Majstrovstvá Európy MTB XCO, 25. - 28. 7. 2019, Brno (CZ)

56 nepřečtených
  • Tina

    Myslím, že by si toto domáce podujatie zaslúžilo vlastnú tému. Čudujem sa, že sa o takom významnom domácom podniku ešte nikto nezmienil.

    Už tento týždeň od 25. do 28.7. bude Česká Republika, konkrétne Brno, hostiť majstrák Európy MTB XCO. Po krátkom čase od NMNM tak opäť môžme vidieť naživo v akcii takmer všetky hviezdy Európskeho MTB na čele so súčasným lídrom Mathieu Van Der Poelom, takmer kompletnou repre zo Švajčiarska (Nino sa vzdal účasti v prospech náhradníka), ale aj Elitu domácich závodníkov na čele s Ondrejom Cinkom a Jitkou Čábelickou.

    Nová a moderná XCO trať v oblasti brnenského Athroposu sľubuje napínavé súboje a akčnú „podívanou“ na nových „rock garden“ sekciách a iných zjazdových pasážach. Chystáte sa? Vstup pre divákov na rozdiel od NMNM voľný! Už za dva dni, t.j. vo štvrtok 25.7. sa začína o 11:30h štartom kategórie Masters Ženy kde je vo svojej kategórii najväčšou „hviezdou“ a favoritkou 3 násobná majsterka sveta Elite Marga Fullana zo Španielska. Celý program zakončia v Nedeľu preteky závodníkov Elite Ženy aj Muži.

    https://www.mtbbrno.eu/program

    0 0
    • doubleingram  

      Tak samo o tom vime, mozna tam i pojedu, jeste nevim. Prece jen v TV clovek vidi ze zavodu o dost vice, nez kdyz kolem tebe jednou za 10 min proleti.

      0 0
      • Smazaný účet  

        Tak teď už možná bude něco vidět, když ty koryta maj vydlážděný šutrama :)

        0 0
      • jonti  

        Vidět to naživo je něco úplně jiné než vidět výběr režiséra. Uvidíš i dost jiných závodníků a jiné sekce a tvůj názor na závod i na trať bude úplně jiný.

        0 0
        • Tina  

          súhlas. A hlavne naživo vidieť ako profíci jazdia tie ťažšie pasáže aj s autentickým zvukom od kolies a skutočnou obtiežnosťou pasáže. To sa v telke nedá porovnať.

          0 0
          • Smazaný účet  

            To je fakt, prodírat se přemísťujícíma davama nemá chybu, kolem trati je místa minimálně…

            0 0
        • doubleingram  

          Byl jsem na MS pred par lety v Novym Meste, pak tam i na svetaku. Jako ano, nazivo je neco jineho, ale staci parkat a pak si radsi pustim TV. Bydlet v Brne nebo okoli, tak neni co resit, ale z Prahy tam jen kvuli tomu fakt nepotahnu.

          0 0
    • Polka  

      Chci se tam podívat na kole v neděli s mladým. Pojedeš Masters?

      0 0
      • Tina  

        áno, vo štvrtok štartujeme ako prvé o 11:30h

        0 0
        • Polka  

          Moc vás tam nebylo teda v kategorii, ale tak bedna dobrá :-)

          0 0
          • Tina  

            Jeden z mojich najhorších výkonov. V tom „horku“ som sa totálne uvarila a po prvom kole som už iba „cúvala“.

            0 0
      • okam_z_brna  

        Byl jsem se tam podívat vloni na MČR a bylo tam docela dost lidí na některých místech a mrcasit se tam s kolem no nevím nevím. Teď na ME to bude ještě horší. Očekávám podobnou návštěvnost jak v NMnM. Tak bych zvážil, jestli brát kolo.

        0 0
        • doubleingram  

          Tam bude sklad na kola, dostanes listek a des, bych rek.

          0 0
        • jonti  

          V NMnM jsem byl s kolem i bez kola a o dost lepsi to bylo bez kola.

          0 0
        • Polka  

          Aha, zvážím.

          0 0
        • Polka  

          Teď to v TV na ženské elitě nevypadá tak strašně, jsou tam i nějací diváci s kolama, ale ono se to asi pak už jen kvůli MVDP naplní počítám.

          0 0
    • zdsamct  

      Uz se najizdi

      0 0
      • ufoncz  

        Lucka to snad nemusi ani najizdet ;)

        0 0
        • zdsamct  

          Divil by ses. To, ze je domaci a prejede to neznamena, ze nezkousi a nenajizdi jinak

          0 0
    • zbartos  

      Sylva Hřebíčková (777 079 582) shání pořadatele na ME XCO v Brně https://www.mtbbrno.eu/ na CELÝ DEN ve Čt 25.7.19 a v Pá 26.7.19:

      "Vážení kolegové,

      stále ještě sháníme dobrovolníky na čt, pá. Bohužel řada z Vás vypomáhá pouze o víkendu a tyto dva dny nám pár duší schází… Pokud byste byli ochotni vypomoci, pošlete prosím SMS a já se Vám ozvu.

      Mgr. Sylva Hřebíčková Ph.D.

      FSpS MU

      +420 777 079 582

      http://www.fsps.muni.cz"

      P.S. Domluvejte se případně se Sylvou a nikoliv se mnou…

      P.P.S. Předem přihlášení: http://uec.ch/…ntry_mtb.pdf

      TV přenosy: https://www.mtbbrno.eu/…tb-brno-2019 .

      0 0
    • snas89  

      Právě ted už jedou štafety.

      Je možný někde online?:)

      0 0
    • nomecz  

      Ten „Maťej“ jede hrozny bomby …

      0 0
      • Frankq  

        Jen škoda Ondry vždycky jede ten začátek hodně ostře a na konci je to jak dnes ale udělal hezky závod. Martin taky parádně možná by měl změnit disciplinu pak by byl hodně zajímavý.

        0 0
        • snas89  

          Jo. Stosek velkej, vlastne obrovsky palec nahoru.

          Ondra respekt, ze se proste nevymlouval.

          Jednou to bude tak, ze nedojde.

          A jarda palec nahoru za to, ze uz se naucil dojizdet zavod:)

          0 0
          • Frankq  

            +1 jo Jarda konečně dojíždí minule jsem mu to napsal na fb. Ze je výhra že dojel do cíle, doufám že dojede vše a bude se zvedat.

            Nebo to jsou jen řeči a příští rok to ukončí to je otázka? Přál bych mu na olympiáde ještě hezky výsledek.

            0 0
            • marco  

              Při těch nových pravidlech kdy počet mužů na OH klesl na 36 z celého světa budeme rádi za 1–2 místa. Ondřej je asi skoro jasný o další místo se poperou Škárna, Kulhavý, Vastl.

              0 0
      • Polka  

        Tj, kam se hrabe TV, v reálu je to fakt jinej vesmír :-) Škoda Ondry, hnali jsme ho myslím poctivě. A Jára to aspoň dojel i když předvedl i pěkný ošpurtování soupeře ve výjezdu za homelessem.

        0 0
        • Kubiczech  

          V telce stál ten přenos těžce za hovno, takže to zase tak těžký být nemohlo.

          0 0
        • Smazaný účet  

          Jako z gauče je každej generál, ale Ondra by měl vzít nějakýho kouče na techniku. V každym závodě ztrácí ve sjezdech. Tuším Belomoina jela na HT (pro ni je asi každej tlumič tvrdej) a bez problémů…

          0 0
          • Smazaný účet  

            Ondra měl právě problém s tlumičem.

            0 0
            • TheJD  

              To nic nemeni na tom, ze v kazdem narocnejsim sjezdu ztraci.

              0 0
          • Polka  

            Belomoyna bez problémů? Vždyť v těch sjezdech právě dost ztrácela a na šutrech to bylo vidět nejvíc. Jinak se sjezdama Cimbála souhlas.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Mi to přišlo že na HT stíhá docela slušně, ale tak v TV člověk nevidí vše, no, přiznávám, že jsem koukal jedním okem.

              0 0
              • Smazaný účet  

                Těžko na nasypaných šutrech bude HT stíhat fulla…

                0 0
                • TheJD  

                  Kdyby ses dival poradne, tak by sis vsimnul, ze jim na tom ty zadni stavby moc nechodily.

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Je marný tady o čemkoli diskutovat. Každopádně trend navážení šutrů je tady, silničář bez techniky si v profi MTB neštrtne.

                    0 0
                    • TheJD  

                      Kdyby jsi poslouchal, tak by jsi vedel, ze sutry tam navezli z duvodu prasnosti na kopci, kdy se drive stavalo, ze zavodnici vubec nic nevideli pres zvireny prach.

                      0 0
                    • zdsamct  

                      Za to biker s technikou u silnicaru na pohodu ..

                      .. byt to letos bez kamenu .. jak bylo driv .. tak potez koste ..

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Prostě jsem frustrován, že nejsem technicky ani na úrovni juniorek :)

                        0 0
                        • LM  

                          Jestli chceš být frustrován ještě víc, tak si to jeď projet dřív než vrstvu prachu spláchne nějaký deštík. Kameny jsou stále OK ale třeba Čertík je teď peklo :-)

                          0 0
                          • Yatza  

                            No, pokud se na Certikovi vysype, tak bude „stejne dobrej“ jako MVDP, to snad neni duvod k frustraci :P

                            0 0
          • Frankq  

            Myslím že ty první dvě kola jel ty sjezdy hezky. Spíš potom jestli nedošlo a síla s koncentraci nebyla pryč?

            0 0
      • zbartos  

        Nejsem žádný bláznivý fanoušek, ale když už jsem byl na tomto ME čtyři dny jako pořadatel, tak jsem si pro jistotu předem vystřihl z Vela fotku Matýska (osobnost typu Eddyho Merckxse člověk zažije asi jen jednou za život) a doufal jsem, že ho potkám v týmovém voze, nebo na trati trénovat a přemluvím ho k podpisu.

        V sobotu ráno jsem ho skutečně potkal na trati, ale nepoznal jsem ho hned a tak jsem na něj promluvil (anglicky), až když už byl asi 15 m daleko. Bohužel chvíli nereagoval a pak za jízdy řekl jen „thank you“ (asi mi nerozuměl co říkám) a pokračoval pryč.

        Zkusil jsem tedy v neděli dopoledne fotku dát pánovi, který byl v týmovém vozidle s prosbou, zda by mohl MVdP požádat o podepsání, že si příp. podepsanou fotku po závodě vyzvednu. A podařilo se…

        A večer jsem byl ještě na krásném koncertě Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers http://www.melodymakers.cz/ (hráli m.j. moji oblíbenou skladbu Yes, Indeed! z repertoáru Tommyho Dorseye – https://www.youtube.com/watch?… ), který se nezvykle konal pod širým nebem na Biskupském náměstí v Brně.

        Prostě povedený den.

        0 0
    • Gwaihir  

      Na jakých kolech jezdí naši borci a vítězové?

      Mathieu má jestli se nepletu Canyon Lux.

      Jezdí všichni na fullech na takový závod nebo jsou běžná i HT? Mají všichni teleskop nebo si nastaví trochu nižší výšku sedla a jedou?

      0 0
      • Smazaný účet  

        Byly tam i HT bez teleskopu…

        0 0
        • Gwaihir  

          To vím, že byly, ale je to normální nebo spíše výjimka? Je full o tolik lepší nebo jen o dost dražší a na složitější pasáže lepší a na jednodušší zase pomalejší? Nebo to má prostě každý jinak?

          Mě teda z pár záběrů a fotek přišlo, že každý má snad kilometrovou sedlovku.

          0 0
        • novcze  

          jo byly, třeba Belomoyna, ale ta nemá problém tu prcku strčit za sedlo a zase spátky, protože má tenký nožičky a úzký sedlo

          0 0
      • Yatza  

        Teleskop mel malokdo, HT, hlavne mezi zenskejma, bylo dost. Vysku sedla nevim, ale tipl bych si, ze kvuli tem par metrum sjezdu si optimalni nastaveni menit nebudou.

        0 0
      • JFtryall  

        Chlapi uz drtiva vetsina full, maximalne Albstadt je myslim HT trat. Jinak je HT ve vsem horsi, velkou roli hraje i trakce v technickem vyjezdu. Teleskop ma ted tak tretina lidi cca, Nino jak kdy, mvdp bez, Jara taky bez, ale Ondra a dalsi uz teleskop jedou porad.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.