kazeta SunRace CSMZ903 zkušenosti vs MX80

2 nepřečtené
  • old&rič

    Ahoj,

    má situace – nyní nahozené řazení 11sp NX + kazeta XT M8000 11–42, klasický ořech, nechci přeházet na MS nebo XD, k dispozici zánovní přehazka + řazení GX eagle, převodník aktuálně 32z a rád bych nahodil 34z + kazetu s rozsahem do 50 nebo 51z, zvažované možnosti:

    1. přechod na 12sp pořízením kazety SR MZ903 https://kazety.heureka.cz/…csmz903-wa1/ kde se mi líbí odstupňování po 6-ti zubech ke konci kazety (33–39–45–51), namísto posledního 8z skoku u Sram NX či SR MZ90 (32–36–42–50) v kombinaci s GX eagle přehazkou a řazením
      • má někdo s kazetou MZ903 REÁLNOU zkušenost v kombinaci s GX eagle přehazkou ? případně v jiné kombinaci, ale s touto kazetou jako takovou ? jde mi o celkouvou funkčnost + životnost tří nějvětších ALU pastorků ?
    2. zachovat 11sp při pořízení kazety SR MX80 a nahodit GX eagle přehazku (NX 11sp nevezme 50z) ke stávajícímu 11sp NX řazení
      • tato kombiance by měla být funkční viz https://singletrackworld.com/…unrace-1x11/) – má někdo zkušenost ?
      • vím že MX80 má opět skok 8 zubů mezi posledními pastorky (42–50), nicméně to by u mě vykoupila nižší náročnost na seřízení a rovnost patky/kladky oproti 12sp a tím blbuvzdornější pro­voz

    v obou případech jde tedy jen o pořízení kazety (přípandě 12sp řetězu) a nakombinování s jednou z dostupných přehazovaček+řa­zení, neřeším váhu ani převodové poměry (ty si umím dopočítat sám), ale spíš celkovou funkčnost popsaných kombinací.

    díky předem za věcné komentáře

    0 0
    • 106Paja  

      Měl jsem sunrace kazetu 11–50 a nic moc, měla problém s tuším 6 pastorkem, prostě někde uprostřed a přeskakoval tam řetěz a drhla mi o dráty unašečem (nába 135mm) Vyměnil jsem za NX a chodí to ok a nikde nic nedrhne.

      Jinak ostupňování 32–36–42–50 má přeskoky 12,5%-16,6%-18% což je pocitově lepší, než ta kazeta po 6 zubech, kde jsou přeskoky 18%-15%-13,3% prostě ty převody budou se ztěžují progresivně, zatímco u kazet s 8z skokem se ztěžují degresivně, takže za mě je to naopak výhoda.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.