křupaní v hlavoém složení (asi)

7 nepřečtených
 • pankosticka

  Dobrý den,

  Dneska jsem se rozhodnul, že si srovnám řídítka a tak jsem si nejdříve povolil ty dva šrouby a pak i ten horní. Srovnal jsem řídítka dotáhnul jsem ten horní a najednou křup a od té doby mi to furt křupe někde u řídítek. Zkoušel jsem úplně vyndat ten horní šroub – bez rozdílu, nastříkal jsem tam WD-40 – taky bez rozdílu. Jsem z toho úplně na prášky. Vidlice je RockShox 35 gold. Díky!

  0 0
  • novas752  

   WD40 na kolo nepoužívej, je to vyťesňovač vody, nikoliv mazivo!

   Hlavové složení se maže vazelínou. Takže celé rozebrat, očistit, namazat a složit. Pokud je jedno nebo obě z ložisek vyjeté tak vyměnit.

   0 0
  • Tomcat  

   Když nejste schopen popsat ani co za představec a hlavové složení, může to křupani u řidítek být u bordel u koncovky bovdenu…

   Jinak šroubem dotahování hlavového složení lozisko nenamažete.....

   0 0
   • ScottAspect  

    Přesně tohle se mi stalo. Furt něco křupalo na řízení a nepřestávalo. Pak mě napadlo chytit rukou bowdeny a najednou byl klid :D Ještě před tím jsem ho samozřejmě rozebral, takže aspoň mám čistou vazelínu.

    0 0
  • ScottAspect  

   Křupe když volně ve vzduchu točité řídítky ze strany na stranu nebo v tahu a při jízdě? Krky u RS vidlic umí také křupat, ale nezačne to hned. Jestli jste ale WDéčkem prostrikal vršek i spodek hlavy, mohlo to zatéct do korunky a teď to dělá bordel.

   0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.