• jereme

  Ahoj,

  Už delší dobu mě láká si zajet českou Le Etape (tak nějak hlavně pro zážitek ze závodu než pro umístění), zkušenosti ze silničními závody mám, ale aktuálně mám jen cyklokrosové kolo (s možností přehodit na silniční výplety). Samozřejmě nepočítám z nějakým umístěním na předních příčkách, ale co myslíte je rozumné to zkoušet, bude to ok nebo spíše trápení xD? Pocitově ten CruX od Spešla frčí se silnicnima vypletama celkem dobře v porovnání ze silnickou co jsem dříve měl, ale silniční závod jsem s tím nejel, abych měl reálné srovnáni nad rámec pocitů xD.

  Díky za názory.

  0 0
  • DaD  

   Crux je čistokrevný CX závoďák s nízkou hlavou a dobrou geo. Když tam dáš rozumná kola, odpovídající převody na silnici a podle profilu, tak to pojede hodně svižně.

   0 0
  • keymaker  

   Jsem prihlasenej a mam take CruX. Menil jsem ze 46/36 na 50/34 vpredu a silnicni plaste. Tenhle setup jezdim celou sezonu.

   1 0
  • milan.v  

   Jinak tady jsou vlákna jak k prvnímu, tak letošnímu rocniku…

   https://www.bike-forum.cz/…epublic-2021

   https://www.bike-forum.cz/…epublic-2022

   0 0
  • Kos_CZ  

   Bude to v pohodě!

   1 0
  • jereme  

   Diky všem, za reakce… Jsem v klidu a půjdu vyplnit přihlášku.

   Sadu silničních kol mám, převody mám vzadu 11/28, ve předu také těch 46/36, jezdím dost frekvenčně a zatím jsem na silnici byl vždy v pohodě ale budu ešte testovat… na závodě je fakt, že by tam pár zubů mohlo chybět xD

   0 0
   • Cavendish  

    Jel sem to na silnici 50/34 a 12/27 a na krátké trase to bylo akorát. Vyměnit 46z převodník za 50z a bude to na klídek.

    Pár borců na CX sem tam taky potkal a neměli ani silniční gumy

    0 0
   • keymaker  

    Ja jezdim 50/34 a vzadu 11–34. Vzhledem k vaze a povaze kopcu to mam take tak akorat :-D

    1 0
   • Fazzy  

    Nebál bych se ani těhle převodníků. Pokud nemáš ambice na nějaký echt zajímavý výsledky, tak neni důvod. Prostě nebudeš tolik závodit z kopce dolu no :) Ono je to stejně většinou spíš o tom směru nahoru :)

    0 0
    • keymaker  

     Myslim, ze mam dost sebereflexe, abych vedel, ze tenhle vlak uz je davno pryc :-D. Posledni kilicko jsem dal za 3h 50 min a sim jsem celkem spokojenej :-)

     0 0
     • Fazzy  

      No tak neni co resit :)

      0 0
     • Nějakej Vena  

      No jestli jsi při tom kilíčku nastoupal aspoň 2000m, tak to zas tak zlý nebude ;)

      0 0
     • Espen  

      Já to jel prvně letos a měl možná podobná očekávání jako ty. Že se svezu na začátku v klidu balíku a pak v nějaké skupině dojedu bez nějakých ambicí do cíle. Za mě ale docela zklamání. Od startu v podstatě pořád naplno, ani nevím kudy se jelo a zbytek jedeš v podstatě sólo. A to jsem loni poslední kilíčko dal za 3h.

      Letos se určitě nezúčastním. To si za ty peníze radši udělám pár dní někde na kole.

      1 0
      • Pescador  

       Čau, co je u tebe ,,pořád naplno", chtěl jsem to příští rok vyzkoušet tak abych si nenaběhl:) dik

       0 0
       • Cavendish  

        Jelo se tak, že sem po prvních 20km svěsil nohy kvůli křečím.

        0 0
        • Melvin  

         No a kolik jsi měl před tím najeto?

         0 0
         • Cavendish  

          Asi 2000km? Tu kratší trasu sem zajel za 3h a 4 minuty podle stravy (91,85km). Průměr téměř 30km/h. Já byl celkem překvapený.

          0 0
          • Melvin  

           Aha tak to chápu ty křeče. Já bych neměl odvahu to jet s tak málo najetými km.

           1 0
           • Espen  

            Vždyť to bylo na začátku června. A jestli měl už 2000km, tak to není úplně málo. Já nemám 2000km ještě ani teď a jel jsem dlouhou průměrem 27km/h. Ani ten poslední kopec na Strahov mi nepřišel nijak dlouhý.

            0 0
            • Melvin  

             Jsem se právě pro jistotu díval kdy se to jelo. Jinak mě to příjde strašně málo, proto obdivuji, že se někdo do toho s takovým nájezdem pustí.

             0 0
             • Fazzy  

              Málo to neni. Stačí k tomu přistoupit přímoúměrně svojí výkonnosti. Je těžký odolat tempu výkonnějších nebo nezkušených jedinců, ale jde to. Vůbec nerozumím těm nářkům. Chápal bych kritiku ve smyslu, moc lidí, nudná trasa, špatná organizace.. ale stěžovat si na to, že na závodě jeli ostatní rychlejc než sem chtěl jet já? :)

              2 0
          • Krejza  

           Z nějakého důvodu jsem nabyl dojmu, že jsi mnohem rychlejší.

           Zřejmě jsme se cestou potkávali. Jel jsem na sprint, začátek i tahal, od Podkozí křeče. V cíli o kousek pomalejší než ty.

           0 0
           • Cavendish  

            Netuším proč si toho dojmu nabyl :)

            Měl sem číslo 2605. Tohle je KOM Podkozí, kde sem poměrně hodně poskočil pořadím

            0 0
            • keymaker  

             Seš dobrej, takovýmu průměru se asi nepřiblížim. Rád bych to dal s průměrem 27. I jsem pořídil na zimu hajzla trenažerskýho na intervaly. Na kole budu jezdit i přes zimu do práce, takže nějaký km do tý doby taky ještě najedu. Aktuálně mám v této sezoně cca 5 tis.

             0 0
       • Espen  

        No já nevím co ti k tomu říct?

        Průměry mám podle profilu 27–29km/h. Ale nijak se při vyjížďkách nehoním, jezdím na pohodu. Pak když se jede ve více lidech, člověk přidá, aby stíhal,ale to si pak na rovině v háku vorazíš.

        Tady se jelo tak, že po rovině přes 40km/h, za každou zatáčkou jdeš ze sedla, aby ses udržel v háku, i v háku tep 160. A do kopce ještě přidat.

        Prostě je to normální závod, žádná hromadná projížďka. Do toho všichni jedou naplno a jen čekají, jak daleko dojedou.

        Já prostě čekal, že se 15–20km pojede v klidu v balíku, pak se to v nějakém kopci nadělí do skupin a pojede se podle toho, na co kdo reálně má. Na občerstvovačce dáš voraz a pojede se dál.

        V nějakém balíku se projel ten kousek z Prahy a pak už jen dlouhý had.

        Já se tedy hodně krotil, abych nebláznil, ale i tak jsem v podstatě jen jel, aniž bych vnímal, kudy jsem vlastně jel.

        Letos se na dlouhou ani nedostaneš a na tý kratší všichni blázní ještě víc bych řekl.

        Mě to prostě moc nebavilo.

        Cavendish měl křeče po 20km. Takže asi tak.

        0 0
        • Pescador  

         Dík za info,tak to ještě popřemyšlím,už jsem starší ročník, tak aby mě tam netrefilo :)

         0 0
         • Fazzy  

          Jaký si to uděláš.. :)

          0 0
         • Cavendish  

          Nesmíš se ne začátku nechat vyhecovat těmi chrty, co si tam přišili honit ego :) když si to rozjedeš podle sebe, tak v půlce trasy začneš pohlcovat ty odpadlíky. Já takhle na dvou kopcích posbíral asi 50 lidí, kteří se to tempo snažili akceptovat a pak jim došlo. A poslední kopec u Motola a na samotný Strahov, to už byla jen třešnička na závěr. Všichni tam umírali v křečích, někdo i tlačil. Takže nespěchat a pak si jen užívat ty odpadlíky. Ten pocit když takhle na posledních 10km převálcuješ 100 lidi je k nezaplacení

          2 0
          • Espen  

           Já se na začátku vůbec nehnal dopředu, ale ten balík tě tlačí před sebou a musíš prostě jet. Tady jsem od 80km pořád někoho dojížděl a štvalo mě, že nikdo nebyl schopný pak alespoň trochu jet,takže jedeš pořád sám.

           Jsem přesvědčen, že kdybys sehnal 6–8 lidí, kteří by se domluvili, že pojedou spolu, tak by všichni měli lepší čas, než kdyby jeli sólo.

           2 0
          • Melvin  

           Nesmíš se ne začátku nechat vyhecovat těmi chrty, co si tam přišili honit ego Jsem myslel, že to je závod. Teda aspoň na stránkách pořadatele to tak uvádějí :-)

           0 0
           • Espen  

            Tohle byla asi moje chyba. Já to právě jako závod moc nevnímal. Mě účast byla vnucena, takže jsem se jel projet v tom balíku a zažít atmosféru TdF :-D.

            0 0
           • Cavendish  

            On je závod a závod. Je rozdíl, když na startu stojí hobíci bez týmové příslušnosti s koly za jednu průměrnou výplatu a když tam stojí borci v dresu Sparty na Sworks kolech.

            0 0
  • Kos_CZ  

   Potvrzuji zde napsané – první půlku jsem jel s větrem o závod, na šedesátém kilometru mi došlo a já dojížďel konec na večerníčka. Kopec v Motole a pak ten pod Strahovem bylo čiré panoptikum!

   1 0
   • Espen  

    A můžu mít otázku? Proč si takhle jel?

    0 0
    • Kos_CZ  

     Dost za to může strhnutí průběhem a taky fakt, že jsem měl kolo na pomalých převodech a během závodu zjistil, že mi nejtěžší převod 50×11 rachtá a tak ho nepoužíval=točil jsem klikama mnohem rychleji a tepovku měl přes 170 a vůbec si toho nevšiml… Ale byla to sranda. Já v životě nejel jediný závod, takže jsem vůbec netušil, co se bude dít.

     0 0
     • Espen  

      Takže podobné jako já, tím, že jsem nevěděl, jak to bude vypadat. Ale já prostě vím, že s průměrnou tepovou kolem 150 nevydržím jet dýl jak 2 hodiny. Takže když jsem viděl, že prvních 40km mám lehce přes hodinu a průměrnou tepovku 150,hned jsem zvolnil. A to jsem se poctivě držel plánu " pořád v háku, nikdy netahej"

      1 0
      • Pecer  

       Jj, to si pamatuji, když jsem ještě před 45 lety jezdil: Nestřídám, špurtuju, nedělím se :D

       2 0
  • DaD  

   Mě na těchto akcích odrazuje jízda v balíku s někým, kdo to vůbec neumí. Prostě moc nevyježděných lidí. Padá to i Tour a to jsou nejlepší silničáři světa. Na této parodii Tour a v tomto množství lidí je to prostě nutnost. Hlavně po startu to musí být žrádlo, pak už se to nadělí a asi celkem v poho. Hobíci si často pořizují dost drahá kola a nefasují to. Dnes koupit sólo páku Di2 a nebo Sram AXS, není žádná sranda. Masové silniční akce jsou pro mě naprosté zlo. Zlaté biky, tam se to nadělí v prvním brdku, kam ho zkušený organizátor dá co nejdříve a je po starostech. Tady se hákuje jak o život a nezkušený jezdec shodí celý balík:(

   6 0
   • Cavendish  

    Umění jízdy v balíku se projevilo na prvních kolejích, kde si lehlo asi 10 lidí :)))

    1 0
    • DaD  

     A to chceš, vemena v balíku:( Navíc se cpou dopředu, aby jim špic neujela. Hák neumí, hází vlny, španěla nejezdí, se šaltrem skoro neumí, smyk je skoro sprosté slovo a delší brdek nevyjedou. Ne, nemyslím to tak, dělám si řiť :D Bylo tady to vlákno o té hantýrce a tedy proto. Hlavně kluci na pohodu..

     1 0
     • Melvin  

      smyk je skoro sprosté slovo Od té doby co mám novou silnici a vzadu 32z kazetu na něj taky zapomínám. :-)

      1 0
  • milan.v  

   A to jsem si říkal, když jsem viděl 22 nových příspěvků, kolik že to lidí nakonec jelo na cyklokrosce…

   0 3
  • robb  

   Na Lawi tour jelo taky pár lidí na krosce. Někteří dokonce s jedním převodníkem, ale převýšením to bude trochu jiný závod

   0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Podobné diskuse