• Leo

    Delší dobu hledám nějaké nové kolo na jízdu po lese (kopce + neupravený terén, chci 1×12 od Shimana) a dnes mi padlo do oka kolo Kross Level 11.0 2020 (https://jizdni-kola.heureka.cz/…l-11_0-2020/). Parametricky se mi velice líbí (karbon, řazení XT, brzdy Deore). Nejslabší tam jsou asi ty náboje.

    Vidíte na kole nějaký zádrhel, který jsem přehlédl (nevím zda se mohu na ten rám spolehnout, přeci jenom to asi bude ten nejlevnější karbonový rám co se dělá)?

    Bylo by s menším rámem vhodné i pro ženu?

    Děkuji za názory (diskuze jsem pročetl a toto kolo jsem našel jen jako loňský model s jiným řazením).

    0 0
    • plysovykozisek  

      Já bych se toho nebál, nejlevnější karbonový rám to podle mě není. Vhodné pro ženu to být může , vždyť ženy jezdí i na pánských kolech. Ale tady ten model 2019 je o dost levnější:

      https://www.newbike.cz/…d12112/v8723

      0 0
      • Leo  

        Na ten jsem se díval, ale je to 2×11, takže pro mne obecně loňské modely nejsou. Navíc ten loňský má horší brzdy. Tento model bych mohl mít se slevou 10–15% což se dostávám pod 40000Kč a to se mi zdá bezkonkurenční.

        Trochu jsem četl i o tom rámu a výrobce si ho chválí hezky :-). Reálné zkušenosti jsem moc nenašel.

        Ještě sem uvedu výbavu letošního modelu, ať se to nemusí hledat:

        rám Carbon Kross No. 1 142mm, OR15mm

        velikost rámu S (16") / M (18") / L (19") / XL (20")

        vidlice Rock Shox Recon RL Air (zdvih 100mm, Tapered, QR15×100)

        střed.složení Shimano SM-BB52

        kliky Shimano FC-MT610 12s (34T)

        přehazovačka Shimano XT RD-M8100 12s

        řazení Shimano Deore XT M8100 12s

        kazeta Shimano SLX CS-M7100 (10–51T, Hyperglide+)

        řetěz Shimano CN-M7100 SLX 12s

        brzdy Shimano Disc BR-MT500 (hydraulická)

        pláště Rapid Rob Performance 29×2.25

        představec Aluminium (S/M-70mm, L/XL-80mm, úhel 17°)

        řídítka Aluminium (720mm, 31.8mm)

        sedlovka Aluminium (S/M-350mm, L/XL-400mm, 27.2mm)

        sedlo Selle Royal

        ráfky WTB STP i23 (29", 23mm, Tubeless Ready)

        náboje Shimano Alivio MT400 (15×110mm) / Shimano Deore Micro Spline (12×142mm)

        rukojeti Kross Silky

        hmotnost 10,6 kg

        0 0
        • indet  

          Ta hmotnost je nesmysl, pridal bych tak kilo i s pedaly

          0 0
          • Leo  

            S tím počítám. Navíc u tohoto kola moc často hmotnost není uvedena, takže se s ní moc nechlubí.

            0 0
            • indet  

              Jde se na ní i s tím kolem dostat ale , chtělo by to jinou vidlici + kola a už by jsi byl nedaleko.

              0 0
    • Tomin22  

      Ženě dorazil Level 10 2020 v Lady verzi asi 14 dnů zpět. Zatím má najeto ± 200 km, takže nějaké hodnocení spolehlivosti je ještě brzy. Ale vzhledem k tomu, že značná část komponent je totožná, můžu se podělit o první dojmy. Měl jsem z kola nejprve trochu strach z podobného důvodu, že je to „nejlevnější karbon“. Ale pocitově je kolo bytelné, nekroutí se, nevrže. Rám vypadá navržený a vyrobený poctivě a nepřijde mi, že by na něm bylo nějaké slabé místo. Rozhodně z něj nemám z něj pocit, že by se mělo rozpadnout nebo nemělo vydržet (ostatně cena taky není nejnižší a Kross má na karbonové rámy 5 let záruku).

      Největší slabinu u Levelu 10 vidím v brzdách a nábojích, ale obojí se dá postupem času relativně rozumně poupgradovat. Zatím vše funguje dle představ, tak jak má. Velmi pozitivně mě překvapila vidlice, která v poměru k ceně funguje pěkně. Katalogově má mít kolo 10,0 kg, na váhu jsme ho ale nedávali. Pocitově je však velmi lehké a v porovnání s mým Supem XP 979, který má katalogově 9,9 kg, v rukou není cítit žádný rozdíl. Pouze Kross má díky pile v kazetě těžiště víc vzadu. (Obě určitě budou mít víc, než deklaruje výrobce + pedály, ale nejsme gramhoniči.)

      Trochu negativně vnímám řetěz, kterému už po rozbalení kola z krabice zapadla měrka na druhý zub a na lehčích převodech je hodně slyšet. Ale to je prostě spotřebák, obzvlášť od Shimana. Se zajetím si všechno sedlo a začal škrtat zadní kotouč o destičky. Díky tomu jsme narazili na celkem nevhodně navržené umístění šroubů zadního třmenu k rámu, kde mezi zadním šroubem a horní trubkou zadní stavby opravdu málo místa. A dostat k tomu momenťák vyžaduje celkem dost opatrnosti. Ale je to místo, ke kterému se člověk dostává jen velmi výjimečně.

      Uvidíme, co přinese čas a přibývající kilometry, ale zatím Krosse hodnotím velmi pozitivně a s klidným svědomím ho můžu doporučit. Poměr cena výkon je super.

      0 0
      • indet  

        Level 10 bude mít 11,7–11,8kg bez pedalu, loni měl 12kg bez pedalu při 2×10. https://bikeboard.pl/…el-10-0-lady. Jinak Kross je největší výrobce kol ve střední Evropě.

        0 0
      • Leo  

        Děkuji za info. Na Level 10 jsem se taky díval pro manželku, ale těch brzd je opravdu škoda. Nakonec ten kousek růžové na rámu rozhodl (a i ten kousek modré na Levelu 11), takže si nakonec vybrala Level 8 (kolo se ji musí líbit a chybu s ním taky neudělá). Já zůstávám u Levelu 11 a teď už jen vybrat správnou velikost (měřím 190cm a asi vezmu XL).

        0 0
    • indet  

      V cele Evropě

      0 0
    • Kopik89  

      Ahoj, využiji téma. Jsem na vážkách. Sháním pro manželku MTB. Rozpočet je cca 30k ±. Mám dilema mezi :

      KROSS Level 10.0 Lady black/pink/graphite matte – M/18

      a nebo

      Kross Level 8.0 29 black/red/grap­hite M/19

      Na jednu stranu bych pro ni rád karbon, na druhou stranu jednoduchá 1×12 a modernější geo.

      Co by jste zvolili vy?

      Kross level 10 2020 lady je již mimo náš rozpočet.

      0 0
      • Leo  

        Já koupil manželce Level 8.0, dal jí představec ze svého Level 11 a je spokojená (má sportovnější ambice). Rozdíl v hmotnosti mezi tenkostěnným hliníkem a tlustším karbonem moc nebude.

        0 0
    • Kolo_mlynsky_za_4_rynsky  

      Nevím, jak u karbonu, ale me spadl telefon(ktery nema ostre hrany) zhruba od naprsni kapsy na ram kola, ktery stalo opreny o mne a odprysklo mi to lak..vcetne druhy vrstvy..(level 8 2020)

      0 0
    • wern_er  

      Zdravím, pokukuji po novém HT, ideálně 1×12 (Shimano) a narazil jsem na nabídku Kross Level 11.0 2020 za 33990 Kč – viz https://shopkolo.cz/…l-11-0-2020/?… – to je asi neodolatelná koupě, nebo? Můžete někdo sdílet zkušenosti, doporučit případně alternativy atd.? Ježdění vesměs rekreační, pro zábavu, žádné závody, ale svižné rekreační ježdění. Většinou polňačky, cyklostezky, trochu i silnice, občas menší terén.

      0 0
    • wern_er  

      Slušná nabídka je i https://shopkolo.cz/…el-9-0-2020/?…, ale to už mi dává smysl možná připlatit za Level 11.0…

      0 0
      • Cavendish  

        Tohle je hodně slušná nabídka! Mít 30k tak jdu pro něj.

        0 0
        • wern_er  

          Level 11.0 je v podstatě o maličko lépe vybavený a navíc karbon … myslím, že ty 4000 navíc dávají smysl více než Level 9.0 … nebo lepší nejlépe vybavený hliník, než základní karbon? Nějaké zkušenosti s Krossem?

          0 0
          • Wiggle  

            Level 9.0 ma Rebu.

            0 0
            • wern_er  

              Díky za upozornění. Je to pro laika a snazší terén znatelný rozdíl? Jinak mi přijde Level 11.0 za tu cenu a výbavu lepší deal..

              0 0
              • Cavendish  

                Ta 11 je fain, ale Recon by mě štval. Radši bych bral Rebu na hliníku. Aspoň na nej můžu dát dětskou sedačku.

                0 0
                • Winux  

                  A je ten Level 11.0 vůbec skladem za tu cenu? Na tom shopu mi to ukazuje všechyn velikosti nedostupné.

                  0 0
                  • wern_er  

                    Mám ho zamluvené. Zítra či pozítří bych se na něj měl jet podívat.

                    0 0
                    • Cavendish  

                      Minus toho 11 je ten, že to je sice karbon, ale rám ani vidlice není boost. A kupovat dneska nové kolo bez boost rozměru je asi blbost…

                      0 0
                      • jonti  

                        Je to sice zastaraly rozmer, ale pokud chces jezdit a neresit upgrade, tak u HT problem neni . Kola horsi nebudou, min tuhe to nebude a aspon nebudes nohou kopat do zadni stavby.

                        0 0
                      • wern_er  

                        To nemá ani 9.0 pokud se nepletu, níže zmíněný Isaac nevím, nikde to není, ale asi též ne … A nevím zda pro mé ježdění a cenovou relaci to už není extrém řešit.

                        0 0
                        • Cavendish  

                          Aha, u vidlice mají napsáno 15×110mm. Ale náboj je 15×100mm. Zadek boost není no. Máš pravdu

                          0 0
                          • Cavendish  

                            Sedni na to a uvidíš. Ber to, z kterého máš lepší pocit. Ne to, které se ti zda lépe vybavené…obě jsou super, chybu neuděláš

                            0 0
                            • wern_er  

                              Tak bohužel. Kross Level 11.0 21" je XL a Kross Level 9.0 L je ale také 21" … takže ani jedno co mají skladem mi nesedne a jsou na mě moc velké (184 cm, 82kg) … běžně mi jsou L, druhé největší běžné velikosti, ale zde tedy nee, až ty třetí … dnes jsem to přesně dohledával a zkoušel v prodejně … potřeboval bych Kross Level 11.0 v L, nebo Kross Level 9.0 v M a tyto velikosti bohužel nejsou :(

                              Už jsem se opravdu těšil, ale kupovat kolo s neidální velikostí rámu je nesmysl, ač bych se na ně tak nějak poskládal a ač to může být „koupě roku“ … takže pokud někomu tyhle velikosti sednou, tak jsou volné …

                              Jedině tedy ten Isaac, ten je v L, který by mi dle jejich tabulek sedět měl. No v Praze budu koncem týdne, tak se zkusím možná v Bikero zastavit.

                              0 0
                                • wern_er  

                                  Level 9.0 ani 11.0 nemá. Ale díky za tip.

                                  0 0
                                • wern_er  

                                  Tak možná vymyslíme něco z Level 7.0 2019 či Level 10.0 2019 – daná kola má v L skladem a pochopil jsem, že je ochoten vesměs poskládat jakkoliv … díky za tip, to vypadá nadějně a na fajn přístup :)

                                  Jaký je rozdíl mezi rámy 9.0 2020 a 7.0 2019 a 11.0 2020 a 10.0 2019 ale netuším …

                                  0 0
                                  • Cavendish  

                                    Rám Level 9 2020 a Level 7 2019 jsou identické. Oba mají pevnou zadní osu, jsou ze stejného hliníku a oba mají bowdeny vedeny vnitřkem.

                                    Rám Level 11 2020 je karbon s pevnou zadní osou a bowdeny má vnitřkem

                                    Rám Level 10 2019 je karbon ale vzadu má pouze rychloupínák a bowdeny také vnitřkem.

                                    0 0
                                    • wern_er  

                                      Díky moc. Tedy raději stavět na Level 7 2019, než na Level 10 2019, ok? Zvažoval jsem, zda nejít do karbonu, ale s rozpočtem ideálně max mezi 30.000 – 35.000 Kč to asi bude hliník …

                                      0 0
                                      • Cavendish  

                                        Asi bych to viděl na ten Level 7 a trochu bych to vyladil, ať je to bez kompromisu. To by na tom karbonu bylo především o kompromisu.

                                        0 0
                                        • wern_er  

                                          Ok, díky moc za rady. Ono rozpočet nemám problém navýšit, ale přijde mi to zbytečné, na mé hobby ježdění …

                                          0 0
                                          • Cavendish  

                                            Ten karbon by byl asi ošizený na vidlici, kolech s brzdách. Za to to nestojí…

                                            0 0
                              • Pincek  

                                Ten level 9 tam mají psány i ve velikosti S, to jsi nezkoušel? Myslím ze to S by ti nemuselo být vyloženě malé, mají ten rám takový spíše delší mě přijde:je to spíše 17,5 možná i 18.....

                                0 0
                                • wern_er  

                                  Poskládal bych se, ale to emko by sedlo lépe a pak je myslím blbost hledat kompromis ve velikosti rámu …

                                  0 0
                      • roman 3D  

                        lepší než kdyby to kolo mělo moderní rychloupínáci

                        0 0
                • wern_er  

                  Dětskou sedačku nechám na starším Pellsu co si nechám … a příští rok už sedačka půjde z kola, mladší dcera už půjde do Follow Me … 

                  0 0
    • wern_er  

      Konec léta přináší více zajímavých možností … https://www.bikero.cz/…x12-p431354/

      Ale raději bych asi 34×10–51. Každopádně to též nevypadá zle, ale o nizozemské značce Isaac a zkušeností s jejich 29" koly jsem toho moc nenašel.

      0 0
      • Heatly  

        Převody 1×12 v popisu a na fotce a videu odhaduji dle vzhledu 2×10.

        0 0
        • wern_er  

          Fotka nesedí, píšou to v diskusi. Je to skutečně 1×12 SLX.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.