LAKE MX 165 s VIBRAMEM? co o něm víte

31 nepřečtených
  • doonio

    Přemýšlím o tretrách LAKE MX 165,máte je někdo,postřehy,ti­py,jsou dobrý.Co víte o VIBRAMU v tretrách,slyšel jsem že by měl tlumit vibrace měl by se přiblížit chůzi trekových treter,(sice tretry na chození moc nejsou,ale kdo nikdy neslezl s kola a nějakej ten KM nešel pěšky,že)

    0 0
    • Lucke  

      zdarec..jezdim presne tenhle typ uz asi dva roky:) v lete v zime neustale a nestezuju si:)super..jen pres zimu davam dvoje ponozky:-P…vibram je docela tvrdy…turisticky se v tom chodit moc neda..ale na rychle zesedani z kola a na zaber v blate atd super:)akorat se mi ted zacina odlepovat u paty s vnitrni strany kousek gumy..vibramu­..:(ale nicemu to neva..ale jak rikam, dva roky..a jezdi se v nich super..

      0 0
    • arcco  

      mám tyhle a ještě 225 a jednoznačně 225 vítězí, přínos vibramu u 165 nijak nepozoruji!

      0 0
      • marapara  

        Osobně si myslím, že vibram na SPD tretrách, i když turistických je spíš reklamní trik, nic víc. Předpoklad je, že v těch botách se bude jezdit, ne chodit. A když už chodit, tak nějaké malé pochůzky, kde vibram neupotřebíš :)

        0 0
    • novy.snb  

      mam je take, dle meho nazory vyborne tretry. ale mozna je to tim, ze jsou moje prvni.. :-D

      0 0
    • Martinson  

      Mám je přes rok, rozpárala se mi špička ale šla zašít ( za 30 Kč). Trochu mi tlačily na nártu za posledním sucháčem, je tam divnej ohyb. Jinak spokojenost. Slušně tuhý a přitom se v nich dá trochu chodit. Ušel jsem v nich nechtěně 25 km v Krkonoších když mi prasknul rám. Jsou to mý asi pátý tretry a hodnotím je kladně. Ale Vibram tam je spíš na efekt.

      0 0
    • sibe  

      Po dvou letech pořád hezky drží, opotřebení úměrný, ale ne nijak zvlášť znatelný. Jedinej problem jsou zpřetrhaný tkaničky a sešlapaný přední kolíky…

      0 0
    • raceman  

      to shrnu:

      • celkem tuhe boty
      • da se v nich chodit
      • vnitrni neoprenovy jazyk
      • hodne dobre vetrani
      • koliky sou užitečný v bahně
      • na třech sucháčích se nemá co rozbít
      • maji klenbu
      • po 2 letech uz to nejsou koliky
      • v zimě je v nich celkem zima diky tomu vetrani
      • tu spicku mam rozparanou taky, tazke asi zajdu k obuvnikovi :)
      • celkem tezky

      btw: na závěr sezóny po těch bahenních závodech jsem je susil v robote v susicce a prezily bez uhony :)… akorat se vyrovnala ta penova vlozka, ale ta se casem zase vytvarovala

      0 0
      • rock  

        po 2 letech uz to nejsou koliky

        Stav se v obchodě pro fotbalisty a budeš si moci vybrat i délku …

        0 0
    • treatt  

      Dost souhlasim s racemanem Za me: Nasel jsem ideal – pohodova bota, ve ktery se da velice dobre jezdit, protoze se nezvejka, je dobre tua a zaroven super chodit. Nejlip, co jsem mel kdy na noze. Predemvsim na schodech a sutrech. Na bahno a vubec cisty XC nebo maratony jsou lepsi podrazky, ale ja jsem si je poridil jako naprosty univerzal i do mesta i do terenu a jsem s nimi spokojen na 110%. Navic 2 roky uzivani a zatim zadny problem (ale to je individualni) A Vibram fakt drzi..aspon co jsem zazil…krom mokrych sutru, na to pozor, stejna zkusenost i z pohorek. Jsou mekky a super prilnou, ale jak namoknou sutry, tak to jede…

      0 0
    • BOREK  

      mam obe spice rozparany, asi je pujdu nechat opravit:), ale jinak vibram nevibram jsou to dobry tretry, koliky se daji vymenit, tri suchace jsou neporuchove a krasne luftuji v lete, myslim ze pomer cena/vykon v poradku, kdyz koupis ve sleve pod 2kk tak je to ok. Mam je 2,5 roku (stribrne) barva se na jistych mistech odira.

      0 0
    • cabbage  

      Souhlas s racemanem – v porovnání s plastikovou konkurencí(mam ještě tretry od exus. ) se asppoň nezabiju, když jdu po schodech v baráku, navíc ohebná špička pomáhá při tlačení do prudkých kopců – chodim dost často. po 3 letech je sice dost vidět ošoupání, špunty už moc netrčí, ale používat se dají dál bez problémů.

      0 0
      • mj  

        Moc nerozumím, jak ti vibram pomůže proti uklouznutí na schodech. Mě když to na schodech uklouzne, tak kvůli kufru a ne nedostatečně přilnavé podrážce. Osobně bych zájemci o tuhle botu doporučil se soustředit na to, jestli mu sedí, a ne jaký má nápis na podrážce. Ta tretra je totiž dost úzká (nebo aspoň byla, když jsem si ji kdysi zkoušel), což nemusí každýmu vyhovovat.

        0 0
        • cabbage  

          Rozdíl je v tom, že většina ostatních výrobců nepoužívá na podrážku gumu ale plast – proto mam radši Lake než spec nebo exu. že ta gume má nápis vibram je naprosto vedlejší. jinak když jduze schodů, tak nekloužu po kufrech, ale jen po plastu(ostatně na patách kufry ani nemám..)

          btw: psát někomu ať si koupí tretru, která mu sedí je jako psát ať si jí koupí ve vhodné velikosti a ne o 2 čísla mensí..

          0 0
    • rock  

      Právě v nich dojíždím třetí (a jejich poslední) rok.

      • Po druhém roce se začal párat šev na špičce, obuvník to dal do pořádku.
      • po třetí sezóně začínají praskat na boku, vedle kloubu palce. S tím už obuvník neudělá nic.
      • Na velký chození to není; když jsem se vracel 20km pěšky s namotaným šaltrem, měl jsem odřený nohy – ale na tohle ty boty dělaný nejsou.
      • Vibram podrážka je imho marketing, kufr beznadějně degraduje její případný nadstandartní vlastnosti.
      • Kolíky jsou výměnný, v této cenové kategorii plus (alespoň jsem je mohl vyšroubovat a dát místo nich plochý záslepky)
      • Tkaničky jsou bonus navíc, na noze tretra drží i bez nich
      • Jsou pohodlný, kůže se v mezích možností přizpůsobila
      0 0
    • pavelc  

      Boty celkově hodnotím pozitivně. Dá se v nich pohodlně chodit, gumová podrážka je po dvou letech pořád stejná, narozdíl třeba od Spešlů, které jí mají plastovou.

      Přidávám pár obrázků: pavelcalta.chy­trak.cz/lake.html

      0 0
      • Bobesss  

        Dobrý botky.Už s něma jezdím 3 sezónu a žádnej problém. Mám na nich nízké kufry od Crankbrothers,takže i chodit se v nich dá v pohodě . Kolíky sem dal pryč, nepozoroval sem žádnej podstatnej přínos, krom toho, že se s nima blbě chodí.

        0 0
    • Maadaf  

      Mam na nich odjetou jednu sezonu, k plny spokojenosti. Jestli ma vibram nejaky prinos nebo ne, tezko rict. Chodit se v tom da a nejvic to stejne omezujou kufry. Celkove muzu doporucit.

      0 0
    • Volf  

      nejsem nijak moc cimprlich, ale šijou je z klokaních kůží a to je pro mně důvod si je nekoupit…

      0 0
      • cabbage  

        klokani mají nekvalitní kůži?

        0 0
        • rock  

          Tihle konkrétní už nemají žádnou :-) …

          0 0
          • cabbage  

            Možnost „ochránce zvířat“ mi k volfovi moc neseděla..

            0 0
            • RomanH  

              A navic v Australii je to skodna :)

              0 0
              • Manas  

                Kazdopadne. V Australii jsou tezce premnozeny. Nejsou vyjimkou stada o 100,000 kusech. Docela prdel okolo cest kde jezde roadtrainy, ty totiz kvuli takovy drobnosti jako je stado na ceste ani nebrzdej. Slusny hromadky kosti podle cesty :-)

                0 0
    • vratan  

      mal som tretry scott s podrazkou vibram. po dvoch sezonach som na pravej tretre pri pade vytrhol z podrazky kovovu platnicku na ktorej je prisrobovany kufor. az na tuto fatalnu poruchu boli tie podrazky fajn. Myslim si ale ze gumena podrazka ma zmysel len v naozaj tazkom terene, kde treba bike nosit na chrbate. na jazdenie radsej tvrdu podrazku…

      0 0
    • Air  

      Mam MX160, coz jsou predchudci MX165 (jediny rozdil je v tretim pasku navic ktery vsak neni podle me vubec potrebny, tkanicky jsou tam taky). Koupil jsem je PRAVE hlavne kvuli Vibramu a taky tomu, ze to byly ve sve dobe snad jedine MTB tretry z prave kuze (ktera se roztahne, prizpusobi na nohu a ma nekolikanasobne vyssi trvanlivost nez umele materialy). Jsou to vyborne tretry, libi se mi i vzhledove a Vibram se myslim dost osvedcil. Sel jsem v nich cca 3 km po asfaltu a nemel jsem ani pocit nejakeho nepohodli. Podrazka je pritom dost tuha pri zaberu (ale je spravne tvarovana a proto se v nich i dobre chodi!). Po schodech v nich v pohode sebehnu. Nedovedu si predstavit jake by to bylo jit par km po asfaltu v tretrach s umelohmotnou podrazkou… V prikrem terenu se v nich dobre jde do kopce, protoze maji celkem dobre tvarovanou spicku a daji se taky namontovat koliky (ale zatim jsem je ani nepotreboval). Bohuzel jsem si ale zvolil spatnou velikost (tlaci me) a tak jsem na ne nakonec po zatestovani ani nemontoval kufry a lezi mi tady doma. Jsou doslova jako nove (kuze jeste neztratila jakoby lesk z vyroby :), podrazka nema namontovane kufry!). Kdybyste je nekdo chteli, ozvete se mi na mail a domluvime se, prenecham za 1000 kc. Poslal bych samozrejme i detailni foto.

      0 0
      • kolombo  

        No, hlavně sem napiš, co je to za velikost.

        A jaké nší velikosti asi odpovídají.

        0 0
        • Air  

          :) no to jsem zapomnel, velikost 45 a odpovidaji te 44–45. Kdyby pripadnemu zajemci nesedely, mohl bych je vzit zpatky. email airmt@seznam.cz.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.