Kolo pro dítě (8 let 134cm) 24 nebo 26 ?

16 nepřečtených
  • bary89felt

    Vím že to tu už určitě bylo ale přece jen bych rád přidal vlastní příklad:

    Vybíráme pro dceru kolo a značně u nás vede toto kolo:

    https://www.sportobchod.cz/…-md-2021.htm

    Na svůj věk 8 let má uctihodných 134 cm a vesele cm přibývají .Řeším tedy otázku jestli velikost tohoto kola není otázka jedné sezony.S velikostí 26 však muže přijít že v terénu bude na kole nemotorná a větší velikost bude buset dohánět silou.

    Děkuji za vaše rady a zkušenosti.

    0 0
    • gersa  

      Nenapsal jsi jednu podstatnou vec, kde obvykle budete jezdit

      Vidlice je tam spis jako drzak predniho kola, mechanicke ktoucovky jsou taky uplne zbytecne, 12kg je hodne… tolik ke mne ke kolu

      Jestli ma dcera uz ted 134cm, tak bych sel rovnou do 26"

      0 0
      • bary89felt  

        jezdíme převážně lesní cyklostesky a polnačky …občas asfaltové přejezdy.

        Vím že vidlice tu není až tak duležitá ikdyž s 35 kg už by fungovat mohla :D :D

        Co se týče kotoučových brzd..... myslým že špalkům už odzvonilo a při horším počasi za ně bude ráda.

        0 0
        • Martas.MB  

          Vidlici beru také jako zbytečnou zátěž…ono 35kg je rozloženo trošku jinak než na řidítka. Kotouče jsou jen drobné plus do bláta, ale radši špalky než mechaniky..

          0 0
        • novas752  

          Právě že pod 35kg dítětem aspoň nějak funguje opravdu málo co, drtivá většina vidlic pod 50kg a lehčim jezdcem v podstatě nefunguje. To co se dává na většinu dětských kol je většinu jízdy nehybná ozdoba, trochu se to pohne akorát když dítě vymete ďouru velikosti umyvadla. Navíc typická dětská pozice = řídítka výše než sedlo, většina váhy vzadu, vidlice je zatížená minimálně = teoreticky požadavek na supernízký odtrh a velkou aktivitou na dost slabé dynamické podněty.

          Proto je pro děcka a i lehčí osoby daleko lepší pevná vidlice (ušetřené kilo a víc, jako kdyby dospělý chlap ze svého kola sundal třeba 3kg, to už je fakt hodně znát) + širší kvalitní pláště s tenkou bočnicí a buď tenkou duší nebo na bezduších. Pohodlí nesrovnatelně lepší a to i od zadního kola. Samozřejmě na 24" se takové pláště asi moc neseženou – v tomto ohledu lepší 26". Stejně do toho velmi brzy doroste a když to bude mít déle, vyplatí se to trochu víc „pimpnout“.

          0 0
    • kycis  

      Jako Gersa, 26, a uplne z jineho soudku. Chce to vedet kde a jak casto se planuje jezdit, a taky ocekavany rozpocet.

      0 0
    • Navram  

      Já za sebe mohu klidně doporučit tohle:

      https://superiorbikes.eu/…rey-neon-red

      Mají to obě naše holky (starší má asi 132cm), pro které jsme to primárně vybírali kvůli váze do 10kg. Nemyslím, že by zatím uplatnily kotoučovky nebo odpružené vidlice, a to s nimi jezdíme občas i lehký terén (štěrkovo-kamenité cesty, kořeny). Radši je učím pružit v loktech :)

      A když vám z toho vyroste, kolo poměrně v pohodě prodáte, je o ně docela zájem.

      0 0
    • bary89felt  

      napadla mě ještě varinta 27,5 rám XS (135–155cm) ...... co tohle ?

      0 0
      • gersa  

        S velikostí 26 však muže přijít že v terénu bude na kole nemotorná a větší velikost bude buset dohánět silou.

        Proč ne rovnou 29?

        Kup 26, budeš mít dost starostí něco vůbec sehnat

        0 0
      • tompca  

        Můžeš to zkusit, ale nebude to ideální, kamarád teď kupoval klukovi tohle v té menší velikosti XS (13.5"),

        https://rockmachine.us/…orange-black

        má 138 a je to na hraně, a to jsem mu tam hned montoval kratší kliky (140mm) co se mi válely doma ( původní jsou 160mm).

        0 0
    • Japhy  

      29 :-D

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.