kompatibilita Ultegra 6700 x Dura Ace 7900

47 nepřečtených
  • Dlhý pes

    Mám na kole kompletní střed. složení Ultegra 6700.Lze sundat pouze kliky a místo nich instalovat kliky Dura Ace 7900 s ponecháním původních misek a ložisek ? (výměna klik za delší)

    0 0
    • kubad  

      ano

      0 0
    • Ali.g.i1  

      Využiji toto vlákno ke svému dotazu. Při testování kol se mi zalibila Dura, která je v řazení ostřejší a pohyb paky snažši a jednoznačný. Stačilo by mě i řazení ultegra ale přeci jen váhám. Co je potřeba vyměnit z ultegrácke sady aby bylo řazení stejné jen přehazovačka?, nebo jen páky? nebo je potřeba obě tyto komponenty?

      Díky

      0 0
      • Člověk a jeho svět  

        Ideálně všechno, ale v první řadě právě páky. Přehazovačka samo o sobě nic moc nevyřeší.

        Ještě dodám, že nová Ultegra 6800 se hodně blíží právě Duře, vyzkoušej…

        0 0
        • Ali.g.i1  

          Právě jsem jel na nové ultegře (madone 4.7) i duře (supersix) a dura byla trošičku lepší ale né o tolik co stojí, proto jsem přemýšlel že jestli je rozdíl jen v pákách tak ty 3 tisíce by se daly obětovat. Popřípadě má cenu uvažovat i o elektronicke ultegře?

          0 0
          • jecnak  

            Samozrejme suverenne nejlip radi elektrika. Zkus a uvidis.

            0 0
            • kubad  

              Musím potvrdit, nahodil sem el. Ultegru a paráda, už zpátky na mechaniku ani omylem a to sem jezdil Red :D

              a na CX ho mám pořád, ale asi pošlu Ultegru tam a na silnici pořídím 11sp

              0 0
            • Datel Stepní  

              Až ti na Zoncolanu odejde, budeš na to koukat jako husa do flašky, já tě s mechanikou předjedu a zamávám :-)

              Pochopitelně si dělám legraci a závidím.

              Ne nenezávidím, z výše uvedeného ji nechci, ale radši ji nebudu zkoušet, nebo změním názor a na Zoncloanu mi zamává někdo, kdo ji ještě nezkoušel :-)

              Edit – špatně zařazeno, měla to být reakce na kubad

              0 0
              • blaf  

                a proc by mela odejit?

                0 0
              • jecnak  

                Ja elektriku na silnicce nemam kvuli financim a navic v dobe, kdy jsem kupoval 11s Duru jeste elektricka 11s Dura nesla rozumne sehnat. I dneska bych hodne vahal. Cenovy rozdil je znacny.

                Vzhledem k tomu, jakou sodu dostava kroska, nedavam osazene 105ce moc dlouhy zivot a dost mozna do roka a do dne ji budu mit s elektrickou 11s Di2. Tam je jen problem s kotoucema, ktery budu chtit rozhodne hydraulicky.

                0 0
          • blaf  

            jestli nemas hluboko do kapsy a nevadi ti trochu vahy navic tak ber Di2

            0 0
            • Ali.g.i1  

              díky zkusím tedy ještě di2, to zase bude ranec:)

              0 0
              • blaf  

                vcera jsem zjistil, ze Ultegra Di2 6870 je dokonce lehci nez mechanicka 6800, potom uz neni skoro co resit :)

                0 0
                • Člověk a jeho svět  

                  Jen teda ta přehazovačka je dost hnusná. Přesmyk taky, ale to je stejný jako u Dury…

                  0 0
                  • blaf  

                    to je vec nazoru, me se to i jakz takz libi

                    0 0
                    • Člověk a jeho svět  

                      Oproti 6770 určitě lepší. Počkáme na 2015, to už bude vychytaný :)

                      0 0
                      • Ali.g.i1  

                        A je nějaký funkční rozdíl mezi 6770 a 6870, krom počtu rychlostí ?

                        0 0
                        • nooski  

                          6870 umí standartně řadit o víc podržením čudlu. Po přehrání firmweru to ale zvládne i desítka. Po výměně šaltru za jedenáctkový však zbytek 6770 zvládne i jedenáctku bez potíží. Jinak Sada 6870 je sakra povedená. S integrouvanou baterkou je lehčí než mechanika, ergonomie pák je asi momentálně nejlepší, co existuje, hazka vypadá pěkně. Za mě super sada.

                          0 0
                          • blaf  

                            jen mala oprava, pri predelani 6780 na 11sp. musis vymenit presmyk, prehazka a paky muzou zustat, sice nechapu kde je problem, ale je to tak

                            jinak ta Di2 s integrovanou baterkou je lehci o celych 160g, kdyz jsem to vcera zjistil tak jsem teda cumel, myslel jsem, ze je Di2 tezsi o 200 – 300g

                            0 0
                            • blaf  

                              tak oprava opravy, opravdu je treba vymenit saltr, ne presmyk

                              0 0
                              • karliner  

                                Oprava opravy opravy: 6870 je podle této tabulky lehčí s integrovanou baterií jen o 9 gramů.

                                0 0
                                • blaf  

                                  hmmm, videl jsem nekde napsano 160g, ale aspon, ze to neni tezky jak jsem si myslel

                                  0 0
                          • prtavec  

                            a tem firmware na 6770 se da prehrat jak?

                            0 0
                            • blaf  

                              potrebujes na to mit soft nebo zajit do servisu kde to umi

                              0 0
            • romanholy  

              Pomůžete mi se rozhodnout? Stavím nové kolo a mám možnost koupit buď kompletní sadu Ultegra 6700 za 15000 nebo Ultegra 6780 Di2 taky komplet sadu za 27000. Stojí to za těch 12000, šli byste do toho?

              0 0
              • Člověk a jeho svět  

                Tak určitě bych nešel do 6700 za 15 k, jelikož novou 6800 koupíš za 17 k.

                Nová 6870 vyjde na 35 k, to je ke zvážení, zda 8 tisíc navíc je už moc, ale zo už jsou takové ty úvahy, že když přidáš X Kč, budeš mít to a to (když k pětatřiceti přidáš ještě sedm, budeš mít mechanickou Duru 9000) :)

                Za mě tedy raději novou 6800. U elektriky nevím, nedokážu posoudit.

                0 0
                • romanholy  

                  Trochu jsem to poplet, ceny jsou takhle:

                  6800 za 15k

                  6870 Di2 za 27

                  Spíš mi jde o to, jestli na moje hobby ježdění mi elektrika něco přinese. Třeba spolehlivější řazení když šplhám do kopce. Teda mimo frajeřiny a pocitu že mám něco navíc :)

                  0 0
                  • blaf  

                    pujc si testovacky a porovnej, nemyslim si, ze 6800 bude nespolehliva, takze co se tyka spolehlivosti si nepomuzes, el. je proste jina, pro nekoho lepsi, pro nekoho horsi

                    0 0
                    • romanholy  

                      Teď jezdím starší 105 a tam je občas problém s řazením ve velkém záběru v kopci, že než správně zařadím, tak zpomalím. Jestli mi tohle vyřeší 6800, tak ok. Elektriku chápu tam kde jde o vteřiny nebo jak jsem psal jen frajeřina. Ale asi se na ní vykašlu a místo kol za 10 můžu pořídit kola za 20 :)

                      0 0
                      • blaf  

                        s el. je to proste tak, ze kdo nevyzkousi neuveri

                        nova mechanika udela stejnou nebo podobnou sluzbu takze tvuj pristup usetrit na sade a vzit lepsi kola neni vubec spatnej

                        muzu se zeptat kde se da Di2 koupit za tak peknej peniz? jestli se chces/muzes podelit tak mi to napis kdyztak na mail

                        0 0
                      • karliner  

                        Jestli chceš řadit bez problému v záběru, tak si pořiď Campu :-P

                        0 0
                • blaf  

                  mechaniku urcite 6800, 6700 ma smysl tak nekde z bazaru za cenu kolem 10k, ale ne za cenu co pises

                  di2 chodila moc pekne i 6770, ale je to „jen“ 10sp

                  ja bych sel asi do 11sp, nejspis di2 :)

                  spatne zarazeno, melo to byt na romanholy

                  0 0
            • Ali.g.i1  

              Mám možnost sehnat 6770 s vnitřní kabeláží, dá se použít držák baterie když mám kolo s vnějším vedením? Je mi jasné že budu muset objednat Shimano Ultegra Di2 SM-JC40 centrála vnějšího elektrického vedení + kabeláž aby vyšla délkově. Jde o to jesli ten kablík půjde z držáku vyvést ven.

              0 0
              • kubad  

                mám na kole které je komplet pro vnitřní vedení Ultegru 6770 s vnějším vedením, pokud bys měl zájem dalo by se to proházet po dohodě, když tak mejl mám v profilu, a všechny kabely mám 2×

                0 0
    • Kaco  

      Přiživím se – bude prosím na Dura Ace 7900 (kliky, řetěz) (z roku 2009) pasovat kazeta Ultegra 6700? Díky.

      0 0
    • robas  

      Mám dotaz jestli na klikách dura ace 7900, bude šlapat 11 st. řetěz

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.