Je to přehazovačka Shimano Ultegra RD-6700?

31 nepřečtených
  • Freeky

    Chtěl bych se zeptat je na fotce přehazovačka Shimano Ultegra RD-6700 nebo RD-6600? Děkuji

    Anketa: ANO / NE

    0x
    0%
    1x
    100%
    0 0
    • Freeky  

      Nevím proč to poprvé bylo otočené.

      Jde mi o to že chci na kole změnit kazetu z 9 na 10. Jedná se o kazetu Shimano 105 CS-5700 11–28. A jestli mám kupovat i přehazovačka Shimano 105 RD-5700. A nebo stačí nechat tuhle co tam mám. Beru i nové páky shimano 105 5700, nýní mám 5600. A ještě poslední otázku, mám tam přesmýkač, kde je jen napsáno 9 speed, ani nevím co to je za označení,ale asi taky koupit 10 rychlostní nebo ne? Děkuji za odpověď.

      0 0
    • Freeky  

      A vážně poslední věc, vejde se na kolo ta kazeta, když takhle vypadá 9 rychlostní. Nemám v tom moc zkušenosti, proto se omlouvám za takové otázky.

      0 0
    • Marskatin  

      Přehazovačka určitě není 6700.

      10s kazeta se vleze.

      Přesmyk bych v prvním kole nechal, stejně jako přehazovačku.

      6600 může chodit s 28, záleží hodně na patce přehazovačky a nastavení šroubu regulujícího vzdálenost pastorku od přehazovačky. Takže je velmi pravděpodobné, že se ti to podaří uchodit i se stávající přehazovačkou. Když ne novou můžeš koupit vždy.

      Přesmykač by měl taky chodit. U 5700 byla sice o něco zvětšena rozteč mezi převodníky, ale ne závratně. Takže stejná rada jako s přehazovačkou.

      0 0
      • Freeky  

        Super, konečně někdo kdo byl ochotnej poradit. Jde o to že jsem už zaplatil za přehazovačku, tak mohu jen vyměnit. A ultegra je 10 rychlostní, tak snad by to mělo být v pohodě. Ale ten přesmýkač je 9 rychlostní. Takže raději tam dám ten od ultegry. On i tak ten přesmýkač docela chrastí. Takže asi bude lepší ho vyměnit.

        0 0
    • Amaranth  

      Přehazovačka na fotce je RD-6500.

      0 0
      • Freeky  

        A ta je 10 rychlostní? baych mu ještě nepsal že chci tu přehazovačku :D To by jsi myslel že jsem blázen. No holt jsem blb, že jsem objednával dřív, než jsem si zjistil co mám kupovat :P

        0 0
        • Marskatin  

          Podle mě je z devítkové sady. Ale pochop konečně, že nejde o počet rychlostí. Ořech pro 8,9,10 kolečko je stejně široký. tj. i „osmistupňová přehazovačka“ umí posuv po stejné vzdálenosti od „patky k výpletu“ jako desetirychlostní. Důležité jsou řadící páky. Desetiklečko jsem obsluhoval chvilkově v nouzi i „sedmistupňovou“ exage 300 z roku 94 i osmistup­ňovou sorou.

          0 0
          • Freeky  

            Ahá mě jde o to že budu mít ty páky Řazení Shimano 105 ST-5700 což je 10 rychlostní řazení. Tak jestli to nebude vadit. Ale jak píšeš, nemělo by.

            0 0
      • Freeky  

        Tak je to 9 rychlostní :P

        Bude to fungovat na tu 10 rychlostní kazetu 11–28?

        Tady jsou udaje k RD-6500:

        SS

        Max Sprocket: 28T

        Min Sprocket: 11T

        Front Difference: 14T max

        Total capacity: 29T

        0 0
        • Marskatin  

          Bude. Pokud nemáš vpředu kompakt. Pokud tam máš klasiku 53/39,52/40,52/38 tak bude.

          0 0
          • Freeky  

            Jj mám tam klasiku 53/39 ultegra. Promin, vím že je to se mnou těžký. Takže by jsi mi poradil raději vyměnit přesmýkač. Musim si vybrat bud vyměnit přehazovačku a nebo přesmýkač. Ten přesmýkač co mám těd ta Tiagra, tak když mám na kazetě max a nebo minimální převod tak mi to jakoby dře o přesmýkač. No nic moc zvuk to je :P

            0 0
            • Marskatin  

              Poklud je přehazovačka v dobrém stavu, není nutné ji měnit, i papírově podle údajů, které jsi sem postnul by to měla zvládnout. Takže pokud musíš jedno z těch dvou, tak přesmyk, je to i levnější. 6700 je trochu jinak tvarovaná, a řekl bych že má i širší klec, takže by ti to mohlo trochu pomoci.

              0 0
              • Marskatin  

                Ale je tady ještě jedna drobnost. Celkový rozsah , kolik je přehazovačka schopna napnout. 6500 ma celkový rozsah 29z.

                Teď budeš mít:

                velká – velká 53+28=81

                malá – malá 39+11= 50z

                tj rozdíl 31z.

                To už musíš posoudit sám jestli je problém nebo ne. Já bych to třeba za problém nepovažoval, protože takové kříže jsem nikdy při svém turistickém nasazení nezařadil.

                0 0
                • Vilém  

                  K tomu rozsahu jsi se dopracoval zajimave:)

                  Ja to pocitam jako 28–11=17, 53–39=14, 17+14=31z

                  0 0
                  • Marskatin  

                    Samozřejmě, lze i tak :) ale na počet početních úkonů je to stejné :)

                    0 0
                • Freeky  

                  Co to pro mě znamená? Že by mohl být hodně napnutej řetez?

                  0 0
                  • Marskatin  

                    moc nebo málo, podle toho jestli si nastavíš řetěz tak aby byla v pohodě velká-velká nebo malá – malá.

                    v prvním případě už bude poněkud volnější na malá- malá, v druhém dost natěsno na velká-velká.

                    Praktické vyzkoušení vydá za všechny teorie.

                    Pro přehazovačku je bezpečnější, aby vyšlo dobře velká-velká. Ale itak by měla být minimálně malá placka + 8horních pastorků ok. A větší kříž už stejně není úvhodný.

                    0 0
                    • Freeky  

                      Ahá, teď jsi mě celkem vystrašil, jestli jsem to teda neměl nechat a raději si vzít tu přehazovačku. A nebo jestli teda už rovnou vzít oboje. Chtěl bych vyměnit kazetu a to řazení a aby vše fungovalo jak má bez problému.

                      0 0
              • Freeky  

                Díky za rady. Nakonec jsem se s pánem z eshopu domluvil na tomto přesmýkači http://www.roadbikeshop.cz/…-5700-Silver

                • kufry na tretry a ještě mi odpustil 10 Kč. Takže paráda :D

                A ještě jak se mění ten přesmýkač? Když je tam ten navářkový. Drží to tam vážně nýty a nebo se mi to jen zdá?

                0 0
                • Marskatin  

                  Jelikož určitě návařku na rámu nemáš, budeš si muset pořídit ještě objímku.

                  něco takového

                  na patřičný průměr sedlové trubky

                  0 0
                  • Freeky  

                    Proč myslíš že nemám navářku? Tohle by měla být navářka, nebo se pletu? Omlouvám se za kvalitu, ale fotil jsem v kolárně, moc světla tam není, proto jsem musel s bleskem.

                    0 0
                  • Freeky  

                    Proč myslíš že nemám navářku? Tohle by měla být navářka, nebo se pletu? Omlouvám se za kvalitu, ale fotil jsem v kolárně, moc světla tam není, proto jsem musel s bleskem.

                    0 0
                    • Marskatin  

                      Máš navářku, beru zpět, špatná domněnka. myslel jsem vzhledem ke stáří sady 6500, že nebudeš mít a co je to za rám nevím.

                      0 0
                      • Freeky  

                        Jj v pohodě, chápu že podle toho osazení jsi myslel že je to nějakej normílní rám. Je to carbonovej Roubaix 2009. Asi jen carbonový rámy maj navářku nebo ne? Jinak je to teda složité vyměnit? Jsou to níty nebo ne?

                        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.