• coder

    zdravim v blizke dobe mam v planu si koupit sve prvni kolo (nepocitam par tesco kol ) a uprimne se v tom hodne zamotany muj strop je 15000 ± par stovek ma vyska je 173cm kolo bude jezdit ze 2/3 na asfaltu ale parkrat do mesice hodlam vyjet do terenu na hory a podobne tudiz vzhledem k malemu rozpoctu moc nehledim jestli to bude mit deore nebo alivio ale koukam spis po relativne slusne vidlici bohuzel se v tom vubec nevyznam proto prosim o radu zhruba sem si nasel par kol ktera se mi libi (podle vzhledua velikosti) cerpal jsem z obchodu mojekolo.cz a kolago.cz jelikoz to jsou obchody v mem okoli

    http://www.kolago.cz/…-0-disc.html

    http://www.mojekolo.cz/…rey-red-2014

    http://www.mojekolo.cz/…60-bila-2013

    http://www.mojekolo.cz/…l-ltd-1–2013

    http://www.mojekolo.cz/…t-anthracite

    http://www.mojekolo.cz/…e-white-2013 -vzhledove nic moc ale co sem se zatim poptal ta super vybaveni

    http://www.mojekolo.cz/…n-70-hd-2013 vzhledove nejpritazlivejsi

    http://www.mojekolo.cz/…il-sl-4–2013 ten je o dost drahsi ale pry se to vyplati za tu cenu jaky mate nazor vy?

    to jsou kola ktere jsem nasel a ktere sou v obchodech dostupne asi b bylo vyhodnejsi si nechat kolo poskladat ale zatim o tom neuvazuju pokud nekd vi o nejakem jinem kole ktere je lepsi nez ty ktere jsem nasel ja at prosim ukaze :)

    0 0
    • nitraq  

      Kdo ti nakukal, že ten Cannondale se vyplatí? Např oproti Mongoosu není o nic lepší. A řešení sám znáš, stavba:)

      0 0
      • coder  

        me jedine kriterium je vidlice ktera vydrzi nejaky ten sutr nejaky ten rychlejsi sjezd.. bylo mi receno ze vetsina vidlic na kolech do 15000 je k nicemu i pro tenhle ucel.. bohuzel mi nebylo receno konkretne ktere to jsou, pokud mi lidi na tomdle foru todle vyvrati tak si vyberu kolo podle vzhledu, jak jsem psal neresim jestli to ma deore nebo acera a podobne verim ze je mezi nima velmi maly rozdil a nejaky ten cas vydrzi, tudiz si myslim ze je pro me pohodlnejsi zajit si do obchodu ukazat na kolo a odjet na nem domu nez si kolo nekde nechat skladat

        0 0
        • nitraq  

          Abys věděl, na kolik tak přijde skladba. Za 15 – 16 tisíc tam budeš mít vidlici Epicon a osazení mix Alivio/Deore a nějaký základní Shimano brzdy, kliky s dutou osou a Shadow přehazovačku. A teď si to porovnej s tebou uvedenýma kolama:)

          0 0
          • coder  

            porovnat si to nedokazu ale zni to hezky.Problem je v tom ze jsem v tomdle uplny lajk a taky vubec nevim jak takove skladani probiha jak je to s nakupem komponent,dopravou kola ke me ,platbou,zaru­kou,garancni prohlidky a podobne proto se prikladam spis ke koupi hotoveho kola ale do koupi kola mi zbyvaj tak 2–3 mesice mozna budu do te dob moudrejsi,planuju se v tomdle ohledu trosku priucit

            0 0
            • nitraq  

              Jak jednoduché, milý Watsone:) Napíšeš staviteli, řekneš kolik máš peněz a jaký typ kola chceš. On hodí návrh, ty připomínkuješ, on složí, zabalí a odešle, ty zaplatíš a jezdíš. A záruka je jako jinde, dělají to na živnostňák.

              0 0
              • coder  

                to zni vcelku v pohode ja spis cekal ze budu litat po obchodech a shanet kolecka a sroubky pak to nekomu hodim na hromadku a on mi z toho postavi kolo :) dekuji vypada to ze mi nic jineho asi nezbyde

                0 0
                • nitraq  

                  Teď už jen ty stavitele – řazeno abecedně – Hnoj, Luk02, maajkee, scalar, Seky.

                  0 0
                  • coder  

                    dekuji scalar mne uz byl parkrat doporucovany takze na tom asi neco bude,asi je na case prestat byt tvrdohlavy a nechat si poradit az budou penize v dlani budu ho kontaktovat :)

                    0 0
                    • Dumbíček  

                      Zní to blbě, jak laciná reklama :-), ale z osobní zkušenosti doporučuji Scalara. Maximální spokojenost.

                      0 0
                      • maajkee  

                        Taky bych ho doporučil. Živí se tím, tudíž komunikace a vyřízení stavby u něj bude rychlejší. Alespoň určitě rychlejší než u mě. Se mnou je to na delší lokty, ale zase to pak dělám s velkou láskou :)

                        A další věc, že já zpravidla své stavby neposílám v balíku. Nepříjde mi to ke kolu uctivé a mám rád osobní kontakt se svými zákazníky. Navíc pak při osobním vyzvednutí je hračka a kolikrát už jsem to i řešil, třeba změnu délky představce, šířky řidítek, gripů atd.

                        Asi je to jen druh laciný reklamy, ale co už :)

                        0 0
    • TheMarra  

      Ja treba kupoval kolo na www.cyklonemcik.cz a vyslo me tam jeste lip nez u skladatelu co jsem dostal nabidky.Plus jsem si to jeste mohl nejak sam poupravit..Mrkni i tam…Jinak pro ostatni – neni to reklama, jen mam dobrou zkusenost..

      0 0
    • Arbiter  

      Já si objednávám tohle http://www.mojekolo.cz/…ck-grey-2013 . Vzhledem k tomu, že chceš jezdit i terén, tak 29' kola nejsou špatnou volbou.

      0 0
      • RacerX  

        Tak tím bych se vůbec nechlubil! Za ty prachy jsi mohl mít ny výbavě o dvě třídy lepší kolo…:o(((

        0 0
        • Arbiter  

          V takovém případě bych takové kolo o ty dvě třídy lepší chtěl vidět, prosím :-)

          0 0
          • johninho017  

            např. http://www.cyklonemcik.cz/…don-deore-27

            toto je tak o třídu lepší. A navíc nemá křivý rám :) O dvě třídy bys měl od stavitele

            0 0
            • johninho017  

              a ješte bych připlatil těch 700 za dutoosé kliky

              0 0
            • Arbiter  

              Mi se ten rám líbí. A o třídu lepší? Nemyslím si. Resp. nevidím v těch komponentech to, co by tebou nabízené kolo převyšovalo LF o tu třídu. Navíc má hnusné sedlo :-)

              0 0
              • Vilém  

                Ale zato vidlici, ktera bude i nejak fungovat.

                0 0
                • Arbiter  

                  Ta vidle asi jo, ale celkově tak zásadní rozdíl v těch kolech za 15k prostě asi nebude. A už vůbec ne o nějaké dvě třídy :-)

                  0 0
                  • nitraq  

                    Řazení bude u všech fungovat obstojně, ale v tý vidli může být nebetyčný rozdíl.

                    0 0
                    • Arbiter  

                      Beru, ale že by to pak bylo kolo o tu třídu lepší? Pořád se pohybujeme v kategorií kol za ±15k.

                      0 0
                      • Vilém  

                        No, ram, kola a vidlice delaji kolo kolem. Ten zbytek je vcelku jedno.

                        0 0
                        • Arbiter  

                          Pro mě je důležitá i estetika a ten rám se mi jednoduše nelíbí. Každopádně abychom se dobrali zpět k jádru pudla, je opravdu to kolo o třídu lepší? A opravdu bych se tím, že si objednávám LF, neměl chlubit?

                          0 0
                          • Arbiter  

                            Navíc co jsem tak pochytil (nejsem žádný závodní jezdec), pro větší kola je docela důležitá i velikost řidítek (což dává smysl z fyzikálního hlediska) pro lepší manévrovatelnost.

                            0 0
                            • nitraq  

                              Velikost řidítek má vliv na ovladatelnost všech kol. Všeobecně je trend dávat širší řidítka, dřív běžně 58 – 60 cm, dneska už spíš 65 – 68.

                              0 0
                              • Arbiter  

                                Možná jsem se blbě vyjádřil, ale tak nějak jsem to myslel. Prostě řidítka 580mm jsou na to kolo malá…

                                0 0
                            • Mysee  

                              Chlubit se samozřejmě můžeš, bude to tvoje kolo. Ale věci jako, že jsou lepší řidítka, sedlo jsou od věci. Za jejich výměnu dáš pár stovek nebo nic v případě prodeje starých. Až ale zjistíš, že ta vidlice nefunguje, výměna tě bude stát o mnoho víc.

                              0 0
                            • Vilém  

                              Zas nesmis tak podlehat marketingovym masazim o 29kach.

                              V techto cenovych hladinach se tak akorat vic nadres.

                              0 0
                              • Arbiter  

                                Já si 29' nekupuju kvůli masáži, chci si to vyzkoušet.

                                0 0
                                • Mysee  

                                  Kvůli vyzkoušení se kola dají půjčit. Rozhodně bych za zkoušku nevyhodil 15 litrů.

                                  0 0
                                  • Arbiter  

                                    Nemyslím si, že mi to dá celkový obraz toho, jak funguje 29…

                                    0 0
                                • nitraq  

                                  Když už chceš vyzkoušet 29", tak sis měl půjčit nějakou pořádnou, tohle bude akorát převlečenej kros a získáš mylný dojem.

                                  0 0
                                  • Arbiter  

                                    Mylný dojem v čem? Jak reaguje oproti 26' za stejný peníz? :-)

                                    0 0
                                    • nitraq  

                                      Za stejný peníz bude 26" obratnější, lehčí. 29" si prostě žádá větší peníze.

                                      0 0
                                      • Arbiter  

                                        29' má lepší setrvačnost, chci vědět, jak moc je to jiné a z pár kilometrů se to prostě nepozná. Chci si to kolo osahat, chci s ním něco projet. Možná se vrátím k 26' postupně, možná zainvestuju víc do 29'. Vidle se dá vyměnit vždy, po nějaké době 4–5 tisíc investice problém není.

                                        0 0
                                        • Vilém  

                                          Pred chvili bylo 1000,– Kc velkej peniz, ted uz uvazujes o pripadne investici 4–5 tisic (za ktery bohuzel slusnou 29 vidlici nekoupis).

                                          0 0
                                          • Arbiter  

                                            Po nějaké době znamená na další sezónu (navíc se bavíme o případě, kdy mi to bude silně nevyhovovat). Tisícovka principiálně problém není, ale to už jsem vysvětloval. Navíc ta tisícovka stejně padne na šlapátka. Pořád jsou to ale nemalé peníze, pro některé lidí je to desetina příjmu…

                                            0 0
                                          • nitraq  

                                            Koupí, pokud bude mít pevnou osu a vyjde mu sloupek 185 mm, tak sežene u RB Rebu. I kdyby sloupek vyšel, osa bude překážkou.

                                            0 0
                                    • Vilém  

                                      Ale on to v podstate prevlecenej kros je, alespon co se geometrie tyce.

                                      0 0
                      • nitraq  

                        Záleží co je to tvoje ±. Pokud to je ± tisíc, tak pak už se dostáváš na fajnovou stavbu nebo nějaký CTM od Němčíka. A tam to bude o třídu lepší.

                        0 0
                        • Arbiter  

                          spíš – než +. Prostě do 15k.

                          0 0
                          • nitraq  

                            Tady ale ten tisíc udělá docela diametrální rozdíl.

                            0 0
                            • Arbiter  

                              Nepopírám. Ale 1000,– není zas tak zanedbatelná částka.

                              0 0
                              • nitraq  

                                Záleží jak se to vezme. Obecně mě taky na bike foru štve, že se vždycky natáhne rozpočet, ale v tomhle případě to má své opodstatnění. A pokud už mám 15 tis na nákup kola, tak nevidím důvod, proč bych nezískal ještě ten tisíc.

                                0 0
                                • Arbiter  

                                  Pokud je ten rozpočet 13 tisíc, tak k těm 16 jsou už pak tisíce 3, proto se ten rozpočet třeba nastavuje právě o dva tisíce, které se sehnat dají.

                                  0 0
                                  • nitraq  

                                    Jasně, pokud je původní rozpočet takový, tak pak je to jiná. V případě 13 tisíc bych se asi podíval po bazaru.

                                    0 0
                              • Vilém  

                                Je to par hodin prace.

                                0 0
                • Evilcleaner  

                  vidlici beze zbytku uznávám. ale nezlobte se na mě, ty kola od němčíka jsou hrozná slátanina. každý pes jiná ves. deset roků starý šaltr, staré hnusné kliky, nesourodý kokpit, hnusné sedlo, acera náby a pozink dráty. určitě je to co nejvíc nápisů za co nejnižší cenu, ale je to prostě jinak hnus.

                  0 0
              • johninho017  

                vidlice, ráfky, kliky. Samé méně potřebnější věci než nelíbící se sedlo, které jde po domluvě ještě před prodejem vyměnit za jiné, stejně jako ostatní komponenty

                0 0
                • nitraq  

                  Kolik dostáváš provizi od Němečka?

                  0 0
                • Arbiter  

                  Ráfky jsou totožné, to, že nejsou uvedené u prodejce neznamená, že jsou noname. Kliky jsou lepší u toho galaxy, ale ne o tolik.

                  0 0
                • Vilém  

                  A treba naby ma zas slusnejsi ten LF.

                  0 0
    • Topol  

      Podívej se na bazar – to je nejvýhodnější,pokud dokážeš posoudit stav. Pokud chceš nové se zárukou,tak třeba toto je za dobrou cenu a solidně osazené.

      http://www.polygonbike.cz/…e-raidon-air

      0 0
    • coder  

      no jsem naklonen k tomu si nechat kolo poskladat ale obcas objevim i dost pekna kola http://www.cyklonemcik.cz/…eore-30speed s tim epiconem by me to vyslo na nejakych 16700 coz je vic nez jsem planoval ale asi je to dobra investice

      0 0
    • coder  

      mam dotaz moje vyska je 173cm je hloupost kupovat kolo s ramem 20"? nebo to neni nijak zasadni

      0 0
      • roman 3D  

        nevíme sice jaký kolo bys kupoval ale na 173 bych viděl max. 18"

        0 0
      • maajkee  

        hloupost :)

        0 0
      • nitraq  

        Je to hloupost.

        A proč vlastně řešíš takový nesmysl? Jsem myslel, že ses spojil se scalarem.

        0 0
        • coder  

          ciste ze zvedavosti s nikym se zatim nespojuju rozhodl jsem se pockat tak 2 vyplaty prece jen je to dlouhodoba investice tak abych toho pozdeji nelitoval pokud vydrzim do kvetna rozpocet by se mi mohl dostat nekde k 18–19 tisicum

          0 0
          • nitraq  

            Ušetři si čas hledáním a rovnou napiš staviteli, až se rozhodneš, že už chceš kolo. A rozpočet to je rozumnej, za to bude dost slušný kolo.

            0 0
          • Azmir  

            Na hodně slušnou stavbu těch 18k bohatě stačí.

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.