• Pikaču

    Ahoj. V hledání jsem toho moc nenašel ( obzvlášť když hledam v mobilu). Tak doufám ze nikoho s novým dotazem neurazim a ze nekdo poradi dobře:

    Chtěl bych v půlce března poprvé na Mallorcu ( ve třech lidech ) na 7–8 dnů na najizdeni kilometru. Celou dobu jsem myslel ze kola pujcime v mallorcacyclin­gcenter a ubytujeme se v tech jejich doporucenych hotelech s polopenzi. Letenky z Drážďan nebo Lipska dle jejich doporučení ( přílet kolem 14:00hod. A odlet večer abychom i ty dny vyuzili-od nedele do nedele cca.). Zjišťuji ze takove letenky jsou nejdražší.

    Půjčovné lepších kol taky neni nejlevnější tak co teď.

    Poprosil bych zkušenější co tam často jezdi o radu:

    • Brát svoje kolo? Na kolik vyjde letenka kola?
    • Ubytování?
    • Odlety z Lipska nebo Drážďan budou nejspis levnejsi nez Prahy. A které dny? Asi to posuneme klidne na vic dnu a treba odlet ctvrtek apod.
    • půjčovny?
    • transfer kol v krabici z letiště na mallorce?
    • v případě vlastnich kol lze nekde zaplatit asistenci kdyby neco někde?
    • Asi bude nejpohodlnejsi mallorcacyclin­gcenter ( pujcovna 2XL silnicka, transfer, ubytování, asistence) ale nejak mi prijde ze uz to neni tak levné jak jsem si myslel.

    Diky vsem za pripadne zkušenosti a nazory a sorry jeste jednou za noob dotazy.

    0 0
    • orm  

      Ahoj, odpovim na cast tvych dotazu podle sve zkusenosti.

      Kolo se vyplati brat, pokud tam jedes na dele nez tyden. 7 dni je hranicni. Pujceni kola na 6 dni mne stalo 125eur. Letenka na kolo je ± totozna.

      Ubytovani jsme resili pres ck sunbike. Maji nasmlouvany hotel kousek od letiste.

      Letame z Bratislavy. Zpatecni letenka kolem 100eur. Zalezi jak se povede.

      Na letisti je spousta taxiku s vozikem nebo dodavek. Pocitaji s odvozem kol. Je to celkem drahe, ale pokud vas jede vice, tak se to rozpocita. Krabici muzes dat i do autobusu.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Já teda lítám většinou na dva týdny (týden mi přijde málo). Kolo beru vždycky sebou (120,– tam i zpět). Termín vybírám podle letenky, tak že letenky tam i zpět do 40,– Eur + kolo za 120,– (München, Dresden). Mám to poslední roky v podstatě pořád stejný.

      0 0
      • orm  

        Mne zas tyden, so – so, prijde akorat. Kdyz jedes na dva tydny, tak delas odpocinkove dny, unava uz je take vetsi, takze toho pak najedes ± stejne jako za ten tyden. Alespon tak jsem to mel ja. S kolem souhlas, pokud se jede na vice nez tyden. Jet bez kola je zas pohodlnejsi. Vezes malej kufrik s vecma a o nic vice se nestaras.

        0 0
        • Smazaný účet  

          To máš asi pravdu ;-) Já to vždycky beru tak nějak komplexně, teda nejen kolo :-) Vozit kolo mi nevadí, místo jednoho malýho kufříku mám jeden velkej. Jenom je potom blbý, když ti ho někde zapomenou naložit :-D

          0 0
      • Vyvy86  

        Ahoj a kde objednavas letenky a ubytování za rozumné peníze byl jsem asi 5 krát přes na cesty a je to.porad dražší a dražší a rád bych zkusil něco jiného ale na mallorce se mi libi6

        0 0
        • PatrikKalista  

          zkus skyscanner.cz…v dub­nu to jde i za litr, když se Ti ten termín hodí…

          0 0
        • Smazaný účet  

          Už jsem to tady někde psal. Lauda nebo Condor přímo u nich na stránkách. Condor má lepší kafe :-) Mám to trochu jednoduchý v tom, že datum řeším podle letenky.

          0 0
          • Bruca  

            V květnu letíme s laudou z vídně. 50e zpáteční letenka, 50e za 20kg zavazadlo tam a zpět.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Letenky mám z Dresdnu ty za pajdu. Kdo pořád stejně 120,–

              0 0
              • BabbaJagga  

                Chlapi, jak dlouho předem kupujete letenky? Zkoušel jsem teď nahlídnout přelom IX/X a o takových cenách se mi může jen zdát. Mám ještě chvíli počkat?

                0 0
                • Smazaný účet  

                  No, zrovna na Mallorcu bych asi ještě počkal, protože tohle jsou nesmyslný ceny :-( teda pokud to není nastartovanej nějakej trend a nevrátíme se nad sto Euro jako to bylo cca. před deseti lety :-)

                  Jinak já nemám, žádnej termín jak dlouho dopředu nakupovat. Občas to zkontroluju a když mi to vyhovuje tak koupím. Navíc já ty termíny letu před nákupem stejně vždycky x krát změním :-D

                  0 0
                  • brtníček  

                    Údajne nejvýhodnejší je nakupovat letenky cca 4 mesíce před odletem. Vychází do z dlouhodobých statistik u nízkonákladových dopravcú.

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Dřív mi to taky tak zhruba vycházelo, ale poslední dva roky bych na to už nespoléhal. Vloni na podzim a letos na jaře Mallorca dva měsíce před odletem byla a je cena cca. stejná jako před čtyřmi. Vloni v prosinci Teneriffa byla cena letenky půlrok před odletem až do odletu pořád stejná +/- 5 Euro

                      Na druhou stranu je asi lepší to od těch čtyř měsíců častěji kontrolovat.

                      0 0
                      • brtníček  

                        Já jsem kupoval naposledy Sardinii 5 mesícu předem a to vycházelo na 80 euro zpáteční. Týden potom na 140 euro a níž už to nekleslo. Tenerife loni na jaře bylo levné i 2 mesíce před odletem.

                        0 0
                • Tuplak  

                  Podle toho, jakou aerolinku máš vyhlédnutou. U Ryanairu a Wizzairu ceny dost kolísají. U EasyJetu jsou nejlevnější ceny hned jak se dostanou do prodeje a pak se již jen zdražují (čest pár vyjímkám).

                  U Wizzairu pozor na odrbávky typu sleva 20 %, akorát pár dní před takovou akcí zdraží třeba o 30 %.

                  Takže chce to sledovat a jak píše kolega, až jsi spokojený s cenou, tak kupuj. Good luck.

                  0 0
                  • kemo  

                    V tomhle se mi líbí vyhledávání letenek na Googlu. Mají tam jak si aktuální cena letenky stojí (levná, drahá…), takže se kvůli neznalosti cenově nespálíš.

                    0 0
                    • BabbaJagga  

                      Díky moc za tipy, zkusím se tím řídit.

                      0 0
                    • Bruca  

                      Koukám průběžně přes azair.com, kupuju ve chvíli, kdy se mi zdá cena stravitelna. Klesnout může vždycky, ale stoupnout taky, že…

                      0 0
                  • toperharley  

                    Zrovna u Ryanairu to opravdu hodně kolísá, jednou jsem kupoval letenky v prosinci až na květen a teď podruhé začátkem prosince na leden. V obou případech stála samotná letenka od 10 do 15 eur (za jednu cestu). Kompletní cena mě pak vyšla cca na 50 eur – 2 x letenka, 2 x seating a 2 x přednostní nástup s palubním zavazadlem. Prostě jednou týdně koukni na web jak se hýbou ceny. A pokud netrváš na Praze jako místu odletu, tak zajímavé nabídky najdeš při odletech z Vídně, Bratislavy , Berlína Tegel a Schonefeld. Vyplatí se i kombinovat místa odletu a příletu, pokud se nemusíš vracet na původní letiště třeba kvůli autu.

                    0 0
            • Smazaný účet  

              20 kg zavazadlo nepotřebuju, dávám všechno ke kolu.

              0 0
              • Bruca  

                My jedeme bez kola, takže 2 krosny v jednom balíku nás neminou. Ne vše jde dát do příručního zavazedla

                0 0
        • Shaby  

          Od dubna začíná z Prahy lítat Ryanair, takže mrkni i tam, má tam taky fajn ceny.

          0 0
    • rdx  

      nacesty.cz .. uz asi 6×, a nemusis skoro resit zadnou z otazek. Cenove to o moc hur nevychazi.

      Svoje kolo se vyplati pokud ho beres na dyl, mas ho nejak spesl nastaveny, nebo se spesl vybavenim (wattak …). Z prahy momentalne kufr navic stoji 650,– za let (23kg)

      0 0
      • deh  

        Ahoj, mužete napsat přímo kolik to vyšlo celkem se vším s nacesty.cz a kolik někdo kdo jezdí že si zařizuje vše sám? pro porovnání díky.

        (Můžete napsat i s jinými co se tím zabývají pro porovnání..)

        0 0
        • rdx  

          loni jsem to tak nejak nahrubo pocital a usetril bych asi ± 2000,– pri stejne konfiguraci (13 noci, hotel snidane / vecere, ± stejna kategorie hotelu, kola vlastni).

          Nejvic se da usetrit na ubytku. Nejake AirBnb pri vice lidech bude urcite levnejsi. Nicmene ta uspora nam neprisla tolik zasadni oproti servisu ktery tam nacesty ma.

          Letenka z Nemecka taky sunda par korun. Driv se to vyplatilo. Ted, kdyz uz se leta z Prahy, tak asi jen pro lidi co to maji bliz k nemcum.

          0 0
        • Smazaný účet  

          letos duben 10 dní ubytko cca 9000, letenka s kolem 6000. Polopenze v ***. Další peníze jen na kafíčka, dortíky a svačiny na švihu. Doprava busem z letiště do Alcudie 10e jedna cesta.

          0 0
      • čel.A  

        +1. Byl jsem loni a byl jsem spokojený. Kola Meridy v carbonu a na 105. Hotel slušný.

        Příští rok jedeme znovu, kola prý novější modely a hotel je více na východě. Těším se.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Víc na východě asi není moc výhra, ikdyž ono je to asi jedno :-D

          0 0
          • Pikaču  

            Tak já jsem delal kalkulaci na 10 dnu ježdění, 12 dnu hotel s PP:

            1. Mallorca cycling center ( včetně nejlevnejsi letenky) za 18730,– ( ultegra kolo) nebo 22920 ( to top kolo).
            2. Nacesty.cz za 18246,– ( ultegra kolo ale v porovnání s BMC od MCC tak obyc.).
            3. Vlastní cesta, hotel přes booking a vlastní kolo za cca 20 000,–
            4. Ještě bikeclininc ale tam je cena 16900,– na tyden na osobu bez letenek.

            Můj závěr ( jelikož jedu poprve) : Mallorca cycling center a vezmu jejich top kolo nez brát svoje ( včetně asistence, 1× masáž a dres alltraining. ). -nechci jim dělat reklamu.

            • jeste do kazde kalkulace přičíst cca 2000 za letenku jelikož ta nejlevnejsi lezenka od lauda motion je bez zavazadla.

            # Spíš me zajímá kdyz se jede po vlastní zda jde nekde zaplatit asistenci ( kdyz někde zůstanu 90 km od hotelu a kolo nejde opravit na místě).?

            0 0
            • rdx  

              Ta 1. se mi nejak nezda, jsi si tou letenkou jisty?

              0 0
              • Pikaču  

                Tak znova ted počítám a 19 752,– . Letenku objednávám akorat z Prahy pouze ruční zavazadlo za 3900,–

                Takze nevim uz co pocitam.

                Nacesty vychází levněji za 16952,– na osobu.

                V kalkulaci podobna kola. Nacesty je lokalita sever a MCC jih.

                18 000 to vychazi vlastni kolo, stejny hotel jako MCC a letenka. Nemam v tom prevoz z letiště.

                0 0
                • Pikaču  

                  Tak nakonec to bude nacesty.cz

                  Vezmu vlastni kolo:

                  • Letenka 3900
                  • letenka kolo 2600
                  • nacesty.cz ( hotel s PP, odvoz, asistence, mechanik…) 15 800,– na 11noci v březnu. Celkem 22320,–

                  Kdyz porovnam s Mallorca cycling center a jejich top kolem tak to vychází na 30 000. Klasicka Ultegra za 24000.

                  0 0
                  • ms82  

                    Jidlo na tom jejich hotelu je skvele. A to si myslim, ze jsem v jidle kriticky dost ;-)

                    0 0
                  • romanholy  

                    Jak to na těch zájezdech chodí? Udělá se tam skupina co jezdí spolu nebo už musím mít parťáky?

                    0 0
                    • kolesovič  

                      Taky bych mněl zájem, ale neznám žádnou skupinku ochotnou vycestovat.

                      0 0
                    • jonti  

                      zalezi jakou mas vykonnost a kolik lido zmas. v 10 z arenalu vyjizdi velke mnozstvi skupinek, cadto neni problem se pridat, ale je lepsi, kdyz jste taky mensi skupina.

                      0 0
                    • rdx  

                      tam je vsude takovejch lidi na kolech, ze staci jet po nejaky paterni silnici a muzes si skupinu vybrat dle libosti :)

                      0 0
                • Webonaut  

                  Těch 3900 Kč za příručák u Laudy se mi zdá podle oka trochu moc. Zkoušels kalkulovat jejich Priority službu? Stojí víc než základní letenka, ale má příručák v ceně. Cena bývá ve výsledku lepší než základ + doplatek za příručák.

                  0 0
                  • Pikaču  

                    2000 letenka ( ctvrtek/ nedele) + kufr k odbavení 23 kg 1900. Celkem 3900. Z Drážďan.

                    Ale poletim Prahu radši ČSA/ Smartwings za 3900 s příručním.

                    0 0
                    • Webonaut  

                      Tak to jo. Já to pochopil že Lauda si účtují 3900 Kč jen za příručák

                      0 0
                    • Smazaný účet  

                      Nejsem si jistej jestli by ti kolo jako příruční v Dresdnu prošlo ;-) Kamarád s tím taky kalkuloval a ještě než přišel na řadu, tak u něj byla ta dozorčí se zeptat jestli už to má podaný jako sportovní zavazadlo :-D

                      Ale podle mě je to o lidech, tak můžeš mít štěstí ;-)

                      0 0
            • Smazaný účet  

              Hele já vám v tomhle moc neporadím. Mám tam část rodiny a tak platím jen letenku a potom nějaký to jídlo, tak že nejsem směroplatnej :-D

              Co se týká letenky, tak jsem psal nahoře. Kolem 160,– včetně kola.

              0 0
              • orm  

                Musis psat i kdy. Na podzim, kdy jsi tam byl letos ty, je to nejlevnejsi. Jaro byva drazsi. Leto nejdrazsi.

                0 0
                • Smazaný účet  

                  V létě nemám čas ;-) Lítám v rozmezí od půlky dubna do konce května a nebo od půlky října do půlky listopadu. Na jaře Condor z München na podzim Lauda z Dresdnu (Condor nelítá). Condor má lepší jídlo a kafe :-D Rozdíl jaro nebo podzim na ceně letenky byl (pokud už) cca. 10,– Euro. Mallorca je v cenách letenek hodně variabilní. Pokud je ti jedno kdy letíš, tak většinou najdeš pokaždé stejnou cenu. Pokud máš pevně danej termín, tak to může být problém. Na druhou stranu u Teneriffe s Condorem byla cena letenky celej půl rok před odletem plus, minus stejná.

                  0 0
                  • orm  

                    O Tenerife uz nechci dlouho slyset :-). 10 minut pred boardingem jsem zjistil, ze jsem nekde na gatu ztratil doklady a letadlo mne uletelo a letenky propadly :-).

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      No ty woe, tak to je nářez :-(

                      Odkud jsi letěl?

                      0 0
                      • orm  

                        Viden, 14.12. do 26.12. Na kontrole jsem si dal obcanku do kapsy a na gatu ji uz nenasel. Nekde vypadla. Letadlo odletelo a my jeli autobusem zas domu. Zena nastvana a tak :-). Zadny jiny doklad jsem nemel, vyroba nove obcanky by trvala 5 pracovnich dni, tak jsme zrusil ubytko, dostali 40% zpatky, a byly na svatky doma. Ja, jako trest, jsem musel travit vanoce s rodici zeny na Slovensku :-)). Druhy den psali z letiste, ze obcanku nasli na gatu, ale ubytko uz neslo obnovit, tak jsme to uz neresili. Snazil jsem se z toho vytezit maximum, tak jsem do Vidne dojel vlakem s kolem a zpet do CR jsem jel na kole.

                        0 0
    • Pikaču  

      Další noob dotaz.

      ČSA resp. SMARTWINGS maji v podminkach max 250 cm součet krabice všech 3 stran.

      Jsem na 252/253 cm. Mám to resit a vzít menší krabicí od MTB ( součet 240 cm) a sundavat i zadni kolo nebo nebudou koukat na ty 2–3 cm nad?

      0 0
      • rdx  

        neres, nikdo to nepremeruje. je to jedno letadlo, jedno odbaveni. vem to do ceho se ti vejde kolo

        0 0
      • Smazaný účet  

        To bych neřešil. Já vlasně ani nevím kolik ten součet mám :-D

        0 0
      • Kacko  

        Neřeš. Jednou mi ČSA vzali kolo v krabici bez příplatku jako standard odbavené zavazadlo. Je to podle nálady lidí a pár cm nikdo řešit nebude.

        0 0
    • toperharley  

      Ahoj

      Byl jsem v květnu 2019 poprvé na Mallorce na cyklo dovolenou a mohu doporučit, sám seteď budu vracet. Co se týká tvých otázek:

      1. Odlety z Prahy se Smartwings jsou cenově o ničem, ale letos na jaře začne létat z Prahy i Ryanair, ceny se dají najít okolo 1000–1400 Kč. Ryanair beru jako MHD vzhledem k ceně. Já jsem s nimi letěl asi 15 eur za cestu z Berlína plus autobus asi za 400 Kč. Teď letím podruhé v neděli 12 ledna za 10 eur z Drážďan a vracím se v sobotu 18 ledna do Vídně za 12 eur. Autobus z Prahy do Drážďan na letiště je 500, vlak zpět z Vídně je za 470 Kč. Hodně záleží na tom jak moc jste jako skupina časově flexibilní a jestli máte možnost se vrátit na jiné letiště.
      2. Svoje kolo si na týden neberu, finančně se mi to nevyplatí. Ryanair chce za jednu cestu 60 eur, za převoz kola bych tak dal 3.000, plus počítám, že bych něco platil i za přepravu v autobusu a vlaku. Při dvoutýdenním pobytu bych si kolo asi přivezl. Zvaž ještě i starosti s převozem kola, jestli se ti chce tahat krabici nebo kufr s kolem. Pokud by jsi letěl s cestovkou jako zájezd tak třeba v Eximu mi řekli, že bych dal za přepravu 2.500,– Kč tam i zpět.
      3. Ubytování řeším přes booking. Týden v polopenzi ve slušném hotelu je okolo 8 až 10 tisíc za jednu osobu, pro dva to bývá tak o dva tisíce dražší. Samozřejmě dokážeš sehnat na týden ubytování i pod 5 tisíc, když se hodně uskromníš. Já bohužel nemám parťáka na cesty tak nesu náklady na pokoj sám, jestli se kolega konečně letos rozhoupe a na podzim se přidá tak konečně ušetřím. Před objednávkou hotelu jim ještě napíšu jestli můžu mít kolo na pokoji a v polovině případů to není problém, a když už jim to vadilo tak většina má kolárnu. Hodně hotelů má kolárny na bookingu ukázané rovnou ve fotkách
      0 0
      • toperharley  
        1. Půjčovna kola – Jsou tam snad na každém rohu. Když dáš do googlu „bike rental“ nebo do map-google, podle polohy hotelu, aby jsi si kolo půjčil co nejblíž hotelu tak sám uvidíš co najdeš. Na místě jsem jich viděl asi ještě třikrát tolik, než kolik jsem jich našel na googlu. Většina půjčoven chce při objednávce vědět hotel kde budeš ubytovaný.

        Já jsem měl objednávku třeba u: ciclosquintana­.com

        Přístup super, měl jsem půjčený karbonový Cannondale Synapse disk a za 7 dnů to stálo asi 3.000 Kč. Teď na leden jsem si zamluvil Meridu Ride Disc 5000 a za 5 dnů platím 100 eur.

        1. Transfer kola v krabici z letiště není problém. Na letišti šoupneš krabici do autobusu, jízdenka je 5 eur na trase z letiště. Linka A1 jede do centra, linka A2 na El Arenal. Pokud pojedeš z letiště na druhý konec ostrova, předpokládám, že ti to řidič strčí dolů do zavazadlového prostoru. Na letišti byla v květnu hromada turistů s vlastním kolem v kufru, počítají tam s pakama jako jsme my :-) .

        Ostatní jízdenky pak stojí pro tebe jako turistu 1,5 eur na každou cestu – myšleno v hlavním městě.

        Asistenci jsem neřešil, v případě nouze dotlačím na první zastávku autobusu a dojedu k hotelu, Díky široké síti různých půjčoven a servisů vyřešíš i různé problémy. Mě osobně nabídky cyklo cestovek nezaujali, cenově si myslím že jsem se dostal o 20 procent níže, s lepším kolem a navíc jsem byl sám na pokoji, s parťákem by byla cena ještě nižší díky rozdělení platby za pokoj.

        Trasy jsem si naklikal dopředu v mapy.cz, jezdil jsem s telefonem na jako s navigací s připojenou power-bankou.

        0 0
        • milan.v  

          Do kolárny bych svá kola nikdy nedal…

          0 0
          • ms82  

            Nevim, co mas za kolo, ale ver mi, ze tam nebudes mit nejlepsi ;-) V kolarne na vyse zminovanem hotelu od nacesty.cz bylo odhadem 200 kol.

            0 0
            • milan.v  

              No, o to ani tak nejde mít tam nejlepší kolo, takovou potřebu nemám, ale vůbec tam kolo za pár stovek tisíc nechávat…

              0 0
              • Infidel  

                Aha, takže ses vlastně chtěl jen pochlubit :-D

                0 0
                • milan.v  

                  A proč? Máš ten hloupý pocit? Já s tím nezačínal…

                  Říkám jen, že statisícová kola do kolárny prostě nepatří… A je jedno, jestli se jedná o má kola nebo kola někoho jiného…

                  Zeptej se Trepifajxla například, jestli by své kolo dal do kolárny…

                  A vzhledem k tomu, že to tu je o Mallorce, prosím, držme se tématu…

                  0 0
              • ms82  

                Nebudes-li mit nejdrazsi, nemusis se nejvic bat, zlodej vezme jine ;-) Stres nepomaha treninku, tak se tim skoda trapit.

                0 0
                • milan.v  

                  No tak určitě, proto nepojedu tam, kde nebudu moct mít kolo na pokoji…

                  0 0
                  • ELx  

                    Tvl a prášky už sis vzal?

                    0 0
                  • orm  

                    Takze do zadneho hotelu :-).

                    0 0
                    • milan.v  

                      Jsou hotely, které jsou cyklistům nakloněny, tzn. své (ne půjčené) kolo mám na pokoji.

                      Jak to je na Mallorce, nemohu posoudit, proto tu jsem, abych se dozvěděl více.

                      0 0
                      • orm  

                        Tak ja jsem zadny slusny hotel, ktery by ti dovolil vzit kolo na pokoj, zvlast kdyz bude spinave, nezazil. Nekde netoleruji ani chozeni v cyklobotech. Muzes prosim te napsat hotely, kde to dovolej? Pripadne i foto jak ho mas na pokoji. Osobne to neresim. Hotel je pojistenej. Kola tam davaji vsichni. Kdyz mas strach, tak si kolo zamknes poradnym zamkem. Zas takovy strach o nej mit nemuzes, kdyz ho davas do letadla :-). Byt tebou, tak misto hotelu bych hledal nejaky apartman. Je jich tam dost.

                        0 0
                        • Cryzyy  

                          v Sant Jordi jsem se s kolem na pokoj tahat musel, jenom nevím proč (kolárna nebyla, nebo byla plná ?), je to asi 12 let :o)

                          0 0
                      • Smazaný účet  

                        V hotelu tě na pokoj s kolem nepustí. Od toho jsou kolárny a jsou dobře zabezpečené a pojištěné. Na Mallorcu se jezdí najíždět kilometry před sezonou a není potřeba si tam vozit kola za statisíce. Nejdražší kola tam mají triatlonisti a ty jejich speciály fakt nejsou za pár stovek a visí to tam běžně. Jestliže ti nevadí přeprava letadlem a busem, kolovna je už nejmenší zlo.

                        A hlavně je tam spoustu dobře vybavených půjčoven.

                        0 0
                        • milan.v  

                          Musím mít své kolo s nastavením, jsem na to opravdu háklivý, vadí mi každý mm jinak, všechna jsou nafitovaná.

                          Další věc je, s čím chci jezdit, to už, prosím, nechat na každém…

                          0 0
                          • Smazaný účet  

                            Ano, ať si každý jezdí na čem chce. Pak je ale třeba si položit otázku, zda tam na Mallorcu jet.

                            0 0
                            • milan.v  

                              No a proto je potřeba co nejvíce objektivních informací… ;o)

                              0 0
                              • Smazaný účet  

                                Objektivně s kolem na pokoj v hotelu nelze, apartmány nevím.

                                Peace.

                                0 0
                                • Pikaču  

                                  Kolarna je asi v pohode. Ale co ztrata kola aerolinkou?

                                  0 0
                                • toperharley  

                                  Základní informace přímo z místa ke kolům na pokoji. Oficiálne na pokoj kolo nesmí, každý druhý si ho tam ale dává, nikomu to nevadí. Druhá půlka má kolo v kolarne, viz. fotky. Kolárna vybavena základním nářadím, stojanem. Kola je možné vyzvednout a uložit pouze v otevírací době od 9 do 18, v pritomnosti personalu. Bez poplatku, pouze vratná záloha 10 eur na zámek. Kolárna pod kamerovým systémem, kolo si vezvednu v půjčovně cca kilometr od hotelu zítra a sklidem ho v kolarne nechám

                                  0 0
                        • toperharley  

                          Teď v lednu má dost hotelu zavřeno, ale duben nebo květen v sezóně hotel najdeš, kde ti dovolí si kolo vzít na pokoj. Chce to jen poslat email do pár vybraných hotelů v lokalitě co tě zajímá.

                          Já bydlel třeba v květnu v Helios hotel Mallorca

                          Kolo jsem měl na pokoji, psal jsem email dopředu do hotelu a potvrdili mi, že to není problém vzít si kolo na pokoj. Nikdo na mě nekoukal divně a když jsem seděl večer na balkoně tak cca každý desaáty pokoj stálo na balkoně kolo,

                          Po hotelu chodila půlka osazenstva v tretrách a nikomu to nevadilo. Jinak pod pojmem kolárna si nepředstavujte něco co jsme měli za mlada v paneláku. Jsou to zamčené místnosti s nářadím, často s montážním stojanem, pod kamerama a s pojištěním.

                          0 0
        • Smazaný účet  

          V lednu na Mallorcu? To není zrovna nejteplejší destinace o vlkosti ani nemluvě ;-)

          0 0
          • toperharley  

            No mělo by být cca 15 stupnu, teplo to zrovna není, to máš pravdu. Jenže duben nebo kveten mi letos nevyjde. Na vlhkost jsem v předpovědi nenarazil tak uvidím, jak mi bude za pár dnů dám vědět :-)

            0 0
            • Smazaný účet  

              Bývá tak 10–12 stupňů ;-) Dcera říká že je lepších –10 u mě v Alpách než u ní na Mallorce +10 s vlhkostí, která tam v zimě je :-D Já to zažil třikrát a není moc o co stát. Je to takový vlezlý a všechno je pořád navlhlý :-( ale třeba bude lepší zima ;-)

              0 0
            • Smazaný účet  

              Tak jsem zjistil dnešní aktualní podmínky, abych jen nestrašil :-D

              Sineu (centrum ostrova) 18–20 stupňů, vlkost vzduchu bezproblémová ;-)

              0 0
              • toperharley  

                První den na kole. Ráno okolo osmé hnusná zima, skoro jako doma. Vyrážím v 10.30 po vyzvednutí kola z půjčovny, kdy už bylo příjemněji, ale i tak je to na návleky na nohy a spodní tričko s dlouhým rukávem, dres a přes to ještě lehká bunda.

                Cyklisté jsou tu i v lednu i když s tím návalem z května se to srovnat nedá.

                P. S: To si takhle jeden dělá fotku u moře, doplnuje cukry a ....... Prohnalo se asi 5 skupin po 10 lidech, všichni v dresech Trek Segafredo, každá skupinka s týmovým autem v zádech.

                Asi po půl hodině se mi v mírném stoupání jedna skupinka sakra rychle zjevila za zády… Ten pocit, když člověka v podstatě přeletí a zmizí… :-)

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Tak ať ti to vydrží na hodně kilometrů ;-)

                  Kde jezdíš?

                  0 0
                  • toperharley  

                    Dnes jsem to dal ve spodní části na rovinkach, přece jen jsem skoro tři měsíce nejezdil a cítím že tělo si trošku odvyklo, zítra bych asi jel směrem na Port dAndratx

                    0 0
                • milan.v  

                  V tom vaku pod sedlem máš závaží, abys nejel tak rychle? ;o)

                  0 0
                  • toperharley  

                    Přesně a proto mi ujeli ti kluci z treku, jinak....... No nic radši

                    Na horáků vozím věci v batohu ale na silnicce mi batoh dost vadí a ten vak pod sedlem se mi zatím osvědčil. Nevěděl jsem co mě dnes čeká, takže jsem vezl ještě náhradní bundu, návleky na tretry, návleky na ruce, další rukavice a No věci kdyby mi byla zima nebo se naopak oteplilo. Chtělo by to nekoho v doprovodném vozidle, kdo by zásobovat pitim jídlem, jako na tour :-)

                    0 0
        • DowJones  

          Jak řešíte parkování kola v hotelu? Do pokoje jasně, že se jim to nelíbí, tak vybíráte hotel, kde je kolárna nebo hotel poblíž půjčovny a pak si každé ráno zajdete pro kolo?

          0 0
          • ms82  

            Kolarna je soucasti hotelu, vetsinou tam zvladnes dojit/vratit se z ni na hotel i po tom delsim kole ;-)

            0 0
        • Kacko  

          Díky za tipy!

          Objednáno za začátek dubna:) Ryanair z Prahy + hotel s polopenzí(pro 1) dohromady za 10800,– na týden.

          0 0
    • deh  

      Teď si dělám souhrn kdybych jel na sebe a vyjde to teda o hodně levněji.

      1. Letenka Ryanair 15+15eur + zavazadlo 10kg 20+20 = 70e
      2. Ubytko nějaký apartmán mi stačí, nepotřebuji hotel a je jich hodně cca. 2–4 tisíce na os. ve dvou.
      3. Půjčení kola 3000 týden.

      Jsem na 7000kč na 8 dní + jídlo

      0 0
      • Pikaču  

        1. Prvni odlet s Rayanairem je 31.3. Coz je uz dost pozde na me.

        0 0
      • ms82  

        2–4 tisice na osobu za apartman za 8 dni? Hotel s polopenzi me prijde na 8.5 tisic. Rozdil je zhruba 210 euro nebo taky 27 euro na den. Pokud si budes varit sam a bude to bez masa, tak se do toho mozna vejdes. Ja si asi necham uvarit fakt dobre jidlo :-)

        0 0
    • Pikaču  

      Jak je to teda s pojištěním kola v případě ztráty/poskozeni leteckou společností?

      Aerolinka vyplatí max pouze 1200€ v případě ztráty.

      Lze tu castku navýšit na cenu kola? A kde? S letenkou nebo pojistovna?

      0 0
      • ms82  

        To jsem zjistoval, kdyz jsem letel poprve. Je to tristni. Aerolinky to kryji do vyse 1000 jednotek, coz je zhruba 1000 eur (nekde je to predepsane, presne si nepamatuji). U aerolinek bych s zadnym navysenim nepocital. Zarezervovat misto pro kolo u Air France mi trvalo 15 telefonickych hovoru, a to je rekneme bezne pozadovana vec, kdyz chces s kolem letet :D Pojistit to nejde ani vetsinou (nenasel jsem zadne) beznych cestovnich pojisteni, protoze pripojisteni zavazadel ma nizke limity, jeste nizsi limity na jednu vec, ale co je nejlepsi, nevztahuje se na veci v preprave leteckou spolecnosti (za to ruci jen ta letecka spolecnost). Da se vyuzit pojisteni primo kola, ktere je bud na cely rok nebo jen na tu dovolenou. Typicky je to spise na miru, a vyse castky je primo umerna cene kola. Ptal jsem se napriklad v ERV, kde pojisteni na miru delaji, ale kalkulace by jim trvala 14 dni (a to uz jsem byl pryc). Cena za pojisteni kola (okolo 75k) na rok je radove 1–2 tisice, ale co v tom bude (a jestli to tedy pokryje i cestovani), to uz je na konkretni pojisteni a podminky.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Asi tak nějak to budou mít všichni, zkrátka záleží na majiteli kola. Konkrétně třeba Condor ve svých podmínkách doporučuje uzavřít vlastní pojistku.

          To Air France je docela hustý :-) Lítám s kolem tak dvakrát do roka a vždycky ho automaticky připíšu k letence a nikdy s tím nebyl problém, natož abych někam musel volat nebo psát.

          0 0
          • ms82  

            Nj, nizkonakladovky jsou napred – proste kliknes na + u sports equipment/bike a hotovo. S Iberii to bylo lepsi, tam jsem loni volal jen 3×: Info, rezervace letenky online (bez platby na 24h) a zadani pozadavku na kolo, potvrzeni, ze bylo schvaleno a platba letenky.

            U AF byl problem, ze nektere lety operovaly jine aerolinky a ty musely rovnez schvalit kolo na svych letech. Posledni hovor byl nejlepsi. Ja: Diky za rezervaci. A kolik to teda bude stat? AF: To vam neumim rict. Pockejte, zkusim zadat do systemu. Ne, nejde to. Nevim. Ja: Diky, necham se prekvapit ;-)

            0 0
          • Pikaču  

            Tak nějak už ztrácím chuť na Mallorcu jak vse zjišťuji. Je fakt že se tam těším na hotel ( žrádlo a wellnes) a nekonečné najizdeni kilometru za pěkného počasí, pekneho asfaltu a tolerantnich řidičů.

            Ale buď si půjčím nějakou šlupku za 7 tisic nebo zaplatim 12 tisic na 10 dnu za pořádné kolo. A zda me GEO sedne na 195 cm spíš pochybuji.

            Teď brát svoje kolo za 100 tisic a říkat si ze ho aerolinka neztratí se mi nechce.

            ČSA to ma viz foto.

            Kooperativa mě to zjistí, jinak dle standardní nabídky ne. Moje cestovní pojiska na zavazadla max 40 tisic.

            Ještě že si nezjistuji co v pripade odcizení kola v hotelové kolarne nebo jake jsou pojistne podminky pujcoven.

            0 0
            • ms82  

              Myslim, ze komercni pojistovna nabidne lepsi podminky. Pravdepodobnost, ze to znici/ztrati v 10% pripadu, tam snad nebude :-)

              0 0
            • toperharley  

              Nevím jaké máš požadavky na kolo, jestli si chceš půjčit přesně ten typ co máš doma, ale cena půjčovného 7 tisíc za 10 dnů s tím, že to bude šlupka??

              To mi nějak nesedí? Jaké máš vlastně požadavky na kolo?

              Koukám na první půjčovnu a nejdražší kolo na 10 dnů je 220 euro – 5.500,– Kč. A to jsou kola která bych za šlupku tedy neoznačoval. Jako to nejdražší je tam Merida Reacto Bahrain Dura-Ace.

              Kouknu o ulici vedle na půjčovnu a nejdražší kolo v nabídce je na týden za 5.000, na 14 dnů za 10.000 a jde třeba o Cube ve výbavě… No koukni sám a dej vědět co vlastně hledáš. Záleží i na lokalitě kde budeš ubytovaný.

              0 0
              • Pikaču  

                Jasne-když napíšu šlupka tak je to trochu nepresne.

                Kola jsou to vsechno super. Třeba Mallorca cycling center+hotel který je hned vedle.

                Takže kolo jako takove se najde-carbon+ obyč Ultegra ( di2 ani nemusim). Ale ty zapletena kola co vsichni nabizeji jsou pro zkazeni nalady. Podemnou na 95 kg se DT swiss E1800 kroutí jako špageta.

                Dalsi věc je pak jina pujcovna. Ano clovek najde o tisícovku levnejsi kolo a pak musis hledat i hotel poblíž, zjistovat podminky pujcoven na co se jejich pojistka vztahuje atd.

                Takhle bud dám kolo každý den zpet do pujcovny nebo to maji i proti kradezi pojistene.

                A pak jeste resim geometrii abych nemel brutalni drop. :))

                Ja vim. Jsem náročný, komplikovaný, vysoký..... :))))

                0 0
                • th74  

                  Neřeš krizový scénáře co všechno se může stát, to bys na kolo nesměl sednout aby tě nesrazilo auto, nemohl dát kolo na střechu auta protože může spadnout a tak podobně.

                  Já kolo letadlem vozím a není se čeho bát. Na tu Mallorcu jich poletí letadlem víc než 10 a pravděpodobnost že by se při přímém letu ztratila nebo poškodila je minimální. Něco jiného je letět s přestupem, kde nemusíš stihnout další letadlo a co se pak bude dít se zavazadly je těžké odhadnout. Pokud máš pochybnosti, že ti kolo z půjčovny nesedne tak se nauč vozit svoje, jednou s tím stejně musíš začít. Dá se pak zaletět do Francie nebo Španělska na prodloužený víkend a nepřijde to až tak draze.

                  Zároveň v případě Mallorcy bych se nebál půjčovny ani při tvých nestandardních rozměrech. Cyklistů tam jezdí tisíce a je velká pravděpodobnost že ti kolo pomůžou dobře nastavit. Předpokládám, že tam denně na kole strávíš 5 hodin a víc, tak to nastavení nemá cenu podcenit. A sedlo bych si vzal určitě svoje.

                  0 0
                  • toperharley  

                    Při rezervaci kola na webovkách skoro u každého zadáváš výšku a váhu, popř. i velikost požadovaného rámu. Pak ti jen potvrdí, jestli mají tvojí velikost v požadovaném období. Při přebírání kola jsem měl svoje pedály a svoje sedlo. Bez problému servisák namontoval, pak mi řekl ať sedám, zkoukl můj posed a asi třikrát mi upravil polohu sedla než byl spokojený. Já si to chtěl původně doladit sám, ale fakt si s tím vyhrál a nemusel jsem na to pak sáhnout.

                    0 0
                • Polka  

                  Taky jsem loni kvůli své výšce a indiv. posedu bral vlastní silnic, ale řešit dopředu ztrátu apod. to mě tak nějak ani nenapadlo :-)

                  Co se týče přepravy kola, spíš si zajisti pořádný kufr nebo fakt festovní krabici, protože ta může dostat ******** zabrat. Mně vyjela při návratu ve Vídni papírová krabice dost porvaná a s dírama, ale bylo v ní nakonec všechno a kolo bylo ok.

                  Byli jsme v Alcudii přes Nacesty.cz a ten hotel a jídlo je tam opravdu super, prý lepší jak v Arenalu. Kolo máš na zámku zaparkovaný v té jejich půjčovně, jen je potřeba dávat pozor při vyndávání a zandávání kola, je to tam celkem natěsno, ale dá se.

                  Kdybych jel znova, asi bych pořídil nějaký kufr a do toho vše narval i s vlastním kolem než jezdit na cizím. Ohledně půjčení a velikosti se dá ale určitě domluvit předem, aby tam měli něco pro tebe nebo to upravili, protože to půjčování protlačují horem dolem.

                  0 0
    • Kacko  

      Když si kolo půjčujete, berete si sebou své sedlo?

      0 0
      • toperharley  

        Já ano, mám vyzkoušené co mi vyhovuje. Minule jsem si bral i pedály, tentokrát si půjčím od nich.

        Akorát na kontrole v Berlíně na letišti minule ta paní dost koukala a porad mi na displeji ukazovala něco co se jí v batohu prý hooodne nelíbí. Když jsem podival a pak z batohu s úsměvem vytáhl pedály a sedlo tak jen zakroutila hlavou 

        0 0
        • Smazaný účet  

          Jednou jsem vezl z Mallorky rajčatovej chleba a taky se jim ten bochník nezdál :-D Poslední rok mě mají ve Špáňu (Mallorca, Teneriffe) vytipovanýho jako drogovýho dealera :-D

          0 0
    • Aussig  

      Já to teda nezařizuji, naše grupeto ale vozí kola trajektem. Je nás teda vždy kolem 20 aby to bylo výhodný. Obecně najít si partu máš nejlevnější.

      0 0
    • Bernycz  

      Jede teda někdo začátkem března ? Rád bych se k někomu přidal .. popř jedete přes nacesty.cz?

      0 0
    • toperharley  

      Po týdnu teď v lednu přidám pár postřehů:

      1. Počasí – u moře fouká chladnější vítr. Ve vnitrozemí je ale krásných 15 až 18 stupňů, skoro bezvětří. Rozhodně to je období, kdy je ostrov poloprázdný, při volbě málo frekventované trasy člověk jede úplně sám.
      2. Oblečení – Většina co jsem viděl jezdila v kraťasech s návleky na nohách, návleky na tretry měla tak třetina lidi. Většina dres s dlouhým rukávem, popř lehká bunda.
      3. Hotely, obchody a půjčovny – leden a únor je mimo sezonu, takže hodně je jich zavřených, ale těch otevřených je dostatek pro fungování, např. siť obchodů Mercadona – viz. fotka.
      4. Jinak okolo 10 hodiny když člověk vyrazí, potká dost různých skupinek pro případné připojení, pokud nechce jet sám.
      5. Pokud nechce Vaše polovička jezdit na kole, je možnost půjčit velmi levně auto na výlety pro ni.

      Za sebe můžu říct, že jsem auto nakonec neplánovaně využil, protože jsem v polovině dovolené nezvládl lehký sjezd z kopce. V 50 km jsem se nechal vynést ze zatáčky, dostal smyk a přeletěl přes řídítka, sedřel levou stranu těla, roztrhal si komplet dres, ale kolo naštěstí dopadlo do měkkého – na mě :-)

      Druhou půlku dovolené jsem pak jezdil na výlety autem.

      0 0
      • Smazaný účet  

        Na San Salvadoru jsi byl na kole nebo autem? Jinak škoda toho pádu :-(

        0 0
        • toperharley  

          Autem, ale cyklistů tam jelo dost i takhle v lednu a je to tedy úžasně stoupavý kopec, samá zatáčka :-)

          No tak asi už bylo načase se trošku vysekat, zchladit trošku hlavu a najít nějakou pokoru. Naštěstí to odneslo jen oblečení a ty odřeniny budou za pár dnů pryč

          0 0
    • PatrikKalista  

      Ahoj, poradí někdo LEVNOU půjčovnu kousek od letiště?

      Patrik

      0 0
    • Smazaný účet  

      Kdyby někdo chtěl aktualně na Mallorcu, tak tady je Porto Christo z víkendu :-D

      1 0
    • Smazaný účet  

      Bude někdo konce února?

      0 0
    • Bernycz  

      Dnes objednáno nacesty.cz od 13 do 23 .3

      0 0
      • Smazaný účet  

        V pátek třináctýho? :-O

        0 0
      • Pikaču  

        Mám úplně stejny termín, taky nacesty.cz

        A pátek 13 :o

        0 0
      • Donuts  

        A kolik to teda celkem stálo?

        0 0
        • Pikaču  

          Nacesty.cz mas kalkulátor.

          Mne v tom termínu na 10 dnů : hotel, servis, letenka+letenaka kolo cca 20 tisíc.

          0 0
          • Touš  

            Nevrátil se teď někdo za Mallorky? Jaká je tam situace na letišti? Na hotelech? Mediální panika ohledně viru je obrovská ale přeci tím nezlikvidují cestovní ruch.

            0 0
            • Bruca  

              My máme koupené letenky na začátek května, tak doufám, že do té doby už bude pokoj…

              0 0
            • rdx  

              podle Stravy tam lidi jezdi o100sest, nikdo si na nic nestezeje, zachovejte paniku.

              Ja se vratil z GC a jediny rozdil oproti odletu byla dezinfekce na ruce u vychodu :)

              0 0
            • Glum  

              Vracel jsem se 23. února, na letišti absolutní klid, přímo pohoda. Aktuálně tam jsou dva případy COVID-19 (a oba dost brzo odchytili), takže spíš je to málo infikovaná oblast. Hotel taky v pohodě.

              Místní mají opravdu k nějaké panice daleko…

              0 0
            • Smazaný účet  

              „Místní mají opravdu k nějaké panice daleko…“

              Asi takhle bych to formuloval taky :-)

              0 0
            • Touš  

              Super, díky za reakce. Letenky koupené a v termínu 31.3.-7.4. snad budu točit km v teple. Někdo typ na osvědčenou a cenově rozumnou půjčovnu v lokalitě poblíž letiště? Díky

              0 0
    • JBS  

      I am Catalan 150 km from Mallorca and I can inform you that in Spain today the situation is very controlled. A total of 3 dead (elderly with other previous pathologies) and about 500 infected all with a mild prognosis. It is in Italy where the situation is more uncontrolled, in my opinion there is no reason not to travel to Mallorca. Enjoy this magnificent island. I hope I've helped.

      0 0
    • JBS  

      by the way, buy ham in a butcher shop not in a supermarket.

      you can ask for Recebo ham or iberico ham, do not buy ham „del pais“ !!!!

      0 0
    • Pikaču  

      Příští patek jsem měl letět. Dnes jsem se BTW jen tak nahodou dozvěděl ze zakoupene extra zavazadlo na kolo neznamená že mají v letadle misto pro kolo.

      No a nemají! Tak rychloakce koupě jiných letenek z Drážďan na den později a hodina a pul čekací doba na call centrum Eurowingsu aby mě potvrdili kapacitu v letadle na kola.

      A co dostanu zpět od ČSA až budu stornovat/rekla­movat letenky je otázka :((. Manželka se mi směje jak jsem vše měl 3 měsíce dopředu abych usetril a teď same srani a penize navic.

      Holt zkušenost k zaplacení.

      Jo a snad bude hotel volny až to posuneme :)))))

      0 0
      • Smazaný účet  

        To nechápu :-O

        Jsi měl koupenou a potvrzenou letenku na sportovní zavazadlo (kolo) a náhodou jsi se dozvěděl že to nejde?

        0 0
        • Pikaču  

          No kámoš kupoval jen zavazadlo 32 kg ( ČSA). Ale musi speciálně vyslovit že se jedná o kolo. ČSA ma x volných mist na kola. Kámoš si dnes půjčoval kufr na kolo a borec mu to řekl.

          0 0
          • Smazaný účet  

            Mají to všechny aerolinky (teda aspoň ty s nima lítám), speciální zavazadlo a něj určíš co to konkrétně je. Psal jsem ti, že by to mohl být problém ;-)

            dolomiti 2.1.2020 12:58

            Nejsem si jistej jestli by ti kolo jako příruční v Dresdnu prošlo ;-) Kamarád s tím taky kalkuloval a ještě než přišel na řadu, tak u něj byla ta dozorčí se zeptat jestli už to má podaný jako sportovní zavazadlo :-D

            0 0
          • Smazaný účet  

            Na druhou stranu ber to pozitivně -) aspoň nepoletíš v pátek třináctého :-)

            0 0
            • Pikaču  

              Jj. Letenky za 10 tisic ))). Proste to kámoš rezervoval jako nadlimitni zavazadlo 32 kg. Tam se pise o max rozmerech.

              Ale dál už jsme nejak necetli o sportovnim vybaveni a rezervaci.

              Ted na eurowings strankach mame primo sportovni vybaveni: 2× kolo a navic potvrzene telefonicky ze maji mista.

              Jo holt se za blbost platí. Předpokládám ze nam ČSA nic nevrátí.

              Tak snad jsme všechnu smůlu vybrali a zbytek se bude dařit.

              0 0
              • Smazaný účet  

                Já teda tenkrát nechtěl na férovku napsat, že to je kravina a asi to byla chyba :-( Tak ať si to tam užijete a vyjde počasí.

                0 0
              • th74  

                Já letenky kupuju u Smartwings a tam to při objednání přímo navede na sportovní vybavení a kolo. Když jsem dřív zkoušel připlatit kolo u ČSA, tak to bylo někde schovaný a zmatečný.

                0 0
      • lukink  

        Taky letím v pátek 13.. Původně jsem objednával přes Smartwings, kteří mi nabídli transfer kola pouze na cestu zpět (23/3), protože 13/3 je už plno. Zkusil jsem tak objednat přes ČSA, kam jsem nejprve zavolal, aby mi zjistili, že tam volná kapacita i na cestu tam je, potom objednal. Následně tam problém s kolem na cestu tam i přes původní ověření stejnak byl, čekalo to neustále někde na odsouhlasení, tak jsem tam každý den tak dlouho volal, až mi to potvrdili a poslali i elektronický doklad do mailu.

        0 0
        • Pikaču  

          A kdy ti to potvrdili? My máme aktuální info je plno.

          0 0
        • rdx  

          Mel jsem to podbne, ale kratsi. Prnvni telefon, ze to momentalne nejde a musi to overit. Druhy telefon zabookovano, zaplaceno (objednano pres CSA)

          0 0
      • Pikaču  

        Dobrý no. A ja č***k si musel koupit další letenku kvůli kolu z Drážďan. Skoda ze nikdo neruší z Prahy. By me usetrili 5000

        0 0
        • Velomiwookie  

          Ty kravo, Tebe to slusne podelalo… :-/

          0 0
        • Smazaný účet  

          No hlavně se modli aby si Babiš nevzal příklad z IT ještě aspoň týden, jinak neodletíš :-(

          0 0
          • mastihuba  

            nez pojedeme my bude to vsude a nebude nutny to resit :)

            0 0
          • Pikaču  

            Presne. Uz me z toho hrabe.

            Laudamotion srusil vsechny lety na Mallorcu. Tak jsem zvědav kdo bude další :)))

            0 0
            • Smazaný účet  

              Všechny ne, ale hodně to přořídlo :-D

              0 0
            • Polka  

              To s Laudou máš ověřené? Je to někde na netu? Já našel jen, že některé lety ruší, zejména do Itálie a uvidí se co bude dál. Dle zpráv z Mallorky (Nacesty.cz) je ale vše ok.

              0 0
              • th74  

                Tak pro Nacesty.cz je to business a ti budou do poslední chvíle tvrdit, že je to OK.

                Já mám taky letenku na pátek, ale vidím to tak 50:50 jestli pojedu nebo zůstanu doma. Balit budu v pátek, tak času na rozmyšlení mám zatím dost.

                Co jsem našel včera večer, tak na Mallorce asi 10 případů s coronavirem, na Španělské pevnině přes 1000. Španělsko na stránkách ministerstva zdravotnictví označeno jako vysoce riziková země.

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Asi to nebude tak horký, protože letenky jdou normálně koupit, ale jak jsem psal, ta nabídka dost zásadně prořídla :-)

                  0 0
                  • Kacko  

                    No spíš je otázka kdy bude Španělsko blokované stejně jako Itálie. Já mám letět 4.4. a fakt bych nerad abych musel po návratu do karantény, protože rozhodnutí vlády někdy v průběhu dovolené.

                    Rozjelo se jim to tam taky nepěkně.

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      No, možný to je, že se to z lyží bude za chvíli pomalu přesouvat do opalovačky :-D

                      0 0
                    • Pikaču  

                      Sice nám to tu mírně začíná offtopicem ale alespoň bez pitomců.

                      Když dnes Merklova řekla že se Koronou nakazí 50 mega Němců tak je jen otázka než se ta vlna jako v Itálii přežene všude ( Španělsko, Německo, Francie) a bude za náma.

                      0 0
                    • Touš  

                      My s kámošem letíme 31.3. (snad), tak se tam třeba někde potkáme. Kdo se přidá? Letenky jdou pěkně dolů.....

                      0 0
            • kejda  

              Ryanair taky

              0 0
              • Smazaný účet  

                Kam na ty zprávy chodíte? Vždyť prodává letenky stejně jako Lauda, akorát, že oba mají těch letů míň :-D

                0 0
                • kejda  

                  Borci teď mají někdy letět, můžu zjistit přesný termín, a mají zrušený ten koupený let. Nepamatuji si, odkud byl odlet…

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Možný to je, ale na stránkách nic oficialně nemají a dál prodávají. Fakt je, ale že když člověk porovná nabídku na druhou půlku března před měsícem a teď, tak je minimální. Třeba Lauda nabízel každej druhej den čtyři lety denně a dneska letí tak čtyřikrát týdně :-) Evidentně toho hodně zrušili, ale třeba jen optimalizují lety ;-) Dá se koupit i let teď na sobotu, ale ta cena je dost úděsná :-D

                    0 0
                    • kejda  

                      Let Vídeň-Mallorca 1.4. zrušen

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Nabídli jim něco jinýho?

                        0 0
                        • kejda  

                          Ne, vrátí peníze. Zbytek bandy letí 29.3. Praha-Palma se Smartwings, stále aktuální bez rušení…

                          0 0
                      • orm  

                        Mame letet 29.3. a porad to tam mam. Pred par tydny mne zmenili datum odletu na pozdejsi let, jinak nic noveho. Vcera jsem to kontroloval. Vidim to spise na optimalizaci, nez na ruseni jako takove.

                        0 0
                        • JFtryall  

                          Obavam se, ze za tyden to bude vypadat o dost hur.

                          0 0
                          • orm  

                            Nejak to dopadne. Nema cenu resit neco co neovlivnim. Jen by me to nastvalo, protoze uz jsem diky sve blbosti prisel o kanary pres vanoce a ted tohle, tak bych to bral jako znameni, ze mne dovolena neni souzena :-).

                            0 0
                            • kejda  

                              Máš sedět doma na zadku a ne furt někde cestovat , dyť je to vo zdraví:))

                              0 0
                            • mastihuba  

                              mužeš vo to dýl byt v práci :)

                              0 0
                              • orm  

                                Ty skoro tri tydny pred koncem roku, kdy jsem zazdil kanary, tak bych do prace sel rad, ale nemohl jsem, protoze si dovolenou musime vybrat do konce roku, tak jsem byl doma. Volno jsem mel, ale dovolena to nebyla :-).

                                0 0
    • pokor  

      Má tu někdo Mallorcu s odletem v pátek 13.3.? Jaký je váš aktuální názor na to, zda jet či nikoli.

      Sám jsem na vážkách a nevím, jak se rozhodnout.

      0 0
      • kejda  

        Může to být prima výlet na tři týdny…:)

        0 0
        • Smazaný účet  

          Tři týdny na Mallorce? :-O

          0 0
          • kejda  

            Týden na kole, pak 14 dnů v penzionu nebo hotelu…

            0 0
            • Pikaču  

              Proc myslíš. Na Mallorce se nakazis s nejmensi pravdepodobnosti. Horsi to bude na letisti nebo kdyz jezdim služebně do Bavorska.

              0 0
              • kejda  

                Nemyslím, jen diskutuji. Obecně mi přijde kapku rizikové se vydávat tam, kde je problém. Pokud pojedeš autem, tak to bude v suchu, letadlem už možná problém.

                0 0
              • Kacko  

                no spíš se obávám, aby vláda nevydala opatření, že všichni na 14 povinně, španělsko se docela rozjíždí.. to by se mi těžce nevyplatilo, protože zwift mě baví max hodinu denně..

                0 0
                • Smazaný účet  

                  To mě taky, ale na dvakrát :-D

                  0 0
                  • Kacko  

                    :) a ty můžeš vycestovat v pohodě?

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Záleží jakej použiju pas :-D

                      Letím až v druhý půlce dubna tak to ještě nijak neřeším

                      0 0
                      • Pikaču  

                        Pro me osobně i 14 dnu na hotelu by bylo fajn když musím pracovat Bavorsko-Česko a na Home Office+ Zwift bych se uz fakt zblaznil.

                        Jinak si myslím že do konce týdne vláda vydá zákaz na Německo/Španělsko a Francii resp během 14-ti dnů určitě.

                        0 0
      • Rubi  

        Pane Lorenc? .....

        0 0
      • ms82  

        Samozrejme jedem. Jen jestli tam dorazi nejaky nakazeny Cech, tak me nastve ;-)

        Notas samo beru. Lepsi by bylo zabalit i trenazer, ale do toho se mi nechce.

        0 0
      • pokor  

        Na Mallorce je teď 13 nálezů ( z toho 2 dnes), ale můžu zůstat tady v Praze, kde je 38 s předpokladem rychlejšího růstu. Dřív jsem se bál problémů tam, teď se spíš bojím problému tady.

        0 0
      • mrozu  

        Pokud jsi připraven na to, že po návratu zůstaneš v karanténě, nevidím zásadní problém.

        0 0
      • Kalic  

        Měl bych obavy ze zrušení letů ze Španělska. Epicentra nákazy jsou sice jinde (hlavně Madrid), ale lety do/z Itálie jsme taky zakázali komplet.

        0 0
      • mogucan  

        Mame odlet v patek 13.3. s nacesty.cz Tvrdi, ze je vse ok, ale ja jsem teda fakt na vazkach. Viru se nebojim, ale bojim se, ze tam zustaneme viset, protoze se to rozvine a zrusi lety jak z Italie. Ze bych po navratu musela zustat 14 doma mne nedesi, ale nechci zustat uveznena na dva tydny ci hur na hotelovem pokoji.

        0 0
      • mogucan  

        Mame odlet v patek 13.3. s nacesty.cz Tvrdi, ze je vse ok, ale ja jsem teda fakt na vazkach. Viru se nebojim, ale bojim se, ze tam zustaneme viset, protoze se to rozvine a zrusi lety jak z Italie. Ze bych po navratu musela zustat 14 doma mne nedesi, ale nechci zustat uveznena na dva tydny ci hur na hotelovem pokoji.

        0 0
        • ms82  

          Tak pribalte nekdo trenazer a budem si pujcovat :D Musel by to mit asi nekdo v hotelu, aby nas tam zamkli. Kdyby jen zrusili let, tak to nebude takovy problem, hotel bude asi poloprazdny.

          0 0
          • kejda  

            a když bude dost velkej, můžete blbnout na chodbách :)

            0 0
        • pokor  

          Také se obávám spíše hotelové karantény, protože česká domácí karanténa při příletu z oblasti, která je méně riziková, než Praha, mi přijde docela nelogická.

          A pokud jde o lety, tak do španělského vnitrozemí se lítat bude, takže nějaký přelet s jedním nebo více přestupy by zřejmě byl možný.

          0 0
    • Pikaču  

      Takže v neděli dáme někde kafíčko a koláček?

      0 0
    • Touš  

      To dopadne! Musíme tomu věřit. :-D

      0 0
    • Bruca  

      Když aerolinka zruší let, tak normálně vrací prasule? Jak dlouho dopředu je to zrušení oznámené? Máme s Laudou Malorku na první týden května…

      0 0
      • mrozu  

        Jo, me ted Ryanair zrusil lety do Rima a nabizi vraceni penez nebo prebookovani na libovolne datum v pristich 12 mesich. Muze to mit ale hacek. Swiss nam tedka zase nabidl bezplatne zruseni letenek, cehoz cast lidi vyuzilo, ale vratili zpatky jen cistou cenu tarifu, palivove priplatky a dalsi poplatky, ktere delaly vice nez polovinu ceny, si nechali, takze celkem ojeb.

        0 0
        • Tuplak  

          Tak to bych se bránil, pokud zruší let aerolinka, musí vrátit vše do halíře. Samozřejmě v měně, kterou jsi to platil.

          Pokud s aerolinkou nebude domluva a platil jsi to kartou, tak se to dá řešit reklamací karetní transakce v bance. Ale samo to je kapánek zdlouhavější proces.

          0 0
          • mrozu  

            V tomto pripade let zrusen neni, oni sami nabidli storno nebo prebookovani vzhledem k situaci.

            0 0
            • Tuplak  

              Tak to je jiná. Pokud není let zrušen, tak si můžou účtovat nějaký storno poplatek. A je již jen na tobě, zda nabídku využiješ nebo poletíš. Nicméně férové to není.

              0 0
              • mrozu  

                Tak nakonec to uznali a vraci komplet, agrument, ze nam zrusili jeden z letu, byl neprustrelnej.

                0 0
        • Smazaný účet  

          Palivové příplatky? To ještě někdo rozepisuje? :-O

          0 0
    • Kacko  

      A máme po prdeli :(

      0 0
      • Pikaču  

        Super. Alespoň to rozhold nekdo jiny za nas. A na Mallorce je uz 17 lidi a jedna smrt. Takže budeme doma zwiftovat a kapučino na Mallorce si dame pristi jaro.

        https://www.majorcadailybulletin.com/…ospital.html?…

        0 0
      • ms82  

        Jestli dobre vidim, tak je to pro odlety z Nemecka? Spanelsko mezi zakazanymi zememi neni.

        0 0
        • Kalic  

          Opatření se jedná 13 oblastí: Čína, Jižní Korea, Írán, země Evropské unie – Itálie, Španělsko, Norsko, Nizozemsko, Belgie, Velká Británie, Dánsko, Francie, Rakousko, Švédsko. Zároveň platí zákaz vstupu českých občanů do těchto rizikových oblastí,“ oznámil Babiš

          0 0
          • ms82  

            Diky. Jsou reporteri, kteri vyjmenuji jen par zemi. Nakonec jsem dohledal. Hm, tak asi zitra neletim.

            0 0
            • rdx  

              Jeste bych pockal, az to vyjde ofiko.

              Kazde medium to momentalne vyklada jinak. Na tiskovce babis potvrdil to co pise Kalic, ale jestli je to opravdu v usneseni tezko rict.

              0 0
              • th74  

                Zákaz cestovat do rizikových zemí je od 14.3. Zítra lze letět. Třeba Cink na Mallorce už 2 dny je. Stejně teď nebudou žádný závody, tak může trénovat v klidu a teple až do …

                0 0
                • ms82  

                  Je to chaos. Vubec nevim, jestli balit.

                  0 0
                  • pokor  

                    Letenka na 13.3., zákaz od 14.3. … to asi smartwings nic nevrátí :(

                    0 0
                    • Pikaču  

                      Na letenky bych se asi vy&ral. Pak bejt za blbce pri navratu a resit neprijemnosti nebo poznat lekarskou peci na Mallorce bych nechtel.

                      0 0
                    • ms82  

                      Tem jsem se ani nedovolal. Nacesty asi taky pretizene, psal jsem email. No ale letenka na 13. je driv nez zakaz 14. ;-)

                      Smartwings to umozni pripadne prebookovat „zdarma“. Ale pokud se nic nezmeni do zitra, tak nejsem rozhodnuty nejet.

                      0 0
                      • th74  

                        Přebookování letu je nejlevnější varianta, pokud tam chceš ještě někdy jet. Já mám přebookováno na říjen s pokutou a rozdílem v tarifu asi za 2500 kč. Bohužel příplatek za letenku pro kola propadne a je potřeba připlatit znova.

                        0 0
                        • ms82  

                          Priplatek za tarif, kolo znovu, kufr predpokladam rovnez. To mi toho z te letenky moc nezbude :D

                          Jak jsem psal, jeste jsem se nerozhodl nejet (zitra).

                          0 0
                        • Pikaču  

                          Tak kdyz to nevrátí letecka společnost tak lze snad uplatnit na pojišťovně ( cestovni pojistka) kvuli zakazu?

                          0 0
                          • th74  

                            Nikdy jsem nic s pojišťovnou neřešil, tak nemám zkušenost. Sice mám nějaký pojištění, ale řešit to nebude, ty peníze mě za to plýtvání energií nestojí.

                            0 0
                          • jonti  

                            to me zajima jestli neco pojistka kryje, bych ocekaval, ze to bude podobne jako valka ve vyjimkach.

                            0 0
                  • th74  

                    Ta zejtra to určitě poletí. Je otázka, jak to bude s cestou zpátky.

                    0 0
                    • mrozu  

                      My meli letet dneska a vsechno jsme zrusili, resili jsme to hodinu pred odjezdem, pritom jeste vcera rano byli vsichni presvedceni, ze pojedou. Rozjizdi se to moc rychle… ne koronavirus, ale ty megalomansky opatreni.

                      0 0
                      • ms82  

                        Ty opatreni, byt se mi nelibi, jsou na miste. Kdyby se to od zacatku ale resilo systematicky, mohlo to byt klidnejsi.

                        Jen me stve, ze je to ma druha jarni dovolena, co asi nedopadne. Patrne taky zrusim, nechce se mi otravovat s karantenou po navratu, radeji budu trenovat venku z homeofficu.

                        0 0
                    • Pikaču  

                      Tak zítřejší let je zrusen, kdyby někdo stále váhal.

                      0 0
                      • pokor  

                        To je let z Mallorky. Co zítřejší let? Je zrušený?

                        0 0
                        • rdx  

                          neni, ale nasledujici mesic se namas jak dostat palma > praha CSA vse rusi.

                          0 0
      • Kacko  

        Tak snad proplati storno.

        0 0
    • jannk  

      Jen ze zvědavosti: vrací nacesty ten jejich servisní poplatek? (letenku mam na půlku dubna, to ještě může být vsechno jinak)

      0 0
      • rdx  

        stornoval jsem dnes, ale na mail jeste nemam odpoved. Budou toho mit ted mraky spolu s normalnima zajezdama co preprodavaji …

        0 0
    • Smazaný účet  

      Poslední info k Mallorce. Na ostrově jsou zrušený všechny kulturní akce a od pondělí by se měly zavřít školy (zatím neofiko).

      0 0
    • rdx  

      Tak momentálně je mallorka asi uz jen pro ty co maji mesic a vice casu, nebo se budou vracet pres ukrajinu :)

      „Vláda rozšířila karanténu na lidi vracející se ze všech rizikových zemí“

      0 0
    • pokor  

      Včera jsem to odpískal a dnes k tomu vláda přidala povinnou karanténu po návratu. To nebyl poslední hřebíček do rakve, ale už jen zasypání hrobu. Teď jen náhrobek „zde leží cyklozájezd na Mallorcu 2020“ .

      0 0
      • jannk  

        tak potom nekdo prosim napiste co delat s letenkami od Smartwings at to nemusim zkoumat :)

        0 0
        • ms82  

          Kdyz se prihlasis pres stranky CSA, a jeste Ti nezrusili oba lety, je tam moznost kliknout a zrusit. Pripadne jim zavolej, mne to zabralo 15 minut se dovolat. Videl jsem ale nekde, ze ted uz prestali letat uplne.

          0 0
      • ms82  

        Krasne jsi to napsal. Nezbyva nez jezdit a vyuzit praci z domova na maximum.

        0 0
    • Pikaču  

      Co nejaka alternativa v česku? Dovolenou mame všichni nahlasenou. Ev. Home office. V liberci je na mě kosa. Koukam prosti tyden na morave ( znojmo-šatov) 13–15 °C

      0 0
      • rdx  

        za soucasne situace bych neobjednaval nikde nic, kdo vi jakym smerem se to pohne …

        Usetrenou dovolenou si necham na prosinec a pojedu si prohřát kostičky na GC :)

        0 0
      • mastihuba  

        okolo straznice je jeste tepleji a da se jet i do kopcu :)

        0 0
    • Pikaču  

      Jeste ze jsme nodleteli.

      Mallorca je zavrena uplne. https://www.majorcadailybulletin.com/…majorca.html

      0 0
    • Smazaný účet  

      Tak Mallorka od pondělí od 8:00 má stejnej zákaz vycházení jako Itálie :-)

      0 0
      • rdx  

        ted uz je to tak nejak jedno, stejne to drive nebo pozdeji ceka celou evropu :)

        0 0
        • Smazaný účet  

          Mají to na 14 dni. Pořád jsem optimista :-D

          0 0
          • žvejk  

            To cestování a zavřené hranice budou rozhodně déle, podle mě je jaro na Mallorce je pasé…

            0 0
          • žvejk  

            Ještě pořád optimista?

            0 0
            • Smazaný účet  

              Celej život :-) Peníze za Mallorcu mi vrátili. Přemýšlel jsem o jiný cestě (2.5–8.5), ale co tam když můžeš jen do krámu :-) Je to ještě daleko. Nakonec možná vyměknou i rezervní Švédi a zavřou :-) Na druhou stranu u nás chtějí od jedenáctýho začít uvolňovat, tak naše kopce budou stačit ;-)

              0 0
      • jannk  

        Italové sportovat venku individuálně můžou

        0 0
        • Smazaný účet  

          To jo ale nesmí tě chytit policie :-D

          Ne, vážně :-) Když půjdeš do hor na skialpy, tak problém podle mě není. Problém nebude ani v tom sportu jako spíš kde?!

          0 0
          • jannk  

            Can I go for a run?

            Yes. You can go for a run, a jog, or a walk. The Interior Minstry confirmed on Thursday that exercise and sport is still permitted outdoors – as long as you can keep at least one metre away from others at all times. However, ministers have urged everyone to stay indoors as much as possible.

            0 0
            • Smazaný účet  

              To je sice hezký, ale nekontroluje tě ministr, ale místní policie ;-) Samozřejmě, že můžeš na krátkou vycházku apod. jenže to není kolo :-(

              Tenhle papír musíš mít pořád u sebe. Jsou tam čtyři důvody proč můžeš ven, kam by jsi to kolo umístil?

              0 0
              • jannk  

                v Italii maji formulare nemecky??

                Ono to je jedno, u nas to muze byt jinak a neni sance, ze by vrchni chaotik cokoliv aspon trochu promyslel.

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Samozřejmě ;-) V Jižním Tyrolsku musí být dvojjazyčný, druhá stránka je v italštině, pokud potřebuješ? ;-) Samozřejmě, že v čr to může být jiný, už jen třeba ty hospody jsou zásadně jiný než tady. Jinak Španělsko to má úplně stejný jako IT.

                  0 0
      • mastihuba  

        tak na kavicku do Petry asi nekdy jindy :) aspom bude cas se venovat baraku a vinckum.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Černě to začnu vidět 18.4 do tý doby klid :-)

          0 0
        • jannk  

          Ta kavicka v Petre mi teda chybet bude … i kdyz zrovna v Petre to je obvykle masakr jak rano v metru na Muzeu.

          0 0
          • mastihuba  

            to souhlas ale ma to svoje kouzlo a v jedne z hospudek uz nas znali a starali se jak o vlastni, pak je tam jeste bokem od namesti takova mensi hospudka kde je to taky fajne.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Mě teda to jejich kafe nijak extra nechutná :-( Jediný dobrý kafe má Esperanza v Sineu ;-) Zase ženská s takovým jménem ani špatný kafe dělat nemůže :-D

              0 0
              • brtníček  

                Tak v Itálii jsi zvyklý na jiné. Va Španelsku je to kafe vetšinou takové jiné. Nevím čím to teda je jestli jiným zpúsobem pražení nebo čím. Kafi moc nerozumím, ale ta jiná chuť jak na kanárech tak i v Malaze mne zaujala ,ale nechutnala.

                0 0
              • mastihuba  

                nemuzu tady preci psat ze tam chlastame pivo :)

                0 0
            • jannk  

              Kouzlo to má, to jo. A jo, místní umí vytvářet dojem, jak si každého osobně pamatují (a něco si i fakt pamatují)

              0 0
            • Cryzyy  

              Ohledně výletů za kafem, to bylo nejvíc nejlepší s Roman Kreuziger starším, sice to pár lidí stálo cyklistickou sezónu, ale zase člověk navštívil luxusní místa :)

              0 0
    • Smazaný účet  

      Tak Lauda dneska zrušil lety v druhý půlce dubna :-)

      0 0
      • Pikaču  

        Podle me Mallorca 2020 muzem zamknout a otevřít spíš Mallorca 2022 :)))

        0 0
        • Smazaný účet  

          Nestraš, jsem přebukoval na podzim :-D

          0 0
        • milan.v  

          Jo, tak to už možná i poletím s Vámi, do té doby budu mít z jedničky dvojku a pustím ji do letadla… :-D

          0 0
          • Pikaču  

            Něco naplánujeme.

            Jinak až tu začne trochu na 10+°C si Mallorcu udělám tady. Polopenze doma, volno na dalších 4+ týdnů. Hotová Mallorca. Jen ten hadr přes Hubu občas otravuje.

            0 0
    • milan.v  

      Koukám, že březnové číslo Cyklistiky se tématu obšírně věnuje… :-D

      Mimochodem oba zmínění rekordmani ikonického výšlapu jsou redaktoři GCN…

      0 0
      • deekay  

        Sebastian Henao je v GCN?

        0 0
        • milan.v  

          Omlouvám se, to je Haedo, překoukl jsem se…

          0 0
          • deekay  

            Jasny :) Ja to taky z toho obrazku lustil, ale hlavne proto, ze se mi nechtelo verit, ze by mel na Sa calobra KOM :)

            0 0
            • milan.v  

              Je pravda, že on byl spíše klasikářem a domestikem, KOM tady by byl zázrak…

              0 0
    • Pikaču  

      Necháte si Voucher od Nacesty.cz nebo peníze zpět?

      Prymula nás nepustí ani za rok a do te doby vsechny cestovky zkrachuji.

      0 0
      • jannk  

        ja jim jeste nepsal (chystam se) – voucher nabizeji na co? zatim jsem platil jen 70E/osoba primo jim (pakatel, klidne voucher), ale celou letenku (tam se mi do voucheru uplne moc nechce).

        0 0
        • Pikaču  

          My tam mame jen servisni balíček 110 € na osobu. A voucher do roku 2023. Takže žádná darda ale ono to nevypadá ani na příští rok :(

          0 0
          • jannk  

            Jo, voucher na servisni balicek jim klidne necham, tech 2*70E risknu. Akorat pocitam, ze ho nekde ztratim :)

            Letenku u smartwings bych asi chtel zpatky, az je Babis koupi, tak uz jim nebudu verit vubec nic.

            0 0
      • orm  

        My jsme to resili, s jinou cestovou a jen hotel, tak, ze jsme si nechali vratit 80% a 20% jsme jim nechali. Jezdime tam s nima pravidelne, ted to nebudou mit jednoduche a nemame zajem, aby padli. Od Ryanairu jsem si nechal vratit vsechno na tech mne nezalezi :-).

        0 0
        • jannk  

          ale hotel se s nacesty prece plati az na miste, ne? tj tem ani nic nechat nemuzu

          0 0
        • brtníček  

          Od toho Ryanairu jste to dostali automaticky? Mám nepojištené letenky na červen. Jaký je postup. Dík.

          0 0
          • orm  

            Ryanair poslal email, ze let je zruseny (Zrusili ti let?). V tom emailu je odkaz na refundaci a postup jak to udelat. Vraceni penez je takove klasicky Ryaniarovske :-).

            0 0
      • ms82  

        Necham si voucher, chci tam priste a chci, aby to prezili.

        0 0
    • jannk  

      Uz mi prisly vouchery z nacesty. S voucherem pro nacesty nemam problem, ale nejsem si jisty, ze chci voucher od smartwings – zkoumali jste nekdo jak se stavi k tomu, ze bych si nechal jenom vouchery z cestovky a smartwings si nechal proplatit? Mi se uplne nelibi, ze to neni voucher na letenku Praha – Palma, ale na konkretni castu: kdyz pristi rok napali cenu, tak to proste budu muset doplatit a nebudu mit sanci letet za rozumnejsi penize s nekym jinym.

      (jasne, zavolam tam, tohle je jenom priprava :)

      0 0
    • Pikaču  

      Tak co. Neuděláme další vlákno 2021? Nebo si tu ještě zatlachame o covidu a v novém už bez covidu.

      1. Plánujete mallorcu na jarře 2021?
      2. Už jste zkoumali letenky? Zatim mam info o Berlinu.
      3. Co nacesty. Nezkrachvali?
      4. Tak Mallorce zdar a snad si tam dame společně kafe a koláč :)
      0 0
      • Smazaný účet  

        Plánuju, ale letenky jsem nezkoumal. Přemýšlím o trajektu ;-)

        0 0
      • Schmiten  

        Plánujeme, ale ještě v klidu…

        Na cesty stále fungují a věřím, že budou, máme u nich z letošního jara vouchery :-)

        0 0
        • Pikaču  

          Máme no. Viděl bych to zase kolem toho 13.3. Jako letos. Jen si rikam kdy to řešit ( letenky, hotel atd. ).

          Podle letosniho roku den před odletem asi :))

          Ještě čekám na penize z mytrip. Jinak čsa penize zpet, nacesty voucher.

          0 0
    • Touš  

      Po loňské zkušenosti to budu řešit na poslední chvíli. Naštěstí hotel šel stornovat, ryanair peníze za letenku vratil a německá půjčovna kol také bez problémů peníze vrátila. V roce 2021 to snad už vyjde!

      0 0
      • brtníček  

        Já peníze od Ryanairu ještě nemám. Letenky jsem měl na červen. Zažádal jsem pak mi psali jestli nechci voucher odmítl jsem a stále nic.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Hele to ale zaurguj! Já měl letenky na konec dubna a na konci srpna peníze pořád nikde, tak jsem to urgoval a ten chlap mi řekl, že to není možný, že už mají všechno vrácený. Po kontrole jsem je měl do tří dnů na účtu.

          0 0
          • orm  

            Take nemam penize zpet za letenku z dubna, ale slo relativne o par korun (138eur). Take jsem zadal, take mne pak prisla nabidka na voucher. Pak jsem to nejak neresil, protoze proklikat se v tom jejich webu, kdyz uz jsem to jednou delal a stravil nad tim dost casu, se mne znovu nechtelo. Tys jim volal?

            0 0
            • Tuplak  

              Je potřeba se znova ozvat, že nechceš voucher, ale nechat proplatit. Já to vyřešil na chatu, záležitost na pár minut. Peníze na účtu za týden, max. 14 dní. Jak máš voucher, tak peníze nepošlou.

              0 0
            • Smazaný účet  

              Volala tam dcera protože v tom pracuje ;-) Hele pokud to oni berou tak, že maji všechno vyplacený, tak nic hledat nebudou. Musíš to nějakým způsobem zaurgovat (telefon, chat). Oni to zkonrolují a hned pošlou. U mě to bylo zpátky na kartě fakt za tři dny. Podle mě se jen snaží nechat to, pokud to jde na voucher. Když to neprojde, protože jsi se ozval, tak pošlou prachy :-)

              0 0
    • Petramarkova  

      Mallorcu plánuji až bude lepší situace

      0 0
    • česílko  

      Tak můžeme plánovat,cesta tam by byla, nejlépe jednosměrná.

      K ceně letenky bych počítal s poplatkem za hrabání v rypáku.

      0 0
    • Pikaču  

      tak co, ma cenu planovat a rezervovat?

      vypada to ze to bude +2 testy (jeden tam a jeden pri navratu).

      chtel bych zacatkem brezna, tak je otazka kdy o´to rezervovat natvrdo aby me zase nekdo rok nedluzil penize nebo aby nebylo pozde.

      jak to planujete, vidite?

      0 0
      • rdx  

        letos absolutne ad hoc podle situace unor / brezen … a nejspis asi do nejakeho soukromeho Airbnb, na velky hotel to moc nevidim :)

        0 0
        • Pikaču  

          chapu, ale delat si sam jidlo nic moc. na to se nejvic tesím. a v nacesty máme stále voucher z lonska.

          ale kovid tam je :

          https://www.majorcadailybulletin.com/…one-day.html

          0 0
          • Smazaný účet  

            Jinak Mallorcu mají od příštího týdne zavírat ;-) Pohyb pouze v rámci obce ;-) Nikdo neví přesně od kdy a na jak dlouho :-(

            0 0
            • Pikaču  

              Tos nemohl rict rovnou :/

              Obec je predpokladam cely ostrov :))

              Tak pak dej vedet

              Diky

              0 0
              • Smazaný účet  

                Hele já taky nevím nic určitýho, ale dcera kvůli tomu dneska odletěla na měsíc do Německa, kde sice bude muset být deset dní v karanténě, ale jinak pohoda :-) Jak se ale vrátí domů neví, možná bude muset plavat :-D

                0 0
          • rdx  

            voucher jsem s diky odmitnul ;)

            Je pravda, ze zmena hotelu hodne prospela {kua to bylo zradlo :)), ale zas tak velky problem to nebude, na kanary letame v tohle „low cost“ rezimu pravidelne

            0 0
      • Smazaný účet  

        Plánuju loď v druhý polovině dubna ;-) Cenově to vyjde stejně.

        0 0
    • luba1  

      Zderec jak sviňa,

      dneska jsem se vrátil z týdnu v Palmě. Aktuální info:

      Letěl jsem z Vídně, cestou z ČR chtějí na hranicích PCR test, boarding pas a doklad OP, pas

      Ve Vídni na letišti kontrolují datum testu, shodu s dokladem totožnosti a musíte mít QR kod http://spth.gob.es, nutný pro vstup do Španělska.

      Ve Španělsku načtou QR kód a pouští vás do světa. Obchody jsou otevřené, omezený počet lidí na metry. Kavárny, pekárny jen s sebou, nikdy konzumace uvnitř. Všude s rouškou, všude nutný dezinfikovat ruce před vstupem. Centrum památek a historických uliček pusto prázdno, turistický trapy zavřený, chodil jsem tam sám. Centrum plno lidí.

      Cesty super, minimum lidí, teploty v 9:30 15°, 12:00 18° a 16:30 17°. Ze 7 dnů: 2 naprosto slunečné 20°, 2 zataženo 17°, 2 polojasno 18° + vítr, 1 den vítr jak sviňa (40km/h).

      Okolo cest pomeranče a citróny, vyplatí se vyjet.

      Cesta zpět na Mallorce: chtěli jen doklad o transféru z Vídně do ČR, žádný PCR, FFP2, pofiderní masky nepustili

      Ve Vídni chtěli jen doklad o transféru do ČR, žádný PCR, striktně FFP2¨

      V ČR na hranicích nikdo, ode dneška zavedena registrace QR kód pro vstup, ale nikdo nikde.

      Kdyby něco PM

      0 0
      • Pikaču  

        Nejak to nezní jak bych si představoval. Ale ještě se uvidí. Díky za info

        0 0
    • Mark-H14  

      Dnešní zkušenost z letiště ve Vídni:

      17– letý syn letěl na tréninkový camp.

      Ryanair: Vídeň – Mallorca.

      První kontrola certifikátu o provedení RT-PCR testu na COVID při odbavení velkého zavazadla – syn vše OK, ale další lidi co neměli v na certifikátu napsáno RT poslali pryč. Údajně jich bylo dost.

      Další odbavení palubního zavazadla a druhá kontrola RT PCR testu … Týmový kolega od syna už sedí v letadle a syna paní stopla, že se jí nezdá jeho certifikát, že není „reál time“ RT. Syn jí vysvětluje a ukazuje v textu RT PCR. Jednou, podruhé, potřetí. Volá mi zděšený, že ho nechtějí pustit na palubu. Nakonec při čtvrtém pokusu a opětovném ukázání prstem na RT paní suše říká „sorry“ a ukazuje, že může na palubu.

      Jak jsem psal ve vedlejším vlákně:

      V nemocnici Kroměříž neměli na certifikátu RT PCR, ale jen PCR. Po naléhání jedné maminky, že syna bez RT nepustí do letadla to tam od této soboty píšou na všechny certifikáty. 

      0 0
      • Delkim  

        Rozdíl PCR a RT PCR?

        Na Slovensko vozím jen PCR a ok.

        0 0
        • Mark-H14  

          No asi to vypadá, že jen v těch písmenech, která prostě někdo píše a někdo ne, ale nerozumím tomu. Bude to specialita Ryanair :-)

          Zkopírováno z jiného fóra:

          Vsechny testy o kterych se mluvi jako o PCR na covid jsou RT-PCR. Rozdil je ten, ze PC pouziva jako vzor dvouretezcovou DNA a RT-PCR jednoretezcovou RNA. Sars-CoV-2 ma jednoretezcovou RNA takze veskera diagnostika je RT-PCR at se to zkracuje pouze na PCR. https://www.researchgate.net/…6_Difference

          0 0
          • Pikaču  

            No a které státy požadují RT PCR? Jezdim do Německa skoro každý týden a testů jsem udělal asi 20 jako samoplatce v krajské nemocnici a RT jsem tam v životě neměl. Navíc třeba Německo akceptuje i antigenni testy ale tam vaznou certifikaty z naší strany.

            0 0
      • luba1  

        Můžu potvrdit, v busu do ČR se mnou jel pár, které nepustili do letadla kvůli RT-PCR testu. Chyba je údajně na straně Španělska, která dala požadavek, že nikoho bez označení RT-PCR testu nepustí na své území potažmo do letadla.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Tak jsem to sondoval přímo na Mallorce a podle právě platnýho španělskýho zákona musí být PCR nebo RT PCR (viz foto zákona) Ten problém zřejmě vzniknul, když si Ryanair přečetl vyjádření španělského ministerstva zahraničí, kde se píše, že mimo PCR je možné mít i test TMA. Bohužel v tom textu je uvedeno RT PCR :-) Tenhle text je, ale pouze informativní, podstatný je zákon. Bylo mi řečeno, že si dovede představit, že ten někdo u Ryanairu neumí španělsky tak to jen přepsal :-D

          0 0
          • Smazaný účet  

            Tohle je to upřesnění španělskýho MZV, který ale není podstatný ;-) Navíc je to tam tučně a to je prej pro Ryanair nejpodstatnější :-)

            0 0
      • žvejk  

        S cestováním do Rakouska není problém? tedy asi za účelem letu ?

        0 0
    • Pikaču  

      Tak co? Letí někdo v březnu?

      0 0
      • Smazaný účet  

        Beru loď v dubnu, vyjde to levněji :-)

        0 0
        • Pikaču  

          V dubnu uz budu brouzdat českem. Chtel bych druhy tyden v breznu ale ne vsichni kamosi jsou jednotny a furt to odsouvame kdy se donluvit.

          Jedine co jsme změnili ze hotel teda ne.

          0 0
          • Smazaný účet  

            Já musím do půlky dubna pracovat, třeba už budeme mít i nějaký hosty :-)

            0 0
          • kravcak  

            přemýšlím o odletu 12 března. jen teda trošku mě vadí nutnost platit zase test při odlete. Víte někdo jak to přesně je s testem pro odlet zpět a kolik test stojí.

            0 0
            • rdx  

              pri odletu staci antigeni ±30–40eu, ale musi byt do 24h pred odletem. V CR pak jeste dalsi PCR … ty testy to znacne prodrazuji :)

              0 0
            • Smazaný účet  

              Dám to tady pod tebe ;-)

              0 0
              • kravcak  

                A jak si psal ohledně toho Ryanair. Takže pro cestu tam je potřeba RT-PCR a jak píše rdx tak pro odlet stačí antigení ne starší 24 hodin? německy neumim.

                V čr po 5 denní karanténě musí být zase PCR jo. Antigení nestačí?

                0 0
                • rdx  

                  Pred odletem: PCR ne starsi nez 72h + vyplnit formular / nebo aplikaci

                  Odlet z Mallorky – Antigenii do 24h pred nastupem,

                  Po priletu 5 dni karantena + PCR test (prokazujes hygiene) + 10 dni nosite respirator vsude

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Tak ;-)

                    0 0
                  • embi  

                    „Po priletu 5 dni karantena + PCR test (prokazujes hygiene) + 10 dni nosite respirator vsude“

                    Kdyz priletim do Vidne, tak ceska hygiena vubec nema poneti, ze jsem nekde byl…

                    0 0
                    • Pikaču  

                      Tak zpětně to nejak lze dohledat když figuruje s letenkou. Až to propojí jako v Číně tak jsme v hajzlu.

                      Akorát nechápu logiku antigenniho testu před odletem a pak 5 zabitých dnů +PCR.

                      0 0
                      • embi  

                        Kamarad poleti ted z Tenerife do Mnichova. Zadnou dalsi buzeraci s PCR podstupovat nehodla:-)

                        0 0
                    • rdx  

                      samozrejme nafixlovat se da vsechno. Vcetne toho, ze nechas mobil doma :)

                      Vyplnit prijezdovy formular a oznamit prijezd na HS je od 5 unora povinnost (jen konstatuji ;)

                      0 0
                  • akruK  

                    Možná blbá otázka. Co když antigenní test na Mallorce vyjde pozitivní?

                    0 0
                    • milan.v  

                      Karanténa…

                      0 0
                      • akruK  

                        Takže zaplatit další ubytování, další testy, novou letenku? Dá se ta původní převést, nebo novou za jiné peníze?

                        0 0
                        • Pikaču  

                          Pojistit to udajne jde rika Perkhausova

                          https://zivotvcesku.cz/…jde-izolace/

                          0 0
                        • th74  

                          Tak letenka jde přebookovat na jiný termín. Akorát to stojí peníze, mě to dřív na služebních cestách vycházelo zhruba na 1/2 ceny letenky u Lufthansy nebo ČSA, taky záleží jakou máš letenku, u dražších tarifů je to v ceně a doplácí se pouze rozdíl v ceně letenky..

                          0 0
    • Pikaču  

      Blbý dotaz?

      Včera nám Němci zakázali zcela vstup.

      Platí to i pro transit ( odlet z Berlína)?

      Uvažuji o Kanarech příští tyden odlet z Berlina. Mallorca vypadá jeste zima a že tam nikdo moc není.

      0 0
      • Smazaný účet  

        Řekl bych, že to teď možná neví ani Němci ;-)

        Asi bych byl v klidu oni to během pondělí vyřeší.

        0 0
        • Pikaču  

          To vyřeší, ale jak. A ja si chci koupit letenku na úterý :)))

          0 0
          • Smazaný účet  

            Ty woe, tak to jsi fofrník :-D

            Hele včera večer psali na RKI, že podrobnosti vyjímek se budou upřesňovat ;-)

            Jediný co napsali hned bylo zdravotnictví, socialní služby a životně důležitý provozy.

            0 0
            • Pikaču  

              No ja právě jezdim do Německa pracovně skoro každý týden. A jestli ted budou zavrene hranice na mesic-dva tak bych toho radši okamzite vyuzil. Na Kanarech mame kámoše do konce února a Mallorca případně od ctvrtka z Prahy, ale ta fakt vypada mrtvá a počasí nic moc.

              0 0
              • Smazaný účet  

                Můj tip je, že se to na tranzit vztahovat nebude, ale to ti asi nepomůže :-)

                0 0
                • Pikaču  

                  Kamos letel z Berlina před tydnem a bral to jako Tranzit. Nicméně tehdy ho nikdo nekontroloval. Jen na letišti PCR test. Teď budou stát na hranicích.

                  No Mallorca je lepší s odletem z Prahy určitě.

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Hele já bych tam eventuelně viděl spíš jako problém návrat do Berlína ;-) V době kdy se Němci snaží přílety dostat na nulu, aby jsi při návratu nekroužil někde nad Evropou :-D

                    Jinak teda já bych na Kanáry letěl hned, kdyby to šlo :-)

                    0 0
                    • embi  

                      Navrat do Berlina nebude problem, na Kanarech je ted tolik nemcu, ze to fakt nemuzou udelat. Je bezpecnejsi letet z nemecka.

                      V utery jsem se vratil z kanaru s priletem do nemecka. Pokud by nekoho zajimalo info o testech, karantenach, hranicich, atp. – muzete napsat SZ.

                      0 0
                      • Bruca  

                        A nemohl bys to info hodit prosím sem? Ať ti nepíše každý druhý :-)

                        Diky

                        0 0
              • luba1  

                Kde na kanárech půjčuješ kolo?

                0 0
                • Pikaču  

                  Netuším. Ja s vlastním jezdim. Půjčoven tam asi bude dost.

                  0 0
                  • jonti  

                    Oproti Mallorce jich je min, ale jsou. Je lepsi si rezervovat kolo predem.

                    0 0
      • Mikikuba  

        Myslím, že je to passé

        https://tn.nova.cz/…endlery.html

        Kupodivu tam chybí i tranzit. Ale zkontrolovala bych to na Kochově Institutu. A na ministerstvu. Hledat se mi s tím nechce. Nám tranzit klapnul v pohodě ještě.

        0 0
        • Pikaču  

          každý článek je něco jiného. o transitu jsem četl že je v pohodě. Bavorsko pendlerum umožňuje ale musi se přihlasit acestovat pouze přámo do prace.

          zatím to asi nechám.

          0 0
          • Mikikuba  

            My neměli s transitem žádný problém. Němci ochotní v pohodě. Daleko větší buzerace při odletu do Německa. Tam se vyžadovalo vše dokonce byl problém s testem ve španělštině…A při­tom měli napsáno že test není potřeba ale chtěli ho. A byli tam lidi které opravdu bez něj nepustili na palubu…Je to trošku adrenalin…Jsem docela ráda že jsme nazpátek…

            0 0
          • Smazaný účet  

            Tak že asi finále :-O

            0 0
            • Pikaču  

              No jsem zvedavej jak jim to dlouho vydrží. Právo na to mají když ti naši vládci to minulý březen zavřeli všem.

              No asi pojedu zase letos doprd… ale ještě že jsem navýšil letos hodiny na zwiftu a mám už naježděno :)

              0 0
              • Smazaný účet  

                To mi povídej sklep je sklep, ikdyž mi z něj občas hrabe :-D Já pořád věřím, že koncem dubna tu loď z Francie dám ;-)

                0 0
                • Pikaču  

                  Ale duben je fajn. To si vyberes i jinde klidne ( italie, chorvatsko) nebo můžeš sem na sever Čech, bude taky fajn :)

                  0 0
                • Polka  

                  Po zemi a lodí to teď chtějí prorazit i z NaCesty.cz :-) Vzhledem k zákazu transitu v DE jim asi nic jinýho nezbývá.

                  0 0
                  • brtníček  

                    To je tak na 4 dny cesty tam a zpet jenom po zemi a lodi ne?

                    0 0
                    • Polka  

                      Netuším, psali „Doufejme, že se nám podaří proklouznout přes Rakousko a Itálii do Francie a Španělska. Pak lodí z Barcelony na Mallorcu.“

                      0 0
                      • brtníček  

                        2000 km za den nesfoukneš. Trajekt trvá 7 hodin. Mapy.cz píšou 20 hodin, ale to je autem čistý čas. Do Monaca autem z Brna bez velkých přestávek to jezdíme okolo 13–14 hodin podle provozu.

                        0 0
                      • Smazaný účet  

                        Ty woe kdo tu cestu vymyslel? Na trajekt až do Barcelony? To je dobrá kravina, navíc je to drahý jako kráva :-D

                        0 0
                        • Polka  

                          Vašek a Vašek :-) Já třeba nechápu proč se na tu chvíli vůbec vraceli.

                          0 0
                  • milan.v  

                    To je pro cestovatele, dobrodruhy, ne pro pracujícího člověka, který vždy složitě během zimy/jara hledá jeden týden, jak se urvat od všeho…

                    0 0
                    • Polka  

                      Však já to pracujícím nenavrhuji, to byla reakce na Dolomita, který chce jet lodí, navíc tam byl smajlík.

                      0 0
                      • Pikaču  

                        Tak Dolomit tam nejede z Česka ale z Dolomit :)

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          Přesně a už vůbec né z Barcelony :-D

                          0 0
                          • Karaya  

                            A odkud se tedy budeš plavit?

                            0 0
                          • Karaya  

                            Podle mapy mi nejvhodnější přijde Toulon, ale vůbec neznám trajektovou realitu :-)

                            Tebe bych tipnul na Janov, odtam určitě taky nějaká linka bude.

                            0 0
                            • Smazaný účet  

                              O Janovu jsem nepřemýšlel a tak ani nevím jestli tam něco je. Rezidenti na Mallorce mi řekli, že teď je nejoblíbenější a nejlevnější trajekt do Evropy Toulon. Tak že Toulon – Alcudie, na přiložený fotce je cena. Datum jsem dal tak nějak přibližný, uvidím co se bude dít. Výhodou je, že při zpáteční cestě bych chtěl ještě třeba Gran Paradiso, což nebude tak zásadní zajížďka ;-)

                              Cena za trajekt je levnější než Barcelona, která je navíc ještě o cca. 600 km dál. Příplatek za druhou osobu je 30,– Euro

                              0 0
                              • Karaya  

                                To je celkem férová cena. Řekl bych, že dálnice ve Francii při průjezdu do Barcelony dáš klidně víc.

                                0 0
                              • jIrI___  

                                To je hodně pěkná cena. Trajektem jsem se se stejnou společností plavil z Livorna na do Bastie, což je výrazně kratší trasa, a zpáteční jízdenka v nejlevnější socka třídě bez kajuty při osazení osobní auto + 2 osoby vycházela mimo sezónu kolem 160–170 €.

                                0 0
    • Smazaný účet  

      Blbě zařazeno :-)

      0 0
    • Pikaču  

      4–14.3. Letenky z Prahy uz nejsou.

      0 0
    • Smazaný účet  

      „Sardinie je od dnešního dne bílou zónou: pomalý návrat k normálu“

      Že bych prohodil termíny? :-)

      0 0
    • Smazaný účet  

      Pikaču taky spěcháš nebo jsi to definitivně zabalil? ;-)

      0 0
      • Pikaču  

        Já to zabalil. Lámat to přes koleno nechci. Navíc už mám 120h odzwiftováno :)

        Pracovně nějak moc toho a nehodí se mi to ze dne na den a navíc známí s kámošma letí ve čtvrek a jak si zjištovali letenky tak už neměli místa pro kola takže si budou pujčovat.

        Přiští týden se počasí umoudří a bude se už jezdit furt venku.

        Spíš to vidím v květnu na Kite-sicilie :)))

        0 0
        • Smazaný účet  

          Já teda letět nechci, pořád preferuju tu loď ;-) ale koukal jsem teď na letenky na konec dubna a začátek května a cenově to teda žádná velká hitparáda neni :-)

          Jinak ten Zwift mám, díky zarachu, podobnej :-)

          0 0
    • Kvetacek140  

      Zdravim všechny, chtěl nych se zeptat jestli nemáte někdo aktuální tip kde na Mallorce si nechat udělat antigenni test pro navrat domů?

      0 0
    • Pikaču  

      Tak co. Letíme letos?

      0 0
    • Pikaču  

      Budu 16–28.3 v Palme sám s rodinou. Takze kdyby nekdo chtěl spolujizdu tak SZ.

      0 0
    • Hagner  

      Tak jsem zase koupil loď ;-) Letos jsem tu Mallorku trochu prodloužil 8.10. – 5.11. :-)

      Cesta tam a zpět, jedna osoba + auto + 2×25,– Euro foodpass = 131,– Euro! Jsem spokojený :-D

      0 0
    • Hagner  

      Někdo v říjnu na Mallorce na kafe? :-)

      0 0
    • neminem laedere  

      Ahoj, máte prosím někdo tip, kde v září na týden půjčit silniční kolo, když budu v Cales de Mallorca?

      Přímo tam jsem žádnou půjčovnu nevygooglil. Třeba bergantibikes.com nabízí i dopravu, ale je docela drahá – komplet s pojištěním a pedály to vyjde na 400 eur. Dopravu zdarma nabízí rentalbikesma­llorca.com, ale silniční kola zřejmě půjčují jen okrajově (ani neinzerují jejich specifikaci) a recenze nejsou úplně dobré.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.