• Radari

    Ahoj ,

    potreboval bych poradit se sedlovkou KS od jejich majitelu .

    Nemohl by me nekdo zmerit udaje dle fotky :

    A – delka (je maximalni mozna delka zanorena do ramu) ?

    ? – delka

    Nechci koupit sedlovku , ktera se me nevejde do ramu.

    Ma stavajici sedlovka couha 12 cm …

    diky BF :)

    0 0
    • makki  

      Já mam 400stovku, zmerila sem to na 3,3cm.

      Jinak mam se sedlovkou dost velky tezkosti, zasekava se, protaci se u sedla a delaj se na ni velky ryhy…ale treba mam jen vadnej kousek:-(

      0 0
    • ridebike  

      Ještě počítej, že těch 300mm je k zámku sedla a né pod něj.

      0 0
      • Radari  

        snad by to mohlo vyjit

        12-(7,5 + 3,3) = 1,2 cm

        jak je vysokej ten zamek !!

        jinak to vypada ze sem v prd…

        0 0
        • ridebike  

          nemám kolo u sebe, tak to můžu změřit až zítra. Snad bude někdo rychlejší.

          0 0
          • Radari  

            to bys byl nej.

            Ja zatim posefuju operaci prodlouzeni nohou :)

            0 0
    • gazman  

      Ten tvůj otazník je 35 mm .

      0 0
    • gazman  

      Ačko je 197 mm

      0 0
      • Radari  

        to je nejake podezrele.

        kdyz delka(A) = 197 mm + (?) 35 mm = 232 mm

        a to by pak nevychazel zdvih 75 mm do delky 300 mm .

        Nebo je to jinak ?

        0 0
        • gazman  

          A ku.va já mám celkovou délku 360mm

          0 0
          • Jenda  

            meri se to i se zamkem :-) tedy klasicka 400:-) navic mas zdvih 125 a on chce jen 75 mm

            0 0
            • gazman  

              To jsem to dobře zmatlal,ale ? bude stejný rozměr.

              0 0
              • Jenda  

                no to snad jo:-) i kdyz u soudruhu v cine clovek nikdy nevi:-)

                0 0
    • Sandrushe  

      celkova delka i se zamkem=30cm

      A=15cm

      ?=3cm

      zdvih=7,5cm

      Maximalni zasunuti do ramu je vyznaceno 14cm – ten 1cm uz neni rovnej, zacina zahyb k ?, minimalni zasunuti do ramu je pak vyznaceno na 10cm.

      Mam tuhle sedlovku od jara 2009 a pouzivam ten zdvih opravdu hodne, nejen za jizdy, ale i kdyz zastavim, tak sedlovka jde automaticky dolu, abych mohla sedet a mit nohy cele na zemi :) kdo me videl vi, ze zastavuju casto :D jednoduse sedlovku urcite nesetrim. Ryhy na ni trosku jsou, ale myslim, ze nic zasadniho.

      Vakl – minimalni, naopak kazdy koho jsem potkala a mel Joplinku, tak nadaval na hrozny vakl a kdyz vyzkousel ten muj, tak byl udiven, ze je tak maly

      Jednou za 1–2 mesice (podle frekvence a typu jezdeni asi) se mi povoli zamek na sedlo a musim ho dotahnout.

      Manipulace se zdvihem mi necini absolutne zadne problemy, nahoru jde uplne sama (samozrejme na ni nesmis sedet celou vahou :) a dolu staci se spravne posadit (a to kazdy pozna) a je to. Kdyz se s ni dyl nehybe tak trochu zatuhne, ale 1 zasunuti staci a rozhybe se.

      Tolik me zkusenosti :)

      0 0
      • Radari  

        super.

        tohle me presvedcilo … jdu objednat.

        diky !!!

        0 0
      • KRAJIC  

        S tím povolováním zámku je to bohužel pravda. Je třeba to občas dotahovat.

        0 0
    • eukalipt  

      nemate nekdo zkusenost s timto : http://rebelbike.com/…-kps850.html?…

      zda se mi to nejaky divny … jakekoliv zkusenocti nebo nazory diky

      0 0
      • Karlos009  

        http://www.bike-forum.cz/…testnul.html

        Teď už jí mám přes půl roku, není to nějaká hitparáda, ale funguje, vakl má minimální, za ty prachy rozhodně lepší než nic.

        0 0
        • eukalipt  

          a jak funguje ? vsecko ok ? ta delka 365 je v maximalni delce ? tzn roztazeno ? jak mam rozumet tomu pruzeni ? nechci odpruzenou sedlovku jen stavitelnou diky

          0 0
          • ridebike  

            Obávám se, že tahle pruží pořád. Pokud potřebuješ 27,2mm pouze stavitelnou, budeš muset počkat na model 2010.

            0 0
            • eukalipt  

              nee potřebuju 30,9 a nechci aby pruzila , zatim jsem premyslel o ks i 900 ale tady u tehle je hodne zajimava cena

              0 0
          • Karlos009  

            Mě zatím funguje úplně bez problémů. Pokud je zcela vytažená nepruží, pokud je trochu zasunutá tak ano. Ta moje jde tak ztuha, že se tak jako tak ani nehne. Když jí zasouvám, musím zadkem zatlačit dopředu proti sklonu sedlové trubky a pak zajede. Ven vyjíždí celkem dobře, pokud je už hodně od blata musím jí i nahoru pomoci. Vzhledem k tomu, že mám sedlouvou trubku 30mm moc jiných možností nemám, ale ten rok, než to někdo začne dělat, s touhle klidně vydržím.

            0 0
    • Advid  

      Našla by se tu nějaká dobrá duše, která by mi nafotila postup rozebrání a sestavení sedlovky KS? Vím 100%, že to v krabici bylo, ale nemůžu to najít a na stránkách KS je jen manuál k ničemu a o údržbě je tam věta, že to máme dát autorizovanému servisu.

      0 0
      • Tomínos  

        Co bys potřeboval? Jediný co v podstatě zvládneš udělat bez spešl nářadí je rozhodit teleskop, na ten byl u mojí zespodu modrý šroub, po povolení a povolení horní červené matice jde sedlovka rozdělat na dva díly. Dovnitř do patrony se ani nedívej, je natlakovaná a bez nějakýho udělátka tam tlak nedostaneš.

        0 0
        • Advid  

          Díky, tohle mi asi stačí. Šlo mi o to, aby se mi po povolení něčeho nevysypalo na zem deset dílů a já nevěděl, jak je tam dát zpátky.

          0 0
        • maverick82  

          doplňující otázka: jde opravdu rozdělat na 2 úplně samostatné díly? chtěl bych sundat tu červenou matici s prachovkou a nechat ji přeeloxovat – bylo by to možné? když jsem totiž povoloval modrý šroub dole, povolil se s červeným závitem, který k němu těsně přiléhá a ten modrý šroub už nedokážu od toho červeného závitu nijak oddělit, abych mohl pístnici vytáhnout a sundat kroužek s těsněním.

          0 0
          • Tomínos  

            Jo, mělo by to jít, tam je jestli se nepletu modrá matka co drží pístek a pod ní je ta červená zátka, takže jediný problém je ten, že ta modrá matka je utažená víc než ta červená, ale povolit by to jít mělo.

            0 0
            • maverick82  

              Tak teď jen přijít na to, jak je od sebe povolit, aniž bych poku*vil tu červenou zátku :)

              Díky

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.