Kolko moze stat upgrade z ultegra r8000 na di2

21 nepřečtených
  • Makla

    Caute potrebujem radu dá sa urobit upgrade na Shimano ultegra r8000 z mechanického na elektricky převod a co by to vlastně stalo na suncycle maju novu sadu za 700€ cca 17500kc ale přídě mi to moc nakolko na tom mám novu ultegru a keby sa to dalo upgradenut bolo by to možno lacnejsie

    0 0
    • milan.v  

      Nebylo, mě to letos stálo přes 30tis. Kč…

      0 0
    • Vrci  

      Koupíš: řadící páky, přesmykač, přehazovačku, baterku s řídící jednotkou a omotávku.

      Prodáš: řadící páky, přesmykač a přehazovačku.

      Bude Tě to stát přesně rozdíl mezi tím co utratíš a utržíš.

      0 0
      • milan.v  

        Plus kabely, příp bezdrátovou jednotku, tu doporučuji, držák baterky do sedlovky,… Nechci na nic zapomenout, není to ale jen to, co píšeš, jsou to další tisíce navíc…

        A ten prodej Ultegry 8000 dnes není žádné terno, pokud neprodáváš za velmi lacino, tyto díly můžeš prodávat dost dlouho…

        0 0
    • Cavendish  

      A nebude rozdíl ve funkci naprosto minimální? Stojí to za to vůbec? Kdyby si šel ze 105 na Di2 Duru tak neřeknu …

      0 0
      • kubad  

        di2 je prostě strašně návyková – za mě to za to stojí

        0 0
      • milan.v  

        Nebude…

        0 0
        • Cavendish  

          Díky :) Fakt mě to zajímalo, neprudil jsem…

          0 0
          • milan.v  

            Ten luxus, kdy se ti automaticky šteluje přesmykač tak, že neškrtá, rychlost řazení hazky, navíc ideální páky, které jdou mnohem lépe do ruky, je tu spousta výhod…

            0 0
            • deekay  

              Ty paky bych, specialne u diskovych variant, vyzdvihl.

              Jedine, co se mi u Di2 moc nepozdava jsou ty kabely (holt to narozdil od eTapu clovek neda do starsich ramu bez pripravy) a zvuk serva :) Kdyz jedu s kolegou co to ma, knika to, jako by to bylo rozbite :)

              0 0
              • novas752  

                Jenze hydraulicky paky Di2, to je dost raketa.

                0 0
              • atty  

                Pokud je rám průchozí od sedlovky ke středu a má vnitřní vedení, tak se to dá zbastlit vždycky. Byť se použijou pro kabely díry pro bowdeny řazení s patřičnejma „ucpávkama“.

                novas, raketa jo, ale vzhledem ke skoro podobné raketě i za mechanicko/hy­draulický páky to už není tak markantní rozdíl :)

                0 0
            • Cavendish  

              Zní to dobře kluci :) A je zásadní rozdíl mezi Ultegrou Di2 a Durou Di2?

              0 0
              • milan.v  

                Cca 300g, jiný rozdíl jsem nezaznamenal, funkčnost stejná, mám obojí… Např ty páky jsou na úchop naprosto stejné…

                0 0
              • romanholy  

                Dura páky mají navíc nahoře další tlačítka, třeba pro přepínání obrazovek computeru. S bezdrátovou Di2 jednotkou samozřejmě.

                0 0
      • JakeF  

        Za mě bych neměl problém se vrátit na mechaniku, i když jsem s Di2 spokojenej. Je to fajn hračka, ale rychlejší díky tomu člověk není.

        1 0
        • nzg  

          Treba v zime, kdy kvuli zmrzlym prstum je prerazeni na prevodniku nahoru docela boj, bych Di2 uvital i na zimakovi. Hlavne presmyk je urcite vyhoda i co se tyce rychlosti.

          0 0
          • JakeF  

            No nevím… V zimě v silnějších rukavicích bude proti mechanice větší problém trefovat tlačítka, jak jsou míň rozlišený.

            Přesmyk možná trochu rychlejší je, ale na něm řadím málo a dost vyjížděk vůbec (vozím 11–32 kazetu a kompakty), takže ta výhoda bude zanedbatelná.

            0 0
            • milan.v  

              Potvrzuji, že s tlustšími rukavicemi to někdy problém je…

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.