• Kos_CZ

    Zdar všichni!

    Rozhodl jsem se tento rok uspořádat druhý obnovený ročník 24-hodinové jízdy, kterou mí známí před lety páchali – LeMaňas 2024. Předpokládaná délka trasy bude do cca 400 km. Start je v plánu 1.6.2023 v 10:00. Místo startu upřesníme – buď jako loni v Kralupech nad Vltavou na nádraží, nebo někde v Praze. Zatím to vypadá na zopakování návštěvy Drážďan, případně jinde – cíl ještě upravíme, ale už je možné říci, že preferován bude spíše plošší profil trati.

    Více info o loňském ročníku + průběžné aktualizace a info o letošním je/bude k nalezení na https://lemanas.cz/

    Video z loňska je zde: https://youtu.be/gWmBmy5_q0s

    3 0
    • jecnak  

      Kdybyste jeli z Prahy, tak bych bych se asi přidal, ale ve finále to do Kralup mám taky kousek. Ideálně zavel pevný čas a místo.

      Naopak tě zvu na 400 brevet 25.5. viz https://www.randonneurs.cz/calendar.html

      0 0
      • Starkys  

        Tyhle brevety jsem si letos dal do svého kalendáře, že bych chtěl nějaké zajet. Minimálně jsem plánoval letos zkusit 200,300,400km trasy. Zatím jsem teda úspěšně promeškal 200 a 300 a koukám, že ta 400 trasa je týden před LeMaňas.

        0 0
        • jecnak  

          Však doraž. 400 je cca stejně náročná jak ta odjetá třístovka – je tam míň kopců a začátek se dá jet v háku – cca 130 km. Myslím, že týden na regeneraci je úplně v pohodě.

          0 0
      • Kos_CZ  

        Loni jsem se do Kralup sklouznul vlakem z Masaryčky.

        Čas bych dal na 10:00.

        Trasu bych rozhodl na základě preferencí: Mně je to jedno – podle Vltavy a Labe to bylo fajn, pokud bychom dali „pivní okruh“ (Praha Smíchov-Budějovice-Plzeň-Praha Smíchov) – bude to pro mne a Starkyse nová trasa a o něco kopcovatější…

        0 0
        • jecnak  

          Trasa je mi taky fuk. Jen bych potřeboval ji znát pár dní předem. V Drážďanech jsem teda na kole ještě nebyl, tak za mě bych preferoval ty.

          1 0
    • Starkys  

      Start klidně může být z Prahy. Já jsem sice Kralupák, ale dojet na start do Prahy mi vůbec nevadí. Možná i ta Praha bude pro více lidí zajímavější jako startovní místo než ty Kralupy.

      1 0
    • jakub_kencl  

      Hmmm. 1.6. jedeme velký okruh pro Mikiho od Ultabikers, tak bohužel. Když dáš start na 8 na Karlově mostě, tak se tam s klukama, kteří budou vyrážet z Prahy potkáte :-)

      0 0
    • Kos_CZ  

      Takže se jedou znovu Drážďany a pokud nám nerupne v kouli a nebudeme to hnát přes Krušné hory, bude to placaté, neb pojedeme podél vody. Ještě musíme doladit start. Jsou dvě možnosti: Buď Kralupy 10:00, nebo Praha někde v 9:00. Z Prahy jede do Kralup vlak v 9:12 z Masarykova nádraží (tak jsem to spáchal loni), nebo vyrazíme z Prahy kolmo v devět.. Takže kdo má jaké preference?

      Předpokládané zastávky jsou Roudnice (oběd), Ústí nad Labem (benzínka), Děčín (benzínka), Pirna (malý obchodák – potraviny) a pak cestou zpět už jen co je otevřené = benzínky.

      1 0
      • ULPA  

        Jedete na silničním kole?

        0 0
        • Kos_CZ  

          Ano. Tedy přesněji: Já jedu na gravelu přestavěném pro silniční provoz (Je to pro mne test techniky před závodem Okolo republiky). Trasa vede po cyklostezkách a silnicích. Loni jsem jel na Canyon Ultimate.

          Nejhorší co nás na trase loni potkalo, byl rozbitý asfalt na jedné přibližovačce skrz obytnou čtvrť, úsek silnice v opravě a kousek cyklostezky s šotolinovým povrchem, který jsem při plánování přehlédl. Dohromady to z těch 380km mohlo být tak do 3km.

          0 0
          • ULPA  

            Možná bych se z dovolením přidal. V současnosti se peru s antibiotikama, ale do té doby bych mohl být OK

            0 0
            • Kos_CZ  

              Jsi vítán!

              Odkud jsi? Já bydlím v Praze Radlicích. Loni jsme jeli dva – já a Starkys takže jsme se rozhodli, že vyrazíme z Kralup (Starkys bydlí poblíž), kam jsem dojel vlakem. Nyní to vypadá, že nás bude víc, takže by asi bylo lepší mít sraz v Praze. Ptám se z důvodu stanovení optimálního bodu, odkud vyrazit…

              EDIT: Aha, už to vidím – takže by ses přidal v Ústí?

              0 0
              • keymaker  

                Jsem nevěděl, že jsi z Radlic. Někdy dej echo a dáme nějakou vyjížďku. Jsem z Řeporyjí :-)

                0 0
                • Kos_CZ  

                  No asi půjdu dnes – projet si L'Etape trasu. Tu střední. Jen to ještě nevím určitě – budu to muset protlačit doma. Syn je nemocný…

                  0 0
                  • keymaker  

                    Hehe, tu pojedu asi v neděli. Už druhý pokus. Minulá mi přišla přívětivější. Jsem dneska na kole v práci, takže svých cca 75 budu mít odkrouceno :-)

                    0 0
              • ULPA  

                Jel bych vám naproti a někde by sme se potkali, Roudnice, Ltm?

                1 0
                • Kos_CZ  

                  Teď jsem koukal, jak jsme jeli loni – startovali jsme v deset z Kralup a časově jsme to měli následovně:

                  • 12:14 oběd v Roudnici
                  • 13:30 Litoměřice
                  • 15:45 Ústí (benzínka)
                  • 19:37 Pirna (Supermarket)
                  • 20:50 Drážďany
                  • 2:50 Děčín (benzínka)
                  • 4:30 Ústí (benzínka)
                  • 9:58 Kralupy

                  Cesta zpět byla o dost delší, neb jsme se schovávali před deštěm – to nám sežralo takové 4 hodiny…

                  0 0
    • Kos_CZ  

      Update z příprav: Vypadá to, že pojedeme z Prahy ve více lidech a tak budeme vyrážet tak, abychom byli v Kralupech okolo desáté. Sraz byl jedním z potenciálních účastníků (kolega z práce, který se asi bude zpět vracet vlakem) navržen v Tróji u lávky přes Vltavu. Časově to vychází tak, že pokud bychom měli být v Kralupech okolo desáté, tak start z Prahy by mohl být v devět, nebo i dříve, pokud to chce mít více na pohodu. Já se přizpůsobím, @Starkys s tím (předpokládám, ale nemohu za něj mluvit) taky asi nebude mít problém…

      0 0
      • Starkys  

        Samozřejmě se také přizpůsobím :)

        0 0
        • Kos_CZ  

          Nemyslím že je nutné, abys je do Prahy jen proto, aby ses o hodinu později ocitnul znovu v Kralupech, ale bránit Ti v tom nebudu. :)

          0 0
    • Kos_CZ  

      Pokud by se chtěl ještě někdo přidat, tak může – budeme rádi za každého účastníka…

      0 0
    • Kos_CZ  

      Zdar všichni!

      Jsem měkejš – do těch srágor venku se mi fakt nechtěl, takže plnotučný Maňas proběhne někdy později. Jako možná varianta je víkend 29.-30.6.

      Teď očima hyopnotizuju radar a doufám, že se to roztrhne a já pak půjdu na kolo…

      1 0
    • Kos_CZ  

      Takže vyhlašujeme nový termín – víkend 29/30.6.

      Trasa stejná – podél vody do Drážďan a zpět.

      Start, ať už bude kde se dohodneme bude v čase, abychom v Kralupach nad Vltavou byli v 10:00.

      1 0
    • Kos_CZ  

      Tak malý update: Start je tuto sobotu v 6:00 od lávky v Tróji – časným startem si prodloužíme dobu, kdy je světlo. Díky tomu předpokládám příjezd do Drážďan okolo třetí odpoledne. Uvidíme co počasí…

      0 0
    • Kos_CZ  

      Aktualizace – trasa zhruba tato: https://en.mapy.cz/s/davoluzeko

      Uvidíme jak podle situace – možná to hodíme podél vody celé…

      0 0
    • Kos_CZ  

      Tak zatím máme 227km a vracíme se do Čech…

      5 0
    • AussigBiker  

      Pěkně, pěkně, snad to dáte suchou pneumatikou :)

      0 0
    • Alojs01  

      Diky, bylo to super a navic splnene narozeninove prani! :-)

      6 0
      • bluerider  

        A jak jste proboha udělali na labské cyklostezce 2000 výškových metrů? ;)

        0 0
        • Alojs01  

          Nooo, to mi poslednich 14 dni blbne garmin…:-((

          0 0
        • Mikikuba  

          Přesně.

          0 0
        • Starkys  

          Protože jsme nejeli jen po Labské stezce. Mě to udělalo na 325km přes 1700 metrů.

          0 0
          • bluerider  

            Může se to nasčítat, zvlášť na silnici. BTW používam mapy.cz a plánovaná trasa má obvykle 2× menší výškové metry než zaznamenaná. Asi záleží, jak je nastavená měřená diference, aby to nepočítalo přejetí každého šutru.

            0 0
        • Kos_CZ  

          Jsou v tom dvakrát Klecany, „hrbolky“ cestou k Roudnici nad Labem a nějaký zvlnění je i na té stezce. K tomu tam bude nepřesnost v měření výšky. Možná se mohl hnout trochu tlak během cesty…

          https://strava.app.link/h89YcYDGRKb

          0 0
          • Alojs01  

            Tlak urcite, ale nevim proc ten garm8n blbne, ale mam to graf hrozne „zubatej“…

            0 0
          • Starkys  

            Podle mě je zbytečný spekulovat nad tím jestli se hnul tlak nebo ne a nebo jestli nějaká nepřesnost. Ta bude vždycky skoro.

            Prostě z Prahy nebo z Kralup na Litoměřice po silnici jsou kopečky a stejně tak i na cestě zpátky.

            Něco bylo i v Ústí cestou tam, jeli jsme po silnici, místo podél vody.

            Jinak to víceméně je rovina, ale 1700–2000m je stejně furt málo na trasu 325–400km, takže bych to neviděl, že by to měl být nějaký přestřel :)

            3 0
          • Mikikuba  

            Gratulace. Pekny vykon!

            1 0
      • Aduldinho  

        Krása, gratulace, jste borci, v tom horku to nebylo zadarmo, i když u tej vody bylo možná příjemněji? ;-)

        0 0
        • Starkys  

          Hele bylo takový horko, že ani u té vody nebylo moc příjemněji. Skoro všude tam praží slunko, takže není moc kde se schovat. Až cestou zpátky když se začalo stmívat, to už u té vody příjemně bylo :)

          2 0
          • Aduldinho  

            Po setmění opruzoval bodavý hmyz? JJ, znám to tam, my tam jeli 2011 s partou v dubnu o Velikonoce, ale to tehdá byly přes den též třicítky, jen v noci tedy slušná kosa! ;-)

            0 0
            • Alojs01  

              Bodavy ne, ale ty roje musek nebyly prijemny…:-))

              2 0
              • POC74  

                Jo místama jich tam bylo dost :) my zůstali za Děčínem. Žena stavkovala. Nebyla energie ani po výborné zmrzlině v Děčíně u toho zahradnictví. Ta paní moc hodná, dala do bidonu i ledy. :)

                2 0
      • jecnak  

        Pěkná práce. V tom vedru to asi nebylo zadarmo. Hoďte pár fotek.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Podobné diskuse