci (sucháč co nesuchal) jsem si vybral zase Comp. Jezdím teď spokojeně Comp 2014, kolečko zatím drží.

                  0 0
              • vili  

                Na noze sem je neměl, ale v ruce teda rozhodně jako těžká trailová bota nevypadaly. Jak už někdo psal, podrážka vypadala dobře, ale vršek mně přišel dost měkkej.

                0 0
              • Kubiczech  

                Překvapilo mě to, ale Rime právě moc těžké nejsou. Model Expert má oproti Compům pouhých 40 gramů navrch, což je podle mého dáno ochranou kotníku navíc. U Rime Elite bych čekal podobné parametry jako u Sportů.

                0 0
                • McBlacky  

                  v porovnání třeba s privateer o čtvrtinu, proti SH ve stejné ceně je to podobný atd

                  0 0
          • ememem1  

            dovod?

            0 0
            • McBlacky  

              modely co jsme jezdili předělali že už nevyhovují a za sworks se mi nechce platit peníze

              0 0
              • ememem1  

                a v com konkretne resp. v com sa lisia od nich sworks?

                sa pytam lebo predtym som mal tie stare zo sietkou(vid. foto), teraz ma tie nove (myslim ze sa obe volaju „mtb comp“) a je to dost ina bota. neviem povedat ci lepsia ci horsia ale kazdopadne na jednej nohe kde mam v kotniku srobov jak keby som isiel z baumaxu mi stale volako nesedi (stare aj nove nastavovane cez bg fit).

                0 0
                • ememem1  

                  foto

                  0 0
                  • McBlacky  

                    u compů to je nejvíc markantní. Ta bota nemá s původním compem nic společnýho. Navíc změnili i materiál a pokud se při závodě namočí tak dost hnusně smrdí :(

                    0 0
                  • ememem1  

                    tak som ich prevazil. nove napriek tomu ze su o pol cisl avacsie maji o 12g menej, cize keby mali rovnake cislo je to mozno 50g. docela prekvapko.

                    tuhost…skusal som ich chvilu ohybat vo zverakru, nove su minimlane rovnako tuhe ako stare. po dlhsom cese sa mi asi podarilo doladit kufor tak ze mi sedia.

                    tym ze je v nich ovela viac textilie a su menej odvetrane sa mozno o nieco viac v nich poti noha ale toto nejka zistit presne neviem. isto ale dlhsie a horsie schnu a viac smrdia.

                    to posrate kolecko ma tendenciu sa bohuzial povolovat uplne od novoty, obzvlast pri chodzi. to sie neni chyba speslu ale je to naprd. dalsi suchac by bol asi lepsi kedze ani ta pracka predtym slabva nebola.

                    0 0
                • MlokCZ  

                  Psal to hned na začátku vlákna

                  http://www.bike-forum.cz/…xc-2014.html#…

                  Jinak navíc zřejmě došlo od té doby i ke změnám tuhosti. Současné Compy mají stejný index tuhosti (konkrétně 6) jako Sporty.

                  Jestli si to dobře apmatuju, tak dříve Compy měly dle Spešlu podrážku tužší než Sporty.

                  Slušně tuhou podrážku má v současnosti až model Pro XC. A tam je to zřejmě o tom utahovacím mechanismu (to jde mimo mě, jak jsem psal, perferuju 3 sucháče).

                  Jak je to v reálu s tuhostí compů ale netuším, ty jsem nikdy nejezdil. Jak jsem psal, tak jsem jezdil Comp carbony (předchůdce Expertů) a pak Experty a to jsou vše modely už s carbonovou podrážkou (narozdíl od současných Compů).

                  Zkoušel jsem kdysi Sporty a ty byly měkké. Jestli jsou současné Compy stejně měkké (což by měly když mají stejní index tuhosti), tak to bude bída.

                  0 0
                  • ememem1  

                    hm, tak tu tuhost som nejak priamo nepostrehol ale je pravda, ze niekedy mam nohy jak keby otlacene, to by mensou tuhostou mohlo byt. kedze mam este obe tak sa niekedy na to skusim zamerat.

                    0 0
                    • MlokCZ  

                      Mohlo. Já také tuhost podrážky poznám jen dle toho, jak se chová bota po 4h+ jízdy.

                      Na přenosu síly při záběru to nepoznám (tedy pokud to není něco totálně měkkého, tedy třeba ještě výrazně měkčího než Sporty), na to mám moc malý výkon.

                      Mám ještě aktuálně Defrostery, které mají podrážku měkčí a tam to už dost registruju když náhodou v nich dám něco delšího. Větišnou mi to nevadí, protože jezdím aktuálně už převážně za opravdu teplého počasí (za chladného mám aktuálně více jiných indoor sportů), takže v Defrosterech najedu poměrně málo a hlavně kratší vyjížďky, kde to ještě nevadí.

                      0 0
                      • ememem1  

                        co som to narychlo prave pozrel tak deforster ma tuhost 6 rovnako ako sport a comp.

                        schvalne vecer doma skusim ten stary a novy model porovnat. vo zveraku :-)

                        inak teda musim potvrdit co tu pisu viaceri:

                        • nova je o dost bytelnejsia ale tym padom aj tazsia.
                        • vyzera o dost menej odvetrana(az som sa zlakol ked som to prvy raz zbadal)ale uprimne nejak som to v reale nepostrehol
                        • tu vnutornu priecnu gumu na jazyku som okamzite odstrihol
                        • pocitovo sa v nej trocha lepsie chodi co moze byt aj tym, ze je evidentneinak zkrivena, ci je to dobre pre jazdu samotnu tazko povedat
                        • to kolecko ma tendenciu sa postupne pocas jazdy povolovat. nie moc alepovoluje sa.
                        0 0
                        • McBlacky  

                          to kolečko hlavně pokud nevyrveš tak přestane fungovat :(

                          0 0
                        • cubas  

                          Naprosto souhlasím.

                          Jsem si je blbec taky koupil – po 4 používání letech skvělých Spiuků, takže bych ještě dodal:

                          • ty dva sucháče – naprosto krátký pro lidi s vyšším nártem. Jáosobně ten horní zapínám na cca 1 centimetru. By mě zajímalo co zachytráka to vymýšlelo
                          • zásadně mě štve, že guma na podrážce neskutečně skřípe / vrže napedálech (shimano 540)

                          Takže, jak se zdá, po necelých 2 tisících půjdou nespíš z domu.

                          0 0
                  • Martinson  

                    Tuhost se mi jeví lepší než u starých Sportů. Index tuhosti není modla. Proti Rime který mají vyšší index tuhosti než Compy, ale měkčí svršek na mě působí nový Compy celkově tužší.

                    Ve velikosti 47 nemůžu jezdit podrážky co se kroutí, zároveň v tretrách taky trávím spoustu času v osvěžovnách. Ve velikostech pod 44 snad musí být tuhý všechno.

                    0 0
    • vili  

      Měl bych dotázek na místní osazenstvo:

      Sháním botky na bajka pro ženu (první spd) – jelikož chci aby mě s tím hned nevyhodila, tak by měly být pohodlné, ne moc těžké a hlavně aby se v nich dalo dobře chodit. Když budou mít něco oranžovýho nebo červenýho tak jen plus :-). Zapínání je celkem fuk. Myslím, že ani s tkaničkama nebude vůbec problém. Jezdíme na kochačku, žádné závody. Díky za radu

      0 0
    • Cubex  

      Zdar, neměl by někdo starte specialized tretry k vyhození. Ulomil se mi plastový zubatý pásek a není nikde k sehnání. Jinak, kdo by hledal náhradní zámek, ten se sehnat dá http://www.peksport.cz/…a-m-lock-09/

      0 0
      • Sipal  

        Možná mi doma někde leží staré Compy, tak 2009. Jestli to bude OK, pošli mail, zkusím po nich mrknout.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.