Ahoj, používá někdo nějaké kleště na odrážení pláště od patek viz obrázek? Tyto plastové se možná spíše zlomí, ale třeba někdo ví o něčem osvědčeném. Díky.
Ahoj, používá někdo nějaké kleště na odrážení pláště od patek viz obrázek? Tyto plastové se možná spíše zlomí, ale třeba někdo ví o něčem osvědčeném. Díky.
Používám ruce, případně nohy.
Mám to také doma, hodně dlouho zpátky jsem je používal, dnes už jen na všechny (silniční) pláště ruce, ani montpáky už nepoužívám…
U nejzarputilejších bezdušových plášťů používám takové ty speciální pracovní rukavice s gripem, protože už jsem si také pěkně odrbal kůži u jednoho pláště… Ale nasadil…
Používam, nie na odrážanie plášťa, ale na nahodenie. Keby som ich kúpil už dávno, mohol som si pri niektorých kombináciách ušetrit hodne sprostých slov.
Dokud jazyk prsty mám, za chlapa se počítám…
Ne vážně. To jako nedokážeš odtlačit plášť z ráfku rukou???
Na biku je normální postup sešlapat nohou. Jinak nůžky na plech :)
Neznám bohužel. Dneska jsem synovi dolival mlíko a půlku pláště jsem zul úplně v pohodě rukou. Nobby Nic vzadu a vepředu Fat Albert.
Podle mě je to rukama, co víc k tomu říct.
Na ráfku 35 mm in…
Zatim si mel jen kejdu, nic vic za ti menehledej:) Vsechny kombinace krome jedne mi taky takhle pekne jdou – ale tahle jedina je/byla peklo.
To zkus u nějakejch WTB eště s insertem. Posledně jsme brali nůžky na plech.
A nezapomeli jste ho napred vypustit ? :-D
Niky jsem s tim nemel problem. Ale vozim Maxxis DHR II, Assegai a Cushcore XC.
Pritom mi ty gumy drzi tlak ze se na nich da jezdit i bez mlika. Takze sedi dobre.
Nene, prostě to nešlo z patky ani dupánim :)
A projeli jste kousek na prazdnem kole? Udela to velky rozdil pri zouvani s CC
Byla to růžová pepina a moc navíc velká (2.4–2.8 v 2.4 gumě). A ten trail boss byl prostě svině. Projížděli jsme to taky :)
U zadního, ve kterém mám insert, je to vždy trápení na hodinu, než se odlepí.
O bolesti namožených prstů druhý den nemluvě.
Šlapat jsem na to také zkoušel, ale bezvýsledně. Plášť se jen zplácne a k patce zůstane přilepený.
Ahoj, má někdo vyzkoušený nějaký funkční nástroj na stažení pláště z patky, tak aby to přežil? Nahození v pohodě, dofouknutí i bez mlíka, jak je to i ve středu nna těsno, ale jak se to nahodí vzduchem do patky, tak už nejde dolů????. Hned po instalaci, nic přilepenýho, ale dal jsem ho obráceně…
Někdo to strkal mezi dveře a futra. Možná je dohledatelné video někde na internetech.
Já osobně používám dřevěnou stoličku/(židli). Sednu na ni, přimáčknu plášť k zemi a pak tahám ráfek nahoru. Může se hodit asistence druhé osoby.
Montpáka Cuschcore funguje. Trochu vyšší cena.
používám škopek a montpáky Lezyne Power Lever XL
Když jsem se pokoušel sundat plášť venku, tak jsem pak obíhal parkoviště a pokoušel se získat nějaké použitelné nářadí na půjčení… Nakonec se mi to se sikovkami podařilo strhnout, od té doby jsem je sebou projistotu vozil. Pak jsem změnil plášťě, které pak šly z patek dostat trochu snáze…
(I v případě, že jsem měnil pláště doma, tak to byl zápas na několik hodin…)
Tak jsem koupil Cuschcore a nejde to, je zakulacená a sjede. To by chtělo něco jako na auto: zouvačka
Děláš to špičkou k ráfku? Špička zajede pod bok ráfku a shrne patku pláště pod inzert do žlábku.
Jojo,tak i tak, s nejde to…
Někdy se musí patka pláště oddálit od boku ráfku fakt násilím. Mám na to plochý šroubovák se zaoblenými hranami, aby se nepoškodil ráfek. Musí se vytvořit mezírka pro tu montpáku. Pak to jde.
Zouvačka je již v prodeji.
Tady s tím frajer pracuje na malém koši, což mě celkem zaráží, že nemá strach o výplet.
Ty jo, tak to je bomba. :-)
https://cushcore.com/…tarytiretool
Je to nějak podezřele levné.
Tohle levny? …
Napad dobry, realna kvalita trochu kulha…
Jinak to samozrejme ulehci praci, citelne pokud nemas z nejakeho duvodu silu v prstech. Montpaka mi projde v pojode, do te doby, nez si odjebu ruce, pal zazivam treba 30min muka. Jinak to rucne prezuju za 3–5min.
Tohle praci mizna lehce urychli, ale to podstatne je, ze je to snazsi. I s rozbitou rukou prezujes.
Vo ale nejde tak uplne po masle je nazouvani inzertu… to mi prijde lepsi delat mimo na jolek rafek, kdyz je novy.
Zatim testovano s CC, brzy zkusim s Diamanou…
S tímto by se asi nemělo stát, že si protrhneš pásku, což se montpákou podařit může, ne?
přenosná verze do podsedlovky bude? :)
Funguje i na auto? :)
Pokud jezdíš Velorexem, možná by to šlo :)
Používáme denně v servisu podobné plastové kleště od Vittoria.
Fungují bezvadně hlavně u širokých plášťů.
Je verze i na silnici ale ta fakt potřeba není.
Nahazuji s nimi pláště u silničky na karbonové ráfky… V pohodě – funkční a snadnější, než se s tím přetahovat holýma rukama.
Přilepím to sem.
Máte nějaké tipy jak sundat kombinaci ultra těsné patky a ráfku?
už nahození samotných plášťů mě stálo několik montpák. Myslel jsem si ,že po čase se patka lehce vytáhne, ale ani náhodou. nemáte tip jak to dostat dolů v momentě kdy nejsem schopen stáhnout plast do středu natož tam dát páku?
Rezak. Rozriznout bocnici.
Montpakou lehce dostat od steny a opatrne rozrezat patku :)
Ty jo jsi u to skoro nové silniční Vittoríe :)
Mohli se to stát ze jsou dělané i na hookless ráfky?
Nerozumim :D
Ja tohle resim jen na 1 systemu a MTB. Na Javvax rafcich mam UST pasku Trek. Zlabek je 0,0 a hrany jsou vytazene vysoko. Vse je natesno.
Poslední asi tři případy jsem řešil tak, že jsem dal pod ráfek takový monoblok, jako jsou polystyrenové výztuhy v krabicích s elektronikou, ale tohle je z nějakých umělohmotných vláken, takže se to netrhá/nepraská, a šlápl jsem na plášť.
Šlapu, tahám, páčím a nic. Tohle jsem ještě nezažil ..