Kleště na odrážení pláště od patek ráfku

41 nepřečtených
  • AleZ80

    Ahoj, používá někdo nějaké kleště na odrážení pláště od patek viz obrázek? Tyto plastové se možná spíše zlomí, ale třeba někdo ví o něčem osvědčeném. Díky.

    0 0
    • krabica  

      Používám ruce, případně nohy.

      1 0
    • milan.v  

      Mám to také doma, hodně dlouho zpátky jsem je používal, dnes už jen na všechny (silniční) pláště ruce, ani montpáky už nepoužívám…

      U nejzarputilejších bezdušových plášťů používám takové ty speciální pracovní rukavice s gripem, protože už jsem si také pěkně odrbal kůži u jednoho pláště… Ale nasadil…

      1 0
    • DaSnail  

      Používam, nie na odrážanie plášťa, ale na nahodenie. Keby som ich kúpil už dávno, mohol som si pri niektorých kombináciách ušetrit hodne sprostých slov.

      1 2
    • kejda  

      Dokud jazyk prsty mám, za chlapa se počítám…

      Ne vážně. To jako nedokážeš odtlačit plášť z ráfku rukou???

      0 0
      • ladys  

        Na biku je normální postup sešlapat nohou. Jinak nůžky na plech :)

        0 1
        • kejda  

          Neznám bohužel. Dneska jsem synovi dolival mlíko a půlku pláště jsem zul úplně v pohodě rukou. Nobby Nic vzadu a vepředu Fat Albert.

          Podle mě je to rukama, co víc k tomu říct.

          Na ráfku 35 mm in…

          0 2
          • skaj  

            Zatim si mel jen kejdu, nic vic za ti menehledej:) Vsechny kombinace krome jedne mi taky takhle pekne jdou – ale tahle jedina je/byla peklo.

            0 0
      • jerrymouse  

        To zkus u nějakejch WTB eště s insertem. Posledně jsme brali nůžky na plech.

        0 1
        • theedge  

          A nezapomeli jste ho napred vypustit ? :-D

          Niky jsem s tim nemel problem. Ale vozim Maxxis DHR II, Assegai a Cushcore XC.

          Pritom mi ty gumy drzi tlak ze se na nich da jezdit i bez mlika. Takze sedi dobre.

          0 0
          • jerrymouse  

            Nene, prostě to nešlo z patky ani dupánim :)

            0 0
            • Breakpain  

              A projeli jste kousek na prazdnem kole? Udela to velky rozdil pri zouvani s CC

              0 0
              • jerrymouse  

                Byla to růžová pepina a moc navíc velká (2.4–2.8 v 2.4 gumě). A ten trail boss byl prostě svině. Projížděli jsme to taky :)

                0 0
      • AleZ80  

        U zadního, ve kterém mám insert, je to vždy trápení na hodinu, než se odlepí.

        O bolesti namožených prstů druhý den nemluvě.

        Šlapat jsem na to také zkoušel, ale bezvýsledně. Plášť se jen zplácne a k patce zůstane přilepený.

        0 0
    • Petruvzdar  

      Ahoj, má někdo vyzkoušený nějaký funkční nástroj na stažení pláště z patky, tak aby to přežil? Nahození v pohodě, dofouknutí i bez mlíka, jak je to i ve středu nna těsno, ale jak se to nahodí vzduchem do patky, tak už nejde dolů????. Hned po instalaci, nic přilepenýho, ale dal jsem ho obráceně…

      0 0
      • Chlebovnik  

        Někdo to strkal mezi dveře a futra. Možná je dohledatelné video někde na internetech.

        Já osobně používám dřevěnou stoličku/(židli). Sednu na ni, přimáčknu plášť k zemi a pak tahám ráfek nahoru. Může se hodit asistence druhé osoby.

        1 0
      • va-bo  

        Montpáka Cuschcore funguje. Trochu vyšší cena.

        0 0
      • scota  

        používám škopek a montpáky Lezyne Power Lever XL

        0 0
      • gollum  

        Když jsem se pokoušel sundat plášť venku, tak jsem pak obíhal parkoviště a pokoušel se získat nějaké použitelné nářadí na půjčení… Nakonec se mi to se sikovkami podařilo strhnout, od té doby jsem je sebou projistotu vozil. Pak jsem změnil plášťě, které pak šly z patek dostat trochu snáze…

        (I v případě, že jsem měnil pláště doma, tak to byl zápas na několik hodin…)

        0 0
    • Petruvzdar  

      Tak jsem koupil Cuschcore a nejde to, je zakulacená a sjede. To by chtělo něco jako na auto: zouvačka

      0 0
      • va-bo  

        Děláš to špičkou k ráfku? Špička zajede pod bok ráfku a shrne patku pláště pod inzert do žlábku.

        0 0
        • Petruvzdar  

          Jojo,tak i tak, s nejde to…

          0 0
          • va-bo  

            Někdy se musí patka pláště oddálit od boku ráfku fakt násilím. Mám na to plochý šroubovák se zaoblenými hranami, aby se nepoškodil ráfek. Musí se vytvořit mezírka pro tu montpáku. Pak to jde.

            0 0
      • AleZ80  

        Zouvačka je již v prodeji.

        https://skiyrich.com/…llation-tool?…

        4 0
        • AleZ80  

          Tady s tím frajer pracuje na malém koši, což mě celkem zaráží, že nemá strach o výplet.

          https://www.facebook.com/…/1ChxFKnRzd/

          3 0
        • va-bo  

          Ty jo, tak to je bomba. :-)

          1 0
        • va-bo  

          https://cushcore.com/…tarytiretool

          Je to nějak podezřele levné.

          2 0
          • Breakpain  

            Tohle levny? …

            Napad dobry, realna kvalita trochu kulha…

            Jinak to samozrejme ulehci praci, citelne pokud nemas z nejakeho duvodu silu v prstech. Montpaka mi projde v pojode, do te doby, nez si odjebu ruce, pal zazivam treba 30min muka. Jinak to rucne prezuju za 3–5min.

            Tohle praci mizna lehce urychli, ale to podstatne je, ze je to snazsi. I s rozbitou rukou prezujes.

            Vo ale nejde tak uplne po masle je nazouvani inzertu… to mi prijde lepsi delat mimo na jolek rafek, kdyz je novy.

            Zatim testovano s CC, brzy zkusim s Diamanou…

            0 0
            • AleZ80  

              S tímto by se asi nemělo stát, že si protrhneš pásku, což se montpákou podařit může, ne?

              0 0
        • 01carbon  

          přenosná verze do podsedlovky bude? :)

          0 0
        • wilda81  

          Funguje i na auto? :)

          0 1
    • Prodejce  

      Používáme denně v servisu podobné plastové kleště od Vittoria.

      Fungují bezvadně hlavně u širokých plášťů.

      Je verze i na silnici ale ta fakt potřeba není.

      0 0
    • Kos_CZ  

      Nahazuji s nimi pláště u silničky na karbonové ráfky… V pohodě – funkční a snadnější, než se s tím přetahovat holýma rukama.

      0 0
    • cubas  

      Přilepím to sem.

      Máte nějaké tipy jak sundat kombinaci ultra těsné patky a ráfku?

      už nahození samotných plášťů mě stálo několik montpák. Myslel jsem si ,že po čase se patka lehce vytáhne, ale ani náhodou. nemáte tip jak to dostat dolů v momentě kdy nejsem schopen stáhnout plast do středu natož tam dát páku?

      0 0
      • mr.nikdo  

        Rezak. Rozriznout bocnici.

        Montpakou lehce dostat od steny a opatrne rozrezat patku :)

        0 0
        • cubas  

          Ty jo jsi u to skoro nové silniční Vittoríe :)

          Mohli se to stát ze jsou dělané i na hookless ráfky?

          0 0
          • mr.nikdo  

            Nerozumim :D

            Ja tohle resim jen na 1 systemu a MTB. Na Javvax rafcich mam UST pasku Trek. Zlabek je 0,0 a hrany jsou vytazene vysoko. Vse je natesno.

            0 0
      • AleZ80  

        Poslední asi tři případy jsem řešil tak, že jsem dal pod ráfek takový monoblok, jako jsou polystyrenové výztuhy v krabicích s elektronikou, ale tohle je z nějakých umělohmotných vláken, takže se to netrhá/nepraská, a šlápl jsem na plášť.

        0 0
        • cubas  

          Šlapu, tahám, páčím a nic. Tohle jsem ještě nezažil ..

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.