• vendetta

    Doporučíte mi nějakou vidlici MTB, mech. kotouče Shimano, do 2500 Kč? Mám v hledáčku nového Epicona, model 2008 za 2500 Kč. Dík

    0 0
    • Carloss  

      podle mě nej, co se dá za tu cenu sehnat..

      0 0
    • oggycek  

      ja ho koupil pred ctrnacti dny a super (prechod z RST gila na epicon a za ty prachy proste parada,nesrov­natelne)

      mohu jen doporucit

      0 0
      • vendetta  

        Tedy i model 2008 je dobry?

        0 0
        • Georrge  

          dobrý docela je, ale radši bych vzal 2009 (a novější) kde byly docela velké úpravy. Je tam novější patrona s možností zdvihu až 140mm, těžké ocelové vnitřní nohy byly nahrazeny duralovými se zlatým eloxem, který se neošoupal jako černý lak u modelu 2008, byl tuším zvětšen jejich průměr z 30 na 32mm což přineslo větší tuhost vidlice, a taky je novější model lehčí. Od modelu 2009 se novější ročníky liší jen málo a všechny vnitřní díly jsou navzájem zaměnitelné. Nevím ale za kolik jde model 2009 sehnat.

          0 0
          • vendetta  

            V popisu ma 2008 i 32 mm. Rozdil oproti modelu 2010 vidim 100 g, ty nohy a 1000 Kc. Dale v cene a dostupnosti nahradni patrony (najezdim tak 2 tis. rocne). Otazkou je, zda priplatek ma smysl.

            0 0
            • Georrge  

              jo u mojí XCM byly v popisu taky 32mm nohy :D na oficiálních stránkách tenhle údaj chybí, ale měl jsem pocit že jsem někde četl že mají 30mm… no ale jestli ta 2009 stojí o 1000 víc (jsem překvapen, myslel jsem že tak staré kusy budou za nižší cenu) tak se to moc neoplatí… to už spíš pak úplně novou a ještě líp tuněnou. Váha ale myslím taky neseděla, byla tuším skoro 1900, ale taky nevím na 100%, tak abych nekecal…

              0 0
              • v POHODÌ klokan  

                EE, i model 2008 má 32mm nohy. Mám ho doma. Na ty 2008 modely si to chce počkat na akci – já tak na na podzim koupil epicona za asi 1900Kč.

                0 0
        • oggycek  

          ano epicon 2008 RLD

          kupoval jsem ho na kupkolo

          http://www.kupkolo.cz/…sc_4131.html

          a opravdu mohu doporucit jak vidlici tak obchod (ochota a rychlost prodavajiciho me hodne prekvapila)pros­te SUPER

          ja jsem moc spokojen (za ty prahy-luxus)

          pokud nechces vrazet moc penez tak za me ho kup

          0 0
          • vendetta  

            Diky za rady. A byla nejak serizena? Je treba ji namazat? Nahustit nepocitam.

            0 0
            • oggycek  

              mazat jen bezna udrzba (jako po par projeti ocistit a silikon.olejem striknout vnit.nohy)

              ja koupil za 400,– i pumpicku abych si ji naladil jak chci

              http://www.kupkolo.cz/…1_90497.html

              a bohate staci

              jen bych mel na nekoho kdo se vyzna v epiconu 2008 dotaz:

              na prave noze dole je nejake stelovatko-co se tim nastavuje ??

              oggy

              0 0
              • Pumsc  

                dost důležitá věc:),odskok neboli jak rychle se vidle vrací zpět

                0 0
                • oggycek  

                  jj dik

                  tak jsem to asi trefil dobre protoze jsem spokojen s chodem vidle

                  opravdu sakra rozdil oproti RST (jek funkce tak vaha)

                  0 0
              • juli  

                Tím štelovátkem se nastavuje odskok, čili zrychluje, nebo zpomaluje průtok oleje v tlumení.

                Mají to tak Epikony bez rozdílu roku výroby.

                0 0
              • vendetta  

                Ok, takze neni treba tam lit olej, je pripravena hned po koupi? Jen nahustit a muzu jezdit? Jeste jednou dekuji. Pumpu jeste rozmyslim, znamy ji ma. Je treba to dofoukavat casto, abych ho neotravoval?

                0 0
                • Georrge  

                  dofukovat to nemusis vubec :) nafoukas jednou a tlak se tam drzi. Ale je dost mozne, ze budes tlak vzduchu upravovat, taky jsem si myslel ze tam jebnu nejaky tlak a budu jezdit, a vrtal jsem se v tom potom dost dlouho, zkousel, prifukoval, ufukoval, nez jsem prisel na ten spravny. A pumpu jsem si koupil a je super, bez ni uz ani ranu :)

                  a hned si kup i silikonovy olej a vidli mazej hned od novoty, dost to pomuze citlivosti vidlice.

                  0 0
                  • vendetta  

                    Dik, uz je to znacne OT, ale doporucis nejaky ten olej? Tak to je pravda, prvni nahusteni bude slozite. Ono, casto menim tereny apod.

                    0 0
                    • Georrge  

                      ty jo tak v silikonovych olejich se moc nevyznam… a ani mi nikdo nebyl schopny nejaky doporucit kdyz jsem se tu nedavno ptal. Podle me to je ale celkem jedno, zajdi do nejakeho cyklo kramu a rekni jim at ti prodaj silikonovy olej :) ani nemusi byt ve spreji, mozna to bude i lepsi, protoze bohate staci nalit ho na stiraky, propruzit nekolikrat vidlici a otrit z nohou prebytecne mnozstvi. A tohle praktikovat pred nebo po kazde delsi vyjizdce. Je to na par vterin a chodu vidlice to dost prospeje.

                      0 0
                • oggycek  

                  doufam ze ne

                  to nemohu jeste slouzit ale mela by drzet (doufam)

                  a nevim co je tom pravdi ale prej kdyz se o vidli poctive staras (cistis a pravidelne mazes vnitr.nohy) tak se prej zas tak rychle neodrou,ale to zatim nemohu slouzit mam ji kratce

                  0 0
    • maajkee  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    • mi-psi  

      a jak je to se srovnáním týhle vidle r 2008 s xcr? Mám xcr a rozhodně jsem nespokojen. Chodí 60mm a velký rány už neutlumí.

      0 0
    • maajkee  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce