• freedyspeed

    Mám 130kg, 178cm, ne moc dlouhé nohy.. jezdit budu snad 50/50 cyklostezky/les, hádám že ten terén až tak těžký nebude, ale silničky a krosové kola mě tak trochu děsí, takže bych rád horáka, pokud mě někdo nepřesvědčí, že nějaké krosové kolo unese :D

    Původní rozpočet byl 15, maximálně 20, díval jsem se i po bazaru a v dojezdové vzdálenosti (Morava) nic moc.

    Hádám že mám špatné kritéria při hledání – vybírám hlavně něco se slušnou vidlicí, alespoň vzduchovou, ale ty Suntour XCR ve mně moc důvěry nevzbuzují.. v Rock Shox se nevyznám, bylo mi jasné že Foxku (což považuju z laického pohledu za nejlepší značku) za ty peníze neseženu.

    Asi 29", prý 27,5" by byla hravější, ale hodně lidí na to tady nadává..

    Prosím tedy o pomoc s výběrem kola, případně nasměrování k nějaké vidlici.

    Pochopil jsem že by měla mít ideálně 32mm vnitřní nohy a bez pevné osy budu rád, když se to i tak nebude kroutit, bohužel jsem našel v té ceně většinou jen 30mm..

    V těch ostatních komponentech se nevyznám, myslím že nějaké Shimano XT, XTR, nebo tak něco je asi ideální a víc tomu nerozumím.

    V místních obchodech jsem našel:

    http://www.forride.cz/index.php?…

    na tomhle jsem seděl, hádám že mě učarovalo díky Foxce, proto prosím o posouzení, s jakým RS je to srovnatelné, jestli se to vyplatí.. Je to šíleně přes limit 15–20 000, který jsem si dal, ale hrozně mě to kolo láká. Nebo by šlo případně něco podobného pořídit levněji, kdyby se to stavělo od scalara, nebo tak?

    http://www.sport-racing-bike.cz/…cr-air-2015/

    Ale netuším jak jsou na tom ty nižší SRAM X5, jinak v této cenové kategorii asi standart Suntour XCR

    http://www.sport-racing-bike.cz/…-recon-2016/

    Dost přes limit, neznám vidlici

    http://www.forride.cz/index.php?…

    na tomhle jsem seděl a vidlice prý pružinová, ta mi neseděla..

    Díky všem.

    0 0
    • novas752  

      Cokoliv XTR na kole za 20 000 je blbost, protože se šetří na ostatních komponentech. SLX stačí.

      Jinak bych se spíš zaměřil na dobrá kola, brzdy a tu vidli.

      0 0
    • freedyspeed  

      to jsem spíš motal ty Xka, abych naznačil, že se v tom úplně ztrácím – SLX, XT, XTR, atd.

      0 0
      • novas752  

        XTR > XT > SLX > DEORE > ALIVIO>sračky

        kdyby na kole byly Shimano brzdy, tak radši SLX nebo XT

        přehazovačka SLX

        přesmykač stačí Deore

        kliky a převodníky stačí Deore

        Kazeta a řetěz je víceméně spotřební materiál, na tom tolik nezáleží

        0 0
    • Smazaný účet  

      Kup si za 22 000 Focus Black forest 2.0 a je to.

      0 0
      • Mutant Marana  

        A doplnil bych: hlavne zacni neco delat se zivotnim stylem a nezer tolik. 178/130kg tvl, no delej jak myslis…chudak tvoje pumpa a chudak pripadne zakoupenej Focus. P.S. „myslím že nějaké Shimano XT, XTR, nebo tak něco je asi ideální“ cece ty budes i komik! Tj dobra hlaska. Treba i nejake to XX1 nebo tak neco je take tak nejak idealni.

        0 0
        • freedyspeed  

          Když jsi dementní a neumíš číst, komedií se stávají už tvé příspěvky, tady ani netřeba komika :-))

          0 0
          • novas752  

            Ale má přinejmenšim pravdu… Měřim tak nějak podobně, vážim o polovinu míň a žádnej extra vychrtlík nejsem…

            0 0
          • Al Stra  

            prošel jsem to tu zběžně a taky nenalézám odůvodnění tvé vysoké hmotnosti

            0 0
            • Breakpain  

              A není to jedno? Hlavní je, že s tim chce něco udělat. ;)

              0 0
              • Al Stra  

                no vždyť ano, ale kolega mu to říká ať s tím něco dělá a a je nazván negramotným dementem…

                0 0
              • praivo  

                Beze změny stravování si kolem moc (resp. skoro vůbec) nepomůže, teda pokud na něm nebude trávit několik hodin denně..

                0 0
                • JDF  

                  Ono záleží. :) Já jsem za 13 měsíců zhubl 25 kg jen tím, že jsem hodně začal chodit.

                  Samozřejmě, stravu jsem upravil, ale ne nějak zcela radikálně.

                  Taky bych krotil předsudky.

                  Kdo má zájem, může si přečíst kratší článek s mou zkušeností:

                  http://tinyurl.com/rokzamnou

                  PS: Doufám, že letos to bude podobné :)

                  0 0
        • Smazaný účet  

          Napřed čti a pak piš hovadiny.

          0 0
        • stumpík  

          Váha je v pořádku, jen k ní málo vyrost ☺

          0 0
      • freedyspeed  

        za 22 000 bych ho nejspíš bral hned, ale kde? :-)

        V odkazu je za 25 000 a nikde jsem ho levněji nenašel..jen jsem slyšel že byl prý někde v akci za 20 :(

        0 0
    • mar.tan1  

      Ahoj, jsem vyšší a těžší, kolo jsem vybíral už před mnoha lety, tak jen pár poznatků:

      Vybral jsem hotové kolo (HT) a nechal si hned při koupi vyměnit vidlici (tehdy RS Tora 318, nevím co mají v nabídce dnes)

      Postupem času jsem zvětšoval kotouče až na 200/180

      Pláště jsem hodně hrotil, až jsem nakonec skončil u Nanoraprotu, ideální kompromis na silnici i do lesa. Teď mám vzadu Mutanoraptor a to už na silnici moc není, ale zase se to tolik neboří do bahna nebo písku

      0 0
    • freedyspeed  

      Musím někde vyzkoušet 27,5" mám takový pocit že ta 29" bude moc. Když jsem na tom seděl, ideální byl rám velikosti S a to jsem měl ještě dost nízko sedlovku..

      0 0
      • novas752  

        27,5" bude o trošku dražší než 29" (je to víc v módě), ale srovnatelná kola budou díky menšímu průměru pevnější a to je důležitý. Takže ano, spíš 27,5".

        0 0
    • Kysky  

      Při 130kg bude dobře chodit i pevná vidla :D

      0 0
    •  

      s tou foxkou za necelej 25 to nevypadá špatně

      0 0
    • Voita  

      Kup si rotoped, 130kg, to je nelidský…

      0 0
    • Pán z Dubu  

      Tělesnou výškou jsi konfekční střed – není pro Tebe nesmyslný žádný běžný průměr ráfků (584 mm pro 27,5“ kola či 622 mm pro 28“ i 29“ kola). Jsi kapánek přes obvyklý váhový limit (120 kg) komponentů kola.

      Při volbě rámu doporučuju vybírat ty pro průměr sedlovky ne méně než 31,6 mm. Taktéž doporučuju geo rámu s kratší Effective Top Tube – abys měl radši vyšší rám a méně vysunutou sedlovku.

      Kros/trekkingové odpružené vidle asi pro Tebe budou anorektické. MTB vidle na pevnou osu a s dostatečným průměrem vnitřních nohou (v tom máš jasno) Ti budou k figuře líp.

      Žes váhově nadkonfekční, doporučuju obrátit se na stavitele kol – vhodnou volbou odolných běžných komponent Ti dokážou sestavit kolo Tobě na míru. Hmotnost kola netřeba řešit –skopce můžeš táhnout špic, nahoru to přenecháš těm pro zeměkouli méně přitažlivým.

      0 0
      • scalar  

        Mám obavu, že tady stavitel moc nepomůže. Také musí poskytnout na kolo 2 roky záruku dle zákona a v dané cenové relaci 15 – 20 tis. bude stavět z běžných dílů, které mají váhový limit 120kg. Co když po dobu záruky třeba praskně rám, vidlice začne mít vůli, což je podle mých zkušeností dost pravděpodobné? Zákazník se bude dožadovat opravy nebo výměny, dovozce nebo velkoobchod se bude bránit nadměrným zatížením.

        0 0
        • Pán z Dubu  

          Tak to asi bude nejjednodušší vážit ne více než 120 kg. Pokud by kolo mělo být na 130 kg, je třeba volit komponenty, kde není váhový limit nebo je přes 130 kg a zbytek dát zakázkově vyrobit.

          Pro 140 kg se podařilo postavit: http://www.bike-forum.cz/…a-140kg.html#…

          0 0
          • popokatepetl  

            než postaví kolo a trochu bude chtít tak shodit ze 130kg deset dolů nebude problém. Pro rychlejší hubnutí bude lepší jezdit volně dlouhé trasy kolem vody na staré herce. Ty většinou vydrží vše :o) V dubnu bude pod 120 a muže vyrazit do kopců. Ono i tak s tou váhou to nebude žádné terno. Příští rok si sáhne na stofku a začne to lépe jezdit.

            0 0
          • popokatepetl  

            než postaví kolo a trochu bude chtít tak shodit ze 130kg deset dolů nebude problém. Pro rychlejší hubnutí bude lepší jezdit volně dlouhé trasy kolem vody na staré herce. Ty většinou vydrží vše :o) V dubnu bude pod 120 a muže vyrazit do kopců. Ono i tak s tou váhou to nebude žádné terno. Příští rok si sáhne na stofku a začne to lépe jezdit.

            0 0
    • Rubi  

      tech 130kg jsou speky, nebo si tak vysekany? pokud svaly, muzem se tu o necem bavit, pokud speky, tak doporucuju nejdriv zhubnout a pak koupit normalni kolo…

      0 0
    • freedyspeed  

      Už je to moc no, hodlám jít nějakých 10–15kg dolů, na těch 110–115 z aktuálních 125–130kg, takže bych ten limit 120 asi až tak nehrotil, abych kvuli tomu nechával dělat zakázkově rám a podobně, nejvíc stejně najezdím v létě a to je ještě spousta času :-)

      Ještě čekám na nějaké nabídky skládaček, ale pořád se mi hrozně líbí ty LTD Focusy a čtu na ně víceméně samou chválu. Jen vybírám model, viděl jsem že se i vyprodávaly ty Black Forest LTD 2.0 s Foxkou kolem 21 tisíc na Hervisu i jinde, ale nikde aktuálně nevidím pod těch 25..

      Ještě připadá v úvahu ta verze s Rock Shoxem R32, což je prý navíc pevná osa, což bych já zrovna potřeboval, ale Foxka by měla být o něco málo lepší, i když jsou to obě základní modely..

      Hádám že nakonec rozhodne dostupnost poblíž, protože bych ocenil místní servis na garančky a podobně, RS prý navíc servisuje skoro každý, s Foxkama oficiálně je to horší..

      A pak tu mám ještě něco:

      http://www.hervis.cz/…B4/p/1842938

      Akorát bych potřeboval tak 19–20" podle tabulek, 17" je málo..

      a hlavně, začínám se spíš přiklánět k 27,5", než 29"..

      Pak je tu problém s drátama, ale to bych musel od stavitele, jeden shop tady staví, ale na email mi odpověděli docela neurčitě (doporučujeme vidlici Rock Shox, stavte se na prodejně, atd.)

      0 0
      • freedyspeed  

        Jsem vůl, málem bych zapomněl na tu zkušenost, že na těch velkých 29" kolech mi seděl Skový Focus, to by tak velikostně odpovídalo tomu KTMku, co si o tom myslíte, je to mylný pocit, nebo je to možné, že při cca 180cm by mi sedělo 29" Sko

        Výšku říkám standartní, když se narovnám s nohama u sebe, někde jsem dnes četl že na to kolo se to měří jinak, jakože výška při nohách více od sebe nebo tak?

        0 0
        • bimjeam  

          Tipujem že na tom S-kovom FOcuse si nemal problém v sede stáť oboma nohami na zemi :)

          Nemyslím si , že by ti veľkosť S mala byť dobrá pri 178cm.

          Byť tebou kašlem na 29", radšej si kúp 27,5" alebo ak je ešte niekde nejaký 26" ležiak v lepšej výbave.

          Vidlicu rozhodne vzduch, pružiny svojou váhou zatlačíš nadoraz.

          Ako bolo povedané, lepší bude vyšší a kratší rám s menej vytiahnutou sedlovkou a s pevnými osami.

          Myslím, že by si sa mal viac riadiť tým , čo ti bude slúžiť, ako tým čo sa ti páči ;)

          S rozpočtom 20tis. by som pozeral niečo na deore.

          Skús pozrieť bicykle značky radon

          0 0
          •  

            tak třeba ghost a jeho geometrie 29 je v S (42) úplně v pohodě na 178cm

            0 0
          • freedyspeed  

            Já vybírám dle toho co se mi libi dilama, ne vzhledem – když říkám „to vypadá dobre“

            Praveze ne, i když byla sedlovka celkem nízko, na zem jsem nedosáhl, resp. Trochu spickama v úhlu no..

            Dívám se 20–25 už, vypadá to že tam se vlezu s Raidon Air, nebo Foxkou, nebo s tou RS 32 nebo jak, ta má i pevnou osu snad..

            Jen vaham s téma kolama, že by měli mít víc drátu, což u seriovky asi nehrozí jestli to chápu dobře, ještě jsem narazil na nějaké Cyklo Nemcik, ten ma pěkně skládačky i seriovky s možnosti úpravy konfigurace, zkusim mu napsat až si ujasnim kterou vidli. Dle nabídky na netu se vlezu i do XT nebo SLX.

            Zkusim si v Hervisu sednout na 17ku jiné kolo od KTM, abych porovnal tu velikost, to KTM na XT s Foxkou za 22 je slušné, ne?

            0 0
            • praivo  

              Při správně nastavené výšce sedla NEDOSÁHNEŠ v sedle na zem, obzvláště u MTB!

              0 0
              • freedyspeed  

                asi jsem se blbě vyjádřil. Měřili mi to nějak tak, že jsem měl pedály svisle a nebyl jsem pokrčený, nebo tak nějak, na zem jsem nedosáhl, myslel jsem to tak, že na to nejsem z 26" skákačky zvyklý, tak jsem měl trochu problémy na to vůbec na místě vylézt :D

                Měl jsem to vysunuté tuším někdě kolem 24–26cm, borec říkal že měří stejně, ale má to asi o 10cm výš na stejně velkém rámu. Tak nevím. Rám to byl 42S (http://www.forride.cz/index.php?… )

                0 0
              • Martin  

                já jsem asi divný, ale dosáhnu. sedlo mám IMHO dobře, mám mírně pokrčenou nohu v koleni, a při zastavení dosáhnu špičkou :)

                0 0
                • michomin  

                  Mám to také tak, když natáhnu nohy jak baleťák, tak se dotýkám špičkama země.

                  0 0
                  • praivo  

                    Špičkami (resp. Trochu spickama v úhlu no..) ano, ale chodidly ani náhodou. A já osobně nedosáhnu vůbec (od země k ose pedálu mám asi 18 cm

                    0 0
                    • freedyspeed  

                      To je přesně ono, nedosáhnu vůbec :( s výškou 178cm na Focusu 42S, což je dle všeho úplně divný. Sedlovka asi 24–26cm jak jsem sapl

                      0 0
                      • praivo  

                        Jestli chceš dosáhnout na zem ze sedla (což ale většina lidí nedělá) a přitom si nezlikvidovat kolena sedlem nastaveným příliš nízko, jediná možnost je rám se středem hodně nízko (já ho mám cca. 32 cm od země s 27.5" koly a 2.1" plášti)

                        0 0
                        • freedyspeed  

                          já si zvyknu :-) Ale počítám že budu dle značky spíš mezi S a M v 29" než někde jinde

                          0 0
    • freedyspeed  

      Shrnul jsem to pro stavitele, které postupně oslovuju. Pokud má někdo ještě nějaké přínosné doporučení, předem za ně děkuji, stejně jako všem kteří doposud konstruktivně přispěli :-)

      178 cm, 125–130 Kg, ale půjde to dolů, kvuli limitu 120 Kg bych se asi nechtěl hnát do nějaké speciálky..

      • Ještě si nejsem jistý zda 29, nebo 27,5", ale spíše se zatím klaním k 27,5", bude pevnější, ale dražší..
      • Vzduchová vidlice, ocelové nohy alespoň 32mm, ideálně pevná osa (RS Recon Silver/Gold/XC 32 Air/R 32, nějaký Fox, nebo vyšší Suntour?)
      • Teoreticky stačí Deore M610, případně SLX
      • Pevnější kola – odolné ráfky, 36 drátů
      • Rám zatím nemám tušení, ideálně průměr sedlovky ne méně než 31,6mm, raději geo vyššího rámu a méně vysunuté sedlovky – Effective Top Tube, pevná osa, velikost dle geo, i přes mou výšku mi třeba 29" Focus seděl 42S, 27,5" musím vyzkoušet, dosud jsem jezdil 26"
      • asi trochu větší kotouče, 180 a 160?

      Musím se vlézt do co nejnižšího rozpočtu, počítal jsem 20 tisíc, ale už vidím že to bude muset být alespoň 25, přes to už ale určitě nechci jít, to je strop, ke kterému bych se nejradši ani nedostal.

      0 0
      • novas752  

        Kotouče bych možná dal 180/180 nebo 200/180, při nejhoršim je to adaptér za pár korun navíc…

        0 0
        • bimjeam  

          KOtúče 200/180, budú v pohode aj s deore brzdami

          Hlavne, aby ráfky boli nejaké odolnejšie s 36 dierami , napr. Remerx Hurry ?

          0 0
      • Pán z Dubu  

        Festovněji vypadá rám Dartmoor Primal a Primal29 http://www.dartmoor-bikes.cz/…151_153.html?…

        Ráfky vybírej i podle (vnitřní) šířky. Objemnějším gumám je na širších lépe. Pokud bys chtěl vozit bezduše je záhodno to zohlednit.

        0 0
        • Luk02  

          Jj Primal snese dost. Fajn odolny a laciny rafky jsou Mach 1 Klixx. A jeste jsou TLR.

          0 0
      • gerrard  

        Prosimte v klidu. Mam vic nez ty a na 26" horaku staci 32 dratu a snese to rychlebky v klidu a neni potreba nic resit. Na zimaku mam brzdy rafkovky a ubrzdi me taky. Kotouce mam 180/180 a netrpi. Co bych doporucil, tak pevne osy a mozna tapered vidlici. Kola spis mensi nez vetsi aneb 26" kola na horakach se podemnou krouti min nez 28" na silnickach. Takze bych preferoval mensi rozmer kol z meho pozorovani to ma vliv na tuhost kola. A nakonec takovy pesimisticky zaver :), nepocitej ze hodne pohybu na kole = vaha dole. Jezdim pres 3000km za rok a vaha porad stejna.

        0 0
    • freedyspeed  

      Co si prosím myslíte o tom KTM co jsem posílal už?

      http://www.hervis.cz/…B4/p/1842938

      No a ještě abych nebyl úplně při zemi a trochu si zaslintal nad fullama:

      http://www.cyklobazar.cz/…lized-fsr-xc

      vypadá parádně, ale hádám že by mě buďto neunesl, nebo to bude starý model se spoustou investic, že?

      Nebo jsem našel zlatý grál? ^^

      • co mě zaujalo na bazaru

      http://www.cyklobazar.cz/…c-29er1-2013

      http://www.cyklobazar.cz/…kolo-na-miru

      0 0
      • novas752  

        KTM má špatný brzdy, ale jinak vypadá dobře.

        Specialized z Bazaru má taky slabý brzdy a fullovi bych se radši vyhnul. (Tlumič bys musel foukat na strašně vysokej tlak aby to nehoupalo apod.)

        0 0
    • Kelib  

      Proč se všichni naváží do hmotnosti? Je supr že s tím chce FreedySpeed něco dělat :) Ono není moc sportů, které se dají při takovéto hmotnosti dělat (vlastní zkušenost). Na běhání to není kvůli kloubům, míčové hry to stejné, posilka ho nezachrání. Zbývá tedy kolo, plavání, procházky, což zase nemusí bavit každého.

      Řešil jsem stejný problém po cca šestileté cyklo pauze, kdy mi ukradli kolo a já se vyžral na 133kg. Chtěl jsem něco aspoň trochu slušeného, protože kdybych jezdil na plečce, velice rychle by mě to přestalo bavit. Nakonec jsem vychytal kolo v bazaru za 8k s Deore osazení, Reconem a Avid Juicy 5 kotouči. Cca po roce jsem byl na 120kg a pořídil si něco lepšího. Jinak na hubnutí doporučuji Nordic Walking, je to v poho na klouby a člověk si může dát do těla :)

      S tou odolností bych to neviděl tak černě… komponenty sice mají váhový limit třeba těch 120kg, ale musí počítat i s jizdou středně těžkým terénem. Pokud na nich bude sedět někdo se 130kg a jezdit silnice + lehký terén, nepředpokládám že by se kolo po chvíli rozpadlo.

      FreedySpeed, držím pěsti, ať něco fajn seženeš, ať te kolo baví a ať se hubnutí daří :)) A hlavně: Vydržet!

      0 0
      • freedyspeed  

        Díky, mám to dost podobně, vse šlo stranou kvůli práci a rodině, kolo mi pak ukradli a já neměl ani finance pořizovat nové, běhání mi nevydrželo, plavani mne prizabijelo skrz srdce a plice, procházky se snažím, ale není čas, doufam že na kole zacnu třeba potom i do práce (7km lesem, asi 15 cyklostezka), různé výlety. Když jsem viděl kolik tady dam za slušnou posilku na kterou si budu muset najít čas, řekl jsem si že ty peníze radši nasypu do kola které mi zůstane..

        Jestli se rozjezdim, mužu si koupit už cokoliv časem, ale teď chci aspoň slušnou vidli jako základ.

        0 0
        • Breakpain  

          Pokud ve fitku koupíš jen permici je to IMHO nejlevnější. Všechny ostatní sporty me ročně vyjdou na více peněz :)…

          Co se plavání týče, zkoušel jsi plavat pomalu a né jako závodník? Ideálně nějaký trenér co Ti opraví začátečnické chyby? Já jen že s Tvou váhou je tohle asi nejšetrnější k Tvému pohybovému aparátu a pokud nezávodíš, je to defakto velmi dobrý doplňkový sport.

          S hubnutím v bazénu nemám zkušenost, co ale vim – spaluju u toho nejvíc kalorií. Bohužel to mám jako vlny, takže neplavu pravidelně, chybí mi morál.

          0 0
      • Erknold  

        někomu dost nesedla velikost. Kdybys to měl takto ty, tak ti musí ten rám brzy povolit u sedlovky.

        0 0
        • freedyspeed  

          tak co se dívám na tabulky a zkušenosti u této značky, spíš jsem pro 20" na spodní hranici, bál bych se že mi to bude moc velké

          0 0
    • freedyspeed  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    • freedyspeed  

      ještě jsem dostal nápad, sehnat někoho kdo kola neskládá jako biz – resp. je mu jedno že si dotáhnu díly, které někde posháním (pěkných vidlic jsou plné bazary) a za nějaký peníz mi to postaví. Jestli by to stálo jsem se ale ještě moc nedopočítal, nedokážu vyčíslit cenu příslušenství mimo brzdy, rám a vidli :( Hádám že ani bazarově se to nevyplatí – možná tak najít místo, kde mi prodají pěknou sériovku, ale dají mi tam lepší vidli a možná ty pevnější ráfky a 32 výplety.

      0 0
    • freedyspeed  

      http://www.cyklobazar.cz/…/68201/a-xus

      není tohle nesmysl ta cena?

      Pokud ne, asi jasná volba, ne? Blbý že 26" kola, ale zase bude pevnější, ne? Poznám to hodně?

      0 0
      • Rubi  

        kola ztr olympic :)) na to bys dosedl a slozilo by se to pod tebou :D

        ani ta integrovana sedlovka neni uplne dobra pro tebe, navic to bude na tebe velke, proste vsechno spatne

        0 0
    • freedyspeed  

      Poslední dobou je tady podobných témat milion, takže přikládám svoje aktuální shrnutí – inspiroval jsem se i jinými topicy, hledám poctivě, vybíráme kolo mezi 20–25, se vzduchovou vidlí, 32mm vnitřní nohy, ideálně pevná osa, na osazení jinak nelpíme, ale ideálně alespon Deore M610. 29" pro 178cm s krátkýma nohama – S-M

      Pokud to někdo hodlá sledovat – https://docs.google.com/…TPaDJZs/edit?…

      Forride Focus http://www.forride.cz/index.php?…

      Foxka, 25 000, v Hervisu byl za 22, je vyprodaný.

      MRX http://www.sport-racing-bike.cz/…-recon-2016/

      25 000, Recon Gold RL

      KTM Hervis http://www.hervis.cz/…OLOR-1842938

      23 000, stejné jako Focus

      bazar http://www.bike-forum.cz/…-29er-6-1-sl

      ideální, 20 000 s Foxou, možná velké, až Seč

      Ghost http://www.galaxy-bike.cz/…x-175-zelena

      23 590, XC 32

      Focus http://www.cyklofaltynek.cz/…-40-2015.htm

      XC 32 21750

      Canyon https://www.canyon.com/…tory-outlet/#…

      24 500 s REBOU!

      1. KTM
      2. Pokud bych připlatil tak MRX, ten Recon by byl asi lepší

        ty brzdy přehnaně hrotit nebudu, to už je přece díl, který když se posere, tak ho vyměním za pár korun, ne jako podceněnou vidlici.

      Ještě čekám na nabídku od obeslaných stavitelů, obeslal jsem jich dost, vkládám naději, že se dostaneme díky nim vyčarujeme za ty peníze víc a hlavně, že tam dáme odolnější kola.

      0 0
      • Erknold  

        Jestě psal Dave-geo, že na pár prodejnách zbývají starší 29 (XC32/deore) a cena mám dojem, že byla cca 18k, co jsem koukal v Budějcích a tam bylo asi M, ještě nedávno. http://www.bike-forum.cz/…/29-do-25000#…

        Ale tam asi chyběla ta pevná osa.

        0 0
      • Pán z Dubu  

        Výše psals, že potřebuješ pevné osy v nábojích kol a dáváš odkazy na kola s náboji na hubenejch trubičkách (např. Sh-M595 i hůř).

        Pevná přední 15 mm osa je součástí vidlice a vypadá to takhle http://www.bike-forum.cz/…ctory-series

        Náboj je s 15 mm dírou https://www.google.cz/search?…

        Obdobně zadní.

        0 0
        • freedyspeed  

          Aha, to mi uteklo, vim jen že to má ta Recon Gold RL, dlle kterého parametru poznam zadní? Údaje o nábojích nikde nepisou

          0 0
          • novas752  

            Dozadu se dává rychloupínák nebo 12mm osa, bejvá to v popisu rámu.

            0 0
        • Erknold  

          zas na druhou stranu na silničkách vidíš dost často také chlapy s větším tělem a docela to drží. Jde i o to, co člověk jezdí.

          Pevná osa na vidli stejně nezabrání tomu, že na ní může vzniknout vakl, když brzdí velkou váhu, jak píše výše scalar.

          0 0
          • freedyspeed  

            To samé mi říkal jeden stavitel, že při mém rekreačním lehkem XC dost casto i po pevneem povrchu nepotřebují ani pevnou osu ani 32 drátu, něco jiného by bylo kdybych jezdil nějaké pekla v lese

            0 0
            • Breakpain  

              28 drátů a 100kg nedělalo dobrotu… nevím co si o tom myslet …

              0 0
          • Pán z Dubu  

            Jde o to, aby přední nezlomil a u zadní nerozvolnil zatažení kontramatky a nezatáhl nábu nasmrt.

            0 0
            • freedyspeed  

              Španělska vesnice pro mě tyhle věci..

              Uvidíme coo ti stavitele, mám chuť vyřadit ty modely s XC32, nebo ne? Včera jsem si říkal, že kdybych vzal toho fulla Radona, když rupne RAM, vymenim za pevnaka a stále budu za ty peníze mít celkem super díly – Reba, atd.

              Ale je blby že je to 26"..

              Prodejce se nebojím, nic konkrétního špatného jsem neslyšel, ale pár pozitivních ano.

              0 0
          • gerrard  

            Z vlastni zkusenosti se silnicni kola krouti podstatne vic nez 26" kola na stejnem poctu dratu.

            0 0
      • leguan12  

        Já mam rok tohle http://www.kupkolo.cz/…4-cm_z97193/?… a sem nad míru spokojenej.Měřim taky 178 cm mam ho v M a sedlovku mam vysunutou nějakých 20cm.

        0 0
    • kandik psi zub  

      mozna jsem jedinej kdo ma ten pocit, ale podle me to moc resis. Kolem r. 2000 nebyly zadny pevny osy, zadny vidle 32mm a podobny vymozenosti a jateční váhy to uvezlo taky. Koupil bych slusny jety kolo radove za 15k a pouze pripadne menil, co se posere. Pokud budes jezdit normalni turisticky vyjizdky, ani s tvoji vahou podle nemas sanci kolu zatopit tak jako XC profi magor, kterej bude mit treba 80kg.

      Mel jsem leta pres 110kg s vybavou a jezdil na rychloupinakovejch nabach, dratech 2–1.8, duralovejch niplech, sedlovkach 27.2, vidlich 30mm a ano- Pells sedlovka prdla asi po deseti letech. Co si mozna dokazu predstavit ze dostane pohulit bude zadni naba a kliky – vybiral bych zasadne jen shimano s dutou osou, ne sram/truvativ a spol .

      A vim ze to do tematu nepatri, takze se omlouvam predem ( kdyztak ignoruj) – ale ( opet z vlastni zkusenosti) predstava ze zasadne zhubnes jizdou na kole je mylna. Funguje ( aspon u me) 1) rozumne jist 2) aerobni pohyb ( cili zadna posilovna) kterej zamestna cely telo – chuze, plavani. Pomer ucinnosti 1) a 2) je prekvapive ve prospech 1) a to vyrazne. V prekladu: muzes jezdit na kole jak idiot, ale dokud budes vecer hazet pivo jedno za druhym a cpat pred spanim bude to k nicemu. Muzes sedet v kanclu a ani se nehnout, ale pokud budes jist podle nejakejch pravidel tak zhubnes. Jak se to dela ti vysvetlej mistní výživoví pábitelé, napr. YuraOlomouc :)

      0 0
      • freedyspeed  

        Spíš doufám že se tím dostanu trochu do formy, protože je to něco co mě kdysi hodně bavilo a věřím že zase bude, snad mi to pomůže posunout se fyzičkou k dalším věcem, jako je to plavání třeba.

        Nepiju, mám to spíš ve spodní části těla, posledních 15–20 Kg teda už ale šlo do pupku, to mi vyskočilo rychle a pro mě jako docela překvapení, nejspíš po tom co jsem před rokem sekl s kouřením, pravděpodobně to kompenzuju sladkým a snažím se to korigovat e-cigaretama, už bez nikotinu.

        0 0
      • freedyspeed  

        a k té první části – já to tak vidím, že si něco koupím a když se mi podaří se rozjezdit, budu se posunovat dál, chci mít ale solidní to co je IMHO nejdůležitější a nejdražší – vidlici. To ostatní jde trochu bokem, což možná není dobře, proto je fajn že mi to korigujete. Kolo s XCMkem bych pravděpodobně mohl po sezoně vyhodit

        Kámoš už mi nabízel, že kdybych to vytáhl aspon na 27–28, dá mi karboňáka, ale aktuálně fakt ne, budu rád když SNAD uleju těch 22–24. Třeba časem :)

        0 0
    • freedyspeed  

      http://www.cyklonemcik.cz/…1-0-20g-2015

      • za cca 3–4tisíce rozdíl s Epixonem, jen se nevyznám v jeho verzích :(
      0 0
    • freedyspeed  

      s tím že druhá možnost je teda

      http://www.cyklonemcik.cz/…-epicon-2015

      S příplatkem za Deore 615 brzdy (699,–) a výměnou nábojů a případně ráfků za jiné?

      Ten Němčík vypadá dobře, má tam pěkné ceny a snad všude u Focusu nabízí úpravu konfigurace.

      0 0
      • Maran1  

        Já jsem byl na tom podobně. Mám cca 100–110 kg a stejně jako ty jsem řešil co koupit za kolo. Chtěl jsem zkusit 29" a na mých 178 cm jsem si pořídil tohle: http://www.kupsikola.cz/…detail-11424. S tim, že jsem ho sehnal za 15000,– Nejsou tam super komponenty. Třeba brzdy,které planuji časem vyměnit. Ale být tebou, tak nekupuji hned kolo za 20–25 tis. Já si myslim, že mi stejnou funkci splní komponenty deore jako XT,SLX,XTR. Tam jde jen o váhový rozdíl a na moje ježdění to bohatě stačí. Nechci Tě odrazovat od koupi kola za 25 tis., to v žádném případě. Mít ty peníze,tak asi taky koupím lepší, ale pak si říkám, že na moje ježdění 15 km do práce a 15 zpět a nějaké víkendové 40– ti a někdy ( pokud to zvládnu) i delší trasy mi bohatě stačí kolo za 15. Ale, jak řikám, čiště jen můj názor. Budu držet pěsti ať dobře vybereš a ať seš spokojenej!!

        0 0
        • freedyspeed  

          já s tím i souhlasím, proto komponenty jsou spíš vedlejší, ale snažím se tam dostat co nejlepší vidli, protože to je imho takový základ.

          Ještě bych se rád zeptal do placu – Raidon LO-RL v porovnání s Reconem Silver/Gold, nebo tím Epixonem? Stačil by? 32mm nohy má, pevnou osu taky..

          0 0
    • freedyspeed  

      Á ještě abych nezapomněl, mám nabídku na tuhle pěknou Salsu

      http://www.bike-forum.cz/…-stormy-blue

      za 24 900,–.

      Těžkej výběr, ale za stejné peníze by vycházel ten Focus od Němčíka s Epixonem a Remerx Hurry.

      http://www.cyklonemcik.cz/…1-0-20g-2015

      Pak je otázka jestli Epixona, nebo Recon Gold a pokud Recon Gold, tak jestli to stojí za to, že je to za stejné peníze vlastně ojetina.

      Ale ta Salsa má ceníkovku mnohem výš, v čem je to kouzlo?

      A hlavně mám Salsu daleko, bych si musel udělat dlouhej výlet a další litr bych projel :(

      0 0
      • Maran1  

        Z těchto kol bych bral Focuse. Nový kolo, záruka..

        0 0
      • Erknold  

        Možná to fakt moc řešíš. Silnější nohy mají všechny vidlice včetně XC32, pokud by ti měla prasknout klasická RU oska na předním kole, tak zadní by měla být dávno hotová. To můžeš pak začít laborovat i s tím, jestli při vysokých tlacích ve vidlici, což budeš mít, je citlivější solo air systém Rock Shox vidlic, oproti pružině co má Suntour.

        Kámoš co má nějakých 85 kg udělal vakl i na Epixonovi, ale jezdí trošku agresivněji no. A čím dražší vidlice, tím více zamrzí, když odejde ;)

        Pokud zvolíš Němčíka, tak si určitě nech udělat nerez výplet, svého času hodně tlačil pozink s tím, že to není rozdíl, ale u Tebe bude každá pevnost navíc dobře.

        Teď ani nevíš, jak moc tě to bude bavit a i v případě Raidona/Deore ti to kolo přijde jak raketa v porovnání se starým kolem. ale pokud máš peníze, tak je také dobře udělat si radost .)

        0 0
        • freedyspeed  

          je to moc chechtáků na to abych se sekl a litoval, že jsem nepřiplatil za něco, obzvlášt za vidli, proto to tak moc řeším.

          .ale je fakt, že rupnout může cokoliv no :(

          0 0
      • Al Stra  

        já bych bral Salsu, tedy cenu ani stav takhle od fotek úplně neposoudím

        0 0
    • freedyspeed  

      Vypadá to že ve hře je nový favorit, jen si nejsem jistý těma CrossRide, to má málo drátů, to je asi odolnější nějaké? Mluvím o verzi s Axonem, přirozeně :-)

      • rám – Maxbike M709
      • odpružená vidlice – SR SUNTOUR RAIDON XC RL-R 100mm/ AXON RL-R 15Qloc
      • zapletené kola – SRAM X.7+ REMERX 7325 PRO/ Mavic CrossRide FTS 15mm
      • kliky – PROWHEEL ZEPHYR 38–24 175mm
      • přehazovačka – DEORE 610 SGS 10sp
      • přesmyk – DEORE 610 2×10sp
      • řazení – DEORE 610 2×10
      • kazeta – HG50 11–34, 10sp
      • řetěz – HG54
      • hlavové složení – LOGIC semi-integrated
      • řidítka – PROFIL RACE 720mm
      • představec – PROFIL RACE 100mm
      • sedlovka – PROFIL RACE 400mm
      • pláště – KENDA SMALL BLOCK 8, 29×2.00
      • gripy – pěnové
      • kotuče – SHIMANO SMRT54
      • brzdy – SHIMANO BRM355
      • sedlo – DDK D3250 RACE Z3

      RAIDON, kola SRAM X7 – CENA: 19.500Kč

      AXON, kola MAVIC – CENA: 24.000Kč

      0 0
      • Erknold  

        Udělal bych si radost axonem, koly SRAM/remerx (levný servis případných prasklých drátů) a lepší brzdy.

        0 0
      • Polka  

        Crossride nebrat! To je měkký i pod 90ti kilama.

        0 0
    • freedyspeed  

      ještě uvidím jak mi dopadnou finance, těch 25 bych měl pustit nejspíš bez problémů, trochu mi hraje v hlavě ten karboňák se kterým mě kamarád lákal za 27 tisíc na XTčkách, ale už by to byla zbytečnost a hlavně rozežranost, která mi neni cizí :( :D

      0 0
      • Polka  

        Jses nerozhodnej jak zenska, kup nakyho araba z bazosu na rok a pak uvidis ;-)

        0 0
      • Breakpain  

        Hele, s těma kilama co máš, bych Ti asi poradil to samé, co kolega – kup si „sračku“ za pár šupů, protože si myslím, že to kolo stejně „odrovnáš“. A pokud si koupíš větší rám (kvůli sedlovce atd), tak pak na něm stejně nebudeš chtít jezdit (až budeš ve formě) a budeš to prodávat.

        Takže bych to udělal tak, že bych koupil kolo s životností cca dva roky a pak „popelnice“. Za dva roky, když se nato nevybodneš a budeš správně jíst bys mohl být kolem 100ky.

        Stejně když Tě to bude bavit, budeš chtít lepší kolo … a když Tě to bavit nebude, nevyhodíš moc peněz ;).

        0 0
      • Tencovozikmin  

        http://www.cyklobazar.cz/…tic-r-v-2000

        Kup trebas neco takoveho a az se dostanes do odpovidajici formy a zjistis ze to neni jen o kole,protoze vyplaznes dalsi tisice do vybavy. Obleceni na tebe bude asi problem. Zacni jezdit a uvidis co zvladnes,co te bude bavit. Koupit kolo za 30litru aniz bys vedel co vlastne chces a co to obnasi je podle me blbost. Jinak ti preju stasny vyber a taky jsem zvedavy co nakonec koupis.

        0 0
    • michomin  

      Čau, freedyspeed, kup už si něco, začínám být zvědavý. Vypadá to, že se v tom plácáš jako nudle v bandě, což je cesta ke špatnému nákupu. Proto jsem zvědavý, jak moc špatně koupíš.

      0 0
      • freedyspeed  

        Je to tak, jak jsem jasal nad Axonem, už začínám přemýšlet jestli by se teda nevešla Reba a jestli věřit Suntouru a jestli nepockat do března, kdy by se mohlo ukázat že na to mám víc peněz a mohl bych vzít i lepší osazení nebo karbonaka :-))

        Každopádně nejsem moc odvarenej z rámu Maxbike na tom kole, znáte to? Já právě ne

        Měl bych to utnout, než se to zvrtne

        0 0
        • kandik psi zub  

          Měl bych to utnout, než se to zvrtne

          +1. Uz neco kup a sej na to.

          0 0
        • bimjeam  

          :D toľko námahy, pripomienok, rád, odporúčaní a aj tak nakoniec kúpiš nejakú blbosť :D

          Pripomína mi to jedného môjho známeho čo ma dva mesiace spamoval a nakoniec kúpil bike, ktorý mu podhodil predajca na najbližšej predajni k jeho bydlisku.

          Je jedno či budeš mať foxku, rebu, raidona alebo bačovu fujaru, ak s tým budeš jazdiť po asfalte a cyklostezkách.

          Dražšie vidlice sú obvykle ľahšie a tým aj menej tuhé, ty pri svojej hmotnosti určite v kopci nepocítiš, či má bike 12kg alebo 14kg.

          tiež mi nenapadá praktický dôvod v čom bude pre teba prínosnejší karbónový rám, zvlášť, keď do toho chceš investovať 25tis.

          Kúp si kľudne 29" HT v S-ku s 24-drátovými crossridami s rebou a v karbóne, keď budeš z toho šťastný ;)

          0 0
    • plysovykozisek  

      Tak už si něco kup, radilo se ti tady dost.

      0 0
    • scota  

      Jedině RB dělá pořádný trubky:

      http://www.rb-bike.cz/…crr-275-base

      http://www.rb-bike.cz/…crr-290-base

      Záruka 5 let.

      0 0
    • Pán z Dubu  

      Tuším, nedaleko máš http://www.noquestionbike.eu/cz/

      0 0
    • ToLe  

      Pokud Ti ten první Focus sedí, máš možnost ho odzkoušet (takže to máš asi někde v okolí bydliště), tak bych na Tvém místě asi neváhala, máš tam záruku, můžeš to tam chodit pravidelně servisovat a cena je pěkná. Pokud Ti to tam prodají, nastaví Ti to rovnou přímo „na tělo“. Navíc tam vezmou určitě v potaz poměr délka těla:délka nohou vzhledem k celkové výšce, délka paží atd. Nejsem odborník, nemám tedy právo Ti radit, jen to vidím jako nejrozumnější řešení. Kdybych vybírala já, beru ten první Focus hned, zvlášť pokud by mi už při prvním „posazení“ padl do oka. :) Co se týče rozpočtu – vím, že to není žádný Vietnamec, ale zkoušel jsi „smlouvat“? Podle mě by to šlo při použití klasických frází ještě třeba i o tisícovku srazit, když Tě tlačí ten rozpočet.

      0 0
      • freedyspeed  

        Na tom Focusu mi nesedí kola, má to slabé brzdy a hlavně a ta Foxa je srovnatelná s jinýma vidlema v této kategorii..

        zatím nejlíp vypadá tohle a asi do toho nakonec půjdu, pokud se něco extra nezmění:

        rám – Maxbike M709

        odpružená vidlice – AXON RL-R 15Qloc

        zapletené kola – Mavic CrossRide FTS 15mm

        kliky – PROWHEEL ZEPHYR 38–24 175mm

        přehazovačka – DEORE 610 SGS 10sp

        přesmyk – DEORE 610 2×10sp

        řazení – DEORE 610 2×10

        kazeta – HG50 11–34, 10sp

        řetěz – HG54

        hlavové složení – LOGIC semi-integrated

        řidítka – PROFIL RACE 720mm

        představec – PROFIL RACE 100mm

        sedlovka – PROFIL RACE 400mm

        pláště – KENDA SMALL BLOCK 8, 29×2.00

        gripy – pěnové

        kotuče – SHIMANO SMRT54

        brzdy – SHIMANO BRM355

        sedlo – DDK D3250 RACE Z3

        AXON, kola MAVIC – CENA: 24.000Kč

        od stavitele z Ostravy, kam si klidně pro kolo zajedu, akorát čekám na rozpočet kolik by to vyšlo na lepším rámu od MRX a hlavně Remerx Hurry kolech, tyhle by mě asi neunesly :(

        0 0
    • freedyspeed  

      Rozpočet tlačí tak nějak každého, ale doma budu mít Itálii i za 20, takže to už je jedno :-)

      http://www.cyklobazar.cz/…5-velikost-l

      Slintám a nenápadně vymýšlím, jak na něj ty peníze nenápadně ulít :-))

      0 0
      • Smazaný účet  

        No cena zas tak super není. Nechceš zkusit něco od RB?

        0 0
        • freedyspeed  

          Chci, ale najdi stavitele, který něco postaví na RB. Většina má nějaké ty Focusy, MRX, Maxbike, atd. Což nehaním, ale RB je RB, psal jsem to i staviteli se kterým to aktuálně řeším (sestava o něco výš) a nejspíš to od něj vezmu, ale na „..ale na tom mi to asi nepostavíš“ mi neodpověděl, takže to chápu jako souhlas a čekal jsem to :D

          V konfigurátoru na RB mi to všechno vycházelo moc draho, daleko přes 25 tisíc.

          Hotovka je tam od 30.

          Možná je to ale cenou toho CRR rámu

          0 0
        • freedyspeed  

          kolo z odkazu za 25, vzít?

          0 0
      •  

        L v 29 na 178 cm?

        0 0
        • freedyspeed  

          pán prý měří stejně, prý to má Focus trochu posunuté. Zkusím, uvidíme.

          0 0
          •  

            Uvidíš, já mám 175 a ghosta mám v S 42

            0 0
    • sobor  

      Chlape,jsi machr.Při tvé váze řešíš nějaké komponenty.Já byl v tvé pozici.183cm a 120kg a nic jsem neřešil.Klobouk dolů před tebou.Začal jsem na HT Dominátor Otawa (desjat tomu roku nazad) a tenhle stroj mám dodnes a jezdím ho.Váhu jsem začal řešit (mou váhu) před 3 roky.A teď mám 83kg a super.

      Radím ti,vydrž a to půjde.

      Držím pěsti

      sobor@centrum.cz

      0 0
      • freedyspeed  

        Když do něčeho pouštím tolik vlastnomyslně (to je krásný výraz :D) vydělaných peněz, vždycky se tak nějak během pár dní a nocí volného času stanu samouko-odborníkem a chci to nejlepší za co nejmíň :D Jsem strašný zákazník!

        0 0
    • freedyspeed  

      Chci do toho pustit tolik, protože kromě příslušenství do toho nechci nějakou dobu moc investovat (což u levného kola bych musel, až ty slabší díly podemnou za chvilku rupnou)

      0 0
    • sobor  

      Kup si pořádnej rám z oceli a komponenty zatím neřeš.Až půjdeš s váhou dolů,(pokud chceš)tak koupíš kolo druhé.Jestli budeš chtít nějaké info,tak napiš na sobor@centrum.cz

      0 0
    • freedyspeed  

      Tak možná uzavíráme --

      http://www.cyklobazar.cz/…5-velikost-l

      za 25 vzít? Nějaké výhrady?

      0 0
      • Tencovozikmin  

        Ukecej to na 25,vem to a zacni jezdit. Zatim lapis na prdeli a resis hovadiny. Stejne poradit nechces a koupis podle sebe. Nech si poradit od Sobora co je nejdulezitejsi,nez se das do formy ,abys dokazal neco obstojne zajet,tak to kolo bude veteran,nevim nad cim porad spekulujes.

        0 0
    • sobor  

      Žádné výhrady.Ber dokud je k mání.A ty jsi ze Zlínska?

      0 0
      • freedyspeed  

        jsem přímo ze Zlína a ještě si říkám, že si ho budu muset zkusit, protože defakto kolo na stejném rámu mi v krámu sedělo Sko. Tohle je Lko.. výškově dle tabulek by mi ale mělo sedět Lko..

        Po víkendu zjistím jestli ty peníze můžu pustit už teď a pokud nenastane nějaký převrat od stavitelů, vezmu to.

        0 0
    • sobor  

      Možná jsem nezaregistroval ve vláknu tvoji výšku

      0 0
      • freedyspeed  

        178cm, tenhle podobný Focus – http://www.forride.cz/index.php?… na krámě mi seděl v Sku se sedlovkou asi na 25 cm, ale možná to bylo tím že jsem na kole dlouho neseděl, na 29" nikdy a navíc mi to nakecal prodejce.

        A možná už jsem to rozlouskl, v prodejně mají i Lko, půjdu ho zkusit a bude to jasné.

        0 0
        • sobor  

          Jdi do toho elka,můj názor.Za ty prachy lepší neseženeš.Sedlovku dáš dolů a pofrčíš.Až ho koupíš,tak dej vědět na email a já tě provedu Hostýnkama.Chlape jsi machr a drž se.

          0 0
        • leguan12  

          ale nejdřív ho opravdu vyzkoušej.Jak už sem psal výše,mam black foresta,stejnou výšku jako ty a sedlo mě M a sedlovka vytažená cca 20cm.

          0 0
          • freedyspeed  

            A bude něco špatného na tom, mít sedlovku případně níž?

            0 0
            • bimjeam  

              nič špatné na tom nebude, ale uvedom si , že rám bude nielen vyšší ale aj dlhší a to už problem byt može

              0 0
    • freedyspeed  

      Tak peníze mám v ruce. Zbývá už jen zkontrolovat velikost.

      0 0
    • freedyspeed  

      Jako člověk obchodem živ musím říct, že jsem nejhorší zákazník pod sluncem. Takového bych opravdu nechtěl. Ale tentokrát jsem na opačné straně barikády :-)

      Ale tentokrát se mi to snad i vyplatí, že jsem takovej magor, že všechno do čeho mám pustit korunu si tisíckrát zanalyzuju a najdu nejvýhodněji :-)

      0 0
      • sobor  

        Neřeš to analýzama a řeš to srdcem.Já měl před 3 rokama 120kg a měl jsem na kole problém ujet 50km.Teď vážím 83kg a vloni jsem objel Obra Drásala (175km v terénu)

        Jsi machr a věř tomu,v čemu věříš.

        Maj sa

        0 0
        • freedyspeed  

          To mi prosím neraď, srdcem bych si koupil něco takového..

          http://www.cyklobazar.cz/…380/cube-ams

          http://www.cyklobazar.cz/…ontrol-vel-m

          http://www.bike-forum.cz/…on-stage-120

          fulla…

          a na to nemám váhu..

          ..ale jednou!!

          0 0
          • Breakpain  

            HT se neztratí ;) … už jen kdybys chtěl dvojku na najíždění ;) …

            Teď to neřeš, kup prostě nějakou pevnou herku a zaměř se na shození těch kil ;). Časem se vyprofiluješ a třeba zjistíš, že chceš zcela jiné kolo, než po čem Tvé srdce touží aktuálně :).

            0 0
          • gerrard  

            Pises tu dost casto ptakoviny, to ze nemas na fula vahu je dalsi. Z vlastni zkusenosti to amsko te urcite uveze.

            0 0
            • freedyspeed  

              Všichni mi zatím řekli že s mojí váhou fulla ne, že bych to musel přefoukávat a bylo by to na nic.

              Uneslo? Je moc hezké, akorát ty kola, navíc 26"..

              0 0
              • JDF  

                Se svou váhou budeš přefoukávat kola tak jako tak.

                Já jsem taky vždycky bouchal kola dost natvrdo, ráfky dostanou víc zabrat, tak s tím počítej (mě po nějakých dvou letech popraskalo okolí několika děr pro dráty na ZTR Flow EX 26". Ty se mnou zažily období od 120kg do 138kg (na HT).

                Teď mám Flow EX 27,5 (u fulla) a snažím se bouchat míň, ale žvýkání plášťů mi vadí, takže často stejně dofukuju navíc.

                Nicméně teď už mám pro ně aspoň snesitelnější váhu (112 kg).

                0 0
                • freedyspeed  

                  Moc ti děkuju za rady! :-)

                  Tak teoreticky bych přežil to, že bych kola měnil po 2 letech, ale bojím se že by šly mnohem dřív. A váhám, jestli vůbec brát v potaz 26" kola, když se dneska jezdí ty 29".

                  0 0
                  • JDF  

                    Přešel jsem z 26" na 27,5", Přeber si to jak chceš. :D

                    Jinak s takovou váhou bych asi na 29" nesedal všeobecně.

                    Pokud jde o rozměr jako takový, každému sedne něco jiného, já si zkusil sednout na 29" kolo od známého a přišel jsem si na tom fakt hrozně divně.

                    0 0
                    • freedyspeed  

                      Ono v 26" budou ty kola odolnější, ale i tak, 24 drátů je 24 drátů..

                      Sakra, asi mu zkusím zavolat jestli neslevní

                      0 0
                      • JDF  

                        24 drátů? No toho bych se asi trochu bál. :)

                        Já vozil a vozím 32.

                        0 0
                      • JDF  

                        Mám takový pocit, že moc sázíš na unáhlená rozhodnutí a toho bys mohl dost rychle litovat.

                        Přijde mi, že vlastně víš, co potřebuješ, ale nevíš, co chceš. :)

                        0 0
                        • freedyspeed  

                          :) Tak zpátky na zem – mimo skládačku zatím kolama vyhovuje jen ten Black Forest, na kterém jsem seděl a pak jsme zase u toho – že je to Lko, obkročmo to mám na těsno, ale jde to a když si trochu snížím sedlovku (jak nízko vlastně může být sedlovka aby to bylo ok? Měla by být asi alespoň ve výšce řidítek, ne?) tak je to akorát.

                          Je v luxusním stavu, v záruce, navíc většina dílů i když je rok starý ještě vyměněných za vyšší (XTčka, atd.)..

                          Už mě málo drží od toho ho nevzít. Ale spousta lidí to tady píše, že je to moc.

                          Asi čekám až někdo příjde a řekne – je to na hraně, ale to půjde, ber ho.

                          A já to tady spokojeně vypnu, půjdu dál pracovat a v 18:30 vyměním 25 tisíc za Black Foresta.

                          Jo a musím si koupit pedály.

                          A helmu :D

                          0 0
                          • JDF  

                            Mno, už to tu určitě padlo – až si narazíš koule o rám, tak pochopíš, proč větší rám se sníženou sedlovkou není dobrý nápad. :D

                            0 0
                      • gerrard  

                        Z fotky to nevypada na 24 dratu radsi se ho zeptej kolik to realne ma, ale pod 32 nechod. Ale pores s nim at ti tam da dupredu zpet vic prevodu na jednoprevodnik asi nebudes mit kondicku.

                        0 0
                        • freedyspeed  

                          Máš pravdu!

                          To co jsem našel byla XC verze ráfků, mají 32.

                          http://www.mtbr.com/…_139crx.aspx

                          0 0
                          • gerrard  

                            A pores si jestli vlastne fulla potrebujes, psal jsem ti niz, at popremyslis co a kde chces jezdit. Brousit na fullu cyklostezky neni to prave orechove.

                            0 0
                            • freedyspeed  

                              Právě proto to začínám řešit, protože to mi tak přesně sedí k tomu co hodlám jezdit – „Ja osobne pri normalnim jezdeni nejvic ocenim fulla na rozbite polnacce nebo lesni cesticce s korenama a sutrama“.

                              Po cyklostezkách budu jezdit až pokud třeba pořídíme vozík a budu jezdit se synkem a se ženou, jinak bych se jim osobně nejradši vyhnul.

                              Hlavně chci úplně vypustit ježdění po cestěm bo jsem nervní řidič a každý den se mě snaží dostat do vězení spousta sebevražedných „cyklistů“, které potkávám po tmě cestou z práce – mimo obec, v černém, bez světel, lahůdka – taky je na té trase každý týden několik sražených cyklistů.

                              Tak jsem na část cyklistů trochu alergický :-)

                              0 0
                      • Breakpain  

                        Nemyslíš to vážně? 24 drátů ani omylem …

                        0 0
                    • Al Stra  

                      ale kuš, 29er je nejlepší, všechno menší je divný a divnější

                      0 0
              • gerrard  

                Da se to fouknout i na takovouto hmotnost a bude to fungovat, tady problem neni. Byt tebou tak si ujasnim kde chci jezdit a do jak narocneho terenu se pustis. Pokud chces jezdit cyklostezky a cesty s hladkym povrchem staci HT. Pokud se chces poustet na rozbitejsi povrch, tak zacina mit smysl uvazovat o fullu, kde je pak jizda pohodlnejsi. Ja osobne pri normalnim jezdeni nejvic ocenim fulla na rozbite polnacce nebo lesni cesticce s korenama a sutrama, pres zimu kdy jezdim na HT, tak na takove cesty nejezdim a drzim se hladkeho povrchu.

                Ad velikost kol, cim vetsi prumer kola, tim delsi draty a tim je kolo min tuhe a vic vazi. Uz jsem ti to tu psal na 26" kole nemam problem s tuhosti kola na 32 dratech. na silnicce, kde delka dratu odpovida 29" kolu uz tuhost kol citim. Takze cpat se do moderniho 29" roźmeru me zrovna 2× rozumne pro vyssi vahu neprijde. Kdyz bude tuhe bude i tezke. A mit zbytecne tezka kola to je posledni co chces. Takze klidne porid 26", pokud nemas historii a kondicku, pojede se ti snaz.

                0 0
      • Breakpain  

        Ne nevyplatí se Ti to – dělal jsem to a částečně dělám taky. Chtít 110% výsledek neznamená, že tomu věnuješ 110% času, ale obvykle 200 – 300% času ⇒ totálně k ničemu. (neber mě za slovo)

        Lepší spokojit se s 90% výsledkem a věnovat tomu cca 90% času ;) … jinak pak nic nestíháš, jsi vystreslej a ze všeho máš nervy … Dělat to stále, tak už mám infarkt.

        0 0
    • Thopr  

      Za 20 Ti pustím Focuse Black Foresta ve velikosti M, komplet na XT, kotouče XT Ice 180 P a 160 Z, karbon sedlovka, představec, new pláště RK 2.2, Epicon X1 15mm pevná, bez škrábance a ještě v záruce :) Musel by jsi ale investovat do jiných kol, ta co mám by Tě po lesích moc nepovozila :)

      0 0
      •  

        A sedlovku asi jinou by to chtělo:-)

        0 0
      • freedyspeed  

        Díky, uvidíme jak dopadnu s tím Lkem :)

        0 0
        • Lenka.05  

          Mno…že pán měří stejně nezamená, že je to L pro něj OK. Neukvapuj se…nějak se mi to L pro tebe fakt nezdá…a určitě nejsem sama :)

          Koukám na geometrii, ti Focusové mají v L horní délku 622mm, to mi pro tebe teda přijde dost dlouhý. M by bylo asi ideální.

          0 0
      • freedyspeed  

        Škoda těch kol :(

        0 0
    • freedyspeed  

      Abych měl nad čím přemýšlet kdyby byl velký – tusite někdo kolik má prodejní bazarovou hodnotu ten Focus RAM 29" v Lku rok starý, v záruce, prý bez skrabancu (overim)..

      Kdybych ho vzal a naaahodou mi pak místo něj přistál doma nějaké peknej rám od RB v moji velikosti..

      0 0
      • Tencovozikmin  

        Jsi těžký pacient,obrat se na docenta Chocholouška tady už je to marný.

        0 0
      • Lenka.05  

        Takovou kravinu neuděláš…doufám. Máš tu nabídku na M rám v XT za dvacet tisíc a chceš kupovat velkej rám za 25 s tím, že bys ho chtěl prodávat…nedělej to. Stejně bys ho prodal za pár korun, je to nesmysl.

        0 0
    • freedyspeed  

      Tak jsem seděl na tom s Rebou a XT za 25 v Lku a je to takové nejisté, kdyz si stoupnu přes ram s patama na zemi, je to na tesno ale jde to. Sedlovka byla vysoko, byl jsem moc nataženy, ale věřím že by stačilo o pár cm níž aby to bylo OK.

      Vypadá to ze kolo vezmu, před předáním si ho ale ještě projedu se sedlovkou trochu níž.

      Je fakt v krásném stavu.

      0 0
      • Tencovozikmin  

        Hlavně že si si jisty spravnym vyberem,komu neni rady......

        0 0
        • freedyspeed  

          Tak mi řekni kde je problém? S tou velikosti vaham.

          Ale nechce se mi brát kolo s Epiconem za 25 (s novyma kolama), to bych spíš zůstal u skládačky – třeba:

          27,5" MRX Race Elite X6, vidlici Suntour Epixon (Epicon) RL-R a kola Deore SLX/SRAM 506+Remerx STING a býbavu z kalkulace dostaneme se na cenu 22.600Kč

          0 0
          • Tencovozikmin  

            pro tebe je nejdulezitejsi velikost a zacat jezdit a pak pochopis,ja bych koupil plecku a rok najizdel km a patral co ajak.

            0 0
            • Erknold  

              ale taky to tak jde. Tuten rok asi nebude jezdit žádná pekla. A když kolo přežije, tak uvidí příští rok. Vždy ho může prodat a pak koupit toho fulla ;)

              0 0
      • scota  

        Máš docela slušněj rozptyl ve velikostech od S až po L, až si natlučeš koule, tak pochopíš co je standover.

        0 0
    • freedyspeed  

      Už to chci rozseknout, takže shrnutí:

      je bike snů, ale ty kola by mě neuvezly. Nebo při normálním ježdění možná ano a risknout to?

      je nad limit, musel bych zkusit smlouvat cenu.

      splňuje požadavky po všech stránkách, ale je to Lko, obkročmo to mám na těsno.

      Mohl bych ho mít za 25, už jsme si téměř plácli.

      • Taky jsem měl nabídu za 20 s Epiconem v XTčku, ale kola slabé.
      • Stavitel 27,5" Epixon, MRX, BRM355 brzdy, SLX náboje, Remerx Sting ráfky, 22 600,–
      • Stavitel 29" MRX, Remerx Hurry, BRM355 brzdy, Recon Silver, 25 000,–
      • Stavitel 29" MRX, Mavic Crossride, Axon, BRM355 brzdy, 25 000,– – to by bylo super, akorát nevím kolik by byl rozdíl za Remerx Hurry.

      Už mám vybraných 25 a jsem natěšený na toho Black Foresta, ale váhám s tou velikostí, nechci udělat chybu.

      0 0
      • bimjeam  

        Ty si fakt tragéd! :D

        Nevidel som síce to M-ko s epiconom, 15mm osou, v XT za 20tis na fotkách, ale z toho čo sem postuješ mi to prišlo ako najrozumnejšia kúpa pre teba.

        Staré kolesá hodíš na bazár a za 6 tis. si môžeš veselo dať zapliesť niečo odolné , čo ťa unesie.

        Ale už si prosím chod kúpiť toho schwarzwalda, nech je kľud :D

        0 0
        • freedyspeed  

          Nojo, ale já si to sám přestavit neumím, do takových akci se moc poustet nechci a kdyby, dam za práci další 2 litry..

          0 0
          • Tencovozikmin  

            Neumiš prohodit kola?!!!

            0 0
          • bimjeam  

            Keby sa do tých 5 tisíc Kč nezmestíš aj s poštou, tak ti to neradím.

            Na fóre je dosť ľudí, ktorí by ti to boli spchopní zapliesť presne na mieru.

            Ak nevieš povoliť upinák a vybrať koleso, tak už fakt neviem. Dúfam, že nikdy nedostaneš defekt

            A ak nedokážeš prehodiť 12 šróbikov inbusovým kľúčom na kotúčoch,

            tak myslím, že v servise ti to s radosťou na počkanie za 200 Kč spravia :D

            0 0
        • freedyspeed  

          Nebylo by když to tak vezmeš už rozumnější a ideálnější vzít toho BF s Rebou na XT, pokud mi dlouhodobě to Lko nesedne, hodit rám na bazar a vyměnit ho za RBčko?

          0 0
    • freedyspeed  

      A ještě je tady jeden pěknej Giant, pokud bych teda vzal v potaz 26"..

      http://www.cyklobazar.cz/…rance-4-2014

      0 0
    • freedyspeed  

      a abych to neměl úplně snadné..

      http://www.cyklobazar.cz/…per-bud-2013

      0 0
      •  

        pěkně vošklivý, ta baba snad neměla vkus:-)

        0 0
      • Breakpain  

        Proč si prostě nekoupíš nějaký šrot za pár korun a na něm nezhubneš? (pochopil jsem, že o to Ti jde) … míněno stará plečka kolem 5 tis … komponenty na tom budou z nižších řad – což by mělo být i odolnější. Jak se dostaneš na rozumnou váhu, koupíš si kolo co chceš (a během toho snad i získáš nějaké zkušenosti a přehled o tom, co by se Ti skutečně líbilo).

        Má to výhodu, že nemusíš moc řešit investici a rok dva to kolo poslouží ;)

        0 0
        • Thopr  

          Ještě co se týká velikosti, mám 180cm, sám mám BF ve velikosti M a ještě jsem měnil původní 100mm představec za 90mm a sedlovku s off 25mm na off 15mm. Řádně si to L ko vyzkoušej, jezdit na něčem hezkém, ale velkém je horší než trajdat na vyhovující velikosti s „nečím“ horším… :) :)

          0 0
    • freedyspeed  

      Chci to AMSko!

      http://www.cyklobazar.cz/…380/cube-ams

      Uvidím kolik slevní, za 25 ho vezmu hned, 26 bych zvážil..

      A pořád jsem na vážkách s tím Lkovým Black Forestem.

      Chlapík to má výškově stejně jako já, u mě je to natěsno obkročmo i díky tloušťce mých stehen (kde mám tuku nejvíc), jsem tak 50/50 mezi těma 2ma kolama..

      Myslí si někdo že bych se měl více zajímat i toho Gianta nebo Super Buda?

      http://www.cyklobazar.cz/…rance-4-2014

      http://www.cyklobazar.cz/…per-bud-2013

      0 0
      • freedyspeed  

        Je to v prdeli, s AMSkem nespěchá, takže nejspíš neslevní..

        Grr.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Jak ti napsali jiní. Kup nějakou plečku a pak se rozhodni co chceš jezdit. Dáváš sem diametrálně rozdílná kola, nevíš jestli chceš HT nebo Full. Nevíš jaký rozměr kol ti bude vyhovovat atd.

          0 0
          • freedyspeed  

            Radši full, ale s HT dokážu žít. Rozměr kol bude pro jízdu ideální 29", pro pevnost 27,5" a 26" bych taky snesl, díky tomu že je to full.

            0 0
            •  

              no a ještě že 24 je už na tebe malá, máš v tom pěknej guláš:-)

              0 0
            • Smazaný účet  

              Hm opravdu nevíš co chceš. Mě sedne 29 protože jsem vysokej a do kopce nepřepadávám. Taky je to tak a nejezdím takovou čočku abych potřeboval hbitost. Na tebe si myslím že je 29 zbytečná ale jak chceš. Z bazaru můžeš mít karbon HT za tu cenu ale 26. Nebo Full 26,27,5 či 29 hlínu. Full má cenu pokud jezdíš opravdu jen horší terén či chceš mít pohodlíčko. Abys potom nejezdil jen cyklostezky a nehodila se ti potom spíš kroska.

              0 0
      • Lenka.05  

        Tak jsem se byla projet a teď jsem si udělala kafe k tvému vláknu…zajímavé zvraty. Opravdu mně zajímá, co si nakonec koupíš :D

        0 0
        • freedyspeed  

          :D Už máme 200 příspěvků.

          A mně to hodně táhne k tomu Lkovému Black Forestovi, ale dost lidí mě tady odrazuje a já sám váhám..

          Sice už jedno dítě mám, ale rád bych ještě jedno, takže bych se nerad sterilizoval při nehodě na velkém rámu xD

          0 0
        • Tencovozikmin  

          To je buď na lahvinku nebo ručník

          0 0
        • plysovykozisek  

          Já bych řekl, že pokud taky nebude aspoň 1000 000 příspěvků, tak si nekoupí nic. Normální člověk už by měl kolo vybráno, možná že i doma by to kolo měl.

          0 0
          • Lenka.05  

            Ale tak já ho chápu – je celej natěšenej, venku krásně, zamiloval se do blbýho, ale hezkýho kola…pere se to v něm :)

            Kdysi jsem si taky koupila velký kolo – prostě se mi líbilo. Po několika letech pekla a pak i neježdění jsem si konečně koupila svoje první lepší kolo co mi velikostně a geometrií sedlo a byla jsem jak v jiném světě. Někomu je prostě dáno, aby si ty slepé uličky prošlapal sám. A že to není levná záležitost :)

            0 0
            • plysovykozisek  

              Lenka.05: Máte pravdu, ale nejlepší je se na tom kole projet, pak může vědět, co mu vyhovuje a co ne. Tady mu někdo něco poradí on si to koupí a pak toho rozhodnutí bude třeba litovat. Protože co vyhovuje jednomu nemusí vyhovovat druhému.

              0 0
              • Lenka.05  

                Tak to je jasný, rozhodnout se musí sám. Opravdu mu přeji, aby byl spokojený a ježdění ho bavilo. A taky něco shodil, to je o zdraví.

                0 0
                • freedyspeed  

                  Díky, stojím v Hervisu a maturuju nad velikostma. Asi si ještě jednou projedu to Lko :D

                  0 0
      • leguan12  

        Jak už sem psal focus ti bude v L velký.Já měřim 178cm a vážim 72kg a M je mě akorát.

        0 0
    • freedyspeed  

      http://www.bike-forum.cz/…trek-fuel-ex

      škoda těch 28 drátových kol, navíc už je to asi trochu stařík :(

      a stále k prodeji

      0 0
    • freedyspeed  

      Napsal jsem Thoprovi o více info o tom Black Forestovi s Epiconem v Mku.

      Chtěl jsem radši Rebu no.

      A jinak Epicon/Axon? Mám toho Axona v nabídce od stavitele

      0 0
      • Smazaný účet  

        Místní píšou že Epicon je horší jak Reba, má mazání vazelínou a v zimě má tužší chod. Já mám Epicona z TT a ten se mi zdá projevem podobný jako Reba o malinko lepší jak Maruška, jinak pokud budeš chtít 26" tak se dá sehnat Reba za cenu Epicona. http://www.moolbike.cz/…-rl-26:3278/

        0 0
        • freedyspeed  

          já myslel že je Epicon/Epixon, nad tím je Axon a teprve ten je podobný jako Reba, který je pořád lepší o trochu

          0 0
    • freedyspeed  

      Aktuálně od stavitele:

      29" za 26 000,–

      • rám – MRX Race Elite X6
      • odpružená vidlice – AXON RL-R 15Qloc
      • zapletené kola – Deore XT + Remerx Hurry
      • kliky – PROWHEEL ZEPHYR 38–24 175mm
      • přehazovačka – DEORE 610 SGS 10sp
      • přesmyk – DEORE 610 2×10sp
      • řazení – DEORE 610 2×10
      • kazeta – HG50 11–34, 10sp
      • řetěz – HG54
      • hlavové složení – LOGIC semi-integrated
      • řidítka – PROFIL RACE 720mm
      • představec – PROFIL RACE 100mm
      • sedlovka – PROFIL RACE 400mm
      • pláště – KENDA SMALL BLOCK 8, 29×2.00
      • gripy – pěnové
      • kotuče – SHIMANO SMRT54
      • brzdy – SHIMANO BRM355
      • sedlo – DDK D3250 RACE Z3
      • to samé s Epiconem za 25 000,–
      • nebo v 27,5" s SLX/SRAMEM a Remerx Sting kolama + Epiconem za 22 600,–
      • ta 27,5" s Deore 23 800,–

      Ty ráfky vzhledem k té menší velikosti 27,5" by mě unést prý měly a celkově pro mě bude ta velikost vhodnější, než 29", jak už tady padlo.

      Můj favorit je ta 27,5" s Deore za 23 800,– co myslíte?

      0 0
      • Smazaný účet  

        No řekl bych že na 130KG nic moc brzdy.

        0 0
        • freedyspeed  

          jak jsem psal, Deore

          0 0
          • Smazaný účet  

            Hm, tak hlavně aby ti dal dopředu 180 kotouč a do zadu raději taky. Jinak asi v pohodě kolo.

            0 0
          • wego1991  

            deore sou vpohodě. já mám s batohem a v oblečení cca 110kg a deorečka mě nikdy nezradili a to sem s nimi jezdil poměrně pekla po Beskydech, ke kterým si troufám říct, že se tazatel ani nepřiblíží. Akorát v dlouhých sjezdech po delší době brzdění trochu vadly, ale to je u brzd v této cenové relaci normální.

            EDIT: vpředu sem měl 180 kotouč vs. 160 vzadu.

            0 0
            • scota  

              Já vážím 70 kg i s botami a v dlouhých sjezdech např. Krušné hory apod. jsem SLX 160mm rozžhavil do fialova ;-)

              0 0
        • Tencovozikmin  

          Zas tak hrotit to nebude,aby ty kg neubrzdil. Hlavne uz zadne pripominky nebo bude zase tapat a nekoupi si nic.

          0 0
      • freedyspeed  

        Mám teda vzít tu 27,5" s Deore, nebo radši 29" s Axonem a slabšíma brzdama?

        0 0
    • freedyspeed  

      Ten Black Forest za 20:

      "Je kupovaný 8/2014 u němčíka. Mezitím jsem vyměnil představec a sedlovku za karbon, dále sedlo za ritchey zeromax, obul new pláště continental race king 2.2, původní dám ke kolu (cca 50 a 70% vzorku), pak new kotouče 180mm P XT ICE a 160mm Z XT ICE. Jinak náboje, kotouče, brzdy, přehazka, kliky, přesmyk jsou XT v černé, převody 3 × 10, kola jsou rx Magic, takže sračky, na mých 100kg ještě drží, ale 130kg no nevím. i když mají 32 drátů.

      Barva je oranžová, na kole není škrábanec, jen jsou sundané 2 nápisy :) Jinak vše cajk, nyní po servise nábojů. Desky mají 90%, řetěz ok, vidle před 500km po servise. Najeto má 1900km, standartní cestou, žádné extrémy."

      Já si myslím že těch 32 drátů bude stačit, žádné pekla s tím neplánuju.. A když časem odejdou, vyměním, nebo se nechám ještě ukecat, abych je vyměnil hned..akorát si budu muset udělat 100km výlet :-))

      0 0
    • freedyspeed  

      SKVĚLÁ ZPRÁVA!

      Finišujem!

      • 27,5" MRX
      • Remerx Sting (dokonce mají vyšší ofic. nosnost než Hurry :D )
      • EPIXON
      • Deore
      • 23 800,– cca

      Čekám ještě na barevné možnosti (ráfky, vidle, rámy už jsme viděl) a ladíme drobnosti :))

      Díky Radkovi z ALLFORBIKE a všem tady za konstruktivní a přínosné rady a hlavně trpělivost, tedy, těm kterým ještě nedošla :)

      0 0
    • plysovykozisek  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    • michomin  

      Freedyspeed, že ty si chceš hlavně pokecat? Máš tady totiž cca 40% příspěvků.

      0 0
      • freedyspeed  

        Ne, jen jsem magor a chci to mít do puntíku, chudáci stavitelé kteří to se mnou řeší.

        0 0
    • freedyspeed  

      Tak je to v háji, zase se něco objevilo.

      Cuba mi dá za 26, když si přijedu, což není problém.

      http://www.cyklobazar.cz/…380/cube-ams

      Hádky o to, jestli mě full unese přichází!

      0 0
      • Smazaný účet  

        Pokud už nejsi domluvený se stavitelem, tak to vem a je to.

        0 0
      • scota  

        Je to marný. Při tvé vázech bych trval na pevných osách.

        0 0
        • freedyspeed  

          Už mi několik lidí nezávisle na sobě řeklo, že pevné osy ano, u 29", u 27,5" nebudou ale potřeba.

          0 0
          •  

            a to ti určitě řekli ti co potřebujou nějakou 27,5 bez pevných os prodat

            0 0
            • freedyspeed  

              27,5" s pevnou prý dost hnou cenou nahoru, navíc komponenty 27,5" se prý blbě shání.

              Taky mi to řekli 2 nezávisle na sobě, téměř doslova to stejné.

              0 0
          • Al Stra  

            zajímavé, že tohle někdo tvrdí

            0 0
      • Erknold  

        Já bych to zkusil. Případně ho pošleš dál po částech, pokud něco povolí ;) Aspoň se vyvrátí, nebo potvrdí pověry o pevných osách, neodolných komponentech atd.

        0 0
      • Plechovka  

        A jsi si jistý, že toho fulla potřebuješ? Nevím, jestli si to uvědomuješ, ale full má smysl tehdy, pokud budeš jezdit „náročnějším“ terén (ve smyslu kvality povrchu – kořeny, kameny,…). Takový terén je ovšem většinou také poměrně kopcovitý a myslím si, že s tvou váhou brzy zjistíš, že to je pro tebe velmi fyzicky náročné a přesuneš se na „rovné“ lesní cesty a silnice a najednou ti bude full k ničemu a budeš muset snášet všechny jeho nevýhody (váha, údržba = čas + peníze). A jak tě tak pozoruju, tipuju, že by tě to pěkně štvalo :-). Já v tvém případě bych do fulla nešel.

        0 0
        • freedyspeed  

          Hele, asi je to možný že by mi stačil i HT, ale full je sen, věřím že bych ho využil, alespoň bych se snažil..

          A rád si ten sen splním pokud to půjde, pokud mě to unese (i když to není ideální pro mou váhu)..

          A jak někdo psal, maximálně něco rupne a za 2 roky budu muset kolo vyměnit.

          0 0
          • polhand  

            Já jsem měl taky 130, koupil jsem si HT a stačilo i na závody a nikde jsem ho nešetřil. Vidlice stačí bohatě Raidon, akorát náboje jsem tam dal XT a brzdy Deore, ostatní jsou už jen detaily.

            0 0
          • Lenka.05  

            A jsi si jistý, že potřebuješ kolo?

            0 0
            • freedyspeed  

              To je tak očividné, že si žena udělala řidičák, máme jediné auto a já v kole vidím naději jistého a spolehlivého dopravního prostředku do práce? :D

              0 0
    • freedyspeed  

      http://www.bike-forum.cz/…-noveho-kola

      za 26 500.. Karboňáka nepotřebuju, ale ty ostatní komponenty vypadají dobře..

      Achjooooooooo­ooooooooo

      0 0
      • Breakpain  

        Neřeš to tolik, na 70% stejně koupíš kolo, které za rok prodáš a vyměníš… To, že si myslíš, že Tě něco bude bavit neznamená, že to tak bude…

        0 0
      • Erknold  

        kolik pak to má asi najeto při tom stáří pohonu XT 9sp. Podle mě to má stočený kilometry.

        https://en.wikipedia.org/…ano_Deore_XT

        0 0
        • freedyspeed  

          "Pro info na kole je top ram zavodni geometrie,temer nejety,a taky je kolo osazeno novou sadou xt

          Puvodne pri pritelkyni ktera ale jezdi jen silnici

          Kolo je ve valasskych kloboukach

          Pokud mate zajem slevu na naftu bych dal"

          0 0
          • Erknold  

            tady lidi řeší, že by si dnes nekoupili 10sp XT, že je to zastaralé a v budoucnu na to nic neseženou, jelikož bude vše 11sp a ty tu řešíš „novou“ 9sp.

            0 0
    • freedyspeed  

      Když mi sedne a uveze mě, půjdu asi do toho fulla Cube AMS.

      "Převodníky dám k tomu, 39 a 28 zubů i s XT přesmykem a levým řazením. Někde mám i původní 15z pastorek na kazetu, takže to můžete předělat na standardní 2×10… ale osobně bych to první vyzkoušel s jednou pilou, v rozsahu převodů není až takový rozdíl jak to vypadá, ale styl jízdy je úplně jinde.

      Výškově sme asi nastejno, mám myslím 179 a nohy mám taky spíš kratší. Sedlovka se dá ještě o cca 3–4cm vysunout a dolů to jde vždycky:)

      Bezdušové kola. Nechám u toho bezdratový dotykový tachometr od číňana.

      (rám kupovaný v čr, stále v záruce – 5let), loni v létě velký servis (komplet nový pohon, hlav. složení, výměna ložisek v rámu, servis vidle a tlumiče)."

      0 0
    • freedyspeed  

      250PSI se doporučuje na AMSku 110 na 100kg, max. to má 300 PSI, ale prý reálně tak 250–280PSI, tak nevím co si myslet, nebo spíš jak poprosit pána, aby mi to na zkoušku fouknul.

      0 0
    • michomin  

      Můj tip je, že frídospído kolo nekoupí. Nybyl by první, kdo to tady rozjíždí, nejlépe ve více vláknech, a pak nic.

      Jak to tipujete?

      0 0
      • Pardál72  

        já tipuju, že koupí nesmysl na bakelitu a starým, hlavně že, xt, naprosto nevhodném pro jeho požadavky a váhu. Za sebe – pevná ocelová vidle. Sám jsem 176/109, mám kolo od stavitele werk/SLX/Deore, těžká ocel a jezdím jak drak (stan+spacák): Na BF jsem registrovaný chvíli, ale sleduji to tu už přes 4 roky. Důležitý je, aby člověk jezdil.

        0 0
        • Erknold  

          s tutím by si mohl koupit toho oceláka co možná ještě prodává maajkee pod 20 000 :)

          0 0
        • jannk  

          ja to vidim na nejakou akci na jare v Tescu, kdy mu prodavac (ktery si prave odbehl od zeleniny) potvrdi, ze tohle je vyborna koupe v akci a ujisti ho, ze ho v pohode unese a ze se kola ze stejne tovarny prodavaji 2× draz jen pod jinou znackou. Mozna prida i jmeno te znacky

          0 0
      • plysovykozisek  

        Já si to taky myslím, spíše soutěží o co nejvíce příspěvků.

        0 0
      • Klabrdon  

        Na tohle vlákno jsem se dneska těšil, fredymu fandim a mám nervy za ně.S napětím jsem otevíral a čekal že najdu: Mám koupeno, hotovo, konec, díky :-)))

        Ale tahle to vypadá, že letošní sezónu ani nestihne:-)

        0 0
    • freedyspeed  

      Ve čtvrtek jedu zkusit AMSko, pokud mě uveze, rovnou ho vezmu asi. A když ne, mám vybranou krásnou skládačku s MRX a Epixonem

      0 0
      • Polka  

        Uveze, takže bude konečně klid :-) S tím epixonem jsi mě dostal, já si celou dobu myslel, že si to pořád pleteš s epiconem a on je to fakt reálnej název.

        0 0
        • freedyspeed  

          Epicon z TT = nově sériovej Epixon.

          Jestli je to teda fakt pravda..ale psal to i scalar někde

          0 0
    • freedyspeed  

      Myslel jsem že to bude 201., potom 251., tak nakonec je to 301. příspěvek..

      Je to doma! :-)

      http://www.bike-forum.cz/…-pridat-foto

      A až přestanu žrát omítku, nahodím duše, ty bezdušáky nejsou pro mě asi úplně ideální, nějaké obyčejné pedály, nebo tretry..

      a bude to snad na nějakou dobu ideální :-)

      Vzadu mám 280 PSI a řekl bych že je to snad i moc, je to dost tvrdý, což ale není na škodu.

      Jinak jsem na tom zatím pořádně nejel, mám ho zatím 2 hodiny.

      Nechám to asi ještě chvilku otevřené, abych si poslechl hate na to že jsem vzal fulla :D

      Děkuju všem za rady!

      0 0
      • Lenka.05  

        Je pěknej! Hlavně, ať ti slouží.

        0 0
      • Erknold  

        Tak držím palce, ať se dostaneš zpátky na 100 s AMS 100 :)

        0 0
        • freedyspeed  

          musím najít slušný servis, který se mi o něj postará..

          a nějak mě s tím naučí, ten full je fakt alchymie..

          Myslím že to mám nafouknuté moc, trochu jsem to projel a při brždění vidle jaksi nejde plynule..

          ale třeba blbě brzdím a nerozumím tomu, snad mi to tady pomůžou seřídit a odladit :)

          0 0
          • gerrard  

            Gratulace k nakupu. Kup si pumpicku na tlumice a ufoukni. 280psi me pripadne i hodne. Alchymie to neni a slozite to neni uz vubec. Po par pokusech omylech vychytas to spravne nastaveni, jake to je si vygoogli. :) O vidlici a tlumic se musis starat. Mazat kluzne plochy, jednou zacas nafoukat a jednou za vetsi cas rozebrat a oservisovat. Jak chodi vidle poznas tak, ze zabrzdis predni kolo a zatlacis na vidlu. Mela by jit lehce bez zasekavani, pokud to tak neni sup s ni do servisu. Bezdusaky si tam nech, jen do nich obcas nalij mleko, at te pak nekde nenechaji.

            0 0
            • freedyspeed  

              Tak to jdeme do servisu, protoze ta vidle lehce při brzdění nejde a myslel jsem že prroto že je prefoukla

              0 0
              • Erknold  

                hlavně si tam kup tu pumpičku. Bez tý je to k ničemu.

                0 0
                • freedyspeed  

                  dívám se že většina je do 100 PSI, to je docela málo.

                  0 0
                  • gerrard  

                    Hledej hustilku na vidlice.

                    0 0
                    • freedyspeed  

                      :D Děkuji

                      0 0
                      • DADMTB  

                        Hele ta vidlice, to může být nastavením odskoku – to je na pravé noze na spodní straně, může se Ti to jen zdát, že nejde plynule prostě je na „želvu“ (jsou tam obrázky). Nicméně je to jako s ojetým autem, předchozí majitel sice tvrdí, že servis byl, ale přesto je lepší náplně a filtry vyměnit…minimálně.

                        Hele a náhodou nejsi ze Zlína nebo okolí? Mám takový pocit, že jsem Tě někde viděl při výběru nebo zkoušení kola…

                        0 0
                        • freedyspeed  

                          Jsem že Zlina. Byl jsem na JS v shopu, v Lukové a Hervisu :)

                          A teď hledám nekoho, kdo mi kolo posteluje, zkontroluje a hlavně vysvětlí co a jak, původní majitel něco ukázal, ale stejně jsou pro mě ty odskoky, bezdusaky a podobně stále Španělska vesnice. :)

                          0 0
                        • freedyspeed  

                          A jak víš jak vypadám? :-D

                          0 0
                          • DADMTB  

                            Tak hned na začátku vlákna jsi se popsal a odkazy na kola jsou z několika prodejen ze Zlína a potkali jsme se v jedné, ale to jen na okraj…ale nečetl jsem celý vlákno to ne:-)

                            Hele nemusíš to psát sem, můžeš do zprávy, pumpičku na vidlici i tlumič mám, servis nejsem, ani prodejce, ale vím, kde Ti můžou pomoci a nemusíš přes půl republiky…

                            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.