• Tanabe

    Zdravim hodne jsem procital tady forum uvazuji a novych zapltenenych kole a zatim co tady ctu vychazi nejlepe Mavic Aksium 2014 (3500Kc) coz je ± muj strop.Jenom bych potreboval vedet jestli kola vydrzi a sem tam nejakou nerovnost na vozovce abych nemel hned osmu atd vazim 65Kg kolo silnicnka Triban3( moje prvni nechtel jsem davat vice penez pro zacatek nevedel jsem jestli mne to bude bavit) Triban je Ok ale ty kola to je jak maslo:-( rad bych je prave proto vymenil za Mavic Aksium 2014 jinak jeste jsou to klasicke galuskace? Dik moc za kazdou odpoved

    0 0
    • nooski  

      Aksia jsou v pohodě. Kola jsou to plášťová, takže to samé, co máš teď.

      0 0
      • Tanabe  

        moccc dekuju ja se v tom jeste moc nevyznam ale hlatam vedemosti co to jde a nemam se tady v okoli koho zeptat:-)

        0 0
      • bochov  

        Bud scela bez obavam udrží to mych107kg a nerovností také ja na tom jíž jezdím tři roky a mam na ních nalitaných tak 10t kilometru a dodnes jsem na ně nesah ,kromě vyměny plaštovky.

        0 0
        • Tanabe  

          Super jdu do nich:-) ja mam nalitano zatim 800Km a ty kola jsou celkem dost rozhazena ( uz byla docentrovana) ale ty spice jsou strasne meke a uz to zase hazi ne moc ale hazi a to jezdim stylem vidim nerovnost a zabrzdim atd proste zadnej primej zasah do diry ale co jsem cetl tak ty kola jsou shity oni to psali i anglani co to kola moji hned je menily.Jinak Dik za Info

          0 0
          • ˘Ö˘ Krab  

            Nevím, na 65 kg bych si asi zapletl něco lehčího, Aksia jsou sice držáky, ale je to něco za něco.

            0 0
            • bochov  

              Podle mne hmotnost není vše,když chceš odlehčovat ztrácíš na pevnosti pokud nepoužiješ materiály NASA.

              0 0
              • ˘Ö˘ Krab  

                … podle mě absolutní nezničitelnost není vše, jde o priority. A 65 kg není ani 107, ani 90, ba ani 80. Tedy si může dovolit jezdit s malým rizikem i daleko lehčí záplety, zvlášť, pokud to nedrandí jen po rovině.

                P.S. Aksium mám na zimu dopředu a nemám s ním problém.

                0 0
                • bochov  

                  Další problém jsou též silnice dnes jsem nalital 60km z toho tak 10km po sfrezovaných cestách Aksia vydrží,ale některé odlehčena kola určitě ne viz Remerx a praskle rafky.

                  0 0
            • Tanabe  

              ty kola co tam jsou vcil budou urcite vetsi vahy

              0 0
        • nooski  

          U maviců je problém akorát se zadrhávajícím se ořechem, ale to je jednoduchý zásah.

          0 0
          • radek01  

            Jezdil jsem je na bláťáku ořech jsem mazal tak 2× za rok a je to práce na 5.min,byl jsem spokojen po cca 20 tis jsem probrousil ráfek,poměr cena/výkon myslím dobrá.

            0 0
            • nooski  

              Po několika letech už Aksia na zimáku vyžadovala tenhle zásah cca co 14 dní. V teplotách pod bodem mrazu to prostě nebylo ideální. Každopádně si své odsloužila.

              0 0
              • Hrabex1  

                co 14 dni???

                jaky olej jsi pouzival?

                0 0
                • Singlespeed  

                  Píše ´po několika letech´. Po mnoha desítkách tisících kilometrů se plastová kluzná plocha i trn z Alu slitiny ošoupe, těsnící gumička taky degraduje a už to není jak bývalo a údržbu je třeba vykonávat častěji.

                  0 0
            • Tanabe  

              Dik za info to je dobre vedet to zmaknu

              0 0
    • Tanabe  

      jezdim hlavne kopce ono taky podle vahy nejsem casovkar a po rovine si dost davam ale bojuju:-) pred 3 mesici problem ujed 300 metru bez legrace zakyselene nohy atd spatne sem slapal na silu dneska jezdim lechci prevody na vetsi frekvenci a dam 30 Km ± kazdy den ja vim neni to nic moc ale ja jsem rad ze vidim u sebe pokrok a hodne mne to bavi uz i dres Sky mam koupeny a a litam podle www.stava.com kde si to neustale porovnavam atd:-) akorat co mne hodne mrzi ze zatim nemam nikoho do paru ono jezdit sam po rovine proti vetru to neni to prave orechove ono schovat se nekomu do haku … ale treba casem nekoho najdu

      0 0
      • ˘Ö˘ Krab  

        Rovina ještě ujde, to mírná stoupání, kde by to jako mělo normálně jet, ale nejede, jsou proti větru výživnější. A možná lepší, než každý den 30 km bez pauzy a regenerace, by bylo dávat obden 50. Ke dresu SKY jsem se, pravda, ještě nedopracoval.

        0 0
      • Josef Panek  

        Tohle mě stálo asi hodinu života…

        0 0
      • Yura  

        Hehe to jezdis 30km a ještě se potrebujes za nekoho schovávat? Vzdyt 30km jezdi kazdej Franta a kazda Blanka do fabriky na sichtu. Pro jedince co jedou bez zavazadel a maj cyklo vybavu je 30km tak mozna zahrati, teda jestli nejezdis přes praded..

        0 0
        • nooski  

          Ono je 30km a 30km a nemusí se jednat jen o převýšení ;-) Můžeš to jet 2 hodiny nebo hluboce pod hodinu.

          0 0
          • Yura  

            Tak jestli jezdi tech 30 km jako časovku a to denne, tak to asi moc dlouho nevydrzi ze. Taky jsem jezdil takove hodinovky nadoraz jako doplněk k posilovne, ale ne kazdej den a uz vůbec jsem tomu nerikal cyklistika. Jak tu někdo radi radsi obden a nejak normalne.. Btw to cervene RB co mas v galerce je nejhezci RB co jsem zatím videl. Ta cerna s červenou a tema vysokejma kolama to je fakt pecka. :)

            0 0
        • Rubi  

          tak ho nech, kluk ocividne zacina a ma radost ze vseho, taky si pamatuju kdyz jsem pred x lety zacal takhle jezdit, ted uz by se mi na 30km na silnici ani nechtelo oblikat…:D

          0 0
          • Yura  

            V pohode jen me rozesmálo to zakyseleni po 300m. Nejak si to nedovedu představit, jak vyleze z baraku, zacne spurtovat a po 300m ma nohy v kreci a nemůže dal. :D Ja to delal většinou uplne na konci svihu před barakem. No ted vim, ze když si zaspurtuju dřív a posledních 15/20 minut domu jen tocim nohama, tak je regenerace daleko lepsi. :)

            0 0
            • Tanabe  

              no mne je 40:-) a poslednich 30 let jsem na kole nejezdil ale beru to sranda musi byt ps jsem rad ze jsem Vas alespon krapet pobavil:-)

              0 0
            • Tanabe  

              YuraOlomouc jestli tvuj nick udava mesto kde bydlis tak se mozna nekdy na silnici potkame ja jsem taky z Olmika:-)

              0 0
          • Peslezedirou  

            … a hned dostane ťafku od uživatelů B-F :-/

            0 0
            • georgej  

              Zdravím,měl bych dotaz k tématu-syn jezdí na silnici ,ale stávající kola už mají něco za sebou ,chci mu koupit nové,má 8kolečko,55 kg,jez­dí převážně horší,vedlejší cesty – mám ve výběru Mavic Aksium 2014,Campagnolo Khamsin 2014-poradíte co zvolit nebo jinou variantu do cca. 4000. Dík za názory a rady.

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.