Jde složit zpátky řazení SL-M590?

16 nepřečtených
  • tomas_joh1

    Jeden takový lamácký dotaz – je možné doma bez speciálního nářadí složit zpátky řazení Shimano SL-M590 (Deore 2010), poté co se mi ho podařilo rozebrat na malé kousky (fotka)? Nebo to mám nechat na servisu, případně řazení pořídit nové? Metoda pokud omyl nezafungovala, zvlášť mě znepokojuje pružina vlevo dole, kterou nejsem schopnej správně uložit a napružit.

    Pro info – na VIPrahlé smrti jsem projel spoustou bahna, přesmykač nevyčistil a vesele na něm zkouěel řadit dál, čímž se něco porouchalo v řazení :) :( Nějakým záhadným způsobem se koncovka lanka v řazení dostala kam neměla a nešla vyndat jinak než rozebráním řazení…

    Technický tip nejsem a ani v historii ani na googlu jsem nic podobného nenašel.

    Předem dík.

    0 0
    • xshreck  

      poskládal bych si to nejspíš doma, když to šlo rozložit, dohromady to musí jít taky.

      Hledal jsem technické dokumenty, ale zrovna tento nejde otebřít… ale nevím ejstli by to nějak pomohlo ( myslím že je to to, co ptořebuješ :( )

      http://bike.shimano.com/…L-M590–2904A

      0 0
    • xshreck  

      jinak pokud se dostala kam neměla, měla by se dostat nějakým normálním způsobem i zpátky :)

      0 0
      • Rychlej turista  

        Já bych to zahodil a pořídil gripshift, kde se dá vyndat akorát jedna pružina, která se dá nasadit jedině správně :-)

        0 0
        • nox159  

          mel jsem rozebrany jeden gripshidt ( tedka nevim co to bylo – sram ne) a davam jsem to do kupy snad 20 min a bylo to jen par soucastek :D

          0 0
          • Rychlej turista  

            Tak jsem se vyjádřil nepřesně. Z gipshiftu X.0 jde vyndat jen jedna součástka – pružina.

            0 0
    • tomas_joh1  

      Tak zatím se nedaří, pokračování dopoledne. Největší odpor klade pružina – nedaří se mi ji tam nacpat tak, aby byla napnutá, ale zůstala v rovině.

      Technický dokument jsem taky zkoušel, ale bohužel Shimano u podobných modelú (třeba sl-m530) jaksi nepočítá s tím, že by to někdo rozebral úplně – ta hlavní součást řazení tam není rozkreslená na díly.

      Snad to zítra půjde.

      0 0
    • parduba  

      Běž na ivelo.cz.tam je rubrika domácí servis a tam je to popsané včetně fotek.

      0 0
      • xshreck  

        jojo je to tam

        0 0
      • JSt  

        Nyní můžeme řazení opět složit dohromady. Mnoho mechaniků jej maže pouze řídkým olejem. Trváte-li na vazelíně, velmi s ní šetřete! Přebytečné mazivo je magnetem pro nečistoty a problémy by se mohly časem opakovat.

        na to je nejaka fligna, jak to poskladat jen prstama? nez se mne kdysi povedlo napruzit dvema hodinarskyma sroubovaka pruzinu, aby zapadla do direk, pekne jsem si zanadaval :-)).

        0 0
    • Blade  

      Zkus to reklamovat jako kolega tady vedle, co reklamuje zadřenej střed:D

      0 0
    • tomas_joh1  

      Dík za tipy, na ivelo jsem při hledání informací zapomněl.

      Ale stejně se nedaří – řazení jsem složil, ale řadí tam i zpět jen o jednu pozici – kladívko se nevrací jak by mělo a při pokusu o přehození na třetí pozici nazapadne do rohatky a nezabere. Je u něj několikanásobnými pokusy o smontování dost poničená jemná pružinka, která ho má přidržovat. Taky jsem někde ztratil jednu mini podložku.

      Asi už na to kašlu a pořídím nový řazení. Kdyby se někomu kolem Prahy válelo doma Deore či podobný levý (přesmykačový) řazení, tak budu vděčnej.

      0 0
    • tomas_joh1  

      Tak jsem nakonec koupil nový levý řazení :(

      0 0
    • Vilém  

      jde:)

      0 0
    • Vilém  

      jde:)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.