• jirka.jirka1

    Ahoj, mám vybrané kolo Grand Canyon 9, které má kola DT Swiss X1900 s limitem 110 kg, Sám vážím 110–115kg, tj s kołem atd cca 130kg. Doporučíte nějaká jiná zapletená kola? Hledat v 25 mm nebo 30 mm? Zaujaly mě základní CrossMax 2022, která uvádějí 150 kg i když verze 2021 byla 120kg – jestli to není překlep.

    Předem díky za rady,

    0 0
    • mirorek2  

      a jak se projevuje ten limit u těch stávajících x1900?

      0 0
    • novas752  

      Hodně záleží na tom, jakým způsobem budeš kolo využívat. Na nějakou lehkou cykloturistiku, asfalt, zpevněné cesty, polní cesty atd. bych se těch X1900 vůbec nebál. Na ježdění víc v terénu by to něco odolnějšího chtělo.

      3 0
    • FOSA  

      Mám 105kg a základní výplety vydržely hodně, resp. stále drží a už dostaly pár slušných ran. Neřeš to, dokud nebude problém.

      0 0
    • adam1  

      Ty x1900 toho snesou hodně neboj něco to vydrží :)

      1 0
    • XNeo  

      dtswiss dělá i hybrid rafky pro enduro ebike – 150kg

      0 0
    • Smazaný účet  

      Ja bych to vubec neresil. Mam 120 kilo a jezdim ted nove na Grizlu 6 s DT C1800 a absolutni pohoda. Akorat nechapu, ze gravel ma kola s limitem 130kg a XC jen 110kg. 7 let jsem jezdil na mrdkach alex rims kde stal rafek asi 600,– a přežilo to vse bez centrovani.

      1 0
      • novas752  

        Na XC to dostava vetsi rany nez na gravelu, takze pro to maji prisnejsi kriteria. Na nejakem xc fullu jedes docela v klidu to co by ti na gravelu zlamalo ruce.

        0 0
      • Milonak  

        Já něco podobného – 115kg, 8 let starý hardtail Superior dimenzovaný do 110 kg – max. střední třída, ročně cca 4000km jen na tomto kole ze 70% v terénu a vůbec žádný problém. Je pravda, že nějaké ostřejší sjezdy po kamenech a kořenech nejezdím.

        0 0
    • easton  

      Jak už píšou někteří výše… zrovna u X1900 bych se vůbec nebál a na běžné používání nehledal nic jiného. Ve výsledku je docela pravděpodobné, že ty DTčka vydrží víc než třeba ty zmiňovaný Mavicy.

      0 0
    • jirka.jirka1  

      Díky všem za rady, nechám tam potom ty X1900 a uvidím co vydrží.

      1 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce