• ufoncz

  Zase nám to už dávno přešvihlo tisícovku, takže pro velkej úspěch už čtvrtý pokračování.

  Dávejte sem podstatnější informace – větší polom, dlouhý úseky bažin, zákazy, ale i dobrý zprávy, že už je něco po dlouhý době cajk atd. Naopak každej stromek hlásit nemusíte a zkuset to nezvrhávat v chat, nebo nějaký dohadování, ať to zůstane trochu užitečný. Nemusí to být vyloženě o trailech, i v minulých dílech se tu objevily a dobře posloužily informace o nových cyklostezkách, pumptracích, nebo třeba podjezdech pod rušnýma silnicema.

  Každej pak může přispívat do tabulky se stavem trailů. Ta ale nemá sloužit jako návod, kde co najít (na to jsou kdyžtak kamarádi, Trailforks, Strava, nebo SZ) a taky do ní nedáváme traily, co jsou v NPR.


  Abych to nějak zase odstartoval. Dneska jsem vyjel po hodně dlouhé na Kaštánka, rovnou s pilkou, mačetou a pracovníma rukavicema a především v očekávání nejhoršího. A ono to bylo sotva na půl hoďky práce. Pěšinku v modřínovým lesíku úplně nahoře někdo obnovil, první žlíbek přes potok je upravenej a padlý stromy v poslední části vyřešený. Takže jsem jen vysekal kopřivy na začátku, umravnil ostřužiny a pár malých listnáčů v těch dvou sečích a úplně na konci, odtáhl jeden čerstvě padenej strom a hotovo. Celej Kaštan je zas plynule a bezbolestně jetelnej i v krátkým.

  Výjezd nahoru kolem Praskavice taky cajk, navazující Utahovák udržuju furt. Na jinou stranu od Bílovic, směrem k Arboretu, pro změnu špatný zprávy – trojúhelník lesa, kde byly v poslední době už moc neudržovaný trailíky „Šemíček“, zachvátili lesáci se svojí prořezávkou a v korytu na červené TZ pod fotovoltaikou, kde to láká k vyšší rychlosti, leží kmen v ne úplně malé výšce jako stopka pro většinu smrtelníků.

  1 0
  • poison  

   U rozcestníku Kněží hora pod Útěchovem je červenočernej bidon force co někdo vytrousil

   0 0
  • zbartos  

   Na FB ŠLP Křtiny https://www.facebook.com/slpkrtiny.cz se včera objevilo toto upozornění:

   „Vážení návštěvníci univerzitních lesů, některé z turistických tras jsme museli z důvodu vysokého nebezpečí pádu stromů dočasně uzavřít. Které to jsou a kudy vedou bezpečné obchůzné trasy si můžete přečíst a prohlédnout na mapkách ve fotogalerii. Děkujeme za pochopení. Děláme vše pro to, aby trasy byly co nejdříve opět bezpečně průchodné.“

   Popisky v mapkám v příloze:

   1, Modrá turistická trasa v NPR Býčí skála v úseku: JOSEFOVSKÉ ÚDOLÍ, ROZC. – BÝČÍ SKÁLA, JESKYNĚ je z důvodu vysokého nebezpečí pádu stromů dočasně uzavřena! Bezpečná obchůzná turistická trasa vede k Býčí skále po žluté trase přes Máchův památník, viz přiložená mapka. Opětovné zprůchodnění trasy je v řešení. Upozorňujeme, že vstup do národní přírodní rezervace mimo vyznačené trasy je zakázán. (Zákon č. 114/1992 Sb.)

   2, Modrá turistická trasa v NPR Býčí skála v úseku: U SEDMI DUBŮ – JELENEC – POMNÍK je z důvodu vysokého nebezpečí pádu stromů dočasně uzavřena! Bezpečná obchůzná trasa vede po zelené a žluté trase přes rozcestí pod Alexandrovou rozhlednou, viz přiložená mapka. Opětovné zprůchodnění trasy je v řešení. Upozorňujeme, že vstup do národní přírodní rezervace mimo vyznačené trasy je zakázán. (Zákon č. 114/1992 Sb.)

   3, Červená turistická trasa v NPR U Výpustku je z důvodu vysokého nebezpečí pádu stromů dočasně uzavřena! Bezpečná obchůzná trasa vede po silnici a lesní cestě, viz přiložená mapka. Dbejte prosím zvýšené osobní bezpečnosti při pohybu na vozovce. Opětovné zprůchodnění trasy je v řešení.

   0 0
  • ufoncz  
   1. Pěkná kořenová cesta začínající od radaru Skalky nějak takto https://en.mapy.cz/s/cezujofonu a dál pokračujíc mimo to, co je na Mapy.cz, je z 90 procent kaput.
   2. Na začátku Sněhuláka na Svarkově je mega oplocenka, kolem které vedou sice dvoustopý, ale pro MTB momentálně ne úplně nudný cesty (občas to chce i hodně vyskočit).
   3. Trail poblíž Hrádkova („přes skalku“) je v super stavu.
   4. Boskovický stezky plně v provozu, drží to tam bezvadně i v dešti (i na XCO), akorát pumptrack v rozmoklým počasí paní provozní zavírá. Myčka je zdarma.
   5. Trail kolem přehrady navzdory Kireho reportu v minulým díle je udržovanej a krom jednoho asi čerstvě padenýho stromu na překročení, taky v perfektním stavu. Přes novou seč po výjezd nejdál od přehrady je to navigačně trochu složitější, ale je tam postaven dokonce mostík. A po přebrodění Bělé je tam vyladěná výjezdovka s pěkným technickým začátkem https://en.mapy.cz/s/jomecagaba
   6. Kořenovka u plavebního kanálu od Suchého (za penzionem Athéna) vzala společně s lesem tam taky za svý :-(
   7. Trasa Suchý-Valchov s obchvatem Velenova i asfaltu pak objevena takto – viz screenshot s mapou – na začátku celkem fajn sjezd kolem pěkné skály, pak neohrazené pastviny a nakonec traktorem už dlouho nepolíbená a překvapivě čistá lesní cesta. Dalo by se i naopak.
   0 0
   • Kire  

    Ad 5: Je to celý souvisle průjezdý cirka v původní trase?

    0 0
    • ufoncz  

     Ano. Zacatkem leta, kdy jsem se synkem jel jen ten lehkej zacatek, mne domorodec rikal, ze se o to staraji a taky ze jo. Dokonce to nekdo naklikal do Mapy.cz a krome toho uplnyho zaveru k brodu Bele to sedi na zaznam GPX. Mapy.cz teda samozrejme upozornuji na zakaz vstupu v ochrannem pasmu prehrady.

     0 0
  • larssen  

   Zeptal jsem se městského úřadu v Adamově, jak to vypadá s ukončením uzavírky stezky ke Kateřinskému mostu:

   Cesta mezi Adamovem a Blanskem je uzavřena z důvodu rekonstrukce železniční trati Brno – Blansko a pohybu stavební techniky po celou dobu výstavby, tj. od prosince 2021 do prosince 2022. Netuším, kde jste vzal informaci, že by měla být cesta otevřena od poloviny srpna, protože výluka železnice je na 1 rok a stavební úpravy kolem železnice budou probíhat až do poloviny roku 2023.Dosud nemám informaci z kontrolních dnů stavby, kdy bude otevřena cesta mezi Adamovem a Blanskem, ale předpokládám, že minimálně do prosince 2022 to nebude.

   Konec v srpnu 2021 ale tenkrát oznamovala přímo Správa železnic: https://www.blansko.cz/…/detail/4141

   0 0
  • ufoncz  

   (1) Včera ráno jsem se chtěl podívat, jestli už si nevzali aspoň z té žluté TZ od Soběšic k Lachemě ty kmeny z projektu „nízký les“, ale ani jsem se tam nedostal. No, aspoň se tam něco děje a nezbývá než doufat, že si to dřevo konečně hodlají vzít.

   (2) Pepkův sjezdík ke Kaprálovu mlýnu je v dojezdu zabordelen nějakou prořezávkou. Ale našel jsem tomu pěknou zcela mimoasfaltovou návaznost na pěšinu vedle silnice Ochoz-Líšeň, potom rychlý a místy i hezky kořenový sjezd, krátký stoupací teleport po zpevněné a pak už si jen té odbočky všimnout…

   0 0
   • pepek  

    Před dojezdem je třeba odbočit doprava na louku už to říkám podruhý :-)

    0 0
  • ufoncz  

   Od střelnice až po Babice (ZTZ u Čihadla) – https://en.mapy.cz/s/gohudujedo – je to těžebně-bahenní peklo a Dušan nám ani neřekne. U té ZTZ teda bude chvílu trvat, než se z té akce vzpamatuje zase. Největší srance jsou právě tradičně v tom dolíku na cestě hned za střelnicí, takže neváhat, odbočit doprava na ZTZ a nabrat maximálně trochu koňskýho trusu.

   0 0
   • orm  

    Ta fotka rozryte cesty u cedule prirodni rezervace je „super“. To ukazovat orchranarum az budou prudit.

    1 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.