• ramdam

  Prosím mám dotaz z kategorie základních.

  Chápu, že přehazovačka a řazení

  musejí spolupracovat, tj. není dobré či možné kombinovat přehazovačky/řazení různých výrobců dohromady a chápu proč tomu tak je.

  Co ale kazety? Když bych měl třeba řazení /hazku microshift, oboje 9 speed, můžu k tomu dát jakoukoliv devítipastorkovou kazetu?

  A nemyslím tím kapacitu/největší pastorek ale zkrátka výrobce. Tj … jsou si mezery mezi pastorky všech výrobců rovny, nebo některé … jsou si rovnější?:)

  Já to chápu tak že Acolyte/Advent od Microshiftu nelze kombinovat se Shimanem hazka/řazení ale kazetu můžu použít i od Shimana…

  0 1
  • tompca  

   Chápeš to správné.

   1 0
  • xtonda  

   Možná existuje nějaká výjimka, nebo hodně historická záležitost, ale kazety s daným počtem rychlostí je jedno od koho budou, řetěz bych osobně bral od stejného výrobce jako kazetu.

   Kombinovat řazení a přehazku různých rychlostí a výrobců lze, pokud je to kompatibilní, což často lze, třeba u Shimana lze kombinovat 7–9 sp cokoliv a k tomu ještě 10sp silniční s výjimkou GRX a Tiagra 4700. Microshift kromě Acolyte/Advent to má kompatibilní se Shimanem (v popisu produktu je to napsáno). Samozřejmě pokud to nechceš řešit vem kompletní sadu.

   Třeba dávat k Adventu kazetu Shimano mi nedává smysl, Shimano nemá odpovídající rozsahy.

   0 2
   • ramdam  

    No … Na SS ramínko je acolyte 8sp 11–38.

    Ale je dost těžká. Díval jsem se jestli jde sehnat 11–36 co by byla lehčí…

    0 0
    • raschi  

     Jestli potřebuješ 8sp 11–36, tak proč se zalamovat s Acolyte, když to zvládne každé Shimano (v bazaru doslova za pár korun). Acolyte by mělo smysl pro až pro kazetu s největším pastorkem přes 40z (protože do 40z už je Shimano Acera RD-M3020 kompatibilní se všemi ostatními Shimany)

     0 0
     • xtonda  

      Tak se podívej na Acolyte a Advent Super short přehazovačky jak mají udělané vodítko, to jsou přehazovačky speciálně navržené pro kola s 20" koly aby spodní kladka byla co nejvýše. Jiné přehazovačky mají vodítko skoro až k ráfku.

      0 0
      • raschi  

       Tak to jo, já Advent/Acolyte chápal hlavně jako alternativu pro větší rozsahy než nabízí Shimano.

       0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.