• Lasomanos

    Měl jsem vyhlédnutého Epica za 40k, ale bohužel byl jen ve velikost M. Tak se ted musím porozhlédnout po něčem jiném. Chtěl bych fulla spíše na rychlejší jízdu, zvdih 100mm je akorát. Prostě něco podobného jako je Epic :)

    Když se dívam na kola od Treku nebo třeba Cube, stále mám pocit, že ten specialized je ve fullech přeci jen lepší a tak se bojim koupi od nějaké jiné značky. Je ta obava oprávněná?

    Diky

    0 0
    • Kero  

      No myslim ze najlepsie urobis ked si vyskusas dake biky od inych znaciek a porovnas to s epicom, pretoze mne ked som na epicu chvilu siel pripadal skor ako pevny bike a nie ako celopero hlavne oproti mojmu GT. Najlepsia je myslim osobna skusenost.

      0 0
    • Horyna  

      Srovnatelnej bude ANTHEM X 09, Věděl bych případně o jednom v L za 36.000,–

      0 0
      • Lasomanos  

        Oo za 36k?

        a kde prosímtě?

        0 0
        • Horyna  

          http://jkfjaromer.wz.cz/

          Stránky nejsou zrovna co každej den aktualizovaný, ale myslím že by to klaplo. Pokud bys měl zájem, můžu se ti zítra optat.

          0 0
          • Lasomanos  

            hm a jakej model to přesně je?

            ANTHEM X<cislo?> 09

            0 0
            • Horyna  

              ANTHEM X2 09 ( modročerná - viz můj profil)

              0 0
              • Lasomanos  

                a jaká je jeho hmotnost? nikde to nemůžu najít.. a taky je blbý že jsem z prahy.. takže to do jaroměře zrovna blízko není ;D

                0 0
                • Horyna  

                  Katalogová váha je tuším 11,9 v Mku bez pedálů. Tu vzdálenost z Prahy ti rozumím. Nemám tušení jak jsou na tom jinde v republice, ale myslím že už nebudou skladem na každým rohu. Jak jsem psal, můžu se ti zítra optat zda je ještě skladem. Jinak je to na tobě. 

                  0 0
                  • Lasomanos  

                    tak se prosím zeptej a já uvidim.

                    0 0
                    • Marccoo  

                      zkus si zavolat do cykloworldu v trutnově,jestli ho ještě v L seženou

                      0 0
                    • Horyna  

                      OK. pojedu okolo odpoledne. Dám vědět večer.

                      0 0
                      • Lasomanos  

                        tak jsem ho našel v praze za 36k. Ale stejně napiš jak to vypadá tam u vás.. pro případ           že bych to tady propásl.. ještě totiž nejsem 100% jistej. Hlavně mi dělá starost jestli to bude dostatečně pružit i na mých 60kg ;D

                        0 0
                        • Vegan  

                          proc by nepruzilo od toho tam je vzduchovej tlumic a vidlice nafoukas jak potrebujes pod 60kg bude fungovat vse :) pripadne nechas vidlici vytunit a tlumici snizit compresi pokud tam nebude nejnizsi.

                          0 0
                          • Horyna  

                            Svatá pravda. Toho bych se taky nebál.

                            0 0
                          • Lasomanos  

                            a ohledně zadního tlumiče Fox Float RP2..

                            K čemu slouží stav ‚Open‘ a ‚ProPedal‘

                            Open pravděpodobně bude nejvíce povolen, takže se bude dost ‚houpat‘

                            ProPedal ale znamená co? Bude to pevné na silnici ale když vletim do terénu tak se sám ‚povolí‘ a bude pracovat?

                            Diky.

                            0 0
                            • Lasomanos  

                              a ještě, jak se mění z polohy proPedal do Open? dá se to udělat za jízdy? diky a sorry za spam XD

                              0 0
                            • Scully  

                              No open je plně otevřenej takže to bude chodit.

                              A propedal je že ten tlumič jakoby přivřeš, takže to chodí až od nětších nerovností.

                               

                              Ale s nějakým velkým houpaní nepočítej ani na open, ten Anthem je dost chrťáckej stroj.

                              0 0
                              • Lasomanos  

                                joj, žádnou velkou houpačku nechci.. hlavně aby to jelo rychle, nehoupalo se to zbytečně na polních cestách abych nešlapal zbytečně a aby to v singlech bralo kořeny apod..

                                 

                                a jak je to s tim přepínáním? dá se to za jízdy?

                                0 0
                                • Horyna  

                                  Ano dá se. Jinak v záložce ke stažení je případně něco k nastudování.

                                  http://www.giant-bicycles.com/…n/534/34292/

                                  0 0
                                • Scully  

                                  No já přesně tohle kolo nemám, takže ti žádný extra podrobnosti o chování zadní stavby nepovím, ale obecně o maestu známý, že je při silovým šlapání tvrdne.

                                  Jo a to přepínání za jízdy není problém pokud nemáš nějaký problémy se zády :-) , já mám podobně uloženej tlumič a naprosto v pohodě.

                                  0 0
                                • Horyna  

                                  Člověče tak dovolená do 15. takže nevím. Pokud bys nepořídil jinak tak mi pak písni na mail a já to prověřím po té dovolené.

                                  0 0
    • kesu  

      Scott Spark 35 za 46tis,nejede to jako epic ale je to výrazně pohodlnější a je to karbon.Krom toho že je lehčí..

      0 0
      • Lasomanos  

        hm nevim, jednak se mi moc nezdá ten karbonovej rám (podle mne to moc dlouho nevydrží.. tak 1 – 2 sezony a zas to tak extra lehký neni – 11,5kg) a hlavně moc nevěřim zadnímu tlumiči od shocku.

        Zatim bych nejradši šel do gianta anthem x2 za 36k.. hliník – pod 12kg – předek i zadek od Foxe. odkaz

        Co myslíte, je to za ty peníze dobrý?

        0 0
        • kopečák1  

          Za tyhle prachy krásný kolo. Funkčně bude dobrý (co sem se bavil s lidmi co ho mají, sám sem ho nejel). Kdybych chtěl ještě někdy chrtit, šel bych do něj. (ale chrtit už nikdy nebudu :-))) ) Poměr cena/výkon bude asi za tyhle prachy jeden z nejlepších poměrů. Leda bys sehnal něco loňskýho nebo spíš předloňskýho…

          0 0
          • korki  

            Ahoj, můžu se zeptat co říkáte na anthema X3, je to moc špatný kolo, nebo se to za ty peníze dá. Sorry vím, že je to mimo toto téma, ale ať nemusím zakládat nové. Díky

            0 0
    • scret  

      bat se karbonu v dnesni dobe je opravdu holy nesmysl…

      ale nejlepsi pomer cena/vykon je u toho Anthemu X2… je to chrti kolo a oproti Epicu to bude alespon trochu full… houpanui bych se nebal, Maestro je slusny system…

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.