kompatibilita řazení Deore 511 a přehazky SLX

15 nepřečtených
  • Martin

    Upgradl jsem bika. Pořídil jsem novou přehazku a přesmyk, obé SLX. Řazení mám nové od jara, Deore M511, takže to jsem měnit nechtěl. Nicméně, po smontování biku se nějak nemůžu domluvit s řazením. Smyk řadí parádně, ale přehazku prostě nemůžu seřídit. Buď řadí dobře dolů, ale nahoru jí musím pomáhat a nebo ji seřídím tak, aby šla dobře nahoru a potom řadí blbě dolů.

    Řetěz je C9 Record, kazeta 9sp. BBB – obé je zánovní od jara, najeto to má tak 1000 – 1500 km

    kde může být problém? ohnutá patka šaltru? špatně vedené lanko? nebo je kombinace SLX + Deore neslučitelná?

    Díky za tipy.

    0 0
    • JSt  

      sh by snad melo byt spolu kompatibilni. trosku me prekvapuje bbb kazeta. jako prvni vec bych zkontroloval upnuti lanka v saltru. musi byt v takove te drazce. jinak to ma podobny projevy, jak popisujes.

      0 0
    • Spirit  

      Mám stejnou kombinaci, akorát kazeta a řetěz jsou Sram a zatím žádný problém.

      0 0
    • michal_kola  

      Letos jsem kupoval také rám od Superioru. První, co mi dorazil, měl křivou zadní stavbu a patka přehazovačky byla vychýlená. Reklamoval jsem jej a rám mi vyměnili. Vyměněný rám také neměl patku správně srovnanou a to mi už prodejce opravil.

        
      0 0
    • jecnak  

      Patka, bowdeny.

      0 0
      • Martin  

        bowdeny jsou nový. sjedu do servisu ať mrknou na patku…

         

        díky všem.

        0 0
    • Medvjedok  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    • Martin  

      byl jsem s tím v servise. trochu narovnali patku a doporučili mi jiný typ bowdenu, než jsem měl.

      vyměnil jsem bowdey, dal nové lanko a problém přetrvává – sice už v menší míře, ale pořád tam je.

      kde byste dál hledali chybu?

      0 0
      • Vilém  

        Zrovna vcera jsem resil neco podobneho v servise. Jednalo se o 7mi kolo na nez jsem pouzil retez UG51, dle doporuceni Shimana. Nebyl jsem schopen to rozchodit tak, aby to uspokojive chodilo. Po vymene vseho, co mohlo mit vliv, jsem nakonec zjistil, ze to delal ten retez. Dal jsem HG50 a slapalo to jak hodinky. Retez jsem puvodne vubec nepodezrival, ale asi to byl nejaky zmetek.

        0 0
        • Martin  

          zkusím jiný řetěz…

          0 0
      • Medvjedok  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
        0 0
    • Martin  

      nakonec to bylo způsobené vadným řazením Deore – vyměnil jsem za SLX a řadí to krásně.

      0 0
      • jIrI___  

        Jak to SLX chodí? Všude je psané, že to má ostrý krok jak Sram.

        0 0
        • Martin  

          na biku jsem zatím nejel, ale při zkoušení nasucho ve stojánku se mi krok řazení líbil. acera, alívko a deore, co jsem měl v rukách, chodily dost „máslově“, SLX má krok jasně definovaný. zatáhneš za páčku, ono to cvakne a v tom okamžiku je tam kvalt.

           

          ergonomicky se páčky taky povedly – na dotyk mi přijdou lepší než deorko.

          o víkendu si možná troufnu vyjet na pár km někde kolem baráku, tak to snad prubnu naostro – momentálně jsem trochu nachcípanej.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.