• Sheep-Master

    pánové, po dlouhém rozhodování mi zůstali v hledáčku tyto dva modely. Tak poprosím o rozlousknutí!

    http://www.bikesport.cz/…la-x1600-set

    http://www.kupkolo.cz/…11_4170.html

    0 0
    • Azmir  

      NA ritchey jsem moc dobré ohlasy neslyšel, takže z těhdle určitě zaručené DtSwiss, ale stejně bych se zkusil optat Hnoje co by za tu cenu dokázal.

      0 0
    • felix.org  

      Hlasoval jsem omylem… Já bych teda do výběru přidal Fulcrumy RM 3, který jsou teď na kupkole za 6,8k.

      0 0
      • Sheep-Master  

        ty jsou zase o 100g těžší

        0 0
        • MlokCZ  

          Oproti těm DT je to jen 60g. Dále pár gramů udělá páska (která u RM3 nebude). A hlavně RM3 jsou UST.

          Osobně bych šel buď do RM3/Crosstrailů (při preferenci UST ráfků s tím, že to bude o pár gramů těžší, ale zase třeba ty RM3 jsou i levnější) nebo záplet na ZTR ráfkách. Ty dvoje vybrané bych škrtnul z výběru jako první.

          0 0
      • Hnoj  

        Nejen na kupkole :-)

        0 0
    • Sheep-Master  

      ještě někdo nějaký názor? Zase jsem ve slepšé uličce =)

      0 0
      • felix.org  

        Už to tu padlo, nejlepší volba budou RM3, příp. nějakej ruční záplet od Hnoje.

        0 0
      • pI3rre  

        Když do 8000Kč > RM3, pokud jsi ochotný investovat víc (±9000) záplety od Hnoje (Hope/ZTR/sapim).

        0 0
      • romachain  

        Já bych v této ceně asi zkusil sehnat Crosstraily. No a kdyby se to nepovedlo, tak RM3. Případně ještě kdybys chtěl i ušetřit, tak Shimano XT 775 kola. Já bych každopádně bral jedině UST kola, oblíbil jsem si to natolik, že jiný už pro sebe pořizovat nechci…

        0 0
        • scret  

          a ty shanis nejaky kola? tusim jsem videl nekde inzerat…

          0 0
          • romachain  

            No kdyby se naskytly Crossmaxy ST disc ročník 2008/2009 (černý náboje), tak bych je chtěl. Jinak nesháním nijak akutně, je to na kolo, který nespěchá…

            edit: ty co máš na Giantovi

            0 0
            • scret  

              no, tak presne ty budou na prodej na jare:)

              ale jsou na 20mm osu… Pridam k tomu jeste navic jeden rafek, trochu koplej ale da se vyrovnat… + samozrejme cetrklic atd.

              0 0
              • romachain  

                Na jaře by mi to stačilo, ale 20mm osu neužiju. Půjde to na Fatty, potřebuju teda klasiku na rychloupínák. Ško­da…

                0 0
                • scret  

                  jj, kdybych je mel na klasiku, uz by sly na jiny kolo v rodine:)

                  0 0
    • Fugas s.a.  

      já si budu stavět kola na ráfcích Mavic XC 717 (1100kč/ks) a náboje Novatec Novatec D711SB(1100kč/sk) + D712SB (1800kč/sk) + nějaký poctivý dráty. Váha bude kolem 1500g a cena do 6500,–

      0 0
      • maajkee  

        Na 1500g zapomeň, spíš lehce nad 1600g bez upínáků a to pokud použiješ tenčený 2.0/1.8 dráty

        Pokud použiješ poctivý 2.0 dráty, tak kolem 1700g

        Koukám, že jsi z Pardubic, pokud bys měl zájem napiš na maila, ty novatecy bych ti sehnal možná o něco levněji. Zrovna tak dráty a asi i ráfky :)

        0 0
        • scret  

          tak zalezi co pouzije za draty… Novatecy, DT 400, Supercompy a alu niple – cca 1550g Se 717kama to bude ± nastejno…

          0 0
          • maajkee  

            On psal ale poctivé dráty :) To jsou pro mě dráty na obou koncích 2.0, ostatní už je gramařina.

            Navíc v tom jeho rozpočtu by se tam super compy ani nevlezly, pokud nekupuje za VOC, jakože asi nekupuje.

            0 0
            • scret  

              netusim co je poctive a co ne, kazdopadne ale Supercompy vydrzej neskutecne mnoho… A uprimne nevidim duvod resit lehke 17mm rafky, relativne lehke naby a pak tam narvat „poctive“ draty 2,0… ano je to pres rozpocet, ale na to jsem nereagoval…

              0 0
              • maajkee  

                Jasan, já jen řešil, že pokud tam dá třeba i dt comp, tak se na 1500g určitě nedostane.

                Ty jsi hned psal o supercompech, ale ty tam dle rozpočtu dávat nebude a stejně i s nima se na 1500g určitě nedostane.

                A oni ty mavicy na to že to jsou 17ky zas tak lehký nejsou, vážej v podstatě stejně jako wtb laserdisc xc a to jsou 19ky, na těch si teď zaplétám kola já.

                0 0
                • scret  

                  400g na to kolik vydrzej se mi zda akorat… s WTB nemam dobre zkusenosti.. Pritelkyne ma Traily a kdyz bych ji dal 717ky, verim ze bude spokojenejsi:) neskutecne mekky rafky…

                  Rad bych pro ni nejake UST nebo UST ready ala ZTR rafky, stribrne a lehke, sirka minimalne 19 a to je proste problem… Dneska se delaj akorat cerne anebo bile:((

                  Jediny co by pasovalo jsou cely kola CB Cobalty, jenze ta cena:((

                  0 0
                  • maajkee  

                    Ty mavicy mají cca 420g, ale to už je fuk, nicméně nevěřím, že s takovou konstrukcí jakou maj budou wtb laserdisc xc měkčí. No uvidím až je projedu. Ono taky tuhost záleží hodně na výpletu.

                    Já bych taky rád vyzkoušel ust, takže čekám na nějakej výhodnej kup :)

                    0 0
                    • scret  

                      ted nevim, ale myslim ze kubad tu kdysi uvazel, ze maji 400g a ja na svych navazil taky 400g… Ale jak pises, je to fuk…

                      UST je proste naprostej komfort, nic jinyho bych uz nechtel…

                      0 0
                    • Evilcleaner  

                      ty mavicy mají sice 420g ale jako UB verze, disc má 400, myslím že se udávalo 395g.

                      0 0
        • romachain  

          Ahoj, jak to vypadá s mojí „objednávkou“? Na mailu nejsi, tak jen jestli není někde problém… Dík

          0 0
          • maajkee  

            Na mailu jsem, akorát jsem teď trochu mimo, v pondělí ráno jsem vezl tátu do špitálu s mozkovou mrtvicí, do toho mám rozdělaný nějaký kola na zakázku, chodím furt do práce a jsem teĎ tak trochu duchem nepřítomen a na nějaký věci zapomínám.

            Teď mám paradoxně trochu kldi v práci :)

            Nicméně tu sedlovku co jsi chtěl teď nemaj :/ A představec jen v 90 a 110mm, takže šajze, jinak bych to už dávno objednal, mám se zkusit zeptat příští týden.

            0 0
            • Sheep-Master  

              si ze mně deláte prdel, dělat si v mojem vlákně soukromej bazar?

              0 0
            • romachain  

              Pohoda, víš že na to nespěchám, ale nechci, aby se na to zapomnělo. Představec pokud by to byl přesně ten samej, tak by mi 110 nevadil. Ale nechci ten C4! Dík za info.

              0 0
    • KAPLIS  

      Jen tak. Bezdušáky : http://www.kupkolo.cz/…65_4505.html

      0 0
      • Evilcleaner  

        jn to už tam chvíli visí za tyto peníze. za ty prachy je to super nabídka. vlastně je to jediný ust tovární záplet do 5k a taky nejlehčí tovární záplety v kategorii které mi přijdou na mysl.

        0 0
        • jIrI___  

          Před pár měsíci jsem je málem už koupil. Bál jsem se jen kónusů a počtu drátů na mých 80 kg :)

          0 0
          • Evilcleaner  

            tyjo vážím prakticky stejně a fakt bych se nebál;) a konusy, to je takový tady B-F mýtus. každy je tu MacGyver který dokáže udělat na kole všechno ale konusy to představuje nepředstavitelný problém:-)))

            0 0
          • maajkee  

            Průmyslový ložiska jsou prostě lepší, kónusy chtěj zkrátka větší údržbu, jinak to ale jede stejně. Co se týče počtu drátů tak tvých 80kg je uplně v pohodě, já jezdil RM5 i se svýma 100kg a drát mi prasknul jen jednou jeden, takže mít 80kg jdu do 24drátů klidně hned :)

            0 0
            • jIrI___  

              kónusy chtěj zkrátka větší údržbu

              Avotomtoje! Já raději bezúdržbové věci :)

              0 0
              • cubeman  

                Hele já jezdím ZTR a na tréninky mám RM3 a fakt super kola.ZTR jsou trošku měkčí,ale za to uháněj lépe.SH bych určitě nekupoval,nemaj dobré náby.Jel jsem na nich 3 závody na mokru a byly na maděru.

                0 0
                • scret  

                  to jsou zdejsi povery:) ja jezdil na konusech spoustu let a kdyz byly serizene spravne a obcas se udelala nejaka ta udrzba, vydrzely vecne… Ale je pravda, ze mam ted vsude prumysly:)

                  0 0
                • blisterexist  

                  stejná žkušenost, projel jsem vodou a náboj byl v řiti:-/, SH už nikdy

                  0 0
                  • Kamikaze 591  

                    Já projel vodou tolikrát a pořád nic. Tak jsem se těšil až mi odejde sh náboj a on ne a ne. Teď má ty kola už jiný majitel, jsem zvědavý jak dlouho mu ještě vydrží.

                    0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.