Koupit ? Kolo v bazaru v Brně - REBA, LX - cena 5300kč

35 nepřečtených
  • mochla

    Zdravím, náhodou jsem v Brně v nejmenovaném bazaru objevil toto kolo s cenovkou 5300kč.

    Osazení:

    řazení : LX

    přehazka : XT

    kliky: LX

    brzdy : hydr. LX

    vidlice : Reba SL ( lock na korunce )

    přeskymač : ??

    kola – Mavic crossride black

    Zatím jsem si kolo prohlédl jenom zepředu. Rám vypadá jako nový a zbytek osazení též- žádné větší škrábance. Vidle bez vaklu a LOCK chodí.

    Zítra se chystám kolo pořádně prohlédnout a projet.

    Potřeboval bych radu zde od vás zkušenějších na co se zaměřit při kontrole kola. A zda by jste kolo koupily – pokud by bylo v dobrém stavu, i v takto pochybném obchodě.

    Díky za komentáře

    Anketa: Koupit kolo ?

    Ano
    4x
    100%
    Ne
    0x
    0%
    0 0
    • felix.org  

      Cena pěkná, ale aby tě z něho pak někdo nesundal za jízdy :-)

      0 0
      • kubad  

        +1

        0 0
      • Lubin97  

        viděl bych to stejně..je to fakt levný…takže bych zkontroloval číslo a pak případně kontrola přes policii..

        0 0
      • obda  

        +1

        0 0
    • šlapatko  

      Nazdar, bude to model někde okolo 2006–2008.Slušná výbava a vidlice. Za ty prachy to bude čorka, nebo šrot.Tak i tak vyzkoušej zda nemají kola, hlávko, střed vakl.Jestli brzd brzdí a řazení řadí. Ideání by byla měrka na řetěz a změřit jak je na tom. Taky by chtělo vyzkoušet vidlici a vizuálně prohlédnout stav kluzáků.

      Co s toho vyplývá? Ideálně vezmi někoho kdo kolům rozumí.

      Jak jsem psal výše, kolo může být kradené a jako bonus narveš 5000kč do opravy. I tohle může být.

      0 0
    • mochla  

      Díval jsem se a rám je model 2002 a dá se ještě koupit – takže podle stavu rámu si myslím že to víc jak 2 roky staré není. (leda by to někde leželo ve sklepě ) Sedlo i gripy byly jak nové.

      Myslím, že kolům už trochu rozumím. (I když víc teoreticky než prakticky). Vakli ještě poznám :-). Kluzáky na vidli byly v pohodě. A brzdy vypadali, že brzdí taky a zavzdušněné nebyli. Myslím že za tu cenu kazetu a řetěz nemá smysl řešit.

      Z toho vyplívá, že to bude asi čorka. Ale tak nějak mi to ani nevadí ( Nesežerte mě za to :-) ), pokud podle čísla rámu nenajdu, že je někde evidované u MP, tak ho asi vezmu.

      0 0
      • Luigi1  

        MP kola neeviduje (v Brně). Krádeže řeší Policie ČR, takže budeš čekat, jestli ho někdo nepozná, což je u týhle barvy hodně pravděpodobné, a zavolá policajty … Tohle bych tipoval na zastavárnu někde v okolí Cejlu …

        0 0
        • mochla  

          Já právě našel na stránkách MP Brna seznam čísel rámu odcizených kol…

          0 0
          • Luigi1  

            Ten projekt už dávno ukončili, takže to bude x let starý …

            0 0
            • smith22  

              Jak ukončili?Vysrali se na to, mají důležitější věci na práci přece :-).

              0 0
              • Luigi1  

                To máš pravdu, třeba mi napařit pokutu za jízdu po chodníku, prostě MP Brno …

                0 0
          • Schoscha  

            zkus se mrknout do databáze kradených kol

            0 0
      • smith22  

        Tak pokud je to čorka a koupíš to tak je to takový vabank :-)

        buď, je to vzdálená čorka a budeš se méně ohlížet přes rameno, nebo ta horší možnost, že to nějaká fetka ukradla přímo v daném městě třeba někomu ze sklepa jak je tomu mnohdy zvykem a to pak bude risk vytáhnout paty každou vyjížďku.Každopádně jestli to nebo ono to ty nezjistíš – takže to radši vůbec nekupovat.

        0 0
        • mochla  

          Já právě v Brně jenom studuju a bydlím 60km odtud. A v Brně kolo jezdit nebude. Jako jezdit tu s tím kolem v Brně, to bych si asi netroufl. Takže ho jen převést domů a myslím že potom už by to mohlo byt v pohodě.

          Daň za to je ten pocit, že možná jezdím na ukradeným kole.

          0 0
          • Dave-geo  

            A ten pocit bych právě nesnesl.. Podezřelý kolo z bazaru vyfotit, sdílet.. ale jestli bych na tom jezdil nevím… :-/

            0 0
      • honhav  

        Tak snad az ti nekdo neco ukradne, budes stejne v pohode a nebude ti to vadit…

        0 0
    • smith22  

      Zřejmě ani majitel bazaru nemá moc přehled o cenách kol a komponentů :-)

      0 0
      • mochla  

        No říkám si, že ta cena může být taková, jenom díky tomu. Ale zas kdo by prodal takové kolo dejme tomu za 4000kč :D A jsme zase u té čorky…

        0 0
        • jIrI___  

          Někdo, kdo zoufale rychle potřebuje peníze. Čórka to být nemusí, ale to je jen malá pravděpodobnost.

          0 0
        • smith22  

          Spíš bych právě řekl, že cena za kterou to koupil pán z bazaru bude i mnohem menší – zvláště pokud stím tam došla nějaká fetka, která nutně potřebuje dávku – to klidně vidím na 2–3 litry.

          0 0
    • nox159  

      tak ja bych se zameril na papiry pokud papiry budou tak bych ho vzal…

      0 0
    • smith22  

      Pokud ho budeš brát tak bych asi ještě mrknul na rám jestli tam náhodou není někde prasklina.

      0 0
    • Pumsc  

      ja bych to videl na cernotu,pac stejne kdyby majitel takovyho kola potreboval rychle prachy tak to jebne na cyklobazar nebo sem za 6–8 a zmizi to rychle…muj nazor,ja bych to nebral,fakt bych jen cekal kdo to pozna

      0 0
    • sas  

      A proč je na těch fotkách sbazar.cz?

      0 0
      • Vilém  

        Dost podobnejch vetesniku to inzeruje vsude mozne.

        0 0
    • Amaranth  

      Opsal sis nakonec to sériové číslo rámu? Jestli ano, můžeš mi ho prosím napsat?

      0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce