Kliky Shimano XTKliky M760 nebo RaceFace Evolve XC

55 nepřečtených
  • MARIN

    Vozil jsem ted 7roku kliky XTR M952 ale zacina byt problem je utahnout, uz jsou holky asi unaveny, taky by bylo potreba vymenit maly a stredni prevodnik na 3tacu a oba na 2×9, tak premyslim o nahrade a zatim vybiram mezi Shimano XT M760 a RaceFace Evolve XC x-type coz jsou cenove srovnatelne kousky. Tak pro jake se rozhodnout?

    Anketa: Jaké kliky?

    22x
    55%
    0x
    0%
    0 0
    • raceman  

      rozumem XT s převodniky specialities a srdcem Race Face

      0 0
    • Hnoj  

      Ahoj, hele kdyby ses rozhodnul pro ty RF, mám tady jedny, co jsem nedávno sundal ze svýho biku, sezonu jetý. Koupil jsem XTR, ale ty RF jsou ve fakt pěkným stavu, tak napiš kdybys o ně měl zájem.

      0 0
    • madcat  

      když se tady bavíte o těch klikách – proč jsou starý XTR, třeba ty M952, výrazně dražší než nový, třeba M960 nebo M970?

      0 0
      • jonti  

        V tom case, ked sa este dovazali, bol mozno dolar o nieco vyssie a Shimano malo inu cenovu politiku. A mozno to vozili takmer len cez ofic. dovozcu, menej netovych obchodov, ako kupkolo, netbike, bagbike, koloshop… A vydrzia urcite viac.

        0 0
        • enrico  

          a hlavne v tej dobe nejazdil XTR každý druhý ako teraz, bola to fakt sada závodníkov

          0 0
          • kubad  

            Kecáš dnes má každý druhý Sram :-)

            0 0
            • RedAce  

              Shimano je ale větší masovka.....třeba sem neviděl kolo v kauflandu na Sramu.

              0 0
              • gobike  

                To je jedine dobre, doufam ze to tak nidky nebude, jinak sram ztrati svoji prestiz:)

                0 0
      • Tinker  

        Protože jsou lepší… Kurzem dolaru to nebude, v USA i na eBay jsou totiž taky dražší než nový. A nejde jen o ty kliky, prostě celá ta sada 950–2 byla super. Šaltr mimochodem Shimano pořád vyrábí, ikdyž v katalogu nikde neni. Přišlo mi vtipný, jak GF má kola 2007 nafocený se šaltrem 952 :-)

        0 0
    • MARIN  

      Tak anketa ani nazory moc nepomahaji. Vahove vychazi lip Shimano ale zase maji spatny prevodniky. Vzhledove pro me maji vetsi + RF a navic je to porad tak trochu kultovka, Takze tech par gramu ozelim a vemu je.

      0 0
      • vysmátej bajker  

        RF by mohli mít taky lepší řetězovou linku,ale nevým.Kdo je má-jak jsou na tom?

        0 0
      • náčelník  

        Tak já ti tedy poradím – no toho tvýho Spešla jedině Deus, žádný Evolve.

        0 0
        • MARIN  

          Takze se hlasis jako sponzor. Vyborne jesne nekdo dasli? :) Kdyby byli tak kolem 5–6000,– a ne za 8000 beru je hned, takhle se spokojim s Evolvama za 3700,–

          0 0
          • náčelník  

            Nebuď mejdlo. Já kdysi ukrutně toužil po Turbine LP a taky jsem si je koupil. Stály tenkrát přes 7 tisíc a to bez převodníků!

            0 0
            • MARIN  

              Jsem mejdlo, zrovna mi volali ze je jeste dnes posilaji. Planuju jeste vymenu kol CrosRide jsou tuuuze tezky – kdo se s tim ma do tech kopcu tahat

              0 0
    • silnicar  

      Asi bych volil XT kliky s Truvativ alu převodníkama. Kolik vydrží převodníky Race Face na Evolvech?

      0 0
    • prodi  

      jarinovský dotaz: Pokud chci vyměnit prostřední převodník na XT klikách (Hollowtech II), musím ty kliky sundat? :)

      0 0
      • Luma  

        nemusíš…

        0 0
        • KubaBajk  

          Tož fčéra mně došly nové IksTé,chcete ně řéct,že sú ty převodníky za chvílu hin??..to ňa ale naserete:-)

          0 0
          • scret  

            zalezi jak jezdis,kolik vazis atd. nekomu tady taky vydrzi retez treba jenom 900km…me vetsinou kolem 2tis.km nekdy az 3tis.km

            0 0
            • KubaBajk  

              mě vydrží přesně tak,2000 až 3000-ale nebavýme se o řetězu,ptal jsem se na ty převodníky,třeba já jsem měl doteď FCM 440(čtyřhran),s tě­ma sem ujel 6000 a převodníky furt v klidu-se mi nechce věřit,že by na XT byly horší převodníky než na FCM 440…?

              0 0
              • KubaBajk  

                sorry -nebavíme

                0 0
                • scret  

                  no nebavime,ale podle toho se da odhadnout kolik ti vydrzi prevodniky…me vydrzi retez dlouho,prevodniky a kazeta celkem taky…nekomu vydrzi retez malo a taky prevodniky pak meni jak na bezicim pasu…takhle jsem to myslel…

                  0 0
                  • KubaBajk  

                    Chápačka…no můj styl jízdy je poměrmě silový,svižný myslím,řetěz vydrží tak 2000–2500km,teď jezdím třetí,ale furt se stejnýma převodníkama a nemám žadný problém s přeskakováním,stří­lením atak..kazeta ovšem už je v prdeli.

                    0 0
    • honza.biker  

      Ted jsou za dost dobrou cenu tyhle: www.bikesport.cz/detail.php?… ale nvm jestli v nich taky nebude praskat jako tady dost lidi pise o ostatich truvativech s int. osou…:/

      0 0
      • MARIN  

        no ja nevim ale jelikoz mam kliky vzdycky hooodne otluceny tak karbonovy bych rozhodne na MTB nechtel

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.