• marek-tomas

    Zdravím pánové

    Chtěl bych se zeptat na vaše zkušenosti s tímto kolem.

    http://www.mojekolo.cz/…-tr-329–2015

    popřípadě model 2014

    http://www.mojekolo.cz/…-tr-329–2014

    Jezdím převážně XC, ale už mám dost karbonového HT „kostitřasu“, tak bych chtěl něco pohodlnějšího.

    Měřím 183 cm a vážím cca 95 kg.

    Co jsem si tak pročetl tak jejich systém odpružení OST+ funguje velice dobře, nebo na to máte jiný názor?

    Vidlici mám stejnou a jsem s ní celkem spokojen.

    O kolech se mi nic nepodařilo najít, tak pokud s nima máte někdo zkušenosti tak budu rád.

    Komponentové osazení je celkem v pohodě, tam bych asi neměl žádnou výtku.

    Díky za jakékoliv připomínky.

    0 0
    • tom xtr  

      Měl jsem půjčenou vloni testovačku 2014.

      Na vyjížďky super, odpružení u Zesty funguje velmi dobře, proti XR je plus vyšší zdvih, kola základní, pro mě nepoužitelný, jako ale snad všechno u katalogových kol v této ceně.

      Na závod těžký (XCM, XC), u tohoto modelu odhadem k 14 kg.

      Jinak pro závodní použití má LP modelovou řadu XR se zdvihem 100/100.

      0 0
      • marek-tomas  

        Jsem hobbýk a žádné závodní ambice nemám. S tím, že kola budou šrot, jsem tak nějak počítal. Pokud by zůstali nějaké kačky tak bych je vyměnil za něco lepšího. Váha u modelu 2014 byla 13,3 kg, takže letošní model bude dost obdobný a myslím, že na fula v téhle ceně to špatná váha není.

        Lp XR jsou super, ale ta cena je někde jinde. Dělají to jenom na karbonu a ten maj brutálně drahej.

        Děkuji za info.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Na XC stačí X-Control…

          0 0
          • marek-tomas  

            Původně jsem X-control chtěl, ale pro rok 2015 je už dělají jen ve 27,5" což nechci a modely 2013 a 2014 jsou beznadějně vyprodané kromě 829-ky a ta už je cenově nad můj limit.

            0 0
        • tom xtr  

          Jako šrot ta katalogová kola snad nebudou, budou ale IMHO těžký (což ti třeba nevadí) a je otázka jak snadno a spolehlivě z nich třeba půjde udělat bezdušáky (to by ti asi řekl někdo jiný tady, já je neznám).

          Jinak je pravděpodobné, že budu dávat na cyklobazar svoji XR 729 2013 (cena bude do 50 tis.), tak kdybys měl zájem, můžeš to tam sledovat, nebo ti klidně můžu dát vědět.

          0 0
        • tom xtr  

          ad „Váha u modelu 2014 byla 13,3 kg“.

          Tohle je teoretická katalogová váha (obvykle vel. M, bez pedálů), nutno brát s rezervou. Reálně to bude blíž k těm 14 kg.

          0 0
          • marek-tomas  

            Váhu zatím vůbec neřeším. Je to můj první full a LP je moje srdcová záležitost. Pokud se mi to bude líbit tak bych do nových kol v průběhu roku zainvestoval. Je fakt, že oproti současnému kolu to bude co do dynamiky asi hodně velký rozdíl (Dema Ferrara 2014 s kolama Fulcrum Red Metal 29 XRP).

            0 0
        • rbcrx9  

          Bože, Ty chceš kolo za pade,ale napsat odkaz bez hrubek?

          0 0
          • marek-tomas  

            A o co ti jde? Co má společného kolo za 50 s gramatikou?

            Myslím si, že je důležitější umět vydělat peníze, než umět špičkově gramatiku. Očividně ty to máš naopak. A místo toho, aby ses nad sebou zamyslel a začal ty peníze vydělávat taky, tak sedíš na BF a mrdáš lidi za gramatiku.

            Klobouk dolů kámo.

            0 0
    • marek-tomas  

      Jaké máte zkušenosti s tím tlumičem – FOX FLOAT CTD EVOLUTION LV 184×44mm.

      Podle toho co jsem vyčetl tak je to základní model od Foxu tak z něj mám trošku smíšené pocity.

      Díky za reakci.

      0 0
      • tom xtr  

        Ten standardní Fox tlumič je OK, netřeba se bát, imho optimální volba vůbec z Fox tlumičů. Pokud jde o verzi „volume“ (SV, LV, XV), tady bych věřil LP, že pro rám vybral to pravé a vůbec bych se tím nezabýval.

        Řady nad tím jsou tlumiče s kashima úpravou povrchu (otázka jestli je to na citlivosti měřitelné) a s elektrikou nebo s dálkovým ovládáním, nebo s booste valve, imho všechno zbytné věci, vůbec nemá smysl uvažovat o výměně.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.