Kam s dcerou na Lyže ? Jarní prázdniny 2022

88 nepřečtených
  • Hedus

    Vážení, máte někdo zkušenosti a dáte mi prosím typ, kam s dcerou 14 let, vyrazit na Lyže?

    Prázdniny od 6.2.2022. Chtěl bych jet na 4–6 dní. Většinou jsem jezdil na Dolní Moravu, nebo Obertauern Rakousko. Chtěl bych zkusit i Itálii, ale ta se mi na 5 dní, zdá daleko.

    Většinou jsem jezdil svým autem, ale viděl jsem i autobusové zájezdy, se kterými nemám zkušenosti (délka, pohodlí, vyspání, nevyspání atd..) i když se mi zdá cena zajímavá.

    Předem díky všem

    0 0
    • Alojs01  

      Na 6 dni bych klidne Italii nebo Francii jel.

      Jezdim na 7 dni, to uz tak veliky rozdil neni a to lyzovani stoji za to. Vylezeme z baraku, zacvakneme lyze a hura…:-) a kdyz pominu cestu, je ta Francie za stejne penize jako Dolni Morava.

      1 0
    • gemini  

      My zítra razíme do Nassfeldu, to je prakticky Rakousko i Itálie:-) Osobně jsem tam byl jen v létě, ale podle referencí známých je to fajn středisko…

      0 0
      • krabica  

        Nassfeld mám moc rád, většinou dobré počasí, fajn sjezdovky, možnost zajít do Italské hospody, ale bývá tam dost lidí, což by teď přes kovida nemuselo…

        0 0
      • JachymP  

        Nassfeld je super, hezký středisko, ale lidí je tam fakt dost.

        0 0
        • gemini  

          Nestrašte – naše první lyžování mimo ČR – snad to nemůže být horší, v našich horách:-O

          0 0
          • krabica  

            Fronty budou max ve spodní stanici hlavní lanovky, pak už se to rozprskne… Spíš vadí dost lidi na sjezdovce, ale s kovidem bude určitě méně, takže by to mohlo být v poho. Nejplněji bývá o víkendu, zvláště v neděli, pracovní dny jsou vždy lepší.

            0 0
            • čel.A  

              Byl jsem tam minuly týden a bylo tam hoodne málo lidi. Krasne lyžování.

              0 0
          • JachymP  

            Ne to samozřejmě ne, asi nikde na světě nejsou sjezdovky tak přecpané lidma jako u nás ;) Porovnávám s alpskými středisky.

            0 0
          • Japhy  

            Naopak, nic nemůže být horší než tuzemské hory. ;-) Ty už mají smysl jen na plácání se s dětma na cvičné loučce dokud nemají naježděno na ty Alpy.

            1 1
            • dada  

              Naopak, i na prvni lekce na loučce je lepší do alp. Mam špatnou zkušenost i s českými instruktory. Jazyková bariera překvapivě není problém.

              V Čechách max poprvy postavit na lyže na zasnezenej kompost za barákem ;)

              2 0
              • Japhy  

                No, první dítě jsem naučil docela obstojně sám. Na Mísečkách byl super dětskej vlek za pár korun, u vlekaře v boudě basa piva, napíchaný molitanový nesmysly po loučce, dobře bylo. Ale u druhýho dítěte mi do slibnýho rozjezdu hodil vidle covid a začínáme znova prakticky od nuly. V neděli málem došlo na osvícení zenovou holí, ale udržel jsem se. Asi si zaplatim školičku, už na to nemám morál.:-D

                0 0
      • gemini  

        Tak prvni den lyzovani za nami a Nassfeld nas nezklamal…pocasi luxus, sjezdovky upraveny paradne, cerveny sjizdny i pro mene zdatne lyzare ( nektere useky teda byli uz prudsi a pro dceru lehce na hrane ). Asi covid a vsedni den = malo lidi – na vlek jsme necekali vic nez jednu sedacku/kabinku. Hospody a bary poloprazny. Prijemny ( v takovym stredisku mozna standard – nevedel jsem ) je uschova lyzi a lyzaku u nastupu na kabinu, takze neni treba tahat lyze na hotel a zpet. Za nas spokojenost…

        1 0
    • embi  

      Ja jezdim i na ledovec na 2.5 dne teda:-D 5 dni dovoleny proste nemam.

      V patek rano v 6 sest vyrazim, ve 12 uz sedim na lanovce, a lyzuju pa, so, ne. Vecer v ne domu.

      0 0
    • dada  

      Pokud by nějaký (hodně) akční otec s dětmi nevěděl co a kam v termínu jarek 21–28.2 měl bych tip. Do sz kdyžtak

      0 0
    • Johny_r  

      Itálii na 5 dnů bych se nebránil. Volil bych něco blízko hranic, aby ses tam nemusel drbat ještě půl dne od Rakouska. Autobusový zájezdy doporučit nemůžu. Teda záleží na tom, jak je to postavený, ale moje (starší) zkušenost je, že se jede na noc a ráno Tě vyhoděj na sjezdovce. Převlíkáš se někde na záchodě, jsi nevyspalej a z autobusu máš oteklý nohy, takže v už tak těsnejch lyžákách tě celej den akorát bolej. Kromě toho, že to je nepohodlný, je to podle mě i nebezpečný (únava, nepohodlí, „rozlámanost“ z autobusu). Já už si tuhle radost nechám ujít a radši jedu v klidu autem přes den, cestu pojmu jako výlet, ubytuju, najím, vyspím se a druhej den si ty lyže užiju. Byl jsem busem několikrát a ten první den za to nikdy nestál.

      1 0
      • Hedus  

        Díky, vidím to podobně :)

        0 0
      • krabica  

        Autobus nebrat, osobně taky radši obětuju celý den na pohodovou cestu, než se někde unavený trápit po nocích, či v busu… Do Rakouska teď často jezdíme na prodloužený víkend, kdy vyrážíme ve čtvrtek ráno z Ostravy, cestou se stavíme na odpolední lyžování v Stuhlecku a pokračujeme dál do středisek na západ od něj, v neděli po lyžování návrat zpátky a kolem 22 jsme doma.

        0 0
        • -b-n-x-  

          Hoši, vy ste sračky :-)

          V 97 jsme jeli s kamarádem na monte rosu busem. V noci z brna někam na achensee (či čo to bylo), ráno aklimatizacni tůra z 1000mnm na 2000mnm. V noci přejezd do švýcarska, saas grund. Přesun do tábora (2900mnn) pod horou Laginhorn. Další dva dny dva výstupy na Laginhorn a Weismiess (4000mnm).

          Pak den sestup k busu a přesun pod Zermatt. Další den výstup k mnt rosa hutte, a další den ve 2 ráno výstup na mnt rosu. Pak jeden den sestup k busu, večer odjezd do rakouska zase k tomu stejnému jezeru, a ráno zase tůra z 1k do 2k.

          A to jsme s kámošem nebyli žádní horší borci.

          0 0
          • krabica  

            V 97 jsem taky dělal jiné divočárny, ale teď, na stará kolena, mám radši svůj klid… :-D

            2 0
          • Barak  

            Myslím, že by sis to měl v roce 2027 zopakovat a zahrát si hru Najdi 5 rozdílů.:-)

            3 0
          • Johny_r  

            :-)

            To, že něco jde, neznamená, že to je dobrej nápad.

            1 0
            • Smazaný účet  

              Já tyhle lidi obdivuju ;-) Vždycky když se na parkovišti v půlosmý ráno vypotácej z autobusu do –10 a začnou se pomalu převlíkat. Pokaždý přemýšlím, jak moc musí ty lyže milovat :-)

              1 0
              • Johny_r  

                Přesně. Tak moc ty lyže teda nemiluju :-D. Udělal jsem to z mladické nerozvážnosti a nedostatku peněz asi dvakrát a stačilo.

                0 0
              • -b-n-x-  

                Pánové, nevím vůbec co řešíte? Vždycky to bylo úplně v pohodě, a nemohli jsme se dočkat, až budeme nahoře! :-)

                0 0
              • Japhy  

                Do něčeho podobnýho se mě před asi 8 lety chtěla přesvědčit bratránka manželka. Nejeli byste s družkou s náma lyžovat do Alp? Má to pár háčků, nikdo z nás nemá auto a když jo tak ne ve stavu aby tam dojelo, takže bys musel vzít tvý. Ani rakev nemáme tak jestli bys vzal i tu. Máme prachy s odřenýma ušima tak leda na permici a spali bychom ve spacákách na parkovišti. Tak určitě, jen se musim mrknout do zrcadla jestli náhodou nemám na čele jitrnici. Ale nápad dobrý, akorát jsme nakonec jeli jen s družkou a do apartmánu. :-D

                0 0
                • -b-n-x-  

                  Když jsem byl naposledy lyžovat v alpách, spal jsem v autě na parkovišti (bad gastein) :-D

                  0 0
                  • Hedus  

                    To už je asi dávno ne ? Myslím, že dnes je doba, kdy už si můžeme nějaké pohodlí dovolit a žít trochu komfortněji a kulturněji :)

                    0 0
                    • -b-n-x-  

                      Před třemi lety.

                      A někteří kamarádi spali ve spacakach i vedle auta :-)

                      0 0
                      • Hedus  

                        Pokud to bylo v rámci campu o přežití, tak to ano. Jinak je to zbytečně drsné, kvůli ušetřené koruně :)

                        1 1
              • Smazaný účet  

                mě takhle brával otec na lyže do rakouska a byl jsem za to rád… občas na 2–3 dny, občas jen 1 den.

                Někdy jsme jeli jen na otočku busem ve 4:00 sraz na parkovišti, v 9:00 na svahu a v 16:30 odjezd domů :)

                když jsme tam dojeli a celý den byla mlha, sněžení a namrzlá sjezdovka tak to byl očistec.

                0 0
                • mais  

                  takové počasí mi vychází tak ve 3/4 případů lyžování, jedno kam jedu

                  0 0
                  • krabica  

                    Zkus Itálii, tam je to málo pravděpodobné a musel by jsi tak být velký smolař…

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      ale zase ty km…

                      0 0
                    • mais  

                      ale já už v Itálii byl několikrát :D naposled týden – lyžovali jsme 6 dnů a z toho 5,5 dne mlha :D

                      Měl jsem hnusně v Itálii, Německu, Rakousku i Francii, měl jsem hnusně v prosinci, lednu, únoru, březnu i dubnu.

                      Vlastně nejlepší počasí, co si při lyžování pamatuju jsem měl na Tuxu předloni 8.7, akorát se dalo lyžovat do oběda, pak už to tálo moc.

                      Beru to tak, že holt to musím přežívat – sám sebe nepovažuju za lyžaře a nijak moc mi to nebaví, ale zbytek rodiny to má jako svůj nej sport a kdyby měl být jediný, tak to bude sjezdové lyžování – takže jsme na lyžích tak 20 – 30 dnů ročně.

                      0 0
              • oddie  

                Ani hodina nazmar! :D Taky se snažím maximalizovat čas strávený venku, jezdit přejezdy pokud možno v noci, kdy je i menší provoz atd. Plus děti v noci spěj a nepruděj.

                1 0
          • Hedus  

            A taky se 14 letým dětskem :)

            0 0
      • Hykal  

        Tak jsou cestovky co tě po cestě nejdříve ubytují a lyže jsou až od druhého dne. Osobně jsem zatím nerozhodl co je horší, jestli autobus nebo auto, ale jednoznačně mě ničí, že poslední den jdu na lyže a pak jdu na těch 1000 km autem domů.

        0 0
        • Slavik  

          Vlak Praha-Bad Gastein, s jedním přestupem (25min) Lincu na VRT, snídaně v bistrovoze, lístek za pětikilo (dospělý), doba jízdy 7hodin. Nejproblematičtější a nejdelší hrana – Praha hl. nádraží. V Gasteinu se na jednu stranu vystupuje v přaskáčích přímo do lanovky a na druhou stranu v plavkách do SPA (plavky ani mít nemusíte, je tam FKK sauna), ubytko vedle nádraží (kratší vzdálenost než je hrana na PHA hl. nádraží). Největší problém byl při výstupu – už jsem měl v sobě 5 weizenů :-).

          3 0
          • Hedus  

            Tak to opravdu vypadá fakt luxusně a pohodlně. Vy Pražáci si žijete :) Projíždí ten vlak Moravou :)

            0 0
            • Slavik  

              Jako z té poslední obydlené zátáčky do Vídně to snad i doběhneš s lyžákama na zádech :-)

              To VRTéčko byl RailJet Vídeň-Linc-Salcburk-Klagenfurt. Brno – Bad Gastein 6:19, 1002 Kč (sice kratší čas, o to větší cena), z Phy je to 7:34 a cena 488,–.

              Jančura připravuje taky nějaký lyžařský lůžkový vlak v relaci Praha/Varšava-Brno-Břeclav-Salcburk-Insbruk, ale letos to asi už nestihne…

              0 0
              • Edwin  

                Tak to je velká pecka. To je nějakej lyžařskej speciál, nebo celoroční?

                0 0
                • Slavik  

                  VRT je normální celoroční linka. Z Vídně do Salzburku to jezdí i 200 km/h, pak už je to „normální rychlík“.

                  0 0
                  • Edwin  

                    Super, díky za info. To musí bejt pecka výlet. Zkusím nějak vymyslet.

                    0 0
                    • Slavik  

                      Lístky normálně koupený přes aplikaci České Dráhy, QR kód normálně z této aplikace rakušáci uznávali (načtení bylo rychlejší než u našich průvodčích). Měli jsme jeden větší kufr (přaskáče+2hel­my+hadry) a menší (přaskáče+hadry) + dvoje lyže (skladnost ve vagónu v pohodě). Stejně jsme měli 2× více oblečení než jsme potřebovali. Stravování se snídaní, 2 osoby 5litrů/4noci. U stanice Bad Gastein je vedle SPA Interspar, kterému spousta našich krajských hypermarketů může jen tiše závidět. Realizace týden před Vánocemi. Nikde nikdo, Prskal jsem, když stálo na lanovce 10lidí před námi. Hospody, bufáče na sjezdovkách první den po lockdownu normálně otevřené…

                      0 0
                  • Smazaný účet  

                    Taky tyhle vlaky miluju ;-) Dáš si v klidu víno, jede to 250 (na fotce trochu rozmazaný). Co mě překvapilo, bylo to množství „ruhezon“, kde nesmíš používat mobil.

                    0 0
          • dada  

            Hele to je super, i když ja bych si radši přazkáče nandavsl až v gaateinu a ne už v Praze.

            To se da koupit na webu CD nebo kde?

            0 0
            • Slavik  

              Web nebo aplikace ČD. Doporučuji koupit týden předem, je tam nějaká sleva Včasná evropa. Na „zítra“ takový ceny nejsou. V Salzburku to čeká 20minut a v průchodu pod kolejemi je také interspar pro nakoupení dalších chmelových „strategických“ zásob, ale v rakouským bistrovoze jsem byl taky, zas takový chudák nejsem.

              0 0
              • dada  

                Nojo tvl dítě za 112 kaček…letos uz mam jiny plany na jarky ale pristi rok…? Mam tam jednu oblibenou chajdu…

                0 0
              • dada  

                A jezdi i z praglu nighjet co stavi v Bludenz. To potřebuju. Ale CD na tohle listek neprodá. Nevite proc?

                0 0
    • Hedus  

      Tak to jako vždy, vyhrálo Salzburzko – Lungau a Obertauern. Penzionek pro dva s kuchyňkou přes Booking na 4 noci. Toustovač s sebou, snídani a sváču nachystám, večeře z místních zdrojů. Už nechci řešit fronty na Dolní Moravě. Snad to bude dobré rozhodnutí.

      1 0
      • krabica  

        V Lungau jsem byl tento víkend a parádně nám vyšlo počasí, sněhu mimo sjezdovky moc nebylo, což je škoda, bo to na freeride vypadalo docela fajn, ale jinak super. Každý den můžeš lyžovat v jiném středisku, takže se to za pár dní neomrzí… Nejlepší sjezdovka A1 na Ainecku. Obertauern je docela vysoko, takže je fajn, když je obleva…

        2 0
        • shcorepi  

          V té oblasti nám dala paní domácí tajný tip na Fanningberg, cosi levnější permice, jen dvě lanovky, ale k nim bohatě pestrých sjezdovek, takže na nich není narváno a dá se tam pojezdit i s menšími dětmi bez obav, že je někdo hned někde sejme.

          0 0
          • Hedus  

            Ano znám, je to hezký rodinný areál, zvlášť pro dětska.

            0 0
    • Enron  

      Saalbach je taky fajn a je to velká obklast na jednu permici, Jedeme v březnu.

      0 0
    • -b-n-x-  

      Když už je tady řeč o lyžování s dětmi. Co myslíte, od jakého věku je vhodné tahat děti na heliskiing?

      0 0
    • oddie  

      Ve škole vyhlásili ředitelské volno, tak dumám, kam jet na příští čtvrtek až sobotu. Předpověď na blízké okolí zatím vypadá děsně, všude téměř 100% nízká oblačnost. Nějaký tip, kde by mohlo být hezky? :)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.