• Lister

    Sezóna jarních klasik nám pomalu vrcholí, ale zatím jsem tady nenašel téma, kde bychom to mohli probrat.

    Moc se těším na tuhle neděli:

    Paris-Roubaix – asi klasika nejklasičtější. Tenhle závod mě už dlouho fascinuje a letos si ho rozhodně nechci nechat ujít. Navíc je to rozhodně jedna z věcí, kterou bych si chtěl jednou v životě prožít na vlastní kůži – nemyslím závodně, jen si prostě tu trať někdy projet. Taky budete sledovat?

    Předpokládám že výkony Křižáka a jeho parťáka Ramba jste už tady řádně probrali. Letos to vypadá na hodně zajímavou sezónu a v létě se máme rozhodně na co těšit – že by konečně zacinkalo podium???

    0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      Nikoho tu nebere jak na Flandrech Cancelara rekl Boonenovi pod kaplickou nazdar a odjel? Uf. Krasna trasa, se vsema tema bergama na kostkach.

      http://www.roadcycling.cz/index.php5…

      0 0
    • MlokCZ  

      Tu trať bych si taky klidně projet, ale jedině na fullu :-)

      0 0
      • MlokCZ  

        Jinak se taky těším, Paříš->Roubaix navíc už i loni bylo v HD (nativně), takže i velice dobrá kvalita přenosu.

        0 0
      • Lister  

        Na fullu ne, to si musíš protrpět, jinak to není ono :-)

        Jinak díky, za reakce, už jsem se lekl, že to nikoho nebude zajímat.

        0 0
        • MlokCZ  

          Já si dobře pamatuju, jak jsem kdysi před více lety jezdil z Kraslic do ještě NDR na Favoritu a kde byl tak 20km úsek po kostkách. A to samozřejmě nebyl takový masakr jako na tom závodě, tedy kostky ne tak hrozné, ne tak úzká cesta, která se ještě svažuje ke krajům a ještě taky to nebylo mokré.

          Loni bylo zajímavé sledovat, jestli se vůbec podařilo někomu z balíku dojet do cíle, aniž by aspoň jednou spadnu. Hrozný masakr loni. Tedy doufám, že to bylo loni, není vyloučeno, že to mohlo být předloni.

          0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      Vyjizdka na dane tema v sobotu 17.4.; viz

      Vikendove silnice Praha Vychod

      0 0
    • gemini  

      Ha, konečně nějaký zajímavý téma…:-) Flandry byly moc krásnej závod – žádná velká taktika – Fabian to prostě napálil co to šlo a ujel. Ty bergy musej být asi celkem záhul, když i několik profíků mělo co dělat, aby to nahoru vůbec vylámali ( dokonce mám pocit, že se v záběru objevilo i pár „pěších“:-) Moc se těším na P-R – tu atmosferu kolem trati si ani nedovedu představit – to musí být neuvěřitelnej kotel. Mimochodem, váš tip na vítěze?

      0 0
      • Biker jak Pes  

        Boonen bude hodně namotivovaný na Roubaix, stejně jako Fabian. Letos už vyhrál tři klasiky, jestli se mu to podaří i počtvrté, tak není pochyb, kdo je nejlepší cyklista planety v současné době. :) Už ale i tak si udělal pořádný zářez. To, co předvedl Boonenovi se nevidí každý den… :)

        0 0
      • Lister  

        Že by vyrovnal rekord?? – a hodně bych mu to přál.

        0 0
        • Biker jak Pes  

          Já věřím, že to dá… :)

          0 0
          • Lister  

            Tohle je prostě závod pro něj, tak budu držet palce, historie se nepřepisuje tak často :-)

            0 0
            • clun  

              určitě je největší favorit, ale kdo ví, kostky jsou svině :-)

              0 0
        • gemini  

          Přeju to oběma, ale myslím, že letošní P-R bude mít jiného vítěze…:-)

          0 0
      • Zbyněk  

        Paříž – Roubaix je asi jediný jednorázový závod, který sleduji pravidelně. Poslední roky přeje závodníkům počasí, tady je ukázka, jak to vypadalo v zimě a dešti:

        http://www.youtube.com/watch…

        Nejdrsnější dlážděný úsek – Arenberský les se letos nejede, tak alespoň ukázka z proslulého ročníku 2002

        http://www.youtube.com/watch…

        ještě videa z tohoto ročníku:

        http://www.youtube.com/watch…

        http://www.youtube.com/watch…

        a vzpomínka na nedávno zesnulého Franca Balleriniho – jednu z legend tohoto závodu:

        http://www.ina.fr/…rini.fr.html

        0 0
        • Zbyněk  

          Tak Arenberg se jede, nějak jsem to přehlédl:

          17. Trouée d’Arenberg (km 164 – 2400 m) +++++

          0 0
    • Lister  

      Tak je fajn vědět, že i když se tu všichni tváří jako drsní bajkeři, tak kde jde do tuhého, tak jsou nakonec stejně všichni srdcem silničáři :-)

      Dnes jsem po dlouhých 6 měsících zase seděl na kole a musím říct, že mě ani nenapadlo sáhnout po některém z MTB, ale chňapl jsem silničku a vyjel na oblíbený okruh – na rozkoukání to bylo naprosto ideální záležitost a jsem rád, že zase jezdím :-)

      Už se těším, jak to tady v neděli večer zdrbnem, letos se nějak nemůžu dočkat, a potom, co jsem viděl jako dopadly Flandry mě mrzí tuplem, že jsem je prošvihl.

      0 0
      • martin7  

        sice to s tím nesouvisí, ale dávám ti za pravdu. Dneska jsme se o tom zrovna bavili a kdybych musel prodat všechny kola co mám, tak silničku bych jako poslední. A to jsem začínal jako biker a silničáře jsem nechápal a říkal jsi „co na tom vidí“. dneska jsem skoro opačného názoru a když si můžu vybrat, tak z 99% vždy beru silnici.Není to chvalozpěv na silnici, ale moje poznání.

        0 0
        • MlokCZ  

          A já zase přesně opačně. Na silničkách jsem jezdil 20 let (i když posledních pár let to byl jen doplněk k biku), před pár lety jsem se definitivně poslední silničky zbavil a už se k ní vracet nehodlám.

          To ale neznamená, že se rád nepodívám na nějaký pěkný silniční závod.

          0 0
    • tom_777  

      nedaří se mě najít ani jeden přímej přenos Paris-Roubaix :/

      nevíte o něčem??

      0 0
    • tom_777  

      tak co dojedou ho???

      0 0
      • Gorgov  

        myslim, ze ne, to je neskutecny, co tam predvadi…

        0 0
      • Gorgov  

        Nebo takhle, kdyby tam byl kdokoliv jinej, vsadil bych se, ze nema sanci v 50km dlouhym uniku, kdyz ho stiha tak silna skupina. Ale Cancelara je proste jinde…

        0 0
        • tom_777  

          trochu se mě zdá, že druhá skupina už jen plánuje boj o druhý místo…

          0 0
          • Gorgov  

            Taky jim nic jinyho nezbyva :) Ten kluk uplne popira jizdu v haku…proste jede sam a jede rychleji nez zbytek nejlepsich klasikaru dohromady :)

            0 0
            • clun  

              Tak ta skupina si to očividně protaktizovala, nikomu se nechtělo ho stíhat, aby sami na konci nebyli v nevýhodě.

              Každopádně Fabian jede jako stroj, mazec.

              0 0
            • karliner  

              Časem se dozvíme, co zobe, docela by mne to zajímalo…

              0 0
    • Lister  

      Super. Prostě tohle je Fabianova sezona. Klidně si nastoupí 50km před cílem a předvede to stejné co před týdnem, ale místo aby vytuhl jako normální člověk, to jede dál jak raketa. Smekám, je to borec! Skvěle jsem si to užil, aspoň jsem si spravil náladu z propršeného víkendu, kdy je člověk zavřený doma.

      0 0
      • clun  

        Já musel nasadit nepromokavou bundu a vyrazil jsem i v přeháňkách na rozbité cesty abych si to teď víc užil :-)

        Byla to paráda.

        0 0
        • Lister  

          Tak já dal přednost trenažéru. Jsem v rekonvalescenci, a nemůžu si dovolit prochladnout. Ale bylo to dobré, každý nástup vždy vybudil i mě :-) Je to zábavnější, než přitom čumět do zdi.

          Jinak to, co je u nás, se nedá označit za přeháňku – začalo v noci na sobotu a prakticky nepřestalo, jen na chvíli aby se zmenšily kaluže (za celý víkend to neoschlo) a pak zase znovu :-(

          0 0
    • Biker jak Pes  

      Fabian je bůh !! Kdo to neviděl, jakoby nežil. Po těch třech Boonenových nástupech jsem si říkal, že je dneska nějaký silný, když už se snaží odjet 60km před cílem, že si věří a Fabian pořád nikde, schovaný vzadu. :) Pěkně mu to vyšlo klukovi jednomu ušatému … ;)

      0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce